Konkursas „Išmanusis miestas 8“ įgauna vis didesnį pagreitį ir pradeda konkurso dalyvių pristatymo ciklą. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia, kaip įsivaizduoja ateities miestus. Penktieji – „Grupė A“, pasirinkę teritoriją tarp Anykščių miesto centrinio stadiono ir Šventosios upės.
– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?
– Ateities miestas atsižvelgs į esamą ekologinę situaciją ir tvaraus dizaino principus. Privaloma atsižvelgti į ilgaamžiškumo principą ir nuolat ieškoti būdų, kaip mieste esantys objektai būtų pastatyti su saugiomis medžiagomis ir būtų saugūs visais pastato gyvavimo etapais (projektavime, statybose, gyvavime, griovime). Šiame mieste bus vertinamas bendruomeniškumas ir individo balsas, iškeliami ekologiškumo principai, vertybės ir poreikiai. Nors šiuo metu tai nėra įgyvendinama, tikimės, kad jau šiandien daromi tyrimai leis greičiau pasiekti šią idėją.
– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?
– Miesto „išmanumas“ prasideda nuo intelektualios bendruomenės ir idėjos. Mūsų pasirinktai vietai trūksta traukos taško, kuris suburtų žmones iš įvairių sričių – mokslininkus, menininkus ir pan.
– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios Jūsų mintys?
– Mus įkvepia kurti esamos problemos. Siekiant jas išspręsti originaliausių minčių kyla bandant sujungti skirtingas disciplinas, pavyzdžiui, fiziką, biologiją, chemiją ir t. t.
– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį? Į ką lygiuojatės kurdami?
– Konkretaus autoriteto neturime, tačiau atsižvelgiame į savo srities aktualijas ir neignoruojame esamų tendencijų bei garsių, pripažintų (esamų ir istorinių) architektų darbų.
– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?
– Idėja sukurti jungtį tarp urbanizuotos teritorijos ir gamtos. Manome, kad Anykščiai gali tapti išmaniu miestu.