Išmanusis miestas 8: „Komanda X“


Konkursas „Išmanusis miestas 8“ pristato dar vieną dalyvį. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia ir kaip įsivaizduoja ateities miestus. Tai padarė ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos komanda „Komanda X“. Jos nariai Adomas Obsarskas, Elvinas Simanavičius ir Dovydas Žutauskas pasirinko turgavietės teritoriją Elektrėnuose.

Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Atsižvelgiant į klimato kaitą ir ateities architektūros tendencijas, manome, kad ateities miestas turi būti ekologiškas, pasyvus, patvarus, ekonomiškas ir inovatyvus, kur miestas atitiktų gyventojų ir svečių lūkesčius, kad būtų praprastas ir lengvas judėjimas jame.. Visam tam įgyvendinti reikia paprastumo, įžvalgumo ir gerų planavimo įgūdžių bei perspektyvos, numatyti, kokia statinių paskirtis bus ateityje. Tačiau vis dėlto neįmanoma tvirtai numatyti, koks bus ateities miestas, nes nežinome, kas mūsų lauks ateityje.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta jūsų pasirinktai teritorijai?

– Išmanus miestas – tai skaitmenizuotas miestas, kurio statiniai ir infrastruktūra yra sujungti ir suplanuoti, o miesto duomenys pasiekiami specialistams. Pasirinkta teritorija bus projektuojama pagal BIM principus, taip bus išvengta problemų ateityje, o naujoji turgavietės išvaizda sukurs modernią aplinką, bus įrengiami saulės kolektoriai, naudojamos ekologiškos statybinės medžiagos, sensoriai, kurie „išmaniai“ valdys teritoriją, statinius bei inžinerines sistemas.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios mintys?

– Mūsų įkvėpimas kurti atsiranda iš noro padaryti ateities pasaulį geresnį, negu jis yra dabar. Originaliausios mintys atsiranda analizuojant kasdienius žmonių rūpesčius ir noras juos išspręsti.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį – į ką lygiuojatės kurdami?

– Kurdami lygiuojamės į statybos inžinerijos srities specialistus, kurie kuria šį pasaulį įdomesnį, atviresnį ir tvaresnį, tad bandome iš jų pasisemti idėjų. Bandome numanyti, kaip jie išspręstų problemas, kaip pateiktų tvarų, išmanų, patrauklų miestą ar jo dalį.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Pasirinkome šią teritoriją dėl neįprastos ir įdomios teritorijos išsidėstymo, kurią kerta kelias. Teritorijoje esantys inžineriniai tinklai sukelia papildomų įžvalgų, įdomių detalių, projektavimo iššūkių.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų