Lauko muzikos instrumentai. „Percussion Play Baltics“ nuotr.
Lauko muzikos instrumentai. „Percussion Play Baltics“ nuotr.
  1. Structum.lt
  2. Viešosios erdvės
  3. Išskirtinėse lauko erdvėse – laimingi žmonės

Išskirtinėse lauko erdvėse – laimingi žmonės


Lauko muzikos instrumentai gražina aplinką, pagyvina erdves, taip pat atlieka terapines, pramogines ir edukacines funkcijas. Jais gali groti visi: vaikai, šeimos, senjorai. Jie pagaminti taip, kad melodiją gali išgauti kiekvienas niekad negrojęs jokiu muzikos instrumentu.

Tyrimai rodo, kad muzika veikia sąmonę ir pasąmonę, žadina bei skatina fantaziją, pagreitina asociacijų dinamiką, atgaivina prisiminimus apie patirtus jausmus. Muzika grąžina sugebėjimą džiaugtis ir grožėtis. Muzikuoti labai naudinga asmenims, turintiems sveikatos sutrikimų ypač susijusių su psichine ar fizine negalia.

Kai pirmą kartą pamačiau ir išgirdau šiuos instrumentus, supratau, kad būtinai juos turiu atvežti į Lietuvą. Ėmiau domėtis patikimais gamintojais ir mano paieškos nuvedė į Didžiąją Britaniją.

Čia manęs laukė pažintis su daugiau nei 20 – ies metų patirtį turinčia profesionalių lauko instrumentų gamintoja „Percussion Play“, – pasakoja Eglė Prieskienienė, prieš šešerius metus į Lietuvą atvežusi pirmuosius šio gamintojo lauko muzikos instrumentus.

Visi „Percussion Play“ muzikos instrumentai gaminami iš aukščiausios kokybės medžiagų: nerūdijančio plieno, aliuminio, stiklo pluošto plastiko ar kietmedžio. Juos rankiniu būdu derina išskirtinę klausą turintys muzikos meistrai.

Nepriekaištingos kokybės instrumentai sulaukia sėkmės ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Anot „Percussion Play“ atstovės Lietuvoje E. Prieskienienės, jų paklausa nuolat auga, o ir pasaulinės tendencijos nukreipia aiškia kryptimi: kuriami muzikiniai atminimo sodeliai parkuose, miestų aikštėse, muzikines erdves savo lankytojams atveria bibliotekos, ligoninės, reabilitacijos centrai.

Pavyzdžiui Danijoje net 90 proc. senelių namų yra įsigiję šiuos instrumentus ir naudoja savo kasdienėse veiklose.

Tokių erdvių gausėja ir Lietuvoje. Įspūdingi, viešai prieinami „Percussion Play“ lauko muzikos instrumentų parkai jau įrengti Alytuje, Molėtuose, Mažeikiuose, Kauno raj. Domeikavoje, kas suteikia galimybę ne tik bet kuriam bendruomenės nariui ateiti ir mėgautis instrumentų garsais, bet kartu ir lauke rengti muzikos pamokas gimnazijų moksleiviams.

Išgirdę apie jų naudą, šių instrumentų įsigyja vis daugiau darželių ir mokyklų. Taip pat „Percussion Play“ gamina ir nestandartinius sprendimus – Marijampolės savivaldybės užsakymu pagamintu instrumentu galima išgroti šviesaus atminimo V. Kernagio dainos „Kaip sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ melodiją.

„Smagu stebėti, kaip paaugliai, atradę lauko muzikos instrumentus, sugrįžta į šias erdves; prisilietus prie instrumentų nušvinta ir senolių veidai“, – sako. E. Prieskienienė.

„Percussion Play“ lauko muzikos instrumentai – idealus sprendimas architektams, vietinei valdžiai ir žaidimų aikštelių projektuotojams, kurie ieško dinamiškų, interaktyvių produktų, suteikiančių išskirtinumo lauko erdvėms.

Pagaminti iš ilgalaikių, lengvai prižiūrimų medžiagų visi instrumentai yra sukurti ilgam naudojimui be brangiai kainuojančios priežiūros ir aptarnavimo.

„Percussion Play“ lauko muzikos instrumentai skatina kūrybiškumą, žadina geras emocijas, telkia bendruomenę. Juk ne veltui sakoma, kad muzika – tai dar viena „užsienio kalba“, kuria kalba visas pasaulis.

 

„Percussion Play“ atstovas Lietuvoje UAB „Percussion Play Baltics“

Tel. +37061619216/el.p. info@ppbaltics.com

www.percussionplaybaltics.com

Partnerio turinys

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų