Pėsčiųjų zona po pagrindine transporto arterija Šefildo miesto centre, Didžiojoje Britanijoje.
Pėsčiųjų zona po pagrindine transporto arterija Šefildo miesto centre, Didžiojoje Britanijoje.
  1. Structum.lt
  2. Technologijos
  3. Išskirtinis architektūrinis apšvietimas nepamirštamai atmosferai kurti

Išskirtinis architektūrinis apšvietimas nepamirštamai atmosferai kurti


Architektūrinis apšvietimas yra svarbus aspektas, padedantis išryškinti ir pabrėžti pastatų, vietovių ar interjero architektūrines ypatybes. Tai yra meno ir technologijų derinys, siekiant sukurti estetišką ir funkcionalų apšvietimą, kuris yra svarbus ne tik vizualiam poveikiui, bet ir saugumui, energijos efektyvumui ir patogiam naudojimui.

Architektūrinio apšvietimo pritaikymas gali būti labai skirtingas, nuo viešbučių, restoranų ir komercinių pastatų iki parkų, tiltų ir fontanų. Tai gali būti naudojama ir viduje, ir lauke, kad sukurti skirtingą atmosferą, nurodyti akcentines erdves ir funkcijas, o taip pat padėti pasiekti energijos taupymo tikslus.

Viena iš pagrindinių architektūrinio apšvietimo paskirčių yra erdvės naudojimą padaryti aiškesnį ir patogesnį. Gerai apšviestos patalpos tampa lengvai identifikuojamos ir naudojamos, tačiau nemažiau svarbus architektūrinio apšvietimo tikslas taip pat gali būti ir estetinis suvokimas, siekiant padidinti pastato vizualinę vertę ir pabrėžti jo architektūrinį stilių.

„Kauffman Center“ Kanzase, Jungtinėse Valstijose.

Estetika, emocija ir saugumas

Skirtingi apšvietimo prietaisai gali suteikti pastatui labai skirtingą išvaizdą ir formą, pavyzdžiui, pabrėžti sienų paviršių tekstūrą, iškilimus arba nuolydžius bei tikrus svarbius elementus, pavyzdžiui, angas, išėjimus arba laiptines.

Kitas architektūrinio apšvietimo tikslas yra sukurti tam tikrą atmosferą ir nuotaiką. Specialūs apšvietimo prietaisai ar prožektoriai gali padėti sukurti tam tikrą erdvės pojūtį, sukurti tam tikrą emociją.

Pavyzdžiui, neintensyvios šviesos kaita kuria jaukią ir intymią atmosferą, o labai intensyvus šviesos srautas, skatina energingą ir drąsų jausmą. Erdvėms pojūčiams ir emocijai taip pat labai svarbūs šviesos spalviniai sprendimai.

Be estetinio poveikio, architektūrinis apšvietimas taip pat yra svarbus saugumui. Gerai apšviestos viešosios erdvės, pastatai, parkai ir aikštės, gali padidinti saugumą, apsaugoti nuo vagysčių ir nusikaltimų bei pagerinti eismo saugumą.

„The Artists Edge“, Elizabeth Quay, Australija.

Ryškūs sprendimai architektūriniam išskirtinumui

Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti įspūdingus ir sudėtingus apšvietimo sprendimus, kurie ne tik suteikia vizualinį efektą, bet ir yra efektyvūs, saugūs ir patogūs naudoti. Ryškus, originalus ir akį traukiantis architektūrinis apšvietimas yra vienas iš būdų, kaip padidinti pastato estetinę vertę ir pabrėžti jo architektūrinę išskirtinumą.

Drąsūs apšvietimo sprendimai yra dažnai naudojami dideliuose projektuose, tokiuose kaip verslo, prekybos centrai, viešbučiai, muziejai, stadionai ir kitos viešosios įstaigos, išorinių sienų apšvietimui, tačiau vis dažniau pasirenkamas ir mažesniuose projektuose siekiant originalaus vizualinio efekto. Tai puiki galimybė pritraukti žmonių dėmesį, pabrėžiant pastato grožį, net ir tamsiuoju paros metu.

„Gardens by the Bay“ Singapūre.

Norint pasiekti pageidaujamą efektą, apšvietimo spalvos ir intensyvumas turi būti atidžiai parinkti profesionalų. Lietuvoje viena iš nedaugelio veikiančių įmonių, kurios siūlo kompleksinius objektų instaliacijų sprendimus yra Scenos techninis servisas (StS).

Įmonė teikia paslaugas įvairiems renginiams, koncertams, teatro spektakliams, suprojektuoja įgarsinimo, apšvietimo, mechaninę, scenos ir video sistemas. Viena iš Scenos techninio serviso (StS) teikiamų paslaugų yra originalus architektūrinis apšvietimas.

Atsižvelgdami į pastatą, patalpą, jos ir užsakovo poreikius, StS specialistų komanda gali suprojektuoti būtent tai erdvei tinkančią architektūrinio apšvietimo sistemų instaliaciją tiek viduje, tiek lauke, nesvarbu ar tai būtų teminis parkas, atrakcionai, tiltas, fontanas, gyvenamasis, industrinis pastatas ar skulptūra.

Ikoniška Melburno miesto skulptūra „Red Sticks“ Australijoje.

Architektūrinis apšvietimas – technikos ir estetikos derinys. Šiuolaikiniai apšvietimo prietaisai leidžia rasti geriausią sprendimą bet kuriam objektui. LED prožektoriai yra ilgaamžiai ir draugiški aplinkai.

StS specialistai apjungia technologines žinias ir kūrybą, taigi gali patarti savo klientams ir sukurti išskirtinius apšvietimo scenarijus. Prietaisai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, o scenarijai iš anksto programuojami.

„Įvairios paskirties netradiciniams objektams galime suprojektuoti ir integruoti poreikius pilnai patenkinančią apšvietimo sistemą. Skirtingi architektūrinio apšvietimo tipai gali būti derinami ir pritaikomi pagal reikiamus poreikius ir galimybes.

Tai suteikia galimybę kurti unikalias ir individualias šviesos scenas, kurios padeda sukurti atmosferą ir atspindėti pastato ar vietovės ypatybes“, – sako StS atstovai.

Šilumos rezervuaras „Wärmespeicher“ Hildesheime, Vokietijoje.

Nepamirštama atmosfera

Drąsus, ryškiaspalvis architektūrinis apšvietimas taip pat gali būti naudojamas kaip dekoratyvinė priemonė, kuri sukurs nepamirštamą atmosferą, tiek pastato išorėje, tiek viduje.

Pavyzdžiui, projekte įdiegus apšvietimą su RGB spalvų valdymo funkcija, sukuriame įspūdingi spalviniai efektai, kurie bet kurį pastatą pavers nepaprastu.

Nestandartinis vidaus patalpų apšvietimas gali paryškinti baldus, architektūrinius elementus ar dekoratyvines detales ir suteikti patalpai naują gyvenimą. Tam tikruose interjero stiliuose, tokiuose kaip minimalistinis ar skandinaviškas, ryškus architektūrinis apšvietimas gali būti naudingas, kad sukurtų puikų kontrastą ir vizualinį efektą.

Tuo tarpu viešose vietose, tokiuose kaip klubai, barai, restoranai, meno galerijos, apšvietimas tampa vienu svarbiausių  nuotaiką kuriančių elementų ir kuo jis drąsesnis, tuo didesnį įspūdį palieka lankytojams.

„Magazine London“ erdvė Didžiojoje Britanijoje.

Svarbu nepamiršti, kad planuojant pastato apšvietimą, reikia atsižvelgti į konkretaus pastato erdvę ir poreikius, kad apšvietimas būtų kuo efektyvesnis ir energiją taupantis.

Bendrovės Scenos techninis servisas (StS) specialistai siūlo ne tik įvairius architektūrinio apšvietimo sprendimus, bet ir jų projektavimą, įrengimą ir priežiūrą. Tai užtikrina, kad jų klientai gautų ne tik kokybišką architektūrinio apšvietimo sprendimą, bet ir reikiamą palaikymą viso projekto gyvavimo ciklo metu.

„Cleveland House“ kanalo tunelis Didžiojoje Britanijoje.

Romantikos ir paslaptingumo pavyzdys Birštone

Vienas naujausių Scenos techninio serviso (StS) įgyvendintų architektūrinio apšvietimo projektų – Druskupis Birštone. Tai unikali gamtos ir pramogų vieta, kurioje renkasi daug turistų.

Šis kompleksas sudaro keletą įspūdingų objektų: didžiulį šaltinį, druskingų krioklių sistemą, apylinkėse esančias paplūdimio teritorijas ir kt. Architektūros elementai ir apšvietimas suteikia papildomo grožio šiam kompleksui ir padeda sukurti romantišką, šiek tiek paslaptingą atmosferą, kuri yra itin vertinama lankytojų.

Druskupis. Nuotr. PrieEzero.lt

Pasak StS komandos, Druskupio apšvietimo projektavimo tikslas buvo sukurti apšvietimo sistemą, kuri patobulintų vizualinį objekto suvokimą, bet tuo pačiu metu ir užtikrintų energijos taupymą. Pirmasis projektavimo etapas buvo skirtas nustatyti pagrindines vietas, kurios turėjo būti apšviestos: vandens paviršius, šaltinio kriokliai, patalpos ir teritorijos aplinkui.

Iš viso buvo sukurti keli skirtingi projekto apšvietimo scenarijai, pasirinkti programuojami objekto apšvietimo prietaisai ir visa sistema yra valdoma nuotoliniu būdu. Druskupis Birštone tapo puikiu pavyzdžiu, kaip naudojant inovatyvius apšvietimo sprendimus galima sukurti išskirtinį, estetiškai patrauklų ir energijos taupymo reikalavimus atitinkantį projektą.

Druskupis. Nuotr. PrieEzero.lt

Techninio aptarnavimo lyderiai Lietuvoje

Scenos techninis servisas (StS) architektūrinio apšvietimo paslaugos padeda sukurti atmosferą, kurioje renginys vyksta ir unikalų šviesos dizainą, pabrėžiantį vietovių ar pastatų grožį.

Įmonės komanda dirba išdirbto serviso principu: atlieka visus projektavimo, pajungimo darbus, parengia dokumentus, sertifikatus ir apmoko kaip tikslingai ir saugiai naudotis įrenginiais bei sistemomis.

StS specialistai turi visas reikiamas kvalifikacijas ir atestacijas atlikti tokius pobūdžio darbus, todėl jau ne vienerius metus išlieka kultūros bei šou verslo objektų techninio aptarnavimo lyderiu Lietuvoje ir ambicingu tokios užsienio rinkos dalyviu.

www.sts.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų