Judėjimo gerinimas ir modernizavimas


Visame pasaulyje individualiuose namuose įrengtų liftų skaičius sparčiai didėja, nes vis daugiau žmonių, gyvenančių tokiuose namuose, įsirengia juos dėl įvairiausių priežasčių, suprasdami, kad liftas tampa ne prabanga, o būtinybe. Modernūs UAB „Šiaulių liftas“ gaminiai užtikrina išskirtinį žmonių ir prekių judėjimą bet kokio tipo pastate.

Technologijų įrengimo standartai

Visi Europos Sąjungos šalyse montuojami liftai, įrengiami individualiame name ar viešosios paskirties objekte, turi atitikti tuos pačius ES standartus ir reikalavimus, t. y. visi keleiviniai liftai, kurių greitis yra didesnis nei 0,15 m/s, turi būti sukonstruoti, pagaminti ir įrengti vadovaujantis standartais EN 81-20:2014, EN 81-50:2104, ES liftų direktyva 2014/33/EU, LR techniniu reglamentu „Liftai ir liftų saugos įtaisai“ ir LR „Liftų naudojimo taisyklėmis“. Liftai, kurių greitis yra ne didesnis nei 0,15 m/s, dar vadinami keltuvais, turi būti sukonstruoti, pagaminti ir įrengti vadovaujantis standartu EN 81-41, mašinų direktyva 2006/42/EC ir LR „Mašininės pavaros vertikaliojo kėlimo neįgaliųjų keltuvų naudojimo ir priežiūros taisyklėmis“. Tačiau, kitaip nei viešosios paskirties objektuose, kuriuose įrengiamų liftų minimalūs parametrai yra nurodyti LR statybos techniniuose reglamentuose STR 2.02.01:2004 ir STR 2.03.01:2001, individualiuose namuose lifto tipą ir jo parametrus galime rinktis atsižvelgdami į savo poreikius.

Reikalavimus suformuoja poreikiai

Renkantis liftą individualiam namui, svarbiausius reikalavimus suformuoja namo gyventojų poreikis. Taip pat labai svarbu, kad būtų parengtas ir savininkui įteiktas įrengto lifto pasas, atitinkantis keliamus reikalavimus. Pase turi būti lifto naudojimosi instrukcija lietuvių kalba, elektros schemos, visų saugos mazgų sertifikatai, lifto gamintojo ir montuotojo atitikties deklaracijos. Liftas turi būti pažymėtas CE ženklu. Įrengus liftą, rekomenduojama su įmone, turinčia liftų priežiūros licenciją, sudaryti sutartį dėl lifto periodinės techninės priežiūros, kad įrenginys veiktų sklandžiai ir be didelių techninių trikdžių. Dažnai individualaus namo statytojai, galvodami apie ateitį, suprojektuoja, įrengia lifto šachtas ir jas užkonservuoja, taip pasilikdami galimybę lengvai įrengti liftą vėliau, jei to prireiktų dėl nelaimingo atsitikimo, ligos ar amžiaus. Juk lifto šachtai tereikia skirti apie 3 m2 ploto viename namo aukšte.

Naujasis „Lifestyle“ tilps bet kurioje namo kambario vietoje

Anglijos kompanijos „Terry Lifts“ gaminamas namų liftas „Lifestyle“ suprojektuotas taip, kad tilptų beveik bet kurioje namo kambario vietoje, nes užima vietos tiek, kiek dušo kabina – iki 1 m2. Didžiausias šio lifto pranašumas – kad jam nereikia jokios šachtos. Jei dėl įvairių priežasčių lipimas individualaus namo laiptais tampa sunkiai įveikiama užduotimi, liftas „Lifestyle“ gali būti geriausia išeitis, nes bus įrengtas greitai ir su minimaliais trikdžiais net ir jau įrengtame name. Liftas „Lifestyle“ sukurtas taip, kad būtų maksimaliai patogus ir saugus. Jis veikia sklandžiai ir tyliai, užtikrindamas saugų ir patikimą kėlimąsi aukštyn ar žemyn. Lifto mechanizmai turi jutiklius – jei lifto sustojimo vietoje užsnūdo šuo ar katė, liftas akimirksniu sustos. Dėl elegantiškos formos bei didelio spalvų ir apdailų asortimento liftas lengvai gali būti suderintas su namų interjeru. Jei lifto kabina yra nuleista į pirmą aukštą, antrame aukšte grindys bus uždarytos specialiu ugniai atspariu dangčiu. Be futuristinio lifto „Lifestyle“, UAB „Šiaulių liftai“ gali pasiūlyti liftų, įrengiamų uždaroje arba stiklinėje šachtose.

Žmonės, norintys namuose įsirengti liftą, pirmiausia turi nuspręsti, kam liftas bus naudojamas. Gal reikia pasikelti su neįgaliųjų vežimėliu ar dėl patirtų traumų tampa per daug sunku lipti namo laiptais? Galbūt liftas bus pagalbininkas keliant įvairius sunkius daiktus? O gal paprasčiausiai galvojate apie ateitį ir norite pasiruošti senatvei? Nusprendus, kam reikia lifto, rekomenduojama susisiekti su liftus įrengiančios įmonės specialistais ir pasikonsultuoti dėl lifto įrengimo galimybės individualiame name, išsirinkti lifto tipą ir modelį iš įmonės siūlomo asortimento. Tuomet, atsižvelgiant į individualaus namo konstrukciją ir pasirinkto lifto tipą bei modelį, rekomenduojama kreiptis į architektą, kad suprojektuotų reikiamas angas liftui įrengti.

 

Išradėjų g. 15, LT- 78149 Šiauliai,
mob. +370 614 34 904,
el. paštas pardavimai@siauliuliftas.lt, www.siauliuliftas.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų