KĄ Į JŪSŲ BIURĄ ATNEŠ AUKSINĖ ŽUVELĖ?


 

Akvariumas biure – tai stilius, grožis ir poilsis

Akvariumai pasaulio biurų interjeruose – ne naujiena: dizaineriai juos pritaikė kaip nepabostančią interjero puošmeną, o žmonija seniai įvertino akvariumų teikiamą naudą psichinei žmogaus sveikatai. „Dabartinė akvariumų įvairovė leidžia kiekvienam atrasti savo stilių“, – tvirtina R. Pūras. Šiuo metu akvariumai vis labiau populiarėja ir Lietuvoje – jie įrengiami biuruose, poilsio kambariuose, kavinėse ir kitose viešosiose erdvėse, ne tik namuose.

Kaip išsirinkti ir kur pastatyti?

„Dažniausiai pirmąjį akvariumą įsigyjame mažą, ir tai jau klaida, nes kuo mažesnis akvariumas, tuo daugiau priežiūros jam reikia“, – sako R. Pūras. Pasak patyrusio akvariumų specialisto, pradžiai patartina įsigyti bent jau 100 l talpos akvariumą.

Antra, rinkdamiesi turėtumėte apgalvoti, kokio akvariumo norite: ar jame plaukios, pavyzdžiui, Afrikos, Amerikos ciklidai, ar tai bus taikus augalinis akvariumas. Afrikos ciklidams patartina rinktis nuo 200 l talpos akvariumus, „amerikiečiams“ – dar didesnius, nuo 300 litrų. O augaliniai akvariumai gali būti ir mažesni.

Pasak „Aquazoo.lt“ vadovo, dabar akvariumų yra pačių įvairiausių: kampinių, ovalių, stačiakampių, panoraminiais stiklais ir kt. Neradus tinkamo, akvariumai gaminami ir pagal individualius užsakymus.

Prieš statant akvariumą būtina pasitarti su šį darbą išmanančiais specialistais, ypač kai projektuojami nauji biurai ar namai ir pasirenkami dideli akvariumai. Tokiems būtinos sąlygos: iki akvariumo nutiestas vandentiekis, kanalizacija, saugus elektros įvadas.

Šildytuvai ir vandens filtrai

Dabartiniai šildytuvai yra automatiniai, tad, anot specialisto, teisingai parinkti jie nekelia rūpesčių. Vandeniui filtruoti dažniausiai naudojami vidiniai mechaniniai arba išoriniai biologiniai filtrai. Mechaniniai tinka mažesniems akvariumams, o kanistriniai – didesniems, nuo 100 litrų. Pasak R. Pūro, dabar ypač populiarūs pusiau automatiniai filtrai. Jei norite, kad priežiūros reiktų kuo mažiau, įsirenkite kanistrinius biologinius filtrus – jie negadins akvariumo vidaus vaizdo, bus patogiau jį prižiūrėti. Vidinį filtrą turėtumėte valyti kartą per 1–2 savaites, o išoriniam užteks vieno karto per pusmetį.

Augaliniam akvariumui reikia daugiau priežiūros nei ciklidiniam, tačiau pastarajam teks įsigyti galingesnį filtrą. „Šiuo metu ypač mėgstami Afrikos ir Amerikos ciklidai. Jei pasirinksite juos, jūsų akvariume bus daug veiksmo ir spalvų. Jei norite lėtesnio akvariumo, rinkitės taikų skaliarų (lot. Pterophyllum scalare) sambūvį. Tam labiausiai tiks toks, kaip įmonės  „NFQ Technologies“ biure mūsų įrengtas akvariumas (žr. foto viršuje)“, – pataria akvariumų žinovas.

O kaip dėl auksinės žuvelės, kuri yra kiekvieno svajonė? „Jei akvariumas pagal jūsų poreikius bus parinktas ir sukomplektuotas patyrusių akvariumų specialistų, jame ir jūsų sugauta auksinė žuvelė jausis puikiai. Viena neabejotina: akvariumas tikrai padės išpildyti jūsų norą gyventi ar dirbti stilingoje, gražioje aplinkoje, padės atsipalaiduoti ir pailsėti“, – sako R. Pūras. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų