Kaip Dubajus stato įspūdingiausią pasaulio baseiną?


Šis begalybės baseinas yra naujojo Dubajaus atrakciono parko dalis. Tai panoraminis baseinas, iš kurio atsiveria 360 laipsnių vaizdas į  „Palm Jumeirah” salas, esančias 210 metrų virš žemės paviršiaus. Jame bus observatorija ir muziejus. Greičiausiai nereikia sakyti, kodėl jis jau laikomas vienu įspūdingiausių baseinų projektų pasaulyje… nors tai tik pradžia.  

Plaukiojant baseine, Dubajaus dirbtinės „Palmių Jumeirah” salos primena palmę, apsuptą  žvilgančio turkio spalvos Persijos įlankos vandens. Iki šiol šį vaizdą buvo galima pamatyti iš lėktuvo, pro sraigtasparnio langą, iš Tarptautinės kosminės stoties. Netrukus – iš vieno aukščiausių pasaulyje baseinų krašto.

Šis projektas auga įmonės „Nakheel“ užsakymu. Bendrovės atstovai pristato baseiną, kuris užims 775 kvadratinių metrų plotą. Jame teliuškuos 930 000 litrų vandens. Norintieji patekti į baseiną turės užkilti į 210 metrų (689 pėdų) virš jūrios aukštį.

Baseinas įkurtas atrakcionų parke, kuriame bus ir 52 aukštų prabangus viešbutis. Projekto statyba kainuos 1,2 milijardo AED (327 milijonų JAV dolerių arba daugiau nei 300 milijonų eurų).

Virš baseino, 51-ame aukšte, yra statomas restoranas, virš jo – apžvalgos aikštelė. Kartu jie sudaro „Panoramą ant delno“.

Ambicingas projektas

Projektas atitinka visus Jungtinių Arabų Emyratų prabangos ir dydžio standartus.

Pasak „Nakheel” prekybos centrų generalinio direktoriaus Omaro Khoory, „Palmių vaizdas“ bus „magnetas gyventojams ir turistams“, tačiau jį sukurti nebuvo lengva.

Vėjuotos pajūrio vietos sąlygos kėlė sunkumų keliant medžiagas, sako atstovas. Statybų metu reikėjo 300 metrų aukščio bokštinių kranų, kad būtų galima pakelti 2000 tonų stiklo ir 1200 tonų plieno.

Kūrėjai tikino, kad pats baseinas buvo suprojektuotas taip, kad sumažintų jūros vėjų poveikį.

Anot Nakheel vadovo, stogo baseino konstrukciniai darbai baigti, o stiklinio fasado darbai baigti 60 procentų. Bokštas ir baseinas turėtų būti baigti dar šių metų pabaigoje.

Bus obsevatorija

Šiuo metu aukščiausias baseinas pasaulyje yra 118-ame dangoraižio „Ritz-Carlton” aukšte, Honkonge (484 metrų virš gatvės). Aukščiausias panoraminis baseinas šiuo metu statomas Londone.

Viršutiniai du „The Palm“ aukštai, kuriuose yra observatorija ir restoranas, yra iš plūduriuojančios plieno konstrukcijos. Į observatoriją bus galima patekti nuo stogo aikštelės šalia esančiame prekybos centre, kuriame yra 350 parduotuvių ir nuosava autobusų stotis, einanti iš salos apačios į viršų.

240 metrų aukščio denyje yra interaktyvus muziejus ir galerija apie „Palm Jumeirah“ kūrimą.

„Vaizdas prie baseino apjungia nuostabų, kvapą gniaužiantį kraštovaizdį su interaktyvia edukacine patirtimi“, – sakė M. Khoory.

Šalia kiti projektai

Panašu, kad Dubajuje yra tikras statybų bumas. Liepos viduryje nekilnojamojo turto vystytojas „Emaar“ paskelbė, kad Dubajuje vystomo komplekso „Arabian Ranches III“ vienas dangioraižis bus išspausdintas su 3D spausdintuvu. Emyratuose jau yra pirmasis pasaulyje 3D išspausdintas biuras, taip pat trimačio spausdintuvo pagalba sukurta dronų tyrimų laboratorija. Paskelbus apie trečiąjį trimatį spausdinimo projektą, buvo pranešama, kad iki 2030 metų bus siekta išspausdinti ketvirtį visų naujų pastatų su 3D. Panašu, kad Dubajus siekia tapti aukštųjų technologijų centru.

Toks spausdinimas atsirado kaip naujas būdas kurti plastikinius daiktus, tačiau vystantis technologijai 3D spausdintuvu galima sukurti praktiškai bet ką – nuo kūno dalių iki duonos. Tačiau kai kurie galvoja kur kas plačiau ir pastatus spausdina iš betono. Nors mokslinės fantastikos gerbėjai tikina, kad trimatis spausdinimas yra ateitis, iki šiol planetoje yra vos 20 pastatų sukurtų su tokia technologija. Tačiau Dubajus nusprendė šia technologija vystyti visus pramonės projektus.

Juk pirmasis pasaulyje išspausdintas 3D biuras kainavo tik 140 tūkst. JAV dolerių (125,67 tūkst. eurų). Išbandymas išlaikytas.

Bendrovės „Nakheelis” vizualizacijos ir informacija


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų