Kaip įstatyti duris?


Niekam nekyla klausimų, kam reikalingos durys ir kokią funkciją jos atlieka – jei kai kuriuose kambariuose jų nusprendžiama atsisakyti, be vonios ar lauko durų namų negalėtume įsivaizduoti. Jų įstatymas yra pakankamai nesudėtingas, tad šį darbą neretai nusprendžiama atlikti patiems – jei ir Jūs pasiruošite tokiam iššūkiui, pravers žemiau pateikti patarimai.

Durų pasirinkimas

Tai – pagrindinis žingsnis, nuo kurio reikės pradėti. Durys yra skirstomos į vidaus ir lauko – pastarosios atlieka svarbesnį vaidmenį, jų pasirinkimas ir montavimas yra ypač atsakingi. Dėl to pirmenybę reikėtų teikti patikimoms medžiagoms, kelių užraktų sistemoms ir aukštesnei saugumo klasei. Itin dažnai pasirenkamos metalinės, plieninės lauko durys, tačiau galima rasti ir kitų variantų.

Renkantis vidaus duris, atsakomybės bus šiek tiek mažiau – tokie gaminiai yra skirti ne saugumo užtikrinimui, o tam, kad atskirų erdves ir užtikrintų didesnį privatumą. Žinoma, ir šiuo atveju norėsis aukščiausios kokybės, tad reikėtų pasidomėti jų gamybos medžiagomis ir pagrindiniais privalumais. Tiesa, tikėtina, kad daugiausiai dėmesio norėsis skirti išvaizdai – renkantis dizainą, turėtumėte atsižvelgti į tai, kokios plytelės ir kitos apdailos medžiagos yra naudojamos. Vidaus duris galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/durys/vidaus-durys.

Nepriklausomai nuo durų tipo, reikės pasirinkti tinkamą dydį ir įvertinti komplektaciją: jos gali būti parduodamos su staktomis, rankenomis, užraktais ir kitais papildomais priedais. Tiek jie, tiek naudojamos medžiagos turi įtakos galutinei durų kainai.

Pagrindiniai reikalingi įrankiai                    

Įsigijus duris, bus galima pradėti ruoštis montavimo darbams – prieš juos atliekant, reikia apsirūpinti pagrindiniais įrankiais. Jums bus reikalingas grąžtas, plaktukas, pieštukas, ruletė, gulsčiukas, varžtai, durų vyriai, izoliacinės putos, atsuktuvai ir mediniai kaiščiai. Papildomai gali prireikti pjūklo, kurį panaudosite rėmo sutrumpinimui ir lentelių, kurios bus reikalingos jo pritvirtinimui. Verta turėti ir klijų, kurie tiktų juostelėms ir apvadams.

Durų įstatymo eiga

Paprasčiausia yra įmontuoti duris, kurios iš karto turi rėmą ir staktą. Jei rinkotės būtent tokį variantą, įstatinėdami duris, vadovaukitės šiais žingsniais:

  •       Paguldykite jas ant žemės ir skersai staktos pritvirtinkite kelias lenteles – jas reikėtų prisukti su nedideliais varžtais. Taip atliekant tolimesnius žingsnius rėmas neišsikraipys ir išliks stabilus.
  •       Atlikite matavimus – išmatuokite tikslų durų dydį ir joms skirtą angą. Jei reikia, patrumpinkite staktos šulą.
  •       Įkalkite keletą vinių ties angos kraštu – jos prilaikys durų bloką.
  •       Atsargiai pakelkite duris ir tiesiai jas įstatykite. Įsitikinkite, kad iki kraštų lieka maždaug 10 milimetrų tarpeliai.
  •       Kiekvienoje pusėje reikėtų pritvirtinti medinius pleištus – reguliuodami jų gylį, galėsite pakeisti durų padėtį. Turėtumėte įsitikinti, kad jos yra vertikalioje padėtyje – tai padarysite pasitelkę gulsčiuką.
  •       Vienoje pusėje pleištus nupjaukite ties durų stakta, o kitoje durų blokus varžtais pritvirtinkite prie pat angos šono.
  •       Į tarpelius įpurkškite izoliacinių putų – jos užtikrins didesnį stabilumą ir sandarumą. Papildomai gali būti reikalingi ir apdailos darbai, iš abiejų pusių bloką apklijuojant medinėmis apdailos juostelėmis.

Jei reikės įstatyti berėmes duris, žingsniai bus tie patys, tačiau skirtumas tas, jog prieš tai turėsite patys sumontuoti ir šią detalę. Pasirūpinkite trimis medienos atkarpomis: dvi ilgesnes naudosite šonams, o trumpesnę – viršutinei daliai. Atlikite tikslius matavimus įsitikindami, jog rėmas tilps į angą. Įstatykite jį į atitinkamą vietą, šalia pritvirtinkite kaiščius ir jais reguliuokite tiesumą – tam į pagalbą reikės pasitelkti gulsčiuką.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, turėtumėte lengvai išsirinkti kokybiškas duris ir sėkmingai jas susimontuoti. Tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – svarbiausia, kad pasirūpintumėte pagrindiniais reikmenimis ir apsišarvuotumėte kantrybe. 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų