Kaip kyla geriausias kvartalas Kaune?


 Šis kvartalas išsiskiria estetika, funkcionalia architektūra ir gražia aplinka. Netradiciniai architektūriniai sprendimai, didelis dėmesys kokybei, jaukūs ir patogūs būstai bei puikiai sutvarkytos teritorijos buvo įvertinti ne tik naujakurių, bet ir specialistų. Šiemet Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtame geriausio nekilnojamojo turto projekto konkurse „Už darnią plėtrą“ bendrovės „YIT Kausta“ statomi „Šilo namai“ išrinkti geriausiu gyvenamosios paskirties projektu!

IŠSKIRTINĖS DETALĖS

„Šilo namai“ įkurti gražioje Kauno vietoje ant Nemuno šlaito, nuo kurio atsiveria upės ir Panemunės šilo vaizdai. Nors kvartalas įrengtas ramioje atokesnėje vietoje, susisiekimas tiek visuomeniniu, tiek ir nuosavu transportu yra puikus. Pavyzdžiui, miesto centras automobiliu pasiekiamas vos per keletą minučių. Be to, netoli yra būtiniausi visuomeniniai objektai: prekybos centrai, švietimo ir ugdymo įstaigos.

Naujojo kvartalo pastatų aukštį ir tūrius suformavo bendra kvartalo koncepcija – orientacija į pėsčiųjų alėją, vidinių kiemų sukūrimas, panoramos atvėrimo galimybės.
Mūrinius kvartalo namus vienija darnus stilius, balto struktūrinio tinko ir tamsių klinkerio plytų apdaila. Projektuojant gyvenamąjį kvartalą, buvo siekiama išlaikyti namų ir aplinkinių pastatų stiliaus vientisumą, todėl naudotos tos pačios apdailos medžiagos, tačiau varijuojama jų spalvomis. Plastikos ieškota per fasado langų, prancūziškų ir įprastų balkonų ritmiką. Kiekvieno pastato išskirtinumas buvo sukurtas balkonų turėklų, laukujų durų ar namo numerio akcentine spalva.

Daugiabučių namų konstrukcija, statybos medžiagos bei įranga parinkti taip, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinti galimi energijos nuostoliai ir kartu tausojama aplinka. Namai apšiltinti 18 cm putų polistireno sluoksniu ir atitinka B energinio naudingumo klasę.

STATO KELIAIS ETAPAIS

Kvartalas, kurio plotas – 2,7 hektaro, statomas palaipsniui – keliais etapais. Pirmasis statybų etapas prasidėjo dar prieš penkerius metus – 2010-aisiais. Tada buvo pastatyti du pirmieji penkiaaukščiai namai, kuriuose įrengti 39 butai. Antruoju etapu pastatyti dar du keturių ir septynių aukštų namai. Juose buvo įrengta 70 butų. Šiais dviem etapais pastatyti namai, kuriuose jau įsikūrė gyventojai, ir buvo įvertinti LNTPA konkurse „Už darnią plėtrą“.

Šiuo metu vyksta trečiasis projekto etapas – baigiamas įrengti penkiaaukštis namas, kuriame bus 25 butai. Ateityje kvartalas dar labiau plėsis.
„Projektą vykdyti pradėjome arčiau upės esančioje sklypo dalyje. Darbai suplanuoti taip, kad jau pastatytuose namuose gyvenantiems žmonėms netrukdytų naujos statybos. Gyvenamieji namai statomi laikantis aukščiausių tarptautinio koncerno kokybės ir saugumo reikalavimų. Siekiame, kad kvartalo ir pačių būstų erdvės būtų išnaudotos kuo funkcionaliau, patogiau“, – pasakojo AB „YIT Kausta“ direktorius Kęstutis Vanagas.

NAUJOS STATYBOS NETRUKDYS

Kadangi pastatai statomi keliais etapais, daug dėmesio skiriama tam, kad vis naujų namų statybos nekeltų grėsmės iškilusiems anksčiau. Todėl ypač atsakingai pasirinkta pamatų įrengimo technologija.

UAB „Projektana“ specialistai, įvertinę galimą riziką šalia esantiems pastatams, naujų statinių pamatams įrengti pasirinko spraustinių polių technologiją. Tai užtikrino galimybę darbus vykdyti didele sparta, taip pat perduoti pagrindui gerokai didesnes pastato apkrovas, nei tai būtų galima padaryti pamatams renkantis gręžtinių polių technologiją.

Pamatams įrengtų polių skersmuo buvo 350 mm, ilgis – iki šešių metrų. Poliai kerta paviršiuje esančius gana silpnus molinio grunto sluoksnius ir įgilinami į labai kieto moreninio molio laikantįjį sluoksnį.

YRA IR NESTANDARTINIŲ BŪSTŲ

Visuose kvartalo namuose suprojektuoti įvairaus dydžio dviejų ir trijų kambarių butai, jų plotas – nuo 36 iki 78 kvadratinių metrų. Butai parduodami su daline apdaila, tačiau, klientui pageidaujant, gali būti įrengta ir visa apdaila.

Kai kurie būstai yra nestandartiniai – lofto tipo su antresolėmis ir privačiais kiemeliais pirmame aukšte. Jie skirti pirkėjams, kurie dairosi įdomesnių gyvenamųjų erdvių. Kaip pastebėjo bendrovės „YIT Kausta“ atstovai, tokiais 40 kvadratinių metrų ploto būstais pirmuosiuose namų aukštuose su privačiais nedideliais kiemais labiausiai domisi jauni žmonės. Visi butai turi erdvius balkonus, apatiniuose bus įrengtos ir jaukios terasos, kuriose galima pasistatyti lauko baldus. Balkonuose yra numatyta erdvė, kur galima įsirengti lentynas smulkiems daiktams laikyti.

Daugiabučių balkonai neretai virsta sandėliais, todėl iš anksto buvo numatytos vietos daiktams laikyti, kad balkonuose vyrautų tvarka.

Apie estetiką bei patogumą pagalvota ir įrengiant bendrojo naudojimo patalpas. Pavyzdžiui, laiptinėse buvo įrengtos modernios metalinės spintos, kuriose paslėpti apskaitos prietaisai ir kitos komunikacijos. Sprendimas iškelti skaitiklius į laiptinę leido sutaupyti vietos butuose, o gyventojams tikrinti jų rodmenis bus patogu.
Kiekviename bute sumontuotos įvadinės dėžutes, į kurias atvesta 220 V įtampa. Elektrotechnikos ir silpnųjų srovių darbus kvartale atliko UAB „Adrelsta“.

ŠILUMA NEIŠEIS PRO LANGUS

Kadangi sienos tarp butų mūrinės, namams būdinga gera garso izoliacija. Garso ir šilumos izoliaciją pagerina ir aukštos kokybės standarto bei didesnių akustinių savybių (35dB) butų langai bei balkonų durys.

Architektūrinius pastatų sprendimus atitinkančius aukščiausios kokybės langus pagamino UAB „Gipura“.

„Pasiūlėme architektūrinius dizaino ir techninius parametrus atitinkančius langus. Juos pagaminome iš vokiško A klasės „Veka“ profilio, kuris išsiskiria aukštomis dizaino, statikos ir termoizoliacinėmis savybėmis“, – prisiminė UAB „Gipura“ direktorius Regimantas Viržintas.

Solidaus dizaino langai buvo pagaminti iš tamsiai pilkos antracito spalvos klasikinio „Veka Softline“ penkių kamerų profilio. Langai buvo įstiklinti akustiniais stiklo paketais ir įrengti taip, kad būtų išvengta net menkiausio šilumos praradimo. R. Viržintas pastebėjo, kad „YIT Kausta“, kaip generalinis rangovas, visada didelį dėmesį skiria tam, kad langai turėtų geras savybes ir būtų laiku bei kokybiškai sumontuoti.

„Visi „Gipura“ langai gaminami išlaikant aukštą kokybės standartą, todėl mums yra svarbu gauti užsakymus iš įmonės, kuri vertina kokybę bei pasitiki mūsų gaminiais. Su „YIT Kausta“ dirbame jau daug metų“, – džiaugiasi UAB „Gipura“ vadovas.

MODERNI ŠILDYMO SISTEMA

Visuose naujojo kvartalo namuose įrengta moderni kolektorinė šildymo sistema, sujungta su miesto tinklais. Gyventojų patogumui vonios kambariuose įrengtos ir šildomosios grindys. Šilumą savo butuose gyventojai gali reguliuoti patys.

Dalyje butų buvo įrengta pažangi energiją tausojanti rekuperatorinė vėdinimo sistema. Ji ne tik padeda sumažinti šildymo išlaidas, bet ir užtikrina, kad patalpų viduje nuolat cirkuliuotų gaivus oras ir išliktų sveikas mikroklimatas.

SVARBU IŠSAUGOTI  SAVO DARBĄ

Kadangi statant „Šilo namus“ ypatingas dėmesys skirtas gyvenimo kokybę gerinančiam vėdinimui, ant palyginti nedidelio sutapdinto stogo atsirado daug gana aukštų ventiliacinių šachtų. Todėl stogus dengusios UAB „Daistatus“ darbuotojams teko nemažai paplušėti įrengiant stogą: formuojant nuolydžius, montuojant šiltinimo ir hidroizoliacinius sluoksnius, atliekant parapetų ir šachtų skardinimo darbus. Visi šie darbai atlikti itin kruopščiai.

Direktorius Darius Mikalauskas džiaugėsi, kad jo vadovaujamoje įmonėje darbuojasi patyrę stogdengiai, gerai išmanantys savo darbą. Tai žmonės, toje pačioje įmonėje išdirbę po šešerius ar dešimt metų. Tačiau, vadovo manymu, vis tiek svarbu nepamiršti iš jų pareikalauti kuo didesnės darbų kokybės, retkarčiais „paalsuoti į nugarą“, kad užduotys būtų atliktos nepriekaištingai. Juk stogdengių klaidos gali brangiai kainuoti ne tik statybų bendrovei, bet ir žmonėms, gyvensiantiems tame name.

UAB „Daistatus“ darbuotojai dengė ne tik daugiabučių namų, bet ir kvartalo požeminės automobilių aikštelės stogą. Čia svarbiausia užduotis ir pagrindinis generalinio rangovo pageidavimas buvo užtikrinti gerą stogo hidroizoliaciją. Tam, anot UAB „Daistatus“ direktoriaus D. Mikalausko, reikėjo ne tik gerų darbuotojų įgūdžių ir kruopštumo, bet ir sugebėjimo išsaugoti savo darbą, kad jo netyčia nesugadintų kiti. Juk požeminės automobilių aikštelės stogas yra eksploatuojamas – virš jo bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė, pats stogas apželdintas.

Išsaugoti nepažeistą požeminės automobilių aikštelės stogo hidroizoliacinį sluoksnį UAB „Daistatus“ darbuotojams buvo nemažas iššūkis. Juk vos paklojus stogo dangą ant jos iškart buvo statomi pastoliai, kad būtų galima įrengti šalia kylančių namų fasadus.

„Tokiais atvejais svarbu ne tik viską kruopščiai ir tiksliai atlikti, bet ir žiūrėti, kad hidroizoliacinės dangos nepažeistų kiti, įrengdami žaidimo aikšteles, klodami trinkeles ir taip toliau. Mums būtina ne tik gerai atlikti savo darbus, bet ir sužiūrėti, kad rezultatų nesugadintų kiti“, – svarbius niuansus atskleidė D. Mikalauskas.

PRIARTINO PRIE NATŪRALIOS GAMTOS

Įrengiant „Šilo namų“ kvartalą siekta, kad gyventojai čia jaustųsi patogiai ir galėtų įsilieti į vieningai kuriamą bendruomenę jaukioje aplinkoje. Sutvarkyti aplinką antrojo ir trečiojo statybų etapo metu ėmėsi UAB „Minvalda“.

Teritorijoje šalia namų buvo įrengtas erdvus ir tvarkingas kiemas su pėsčiųjų takais, poilsio zonomis, žaliuojančia augalija, jaukiomis žaidimų aikštelėmis vaikams. Kvartalo ašimi tapo pėsčiųjų alėja.
Pasak UAB „Minvalda“ želdintojos Dianos Dvelienės, visi augalai buvo parinkti taip, kad miesto centre esantis kvartalas kaip įmanoma labiau priartėtų prie natūralios gamtos.

„Parinkti smilginiai augalai, kuriems nereikia ypatingos priežiūros, čiobreliai, šilokai. Visa tai – natūrali šilo kiliminė danga. Natūrali, nepjaunama veja taip pat primena natūralų gamtovaizdį“, – komentavo D. Dvelienė.

Kvartalas apsodintas beržais, ąžuolais, jį juosia skroblų gyvatvorė. Visi šie augalai natūraliai auga Lietuvoje, tad jų priežiūra nesudėtinga. „Sumedėję naujieji augalai kvartale visą grožį atskleis po trejų ar penkerių metų, kai bus suvešėjusi jų laja ir šviečiant saulei medžių vainikai mes šešėlį. Visi žoliniai augalai turi tendenciją plėstis, todėl kasmet jie atrodys vešlesni ir gražesni“, – žadėjo želdintoja.

Tvarkant kvartalo aplinką, stengtasi išsaugoti ir kuo daugiau senųjų medžių. Siekiant, kad šie medžiai nebūtų užpilti žemėmis ir nenukentėtų jų šaknys, buvo įrengti metalo lakštų aptvarai.
Tokie aptvarai naudoti ir formuojant vejas, kurios pagal projektą turėjo būti pakeltos virš trinkelių dangos. Metalo lakštai ne tik leido išgauti reikiamas vejų formas, bet ir suformuoti norimą metalinio kraštelio aukštį.

NEUŽLIEJO VISKO BETONU

UAB „Minvalda“ kvartale įrengė ir pėsčiųjų bei automobilių takus. Visi jie suformuoti iš betoninių trinkelių. Vaikščiojamoji takelių dalis išklota šešių centimetrų storio, o važiuojamoji dalis – aštuonių centimetrų storio trinkelėmis. Takai nuo važiuojamosios dalies atskirti betoniniais kelio kraštais, kitur sudėti vejos kraštai. Ten, kur auga veja, bet taip pat gali važinėti automobiliai, įrengta ir ažūrinių trinkelių danga. Tokia danga suteikia tvirtumo važiuojant. Be to, ji turi žalumos, todėl takų sistemoje sumažėja betono.

Prie daugiabučių namų yra nedidelės automobilių stovėjimo aikštelės. Tačiau siekiant, kad kiemuose stovėtų kuo mažiau transporto priemonių, po visais daugiabučiais įrengtos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės bei nedideli sandėliukai kiekvienam būstui.

Pasirūpinta ir gyventojų saugumu, tad kiekviename bute įrengtos telefonspynės, įstatytos šarvuotos durys, įdiegta priešgaisrinė signalizacija laiptinėse ir gaisro davikliai butuose. Visa teritorija aptverta, o įvažiavimas į kiemą uždaromas automatiniu užtvaru.

„Vykdydami gyvenamųjų kvartalų plėtrą Lietuvoje, namus projektuojame atsižvelgdami į šiuolaikinio miestiečio poreikius. Būstus statome šalia upių, parkų ar miškų, todėl mūsų projektai sulaukia ypatingo klientų susidomėjimo. Šio kvartalo teikiama privilegija – galimybė gyventi ramioje, švarioje, žalumos apsuptoje ir, be to, strategiškai patogioje vietoje, iš kurios per keliolika minučių galima pasiekti svarbiausias miesto vietas“, – pasakojo AB „YIT Kausta“ generalinis direktorius K. Vanagas.

UŽSAKOVAS IR PROJEKTO PLĖTOTOJAS
UAB „YIT Kausta būstas“

GENERALINIS RANGOVAS
AB „YIT Kausta“

PROJEKTUOTOJAS
UAB „Kita kryptis“

ARCHITEKTAS
Tomas Kriaučiūnas

STATYBOS VADOVAS
Gediminas Šarkus

PROJEKTO VADOVAS
Deividas Vainoras

ADRESAS
Biržiškų g. 1B, 1C (I etapas), 1D, 1E (II etapas), 1A (III etapas)
STATYBŲ PRADŽIA
2010 metai
STATYBŲ PABAIGA
I etapas – 2011 m. gruodis; II etapas – 2013 m. liepa; III etapas – 2015 m. kovas
NAMŲ SKAIČIUS
5
BUTŲ SKAIČIUS
134
BUTŲ PLOTAS
36–72 m2


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų