Vilniaus rajono savivaldybės gyventojams svarbūs sprendimai jau priimami naujoje modernioje posėdžių salėje, atitinkančioje šiuolaikinės savivaldos poreikius ir pažangiomis technologijomis užtikrinančioje tiek tarybos, tiek administracijos, tiek čia susirinkusių bendruomenės bei organizacijų atstovų pasitarimų skaidrumą.

„Naujos salės vizija buvo aiški: moderni technika, patogūs ir tinkamai išdėstyti baldai, geras matomumas, nepriekaištinga garso sklaida ir tinkamas apšvietimas, sklandi vieša transliacija gyvai, lengva fizinė ir technologinė prieiga. Šioje salėje vyksta ne tik tarybos posėdžiai, bet ir daugiau svarbių renginių: susitikimai ir diskusijos su įvairių organizacijų, įstaigų atstovais, taip pat Vilniaus rajono gyventojais. Todėl siekėme sukurti funkcionalią, ergonomišką ir modernią erdvę, kurioje būtų patogu dirbti ir bendradarbiauti visiems – ir tarybos nariams, ir savivaldybės administracijos darbuotojams, ir svečiams, ir techniniam personalui“, – pasakoja Kęstutis Butvydas, Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėjas.
Kaip ir kiekvieno projekto atveju, iššūkių neišvengta, tačiau nuolat palaikant glaudų ryšį su projekto įgyvendinimo komanda, pirmiausia generaliniu rangovu MB „Autostatyba“ ir interjero studija M2J, visi sunkumai buvo įveikti ir pasiektas puoselėtus lūkesčius atitinkantis rezultatas.
Naujoji salė ne tik pagerino administracijos darbo kokybę, palengvino tarybos posėdžių organizacinį procesą (nebereikia blaškytis ieškant laisvų patalpų), bet ir suteikė galimybę efektyviau komunikuoti su visuomene, pelnyti didesnį jos pasitikėjimą užtikrinant skaidrumą tiesioginėmis posėdžių transliacijomis.
Visiems posėdžių salės įrengimo darbams vadovavo ir daugumą jų pati atliko MB „Autostatyba“ – inovatyvios statybos ir rekonstrukcijos įmonė, jau 10 metų teikianti visapuses profesionalias ir naujausiomis tendencijomis bei pažangiausiomis technologijomis grįstas generalinės rangos, statybos, interjero įrengimo paslaugas ir konsultacijas. „Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei už profesionalumą ir aktyvų bendradarbiavimą ieškant sprendimų ir įveikiant iššūkius. Tai buvo abipusiškai sutelktas, atsakingas ir efektyvus darbas“, – sako įmonės vadovas Tomas Draudvila.

Naujojo interjero sprendiniai dera prie viso kolorito
„Nusprendėme naujosios salės interjerą derinti su kiek seniau įrengtos civilinės metrikacijos salės interjeru. Mes pasirinkome visiškai kitas medžiagas, tačiau išlaikėme stilistiką ir spalviškumą. Įtaką sprendimams padarė ir kliento vizija: jis norėjo puslankiu išdėstytų darbo vietų. Šie kriterijai ir buvo mūsų atspirties taškas kuriant posėdžių salės interjerą“, – pasakoja interjero autorės Miglė Gruodytė-Misikė, Monika Janulevičiūtė ir Jurgita Saulytė-Janonė – interjero studija M2J. Buvusių bendrakursių sąraše – jau daugiau kaip 100 įrengtų įvairios paskirties objektų interjerų.
Dizainerės sako, kad esamas gretimų Vilniaus rajono savivaldybės patalpų medžiagiškumas jas šiek tiek įpareigojo, todėl jos pasirinko šviesų, balintą ir pilkintą, interjero koloritą, natūralaus balinto ąžuolo atspalvio medieną, teraco rašto elementus. Kliento pageidaujamas baldų išdėstymas puslankiu padiktavo apvalintų linijų ir kampų idėją: taip atsirado lenkti posėdžių baldai, arkos virš durų, frezuotos detalės durų fasaduose, bangelių motyvas akcentinėje sienoje, pakabinamas šviestuvas. Salės medžiagos atitinka funkcinius poreikius: akustinis užuolaidų audinys slopina aidėjimą, išmaniai valdomas apšvietimas didina komfortą ir taupo elektros energiją, stumdomosios durys slepia virtuvėlės erdvę.
Pasak dizainerių, sukurti bei pristatyti tokią interjero koncepciją, kurią priimtų visas savivaldybės kolektyvas, o ne vienas atsakingas asmuo, kaip paprastai būna projektuose, buvo pirmas, bet ne paskutinis iššūkis šiame projekte. Mat užsakovas kėlė ypatingų reikalavimų: salėje turėjo tilpti tam tikras kiekis darbo vietų, reikėjo sutalpinti visą būtiną įrangą (kameras, ekranus etc.) ir visus darbus atlikti kuo greičiau. Dizainerės neturėjo galimybės vietoje prižiūrėti visos darbų eigos, todėl iš anksto apgalvodavo visus procesus ir numatydavo kelis žingsnius į priekį, informuodavo užsakovą apie įvairius sprendimus ir medžiagų terminus, itin smulkmeniškai parengdavo brėžinius, – tokiu būdu joms ir pavyko užtikrinti sklandų darbų procesą.
Balinto ąžuolo plokštės suteikė baldams elegancijos ir lengvumo
Posėdžių salės baldams pasirinktos tarptautinės bendrovės EGGER aukščiausios kokybės laminuotos medžio drožlių plokštės suteikia interjerui elegancijos ir lengvumo.
Ramią ir modernią susitikimų erdvės nuotaiką kuria balduose panaudotos balinto Vičencosąžuolo (H3152 ST19 „Bleached Vicenza Oak“) EGGER plokštės. Šviesus ąžuolo atspalvis interjero sprendiniuose puikiai dera su mozaikinio betono grindimis ir švelniais, suapvalintais biuro baldų elementais. Baldų apdaila ir spalvomis interjere pasiekta natūralios elegancijos ir modernaus paprastumo pusiausvyra.
Visų salės baldams gaminti panaudotų EGGER gaminių, tiek laminuotų medžio drožlių plokščių (LMDP), tiek laminato (CPL), apdaila tokia pat, balinto Vičencos ąžuolo H3152 ST19, skiriasi tik jų medžiagiškumas. Tokiu būdu, pasitelkus skirtingą natūralumo išraišką ir charakterį, buvo išvengta monotonijos interjere.
Baldų fasadams labiausiai tiko „ST19 Deepskin Excellent“ tekstūra su linijiniu raštu, pabrėžiančiu medienos autentiškumą ir suteikiančiu paviršiams gylio. Subtili, elegantiška apdaila pabrėžia šiltą šviesią patalpos spalvų paletę ir atitinka projekto tikslą: sukurti funkcionalią, estetiškai patrauklią erdvę, kurioje būtų miela dirbti.
Aukštos kokybės baldines plokštes ir stalviršius tiekiančios įmonės EGGER laminuotosmedžio drožlių plokštės yra patvarios, lengvai prižiūrimos ir atitinka tvarios gamybos standartus, jos sujungia kokybę, estetiką ir našumą, todėl yra vertinamos profesionalų. EGGER plokštės, pagamintos iš atsakingai gaunamos medienos ir perdirbtų medžiagų, gali būti montuojamos tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. EGGER laminatas puikiai tinka intensyvaus naudojimo vietose, jis atsparus įbrėžimams, karščiui bei drėgmei ir yra lengvai valomas. Nenuostabu, kad būtent iš jo pagaminti kone nuolat kokiais nors tikslais eksploatuojamos posėdžių salės baldai.


Interjero akcentas – nerūdijančiojo plieno spindesys
Naujojoje Vilniaus rajono savivaldybės posėdžių salėje apšvietimas valdomas preciziška kokybe garsėjančio vokiečių gamintojo JUNG gaminiais.
„Užsakovas numatė išmanųjį apšvietimą, todėl, atsižvelgus į kokybės, dizaino ir kainos santykį, funkcionalumą bei pritaikymo galimybes, pasirinkti populiariosios JUNG serijos LS 990 jungikliai su keliais klavišais ir kištukiniai lizdai. Pagal mūsų interjero koncepciją labiausiai tiko nerūdijančiojo plieno spalvos gaminiai“, – pasakoja posėdžių salės interjero bendraautorė M. Gruodytė-Misikė.
Bauhauzo dizaino mokyklos stilistikos įkvėptos serijos LS 990 produktai pradėti gaminti daugiau kaip prieš 50 metų, tačiau iki šiol nepraranda populiarumo rinkoje, nes gamintojas juos nuolat tobulina puoselėdamas vienintelį tikslą: kurti galvojant apie ateitį.
Šie santūraus dizaino jungikliai ir kištukiniai lizdai klasikiniais siauriais rėmeliais ypač funkcionalūs. Nuo vienos iki penkių jungčių, ant sienos montuojami ir vertikaliai, ir horizontaliai, suderinami su visais JUNG LS serijos dangteliais – jie tinkami sudėtingiausioms architektūrinėms ir techninėms idėjoms įgyvendinti. Griežtų minimalistinių formų LS 990 jungikliai ir kištukiniai lizdai gaminami iš įvairių medžiagų ir gali būti daugybės spalvų, todėl jų panaudojimo galimybės neaprėpiamos, jie puikiai pritaikomi bet kuriame interjere – nuo žaismingo iki subtiliai prabangaus.
Nesenstančios JUNG klasikos LS 990 dizainas tapo ir spalvingos jungiklių serijos „Les Couleurs® Le Corbusier“ pagrindu. Šią seriją sudaro net 63 „Les Couleurs® Le Corbusier“ paletės spalvų gaminiai, lengvai suderinami tarpusavyje.

JUNG nuosekliai laikosi nuostatos puoselėti planetą ir kuo labiau prisidėti prie visuotinio atšilimo mažinimo, todėl stengiasi kuo daugiau gamybai reikiamų elementų įsigyti iš savo gamyklų kaimynystėje esančių tiekėjų ir gamybos procese naudoti kuo daugiau tvarių medžiagų. Viena iš tokių medžiagų – duroplastas, kurio gamybos metu taupiai vartojama energija ir vanduo, į atmosferą išmetama mažiau CO2. Be to, perdirbant ar utilizuojant duroplastą nesusidaro toksinių medžiagų, o irimo metu – mikroplastiko. JUNG daug dėmesio skiria savo gaminių kokybės kontrolei gamybos metu ir garantuoja greitas bei kokybiškas serviso paslaugas jų naudojimo metu. Taip ilginama JUNG prietaisų eksploatavimo trukmė ir kartu tausojami žaliavų ištekliai, mažinamas nebetinkamų gaminių perdirbimo bei utilizavimo poreikis ir atmosferos užterštumas.
Gera architektūra – tai kūrybinio įkvėpimo, šiuolaikiško dizaino, daugiafunkciškumo ir tvarios kokybės dermė. Viena iš svarbių šios darnios visumos detalių – visus reikalavimus atitinkantys aukštos kokybės JUNG serijos LS 990 gaminiai, kurių, beje, yra ne tik nerūdijančiojo plieno spalvos, bet ir išties gaminamų iš metalo. Įmonės įkūrėjas Albrechtas Jungas labai vertino metalo savybes, todėl įmonė jau nuo pat 1920 m. siūlo ir metalinių gaminių. Serijoje LS 990 taip pat yra jungiklių ir kištukinių lizdų iš nerūdijančiojo plieno, aliuminio, auksu dengto metalo, žalvario. Visi šie metaliniai rėmeliai – ypatingas akcentas, idealiai atkartojantis serijos LS 990 dizainą ir funkcijas.

Technologijos papildo architektūrinę viziją
Šiuolaikišką, struktūruotą ir efektyvų posėdžių valdymą naujoje posėdžių salėje užtikrina „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK) įdiegti garso ir vaizdo sprendiniai. Aukštos klasės diskusijų ir balsavimo sistema suteikia galimybę patogiai vesti diskusijas, greitai balsuoti ir laikytis reglamento. Sistema palaiko BYOD (Bring Your Own Device) funkciją – dalyviai gali naudotis savo įrenginiais, o tai suteikia daugiau lankstumo ir pritaikomumo. Papildomai integruotas aukštos skiriamosios gebos LED ekranas pagerina informacijos matomumą ir bendrą posėdžių patirtį. Sprendimas organiškai dera interjere – vizualiai subtilus, estetiškas ir harmoningas.
„Pasiektas rezultatas pranoko lūkesčius: technologijos ne tik patikimai veikia, bet ir gražiai dera jaukioje erdvėje. Šis projektas puikiai parodo, kaip technologijos gali papildyti architektūrinę viziją“, – sako Rolandas Šikšnian, BMK pardavimų grupės vadovas, ir pabrėžia BMK sprendinių naudą: aiškesnė darbotvarkė, efektyvesnis svarstymas, tikslus balsavimas, stabili garso ir vaizdo sistema, posėdžių protokolavimas.
Inovatyvių technologijų įmonė BMK jau 31 metus Lietuvoje diegia pažangius sprendimus, keičiančius kasdienybę ir kuriančius pridėtinę vertę kiekvienam klientui. Įmonės veikla aprėpia penkias sritis: garso ir vaizdo sprendimų projektai; spausdinimas ir skaitmeninimas, valdomo spausdinimo paslauga MPS; pramoninės spaudos ir reklamos gamybos, automatizavimo sprendimai; inovatyvus mokymosi procesų modernizavimas švietimo sistemoje, edukacijoje; specializuoti skaitmeninio turinio sprendimai ir jų kūrimas.
„Didžiausia BMK stiprybė – žmonės. Kompetentingi darbuotojai, klientų patirtys ir lūkesčiai – tai pagrindas, kuriuo remiamės. Mes nuolat klausome, mokomės ir tobulėjame, kad galėtume būti žingsniu priekyje ir kartu kurti pažangią, tvarią ateitį“, – sako Rolandas Šikšnian.
* Patyrusių apšvietimo specialistų komanda „Gitoma“ visada padeda rasti idealų funkcionalumo ir estetikos balansą. Specialiai šiam projektui jie pagamino trijų metrų skersmens išskirtinio dizaino šviestuvą. Foniniam apšvietimui naudojamos LED juostos gali keisti atspalvį atitinkamai pagal salės poreikį. Visi integruoti šviestuvai yra valdomi per DALI standartą.
OBJEKTAS: Vilniaus rajono savivaldybės posėdžių salė, Rinktinės g. 50, Vilnius
UŽSAKOVAS: Vilniaus rajono savivaldybė
GENERALINIS RANGOVAS: MB „Autostatyba“
INTERJERO DIZAINERĖS: interjero studija M2J – Monika Janulevičiūtė, Jurgita Saulytė-Janonė, Miglė Gruodytė-Misikė
JUNG ,EGGER, Biznio mašinų kompanija, Gitoma.