Karoliniškių horizonte – modernus verslo centras „Girteka Park“


Vilniuje, Laisvės prospekte, duris atveria modernus verslo centras „Girteka Park“ (buvęs „Freedom 36“), kuriame suprojektuota 14 000 m² biurų patalpų. Šešių aukštų biurų pastato ir po ja įrengtos požeminės automobilių aikštelės, kurioje telpa 370 vietų, statybos jau baigtos. Taip pat įrengta elektromobilių įkrovos vietų, dviračių saugyklų ir dviratininkams skirtų dušų bei persirengimo kambarių. Verslo centras „Girteka Park“ pastatytas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM, jam siekiama gauti BREEAM „New Construction Very Good“ sertifikatą.

Pavadinimas: verslo centras „Girteka Park“

Adresas: Laisvės pr. 36, Vilnius

Užsakovas: UAB „Galio Group“

Generalinis rangovas: UAB „Conresta“

Architektai: Tomas Tankelevičius, Tauras Paulauskas (UAB „Unitectus“)

Konstrukcijų projektuotojai: UAB „Unitectus“ ir UAB „Inhus Engineering“

Interjero architektai: Tomas Tankelevičius, Tauras Paulauskas, Linda Šeženytė, Jurgita Kiaurakytė (UAB „Unitectus); G. T. Gilytė, D. Žiugždaitė, M. Vaičiulė, G. Nevulytė, G. Jasilionytė, R. E. Žeromskaitė (UAB „Do Architects“)

Energinio naudingumo klasė: A+

Aukštų skaičius: 6

Statybų pradžia: 2020 m. sausio 31 d.

Statybų pabaiga: 2022 m. sausio 31 d.

Investicijos: 30 mln. Eur

Novatoriškos biurų erdvės

Naujajam „Girteka Park“ verslo centrui nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ rado strategiškai patrauklią vietą: vakarinėje Vilniaus dalyje tai viena judriausių transporto arterijų sankirtų; Laisvės prospekte, iš kurio miesto centras bei autobusų ir geležinkelio stotys lengvai ir greitai privažiuojami automobiliu ar viešuoju transportu.

Šiose patalpose ketina įsikurti daugiau nei 2 tūkst. didžiausios nuosavų vilkikų parką valdančios bendrovės Europoje „Girteka Logistics“ administracijos padalinių darbuotojai. „Girteka Park“ vardu pavadintame biure darbuotojai galės nuolat keisti darbo vietas, dirbti tiek užtikrinančiose privatumą, tiek specialiai darbui komandose pritaikytose erdvėse. Išskirtiniame gamtos oazę primenančiame interjere įrengta sporto salė, biblioteka, restoranas ir kitos erdvės, atitinkančios šiuolaikines biurų tendencijas ir naujosios realybės suformuotus darbo aplinkos poreikius.

Objekto teritorijos apželdinimo dalimi pasirūpino MB „Gamtoje“. Įmonė kryptingai specializuojasi į komercinių objektų įrengimą ir priežiūrą.

Čia dirbantys žmonės galės mėgautis ne tik patogia darbo aplinka, bet ir aktyviam poilsiui pritaikytomis erdvėmis. Taip pat bus įrengtos daugiau nei 1 000 m2 ploto keturios lauko terasos ant stogo su apželdinimo sprendiniais, kuriose darbuotojai galės dirbti darbui lauke pritaikytose darbo vietose, valgyti ir ilsėtis poilsio erdvėse. Terasos taip pat bus pritaikytos renginiams darbuotojams ir svečiams. Projekte panaudota nemažai technologinių sprendimų, užtikrinančių darbo vietų ekologiškumą ir novatoriškumą.

Verslo centre „Girteka Park“ bendrovė „Schindler-Liftas“ įrengė keturis 5-os serijos „Schindler“ keleivinius liftus su integruota perėjimo kontrolės sistema PORT, kuri gali pasiūlyti neįprastus, tik liftams būdingus keleivių srautų valdymo sprendimus.

„Generaliniu statybos rangovu pasirinkome „Conresta“ dėl bendrovės patirties įgyvendinti įvairaus dydžio, paskirties ir sudėtingumo nekilnojamojo turto projektus. Be to, „Conresta“ yra finansiškai stipri bendrovė, kuri orientuojasi į inovacijų diegimą, statybos procesų optimizavimą. Mums tai labai svarbu, nes verslo centras plėtojamas pagal aukštus BREEAM tvarumo standartus, tad turime būti tikri, kad statybos bendrovė turi gebėjimų pagal juos dirbti“, – sako „Galio Group“ NT projektų direktorius Aurimas Martinkėnas.

Verslo centrą „Girteka Park“ projektavo bendrovės „Unitectus“ architektai Tauras Paulauskas ir Tomas Tankelevičius.

Architektūriniame projekte – dėmesys kontrastams

Pasak architektų studijos UAB „Unitectus“ architekto T. Tankelevičiaus, architektūrinė pastato koncepcija yra pagrįsta kontrasto principu, nuo uždarų ir erdviškų tūrių iki medžiagiškumo – panaudoto betono ir stiklo derinio. „Surenkamų gelžbetoninių plokščių su langų angomis tektonika sudaro didžiumą pastato fasadų ir formuoja jų ritmiką. Tačiau rytinis pastato fasadas ir dalis šiaurinio yra sterilaus stiklo plokštumos“, – sako T. Tankelevičius.

„Girteka Park“ verslo centrui išskirtinumo suteikia antstatas su terasa ant stogo. Apatinių aukštų langų angų ritmas šios terasos perimetru tampa klasikiniu atviru peristiliu.

„Projekte panaudoti išskirtiniai sprendiniai – tai pastato peristilis, atvertas ir pakeltas pirmas aukštas. Surenkamų trisluoksnių elementų apdailintas betonas pagamintas su baltos spalvos pigmentu, o šių sienų išorinės techninės siūlės suvestos su angų kontūrais, – pabrėžia architektas. – Taip pat gana išskirtinis sprendimas yra tiesioginis į(iš)važiavimas į antro rūsio aukšto automobilių stovėjimo aikštelę, kurį pavyko įgyvendinti tik dėl esamo reljefo ypatumų.“

Statybų procese – dėmesys žmogui ir gamtai

Verslo centro „Girteka Park“ generalinės rangos darbus vykdė viena didžiausių Lietuvoje statybos įmonių „Conresta“. 2021 metais UAB „Conresta“ apyvarta siekė apie 84 mln. eurų, įmonė vykdo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio rinkose – įgyvendina projektus Švedijoje, Karibuose ir Prancūzijoje. „Esame šiuolaikiškas generalinis rangovas, turintis patirties įgyvendinant įvairaus dydžio, paskirties ir sudėtingumo projektus. Siūlome aukščiausią kokybę bei šiuolaikiškus darbo metodus ir džiaugiamės, kai nekilnojamojo turto projektų plėtotojai vertina mūsų turimus gebėjimus. Dirbame su užsakovais, kurie orientuojasi į aukštą modernią kokybę, inovacijų diegimą, nes tokiuose projektuose sukuriame didžiausią vertę ateities kartoms bei tobulėjame patys“, – sakė statybų generalinio rangovo UAB „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.

Pasak L. Laukaičio, objektas išsiskiria šiuolaikiškais statybos bei technologiniais sprendimais ir atitinka A+ energinės klasės reikalavimus. Jis statytas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM. Tai reiškia, kad pastatas ne tik tausoja energiją ir aplinką, bet ir užtikrina aukštą komforto lygį jame dirbantiems žmonėms.

Generalinis rangovas sėkmingai įgyvendino visus tiek statytojo, tiek nuomininko iškeltus reikalavimus. Apdailoje panaudota ypač daug akustinių medžiagų, taip pat aukštos kokybės apdailos medžiagos – granitas, parketas, akustinės sienų ir lubų dangos. Visiškai automatizuotas LED apšvietimo valdymas, elektriniai roletai, valdomi nuo meteorologinės stotelės.

Naujame pastate įdiegtos projekte numatytos energiją taupančios technologijos. Ant verslo centro stogo sumontuota saulės elektrinė. Saulės baterijos pagamins apie 10 proc. verslo centro metinio elektros energijos poreikio. Visa triukšmą kelianti įranga suprojektuota ir įrengta požeminėje pastato dalyje, kad kuo mažiau triukšmo būtų skleidžiama aplinkai (kaimynams).

 „Svarbiausi mūsų kaip generalinio rangovo uždaviniai – darbus atlikti laiku, kokybiškai ir išpildyti užsakovo lūkesčius, sukuriant komfortišką bei modernų verslo centrą, atitinkantį aukštus BREEAM tvarumo standartus“, – sakė „Conrestos“ projektų vadovas Rimas Stumbras.

Pasak „Conrestos“ projektų vadovo R. Stumbro, vienas didžiausių iššūkių, kurį komandai pavyko sklandžiai suvaldyti, – statybų laikotarpiu šalyje prasidėjusi pasaulinė pandeminė situacija, dėl ko atsirado medžiagų tiekimo nesklandumų. Darbų įgyvendinimo metu objekto statybos buvo sustabdytos, vėliau atnaujintos, atsiradus nuomininkui ir parengus jo poreikius atitinkančius projektus.

Tuomet per itin trumpą laikotarpį atlikta visa pastato vidaus apdaila pagal nuomininko interjero projektą, kuris statybų metu nuolat buvo tobulinamas. „Statydami šį verslo centrą, dėjome visas pastangas, kad nepaisant atsiradusių pandeminių kliūčių galėtume laiku užbaigti darbus. Patyrusios komandos profesionalumas užtikrino kokybišką projekto įgyvendinimą“, – pasakojo R. Stumbras.

Modernūs metalo konstrukcijų sprendimai

Prie naujojo verslo centro prisidėjo ir specialistai iš bendrovės UAB „Nermonas“, jau daugiau nei dešimtmetį kaupiančios patirtį metalinių konstrukcijų gaminimo ir montavimo srityje. UAB „Nermonas“ patalpoms tiekė nestandartinio dizaino metalines laiptų konstrukcijas ir automobilių statymo aikštelėse pritaikytas cinkuotas pertvaras, išsiskiriančias atsparumu oro sąlygoms, neslystančiu paviršiumi ir specialiu montavimu.

„Kiekviename projekte skiriame daug pastangų ir laiko užsakovo poreikių analizei. Mūsų, kaip gamintojų, atsakomybė – rinkai pristatyti ne tik vizualiai patrauklius produktus, bet ir pritaikyti medžiagas, kurios užtikrintų objekte dirbančių asmenų saugumą. Šiuo metu juntamas išaugęs statybų rinkos tempas, tad, ieškodami tinkamų sprendimų, nuolat lenktyniaujame su laiku“, – pasakoja Nerijus Šimonis, UAB „Nermonas“ direktorius.

UAB „Nermonas“ teikė sprendimus metalo gaminiams, pagamino ir sumontavo milteliniu būdu dažytus metalinius laiptų ir lauko turėklus ir porankius, cinkuotas pertvaras, atitinkančias užsakovų lūkesčius, – jie tvirti, patogūs ir saugūs. Taip pat automobilių stovėjimo aikštelėse  sumontuotos presuotos, karštai cinkuotos grotos, skirtos atskirti aikštelę nuo techninės patalpos, kurioje stovi techninė įranga.

Pasak N. Šimonio, objekte iššūkių pasitaikė nemažai, vienas svarbiausių – trumpi darbų atlikimo terminai, darbų intensyvumas ir užsakovo kelti aukščiausi reikalavimai, tačiau galutiniu rezultatu komanda liko patenkinta. Pasak jo, dirbant su šiuo projektu per ypač trumpą laiką teko rasti kokybiškus, užsakovo ir architektų lūkesčius atitinkančius sprendimus.

Verslo centre taikyti sprendimai bendrovei UAB „Nermonas“ – ne naujiena, nes jos specializacija – nestandartinių metalo konstrukcijų gamyba. Per daugiau nei dešimtmetį trunkančią veiklą ji yra įgyvendinusi šimtus sudėtingiausių projektų įvairiose ūkio srityse, pramonėje, statyboje, prekyboje.

Pasirinkti optimalūs fasado ir langų sistemų sprendimai

Daugiau nei penkis dešimtmečius veikianti viena didžiausių Europoje aliuminio langų, durų ir stiklo bei aliuminio fasadų gamintoja „Reynaers“ rinkai siūlo naujausias sistemas. Šios sistemos nevaržo architektų kūrybiškumo ir leidžia suderinti kokybę, eleganciją bei komfortą.

Objekte sumontuotos aliuminio stiklo langų konstrukcijos, panaudojant sistemos „Reynaers Masterline 8HI“ profilius, taip pat aliuminio ir stiklo fasadų konstrukcijos, panaudojant „Reynaers CW60HI“ sistemos profilius.

Pasak UAB „Reynaers Aluminium“ projektų vadovo Viliaus Jeruševičiaus, „Girteka Park“ yra pirmasis objektas Lietuvoje, kuriame sumontuota CW60HI fasadinė sistema, kurios profilių plotis – 60 mm. Tiesa, tai pirmoji fasadinė sistema, kurią sukūrė „Reynaers“. Ir nors užsienio šalyse ji naudojama itin dažnai, Lietuvoje išpopuliarėjo siauresnė, plačiai naudojama CW50HI (profilių plotis – 50 mm) sistema dėl architektų noro matyti kuo siauresnius aliuminio profilius.

„CW60HI sistema turi ganėtinai daug privalumų, ypač kai turime didelių gabaritų ir sunkius stiklo paketus, kaip šiame projekte, ar didesnius tarpatraminius. Stambesni profiliai užtikrina sistemos standumą, papildomai nenaudojant brangių sprendimų. Be to, esant dideliems atstumams tarp pastato kolonų, pavyzdžiui, šiame projekte – 8 m, atsiranda didesni perdangų įlinkiai, kuriuos būtų sudėtinga išspręsti naudojant siauresnių profilių sistemas“, – apie projekte įgyvendintus sprendimus pasakoja V. Jeruševičius.

Langų sistema „Masterline 8HI“ jau užsitikrino savo vardą rinkoje ir dabar, ko gero, yra plačiausiai naudojama langų sistema Lietuvoje. Pagrindiniai šios sistemos privalumai – tai siauresni matomi profiliai, didesni galimi gaminių gabaritai, universalūs dizaino variantai (galimi trys skirtingi langų stiliai). Dėl savo unikalių sprendimų optimizuojama gamyba, taupomos sąnaudos, sutrumpėja gamybos laikas ir sumažėja klaidų tikimybė.

Projekto fasadams ir langams buvo keliami A+ energinio efektyvumo klasės reikalavimai (šilumos perdavimo koeficientas – 0,9 W/m2K.). Tiek langų „MasterLine8“, tiek fasadų CW60HI sistemų šilumos laidumo koeficientas šiame projekte < 0,8 W/m2K – atitinka A++ klasės pastatų reikalavimus.

Modernios pastatų valdymo technologijos

Naujajame verslo centre tarptautinė energijos valdymo kompanija „Schneider Electric“ įgyvendino elektros paskirstymo ir pastato automatizavimo sprendimus. Įdiegta programinė valdymo įranga leidžia centralizuotai ir patogiai valdyti keletą automatizavimo serverių vienu metu, surinkti ir saugoti pastato valdymo sistemų (angl. Building Management System, BMS) duomenis.

Pasak „Schneider Electric“ pastatų segmento projektų bei sprendimų pardavimų inžinieriaus Šarūno Miknevičiaus, pagrindinė projekto užsakovų iškelta užduotis buvo įdiegti maksimaliai automatizuotas, tačiau lengvai valdomas sistemas, suteikiančias maksimalų komfortą bei atitinkančias naujausius energinio efektyvumo ir tvarumo reikalavimus.

Pagrindinė šios sistemos funkcija – atsižvelgiant į laiką, žmonių skaičių ir buvimo vietą automatiškai reguliuoti apšvietimą, drėgmę, šildymą ir vėdinimą ir taip užtikrinti darbuotojų komfortą ir produktyvumą. Taigi pastate panaudota itin didelė sprendinių gama užtikrina energinį ir eksploatacinį efektyvumą bei aukščiausias tvarumo tendencijas.

„Sistema išmani, tačiau nėra sudėtinga naudoti – prireikus pasikeisti nustatymus tereikia išmaniuosiuose pulteliuose pasikeisti norimą temperatūrą savo darbo zonoje“, – aiškina Š. Miknevičius.

Naudojant bendrovės „Schneider Electric“ pastatų valdymo sistemas, automatizuotas visų šešių verslo centro aukštų inžinerinių sistemų valdymas. Visą bendrą pastato valdymo sistemą paprasta integruoti ir suderinti ne tik su laisvai programuojamais „Schneider Electric“ valdikliais ir jutikliais, bet ir su kitų gamintojų įranga bei automatizuotomis sistemomis.

Pasiūlytos ilgaamžės ir aplinkai draugiškos sistemos

Moderniame verslo centre įrengta daug inžinerinių sistemų, o jas projektuojant ir įrengiant reikėjo daug atidumo ir derinimo. Europos sanitarinių produktų gamybos lyderė šveicarų kompanija „Geberit“ įsitraukė į objekto projektavimo ir statybos procesus nuo pirmojo etapo – buvo suprojektuota ir įdiegta savitakinė lietaus nuotekų sistema.

„Girteka Park“ yra A+ klasės biurų kompleksas, kuriame buvo kelti itin aukšti reikalavimai, atitikintys tarptautinį BREEAM pastatų standartą, – atsinaujinančios energijos panaudojimas, nekenksmingumas aplinkai ir kt. Dėl šios priežasties pastato stogo lietaus nuleidimo sistemai pasirinkta būtent GEBERIT HDPE vamzdynų sistema. Ši sistema išsiskiria atsparumu tiek aukštai iki 80 laipsnių Celsijaus, tiek žemai iki -40 laipsnių Celsijaus temperatūrai. Lietaus vandeniui surinkti ir nuvesti nuo stogo sumontuota daugiau nei 800 m HDPE vamzdynų“, – sako įmonės atstovas Vytautas Dinda.

Pasak V. Dindos, šie vamzdynai yra draugiški aplinkai – naudojama medžiaga polietilenas tausoja aplinką, užtikrina teigiamą ekologinę pusiausvyrą ir yra 100 proc. perdirbama. Gaisro atveju neišsiskiria kenksmingos dujos.

Taip pat ši sistema nuo kitų analogiškų sistemų išsiskiria savo tvarumu ir ilgaamžiškumu: itin aukštas atsparumas cheminėms terpėms, smūgiams, UV spinduliams, išorinėms apkrovoms, o tai ypač svarbu statybos procese.

Montavimo darbai buvo vykdomi žiemos metu, tad vamzdynai puikiai atitiko ir aplinkos kriterijus. Vamzdynų jungimas vykdomas tarpusavyje vamzdžius suvirinant tiesiogiai arba naudojant elektromovas, taip pat naudojamos ir užsukamos flanšinės srieginės jungtys – visi jungimo būdai užtikrina ilgaamžį sistemos sandarumą.

„Geberit“ teikia techninę pagalbą vamzdynų sistemų projektuotojams, rangovams, montuotojams ir pastatų savininkams visame pasaulyje jau daugiau nei 40 metų, o jos kompetencija grindžiama daugiau nei 50 tūkst. projektų patirtimi.

Stiklo turėklai – modernumo pojūčiui sukurti

Naujojo verslo centro interjere pagrindinę laiptinę ir ant stogo esančią terasą puošia estetiški ir funkcionalūs berėmio stiklo turėklai su nerūdijančiojo plieno porankiu, kuriuos projektavo ir įrengė UAB „Stikmeta“. Biurų patalpose itin dažnai pritaikomos plataus naudojimo praktiškos, minimalistinio dizaino berėmio stiklo konstrukcijos, interjerui suteikiančios modernumo.

Minimalistiniame ir moderniame pastate laiptų berėmio stiklo turėklai vizualiai atrodo lengvi, tačiau šios skaidraus stiklo konstrukcijos yra tvirtos ir patikimos. Pagrindinis iššūkis gamintojui buvo dideli stiklų matmenys, be to, stiklas laminuotas, taigi jo svoris gerokai padidėjo, todėl jį transportuojant ir vėliau pritvirtinant prireikė didesnių technikos pajėgumų.

„Pagal užsakovų užduotį pasitaikė ir tokių stiklo konstrukcijų, kurios svėrė iki 200 kg. Stikliniams turėklams naudotas 10+10 laminuotas, grūdintas ir ypač skaidrus (angl. extra clear) stiklas. Turėklų stiklas pagrindinėje laiptinėje atkartoja laiptų pakopas, tvirtinta nerūdijančiojo plieno taškiniais tvirtinimo elementais, o turėklų porankis pagamintas iš nerūdijančiojo plieno. Tokių charakteristikų stiklo turėklai sumontuoti tiek pagrindinėje laiptinėje, tiek terasoje“, – pasakoja UAB „Stikmeta“ kalbintas atstovas.

Pasak UAB „Stikmeta“ specialistų, objekte rimtų iššūkių, su kuriais nebūtų pavykę susidoroti, nebuvo, o galutiniu rezultatu komanda liko patenkinta, nes tokios charakteristikos stiklo turėklai yra ne tik labai saugūs, bet visoms erdvėms suteikia taip trokštamo modernumo ir erdvumo.

Įrengtos kokybiškos, laiko patikrintos betoninės grindys

„Girteka Park“ pastato koridoriuose, sanitarinių mazgų patalpose ir visame pirmajame aukšte įrengti ant grunto betono pasluoksnį, ant kurio klojama grindų danga, patikėta MB „Enoda“.

Kaip informavo šios įmonės direktorius Jonas Laužikas, UAB „Enoda“ objekte iš viso įrengė apie 5 tūkst. kv. m grindų – tai vidutinės apimties objektas jaunai, tačiau patyrusiai įmonei. Pasak jos vadovo J. Laužiko, šiame projekte taikyti laiko patikrinti, patikimi ir ilgalaikiai sprendimai – pasitelkta tradicinė ir efektyvi kokybiško betono dengimo technologija, kurią naudoja profesionalai. Beveik kiekviename statybos objekte neapsieinama be pagrindo įrengimo įvairiai grindų dangai kloti ir geriausiai tam tinka kokybiškas pagrindas iš betono mišinio.

Pasak „Enodos“ vadovo J. Laužiko, šis objektas nepareikalavo ypatingų, netradicinių sprendimų. Jis pabrėžia, kad naujojo verslo centro projekte buvo keliami aukščiausi kokybės reikalavimai. Vienintelis iššūkis dirbant objekte buvo trumpi darbo atlikimo terminai, bet profesionalios įmonės komanda puikiai susitvarkė ir darbus atliko laiku. Darbo procesas buvo organizuojamas pamainomis visą parą.

Patogiam darbui ir poilsiui – akustiniai sprendimai

Darbe kiekvienas žmogus yra atsakingas už skirtingas užduotis, todėl siekiant kuo geresnių darbo rezultatų kiekviename biure tiesiog būtina gera garso izoliacija. Tiesa, šiuolaikiniai akustikos sprendimai sujungia ne tik aukščiausios kokybės akustiką, bet ir novatorišką interjero dizainą.

„Girteka Park“ biurų interjero vientisumą išlaiko baldų tipai, spalvinė gama bei apdailos medžiagos. Darbui skirtose patalpose dėl teigiamos emocijos ir dėl akustikos pasirinkti veltinių akustikos sprendimai. Veltinis – tai viena iš tokių medžiagų, kuri suteikia patalpai jaukumo.

Darbo zonose, kurioms svarbus triukšmo valdymas, panaudoti tiekėjo „Vadasiga“ veltinių akustiniai sprendimai, kurie, pasak architektų, buvo pasirinkti ir kaip estetinės detalės, kurios pagyvina interjerą. „Vadasiga“ tiektos apdailos ir akustinės plokštės pagamintos iš akustinio veltinio, skirto tiek visuomeninėms, tiek privačioms erdvėms. Šios medžiagos degumo klasė – B.

Sukurtos šiuolaikiškos darbo vietos

UAB „Narbutas Lietuva“ komanda naujajame verslo centre „Girteka Park“ įrengė 1200 kom – fortiškų darbo vietų, konferencines bei poilsio erdves. Siekiant sukurti maksimaliai komfortišką ir ergonomišką biuro aplinką, pasirinktos Ukmergės gamykloje gamintos NARBUTAS darbo kėdės WIND, bei reguliuojamo aukščio stalai B-ACTIVE. Šie stalai su pertvaromis bei slankiojančiais stalviršiais, kurių pagalba lengvai prieinama prie elektros blokų. Taip pat neapsieita ir be užsienio tiekėjų baldų kolekcijų. Pasirinkta dalis minkštasuolių italų gamintojo PEDRALI bei kroatų gamintojo PROSTORIA, pasitarimų stalai bei minkštasuoliai Ispanų gamintojo INCLASS. Italų kompanijos CAIMI, MARA, INFINITI, bei ispanų ENEA itin kokybiškos kėdės, švedų gamintojo LINTEX modernios rašymo lentos. Įmonės tiekti korpusiniai baldai, barai, virtuvės zonos – visur pagaminti nestandartiniai baldai, dalis minkštasuolių gaminti pagal architektų kurtus projektus. Siekiant išlaikyti bendrą visumą didelis dėmesys kreipiamas į medžiagų derinimą. Nuotaika kuriama naudojant ramius, tamsesnių atspalvių tonus. UAB „Narbutas Lietuva“ komanda šį projektą laiko itin sėkmingu. „Džiaugiamės galėję įgyvendinti modernius baldų sprendimus ir taip prisidėti prie ergonomiškų darbui bei poilsiui patogių erdvių kūrimo“, – komentuoja „Narbutas Lietuva“ rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė-Galdikienė.

Sumontuotos modernios hidroizoliacinės medžiagos

Hidroizoliacinėms medžiagoms tiekti ir įrengti buvo pasirinkta rinkoje gerai žinoma įmonė „Darbštūs vyrai“. Naudojant šiuolaikinę statybinę techniką ir taikant modernias technologijas, kokybiškai ir profesionaliai įrengta automobilių stovėjimo aikštelės pamatų ir pastato stogo hidroizoliacija. Parinkta naujos kartos prilydoma bituminė stogo danga „Mida Balt“.

Iš viso hidroizoliacine medžiaga padengta 4,5 tūkst. kv. m. Pasak UAB „Darbštūs vyrai“ direktoriaus J. Pučio, šiame projekte buvo itin svarbu, kad naudojamos medžiagos atitiktų aukštus kokybės reikalavimus, o pats tiekimas būtų be jokių trikdžių, taip pat buvo svarbu stogą padengti nestandartinės baltos spalvos hidroizoliacine medžiaga. Įprastai dominuoja pilkšvi atspalviai.

„Pasirinkta prilydoma stogo danga yra vienas inovatyviausių ir daugeliui žmonių dar mažai žinomų sprendimų. Prilydoma stogo danga pasižymi išties puikiomis hidroizoliacinėmis savybėmis, tad puikiai sulaiko drėgmę ir neleidžia jai pažeisti stogo konstrukcijos. Neabejotinai, tokia stogo danga gali be priekaištų tarnauti net 15–20 metų. Be to, prilydoma danga yra visiškai saugi, netoksiška ir ekologiška, tad pasirinkdami ją užtikrinome tiek pastate dirbančių žmonių, tiek aplinkos saugumą“, – pabrėžia specialistas.

Statybų metu iššūkių netrūko – tai patvirtina ir J. Putys: „Daugiausia keblumų kėlė tai, kad visi darbai vyko šaltuoju laikotarpiu, neišvengiamai susidūrėme su krituliais. Turėjome surasti būdų, kaip visą apšiltinimo sluoksnį dėti ant sauso pagrindo.“

Funkcinė ir estetinė darna

UAB „Barema rytai“ šiam projektui  tiekė apie 115 kv. m sidabrinės spalvos aliuminio fasado lamelių, vadinamų saulės kontrolės sistemomis arba aptvėrimu. Tai – ilgaamžis,  lengvai prižiūrimas ir labai lengvai montuojamas sprendimas.

Saulės kontrolės sistemos – funkcionalios ir lengvai valdomos fasado užsklandos, reguliuojančios pro langą patenkančią šviesą. Jų naudojimas ypač aktualus pastatuose, kurių didžiąją fasado dalį sudaro stiklas. „Freedom 36“ projekte šis sprendimas naudotas ne pagrindinio pastato fasadui, o kaip aptvėrimas lauke esančiai didelių matmenų įrangai paslėpti.

„Saulės kontrolės įrenginys – ne tik apsauga nuo saulės, tai – ir papildomos modernių architektūrinių sprendimų galimybės, kartu jis – ir šiuolaikiška pastato dekoro detalė, maskuojanti būtinas, tačiau nepatraukliai atrodančias detales“, – pabrėžia UAB „Barema rytai“ direktorė Jolanta Gaižutienė ir priduria, kad toks sprendimas labai darniai įsilieja į aplinką, o ne visuomet išvaizdi, tačiau gyvybiškai svarbi įranga nesudarko bendros objekto išvaizdos.

Šios nesunkiai montuojamos sistemos gali būti naudojamos technologiniams įrenginiams ar nepatrauklioms angoms uždengti, triukšmui slopinti. Jos padeda paslėpti šiukšlių konteinerį, neišvaizdų sandėliuką, aptverti lauko laiptinę, sumažina triukšmą, sklindantį iš pastato, kuriame, pavyzdžiui, veikia triukšmingas generatorius.

Praktiškiausios ir populiariausios saulės kontrolės sistemos yra tos, kurių lamelės, kaip ir UAB „Barema Rytai“, gaminamos iš aliuminio. Aliuminis – lengvas metalas, todėl lamelių ilgis, juostelių plotis bei storis praktiškai neribojami. Medžiaga labai tvirta ir patikima, išsiskiria antikorozinėmis savybėmis. Taip pat jis neblunka, prireikus sistemas visiškai nesudėtinga nuvalyti paprasčiausiomis priemonėmis. Medžiaga taip pat užtikrina ilgą konstrukcijų eksploatavimo laiką.

Nuotr.: Laimonas Ciūnys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų