Kaunas išnuomos Nemuno saloje baigiamą statyti vandens sporto centrą


Kauno miesto taryba antradienį leido dvejiems metams išnuomoti Nemuno saloje šalia „Žalgirio“ arenos baigiamą statyti daugiafunkcinį vandens sporto centrą. Jį planuojama išnuomoti už pradinę 5 tūkst. eurų (be PVM) per mėnesį kainą.

 

Galutinė centro nuomos kaina turėtų paaiškėti konkurso metu. Nuomininkas būtų laikinas, kol bus rastas koncesininkas.

Nutarimo aiškinamajame akte nurodoma, kad vandens sporto centrą planuojama perduoti valdyti koncesininkui, tačiau jo paieška esą užtruks apie dvejus metus, todėl šiam laikui siūloma centrą išnuomoti viešame konkurse. Jis turėtų būti skelbiamas užbaigus centro statybas.

Pasak savivaldybės šiuo metu atlikta apie 95 proc. statybos darbų, jie turėtų būti užbaigti gegužę. Objektą stato UAB „Conresta“.

Prie „Žalgirio“ arenos iškilęs vandens sporto centras dėl unikalių Eugenijaus Miliūno studijos architektūrinių sprendimų beveik nepastebimas iš išorės. Jau šią vasarą jis atvers duris profesionaliems sportininkams ir visiems vandens pramogų entuziastams.

 

vandens sporto centras baseinas conresta miliūno studija

 

Savivaldybė planuoja, kad pasirašius nuomos sutartį centras būsimam nuomininkui turėtų būti perduotas iki rugsėjo 30 dienos, o šis veiklą turėtų pradėti ne vėliau kaip per mėnesį.

Siūlymą dėl laikinos nuomos kritikavęs konservatorius Vitas Lendraitis suabejoja itin mažomis pradinėmis nuomos kainomis.

„Šitas sprendimas savivaldybei yra labai nenaudingas, nes vietoj planuotų 5,5 mln. eurų per du metus ji gaus tiktai 120 tūkst. eurų“, – tarybos posėdyje sakė V. Lendraitis.

Demokratų frakcijos ,,Vardan Lietuvos“ atstovo Vyganto Gudėno teigimu, siūlydamas mažas pradines nuomos kainas miestas sąmoningai brenda į nuostolius.

„Mes išleidome krūvą pinigų, o atstatyti tą sumą, kaip Dievas duos“, – teigė V. Gudėnas.

Savivaldybės nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas aiškino, kad siūloma pradinė nuomos kaina yra optimali.

 

vandens sporto centras baseinas conresta miliūno studija

 

„Manome, kad pradinė konkurso kaina yra optimali, matysime, kokia ji bus galutinė“, – posėdyje sakė D. Valiukas.

„Jeigu būtų siūloma didesnė, tai operatorius, tikėtina, nebūtų pajėgus mokėti nuomos kainos arba paslaugų kainos būtų tokios didelės, kad miestiečiai jomis negalėtų naudotis“, – pridūrė jis.

25,8 mln. eurų vertės 18,6 tūkst. kv. metrų ploto vandens sporto centre bus įrengtas 50 metrų ilgio baseinas su 10 plaukimo takų, kuris atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus, taip pat mažesnis 80 cm gylio dviejų takų baseinas vaikų plaukimo pamokoms.

Varžybų erdvėje sumontuotos tribūnos, talpinsiančios apie 500 žiūrovų.

Greta turėtų būti įrengta ir 300 lankytojų talpinsianti SPA zona su trijų skirtingų temperatūros režimų pirčių kompleksais, pramoginiais baseinais vaikams ir suaugusiems, masažinėmis voniomis. Vandens sporto centre numatytas ir 200 vietų sporto klubas.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų