Kaunas netrukus turės olimpinių standartų baseiną: baigtumas siekia jau 95 proc.


Olimpinių standartų 50 metrų ilgio 10 plaukimo takų baseinas, 500 vietų žiūrovų tribūnos, dviguba SPA zona su 11 pirčių ir erdvus sporto klubas – po vienu stogu. Čia pat dar vienas nedidukas baseinas lauke su vaizdu į Nemuną.

 

Prie „Žalgirio“ arenos iškilęs vandens sporto centras dėl unikalių Eugenijaus Miliūno studijos architektūrinių sprendimų beveik nepastebimas iš išorės. Jau šią vasarą jis atvers duris profesionaliems sportininkams ir visiems vandens pramogų entuziastams. Atlikta apie 95 proc. darbų.

 

Baigiami paskutiniai štrichai

„Žalgirio“ areną daugelis sieja su krepšiniu, koncertais ir kitais dideliais renginiais, o Nemuno sala reiškia dar vieną vietą laisvalaikiui gryname ore. Tokių gerų asociacijų netrukus bus daugiau. Savęs vertą erdvę čia turės plaukimo mėgėjai ir profesionalai, taip pat mėgstantieji vandens pramogas ar tiesiog kokybišką poilsį.

Iki šiol Lietuvos plaukikų pasiekimais dažniausiai džiaugdavomės stebėdami jų pasirodymus per televiziją. Tikiu, kad greitai aukščiausio rango varžybas kauniečiai gyvai stebės savo mieste“, – sako darbų eigą įvertinęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Šiuo metu pilnu tempu vyksta finaliniai darbai – valomos patalpos, baigiama vidaus apdaila. V. Matijošaitis įsitikinęs, kad naujasis vandens sporto centras taps stipriu traukos centru visos šalies mastu.

 

nemuno sala olimpinis baseinas

vandens sporto centras baseinas conresta miliūno studija

 

Statybų pabaigą pasitinkantis statinys darniai įsiliejo į esamą Nemuno salos reljefą. Žvelgiant iš Karaliaus Mindaugo prospekto jis beveik nepastebimas – vasarą ant stogo sužaliuos veja ir baseinas tarsi susilies su aplinka.

Vieno aukšto su antresole A+ energinės klasės pastato bendrasis plotas siekia 18,4 tūkst. kvadratinių metrų. Daugiau kaip pusę erdvių užima baseinas, sveikatingumo, pramogų bei laisvalaikio zonos. Į naująjį vandens sporto centrą galima patekti tiesiai iš „Žalgirio“ arenos – jis sujungtas tuneliu.

Nuo 2020 metų vasaros 25,8 mln. eurų vertės vandens sporto centro rangos darbus atlieka bendrovė „Conresta“.

 

vandens sporto centras baseinas conresta miliūno studija

 

Modernūs technologiniai sprendimai

Statybų pabaigtuves pasitinkančiame objekte jau atlikta apie 95 proc. darbų. Visos inžinerinės šildymo, vėdinimo ir valymo sistemos įrengtos po žeme esančiame 8 tūkst. kv. metrų rūsyje. Speciali technologija šildys vandenį iki reikiamos temperatūros, o drėgmę šalins ir tinkamas oro sąlygas patalpose užtikrins net 15 vėdinimo sistemų. Kai kurių ortakių plotis siekia 4–5 metrus.

„Pasitelktos technologijos neleis vandeniui garuoti ir užtikrins reikiamą temperatūrą bei patalpų drėgmę tiek plaukikams skirtame baseine, tiek ir SPA zonoje“, – paaiškino Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

 

kauno nemuno salos baseinas

Projekto vizual.

 

Daugiafunkciame vandens sporto centre įrengtas 50 metrų ilgio baseinas su dešimčia plaukimo takų, atitiksiantis Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus. Čia pat – mažesnis 80 cm gylio dviejų takų baseinas vaikų plaukimo pamokoms. Varžybų erdvėje jau sumontuotos tribūnos, talpinsiančios iki pusės tūkstančio žiūrovų.

Šalia baseino įrengta 6 tūkst. kv. metrų ploto SPA zona – vienuolikos pirčių kompleksas su trimis skirtingais temperatūros režimais. Greta – pramoginis baseinas vaikams bei suaugusiems, kelios masažinės, sukūrinės vonios, relaksaciniai kambariai ir patalpos kavinei. Poilsinėje erdvėje komfortiškai tilps per 300 lankytojų vienu metu.  Be to, komplekse paruoštos ir 2 tūkst. kv. metrų patalpos sporto klubo veiklai iki 200 žmonių.

 

vandens sporto centras baseinas conresta miliūno studija baseinas

vandens sporto centras baseinas conresta miliūno studija

 

Keičiasi visas salos veidas

Šiemet didelių pokyčių sulauks ir Nemuno salos aplinka. Greta baseino ryškėja aktyvaus poilsio zonos kontūrai – ruošiamos krepšinio, paplūdimio tinklinio aikštelės, lauko teniso kortai. Šalia numatyta vieta ir velotrasai. Joje savo įgūdžius šlifuos bei demonstruos ekstremalai dviračių entuziastai.

Saloje taip pat naujai tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai, privažiavimo kelias prie naujų objektų aptarnaujančiajam transportui. Šios susisiekimo arterijos taps jungtimi su tiltais į salą.

Šiemet atskiru projektu oficialiai baigtas naujasis pėsčiųjų tiltas nuo Karaliaus Mindaugo prospekto, pratęsiantis Nemuno gatvę ties ugniagesių gelbėtojų stotimi.

 

naujasis kauno centras

Projekto vizual.

 

Jis leis patogiau pasiekti čia pat statomą kitą būsimą traukos objektą – apie 10 tūkst. kv. metrų ploto mokslo ir inovacijų muziejų „Mokslo sala“. Jį sudarys nuolatinė ir laikina, kasmet atnaujinama ekspozicija, virtualių projekcijų erdvė ir mokiniams pritaikytos laboratorijos.

Sutvarkius aplinką, Nemuno sala taps tikra laisvalaikio oaze. Natūraliai susiformavusioje dauboje prie pagrindinio mokslo ir inovacijų centro fasado suprojektuotas 200 vietų lauko amfiteatras su scena. Taip pat ruošiamasi įrengti šiuolaikiškas vaikų žaidimų aikšteles.

Šiltuoju metų sezonu pasiekti Nemuno salą bus galima ir Nemunu. Praėjusiais metais šalia „Žalgirio“ arenos atidaryta mobili pontoninė prieplauka veiks ir šiemet, prisidėdama prie pramoginės ir keleivinės laivybos gaivinimo.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų