nelegali statyba
BNS nuotr.

Kaune teismas nurodė nugriauti naują šešių aukštų daugiabutį


Teismas nurodė nugriauti Kaune, Žaliakalnyje, pastatytą naują šešių aukštų daugiabutį namą, antradienį rašo „Kauno diena“.

Č. Sasnausko gatvės ir Savanorių prospekto sankryžoje bendrovės Juice & Water Group“ pastatytame daugiabutyje yra 21 butas ir požeminė aikštelė. Jo statybos pradėtos 2017 metais, tačiau kaimynystėje gyvenantis vyras dėl statybų kreipėsi į teismą, jos netrukus pripažintos neteisėtomis.

Kauno apylinkės teismas 2020 metų liepą panaikino pastatui išduotą statybų leidimą ir nurodė per tris mėnesius gauti naują leidimą arba pertvarkyti pastatą taip, kad jis atitiktų reikalavimus.

Šių veiksmų neatlikus, pastatą nurodyta nugriauti. Tokį sprendimą patvirtino ir apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas.

Šis sprendimas argumentuojamas tuo, jog prie pastato įrengta per mažai stovėjimo vietų automobiliams, neįvykdytas reikalavimas apie statybas informuoti visuomenę, įrengta pernelyg aukšta siena ir kiti pažeidimai.

Kadangi bendrovė reikalavimų neįgyvendino, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą dėl vykdomo rašto, kad antstolis galėtų nutartį įvykdyti priverstinai.

Šiuo metu antstoliai yra kreipęsi į teismą, kad inspekcija galėtų atlikti griovimo darbus savo lėšomis ir išieškoti iš kaltųjų asmenų griovimo išlaidas. Statytojai šiuos veiksmus siekia užginčyti teisme.

Šešiaaukštį Žaliakalnyje pastačiusios bendrovės vadovas Semionas Albertas Bulatovas „Kauno dienai“ sakė teismuose sieksiantis, kad namas būtų išsaugotas. Pasak jo, prasidėjus teismo procesams, susitarimai dėl rezervacijų buvo nutraukti prasidėjus teisminiams ginčams.

 

 

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

  Kauno širdyje vėl atgyja laukinė gamta

85-ąjį jubiliejų švenčiantis Lietuvos zoologijos sodas Kaune pasitinka atsinaujinęs. Lapkritį lankytojams vartus atvers net 80 proc. rekonstruotos zoologijos sodo ekspozicijos. Bus…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų