Kauno oro uoste pradeda veikti naujos elektrinių automobilių įkrovimo stotelės


Kauno oro uoste veiklą pradėjo septynios elektromobilių įkrovimo stotelės, kurios įrengtos šalia keleivių terminalo, ilgalaikio stovėjimo aikštelėje. Lietuvos oro uostų atstovai teigia, kad planuoja tolesnę įkrovos stotelių plėtrą artimiausiais metais visuose oro uostuose Vilniuje, Kaune ir Palangoje, įkrovos stotelės bus lengvai pasiekiamos ir pritaikytos tiek įprasto transporto oro uosto prieigose įkrovai, tiek kaip mokama galimybė oro uostų teritorijose veikiantiems verslams.

 

Pasak Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo Arno Dūmano, elektros įkrovos stotelių tinklo plėtra – strateginis pokytis oro uostų veikloje, kuris jau dabar prisideda ir ateityje prisidės ne tik prie keleivių patirties gerinimo, bet ir prie aplinkosauginių sprendimų diegimo, modernaus transporto naudojimo skatinimo.

„Kryptingai žengiame modernios ir aplinkai draugiškos infrastruktūros plėtros keliu. Tai aprėpia ne tik aviacinę, bet ir neaviacinę veiklą, todėl džiaugiamės, kad kartu su partneriais pavyko sėkmingai įgyvendinti šį projektą, o ateityje tokių elektros įkrovos stotelių oro uostų teritorijose ir prieigose tik daugės, plėtrą planuojame vykdyti keliais etapais“, – sakė A. Dūmanas.

Planuojama įdiegti apie šimtą įkrovos vietų

Šiuo metu nagrinėjamos investicinės ir techninės galimybės plėsti el.automobilių įkrovos stotelių tinklą, tačiau, preliminariais duomenimis, per artimiausius metus vien Vilniaus oro uoste galėtų atsirasti apie 50 įkrovos vietų, Kauno oro uoste beveik 30, o Palangos oro uoste dar 15 įkrovos stotelių. Minėtos elektromobilių įkrovimo stotelės būtų patogiai prieinamos visiems keleiviams ir automobilių nuomos verslams, kitam transportui.

Atskiras mokamų įkrovos stotelių tinklas būtų kuriamas oro uostų vidaus teritorijose, kur veikia oro uostų partneriai.

Kauno oro uoste – naujos galimybės

Įkrovos stotelių Kauno oro uoste rangovo „Eldrive Lietuva“ vadovas Tomas Tamašauskas teigė, kad naujosios elektros įkrovos stotelės Kauno oro uoste suteiks galimybę keliautojams pasiūlyti alternatyvius judėjimo būdus.

„Naujosios elektromobilių įkrovimo stotelės atvers naujas galimybes Kauno oro uostui ir čia veikiantiems automobilių nuomos verslams plėsti savo elektrifikuotus transporto parkus. Tai kartu suteiks galimybę ir keliautojams rinktis tvarius keliavimo būdus. Džiaugiamės partneryste su Lietuvos oro uostais bei esame atviri naujiems projektams, kurie leistų plėsti elektros įkrovos stotelių tinklą visoje Lietuvoje“, – pasakojo T. Tamašauskas.

Jo teigimu, per artimiausius metus įmonė yra numačiusi Lietuvoje investuoti daugiau nei 40 mln. eurų. Didžioji dalis šių investicijų bus skirta plėtoti didelės galios įkrovimo infrastruktūrą. Be to, „Eldrive Lietuva“ yra numačiusi projektus valstybinės reikšmės keliuose, kurie sudarys palankias sąlygas keliauti elektromobiliu visoje Lietuvoje.

Prekės ženklas „Eldrive“ Europoje jau valdo daugiau nei 600 įkrovimo taškų ir yra vienas iš didžiausių įkrovimo tinklo operatorių regione.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų