SBA grupės NT bendrovė „SBA Urban“ baigė pirmąjį savo grandiozinio projekto etapą. Kauno prieigose šalia magistralės Vilnius–Klaipėda smalsias akis jau traukia neįprastų formų ir spalvų daugiafunkcis komercijos miestelis – vienas didžiausių Baltijos šalyse.
„SBA Urban“ prekybos ir verslo miestelis „Urban HUB“ Kaune per tris etapus verslui pasiūlys daugiau kaip 70 tūkst. kv. m modernių erdvių. Planuojama, kad čia įsikurs per 100 vietos ir tarptautinių įmonių. Investicijos į projektą sieks 100 mln. eurų“, – naujojo objekto reikšmę regiono ir šalies verslui trumpai apibūdina „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.
Verslo miestelis kuriamas pagal stock-office koncepciją – vienoje vietoje derinant prekybos, biuro ir sandėliavimo erdves. G. Muliuolio žodžiais, tai patogu ir efektyvu įvairiems verslams. „Miestelį kuriame taip, kad prie pagrindinio įvažiavimo būtų prekybos centras, kavinės, specializuotos parduotuvės, o aptarnavimo paslaugas verslui arba gyventojams teikiančios įmonės įsikurtų tolėliau“, – sako jis.
Projekto plėtotojai daug dėmesio skiria energijos taupymui: pastatų energinio naudingumo klasė A++, visi miestelyje įsikursiantys verslai savo poreikiams naudos žaliąją elektros energiją iš nutolusių elektrinių, o ateityje saulės jėgainės bus įrengtos ir ant verslo miestelio stogų. Projektas sieks BREEAM „New Construction Excellent“ sertifikato.
Naujajame verslo miestelyje kuriamos komfortiškos sąlygos darbuotojams: įrengiamos žaliosios ir poilsio erdvės, kavinės, diegiami modernūs inžineriniai sprendiniai.
Kauno „Urban HUB“ infrastruktūra orientuota ir į lankytojus. Projektuojant siekta, kad žmonės čia atvyktų ne tik apsipirkti prieš keliones ar patogiai įsikrauti elektromobilį, bet ir maloniai praleisti laiką. Be žaliųjų erdvių, kavinių ir restoranų, vaikų žaidimų kambario, bus ir laisvalaikio erdvių HUB’as: jame įrengiami vieni didžiausių šalyje (daugiau kaip 4000 kv. m) uždari padelio kortai, įsikurs sveikatinimo ir įvairių laisvalaikio paslaugų verslai.
„Tikime, kad mūsų statomas „Urban HUB“ taps Kauno miesto ir rajono traukos centru“, – sako G. Muliuolis.
Kauno „Urban HUB“ – vienas didžiausių tokio tipo projektų Baltijos šalyse. Pirmasis jo statybos etapas jau baigtas, pradėtas antrasis. Planuojama, kad jis vyks iki 2025 m. pabaigos. Trečiojo etapo pabaiga numatoma 2028 m.
Bendros vertybės spartina statybos procesą
„Šis projektas mums yra vertybiškai artimas – esame už darnią miestų plėtrą, tad didžiuojamės galėdami prisidėti prie Kauno ir jo modernios, tvarumo principus atitinkančios komercinės teritorijos plėtros, – sako miestelio „Urban HUB“ generalinio rangovo „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas. – Su „SBA Urban“ mus sieja ilgametė partnerystė. Esame pelnę užsakovo pasitikėjimą, tikimės, kad ir toliau pateisinsime jo lūkesčius – objekto statybos darbai vyks taip pat efektyviai kaip anksčiau.“
Užsakovo iškeltų išties ambicingų darbų apimties ir įgyvendinimo terminų tikslų „YIT Lietuva“ komanda siekia pasitelkusi šiuolaikines skaitmeninės statybos technologijas ir kompetencijas.
Per pirmąjį etapą buvo išplėtota infrastruktūra, reikalinga regiono bei kitų objekto statybos etapų poreikiams patenkinti, taip pat nuo A1 magistralės pusės pastatyti keturi projekto pastatai – iš viso 22 tūkst. kv. m. Planuojama, kad šiame plote įsikurs apie 50 verslų.
„Šalia Kauno iškilęs toks projektas suteiks įspūdingumo pagrindiniam įvažiavimui į miestą – į Savanorių prospektą. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad „YIT Lietuva“ rūpinasi ne tik pastato statyba, bet ir aplink esančios infrastruktūros tvarkymu. Įrengiami nauji keliai, įvažiavimai į daugiafunkcį komercijos miestelį nuo A1 ir A6 kelio. Taigi, projekte dirba ne tik rangos, bet ir infrastruktūros verslo kolegos. Šis tandemas labai džiugina“, – sako K. Vanagas.
„YIT Lietuva“ patikėta įgyvendinti ir antrąjį verslo miestelio statybos etapą. Per jį planuojama pastatyti dar keturis iš viso 28 tūkst. kv. m ploto pastatus. Jau pradedamas statyti A++ energinio naudingumo klasės beveik 6000 kv. m ploto vieno aukšto prekybos paskirties pastatas su antresole. Šalia jo bus įrengta antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje iš viso numatytos 142 automobilių stovėjimo vietos, iš jų 5 bus neįgaliųjų transportui, 66 – elektromobiliams.
„Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūros koncepciją Kauno ir Vilniaus „Urban HUB“ projektams kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektūros įmonė „PLH Architects“. Jų sukurtas eksterjeras išskirtinis ne tik dėl parinktos medžiagos – profiliuotos skardos, bet ir dėl spalvų“, – pamini vieną ypatingiausių „Urban HUB“ sprendinių „YIT Lietuva“ generalinis direktorius K. Vanagas.
Projektuojama galvojant apie žmogų
„Kauno „Urban HUB“ kyla magistralinių krypčių sankirtoje: Karmėlava–Kaunas, Vilnius–Klaipėda. Tai labai palanki vieta logistikai, prieš tai jos niekas nebuvo įvertinęs. Plėtotojai „SBA Urban“ tai pamatė ir įgyvendina ambicingą daugiafunkcio verslo miestelio idėją“, – giria plėtotojų įžvalgumą architektūros studijos HEIMA architektas Tomas Vaičiulis, kartu su savo komanda ir danų „PLH Architects“ biuru parengęs šio objekto projektą.
Pasak T. Vaičiulio, lyginant su Lietuvoje jau įgyvendintais panašaus tipo projektais, nesunku pastebėti, kad Kauno „Urban HUB“ architektūrinė ir urbanistinė raiška yra „žmogui draugiško mastelio“ – nors įgyvendinti pirmojo statybos etapo pastatų sprendiniai yra didelių gabaritų, viešų erdvių struktūrą subalansuoja tarp pastatų esančiose ilgose alėjose suprojektuotos nišos. Pasitelkus išskirtinius fasado apdailos sprendinius, vizualiai skaidant palyginti ilgą pastatą į mažesnius tūrius, sukuriamas jaukaus miestelio, kuriame malonu apsipirkti ir leisti laisvalaikį, įvaizdis.
„Turint omeny, kad šalia yra Kauno LEZ teritorija ir priešingos pastatų tipologijos Biruliškiųsodininkų bendrijos gyvenamasis kvartalas, pasirinkti pastatų išdėstymo ir architektūrinės kalbos motyvai darniai įsilieja į urbanistinį kontekstą“, – sako T. Vaičiulis.
Vidaus planas taip pat apgalvotas – visos patalpos patogiai išdėstytos: per vieną pusę į parduotuves, prekybos sales eina lankytojai, iš kitos pusės privažiuoja prekes gabenantis transportas. Klientų ir logistikos darbuotojų judėjimo keliai nesusikerta. Patalpas pagal poreikį ir paskirtį galima nesudėtingai mažinti arba didinti.
„Didžiausiu iššūkiu mums, architektams, tapo fasadų apdailos ir gausybės detalių sprendinių paieškos, – sako T. Vaičiulis. – Dideliame fasado plote gausu mažų architektūrinių detalių – kampų, stogelių. Buvo daug nestandartinių sprendinių, vienas iš jų – fasadų spalva. Kai kuriems sprendiniams prireikė specialių gaminių. Pavyzdžiui, pagal užsakymą gaminti skardų lankstiniai.“
Architekto teigimu, Kauno „Urban HUB“ projektuojamas ir statomas galvojant apie žmonių komfortą. Pavyzdžiui, sumontuoti langai su saulės kontrolės stiklo paketais. Lamelės, dalijančios langus į mažesnius langelius, meta šešėlį ir apsaugo prekybos bei biurų patalpas nuo perkaitimo. Pasirūpinta, kad teritorijai kuo mažesnį poveikį darytų vasarą užeinančios karščio bangos ir jas keičiančios smarkios liūtys: suprojektuota daug želdynų, kurie vėsina aplinką per kaitrą ir sugeria vandens perteklių per liūtis.
Šilumą taupo langai itin siaurais rėmais
Kauno „Urban Hub“ sumontuota 811 šilumą taupančių A++ energinio naudingumo klasės ilgaamžių MEGRAME® langų, atitinkančių griežtus techninius stabilumo ir, svarbiausia, šilumos bei garso izoliacijos reikalavimus.
Šio projekto plastikinių langų rėmams gaminti pasirinkta technologiškai pažangi ir dizaino požiūriu šiuolaikinį architektūros stilių atitinkanti profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Naujausi 74 mm pločio 6 kamerų plastikiniai langų profiliai atitinka ir A++ energinio naudingumo klasę. Nenusižengiant griežčiausiems energinio naudingumo klasės reikalavimams iš šių profilių pagamintas siauras lango rėmas leidžia didinti stiklų plotą ir atverti daugiau aplinkos vaizdo, kartu suteikiant daugiau šviesos patalpoms. Išorinis langų vaizdas derinamas su minimalistine architektūra.
GEALAN-LINEAR® – architektų bei statytojų laukta ir teigiamai įvertinta naujovė. 74 mm montavimo pločio sistema GEALAN-LINEAR®, kuri buvo kuriama kaip 70 mm profilių segmento evoliucija, užtikrina aukštą stabilumo lygį, dar daugiau stabilumo ir tvirtumo visai lango konstrukcijai suteikia nestandartinės formos cinkuoto plieno armuotė, kuria sustiprinti langų rėmai. Didesnį saugumą, geresnę garso ir šilumos izoliaciją garantuoja daugiakamerėkonstrukcija.
Stiklinimui buvo naudojami 48 mm storio naujos kartos trijų stiklų (iš jų du selektyviniai) stiklo paketai su šiltais stiklo paketo rėmeliais. Visų pastatų fasadų langai sujungti, todėl panaudota daug papildomų detalių: rėmų išplėtimo, standumo briaunų, kampinių jungčių.
Iš profilių sistemos GEALAN-LINEAR® pagamintų plastikinių langų šilumos izoliacijos koeficientas Uw = 0,77 W/m² K atitinka energiją taupančio pasyviojo namo ir A++ energinio naudingumo klasės kriterijus. Aukšti ir langų garso izoliacijos rodikliai: langų konstrukcijų garso izoliacija siekia 35–37 dB. Languose sumontuoti patikimi Vokietijos gamintojo „Gretsch-Unitas“ (G-U) aukštos kokybės varstymo mechanizmai.
Modernūs, iš išorės elegantiškos RAL 7016 spalvos langai harmoningai įsilieja į pastatų vaizdą, o estetiškos ir universalios RAL 7016 ar baltos spalvos langai viduje nepriekaištingai prisitaiko prie interjero.
Šiam projektui MEGRAME® pagaminti aukščiausios kokybės plastikiniai langai iš profilių GEALAN-LINEAR® – sėkmingas ir įspūdingas išskirtinės naujosios GEALAN profilių sistemos startas Lietuvoje.
Efektyvi ir ekonomiška stogo konstrukcija
Viename didžiausių Baltijos šalyse stock-office tipo komplekse – Kauno „URBAN Hub“ stogo įrengimo darbai patikėti patyrusiai specializuotai stogo konstrukcijų ir daugiasluoksnių plokščių montavimo įmonei UAB „Stogrenta“. „Ateityje ant komplekso stogo ketinama įrengti saulės jėgainę, į tai atsižvelgiant pasirinkti ir stogo dangos technologijų sprendiniai“, – apie projektą pasakoja „Stogrenta“ direktorius Mantas Pevcevičius.
„URBAN Hub“ pastatuose šiuolaikinė stogo dangos konstrukcija atitinka aukščiausius energinio efektyvumo kriterijus. 18 tūkst. kv. m stogo plotui panaudotas dideles apkrovas atlaikantis ilgaamžis profiliuotas stogo paklotas. Stogui apšiltinti pasirinktos šilumos izoliacinės plokštės, pagamintos iš standžių poliuretano putų (PIR) šerdies.
Laboratoriniai ir lauko sąlygomis atlikti bandymai įrodo, kad laminuotų plokščių šiluminė varža išlieka nepakitusi ir po 10 metų. PIR termoizoliacinės plokštės yra lengvesnės, todėl stogui tenka mažesnė apkrova. Jos yra ilgaamžės ir stabilių matmenų, tad stogo konstrukcija neišsikraipo.
Renkantis „URBAN Hub“ hidroizoliacinę stogo dangą atsižvelgta į mūsų klimato zoną, kurioje vyrauja permainingas oras, pasitaiko šalčio pikų. PVC stogo danga pasirodė pats tinkamiausias variantas. Lengva, elastinga, savybes išlaikanti net žemoje temperatūroje, ji gerai praleidžia vandens garus ir yra atspari UV spindulių poveikiui.
Pasitelkusi ilgametę patirtį, sukauptas žinias ir per daugybę įgyvendintų projektų įgytus įgūdžius, „Stogrentos“ komanda išskirtiniam projektui parinko tinkamiausias medžiagas ir kokybiškai bei greitai atliko darbus įveikdama iššūkius, kurių pasitaiko kiekviename darbe.
Dėmesys saugos sprendimams
Inovatyvių technologinių sprendimų verslui įmonė „Hansab“ į projekto plėtrą įsitraukė nuo pačios ankstyviausios stadijos, kai buvo žinoma tik projekto idėja. Kauno daugiafunkciam komercijos miesteliui „URBAN Hub“ įmonė suprojektavo specialiai pritaikytus saugos ir kompiuterinio tinklo infrastruktūros sprendinius, juos įdiegė ir teikia jų priežiūros paslaugas.
Prisijungę prie architektų komandos, „Hansab“ ekspertai kruopščiai suprojektavo būtent šio komplekso pastatams skirtas elektronines saugos sistemas: modernūs sprendimai užtikrina visapusę projekto pastatų ir jame dirbsiančių žmonių saugumą bei patogumą.
Kompleksiškos saugos sistemos pritaikytos pastato prieigoms ir vidaus patalpoms. Miestelyje suprojektuotos, įdiegtos ir prižiūrimos priešgaisrinės signalizacijos, pastatų apsaugos, vaizdo stebėjimo ir įeigos kontrolės sistemos. Be to, keturiuose pirmojo etapo pastatuose įrengti kompiuteriniai ryšiai ir vidaus tinklai.
Suprojektuotos ir įrengtos priešgaisrinės signalizacijos informuoja pastate esančius asmenis, pastato valdytoją ir specialiąsias tarnybas apie galimą ar realų gaisro pavojų. Vaizdo stebėjimo sistema bendrosiose erdvėse naudojama įsilaužimų prevencijai arba jau įvykusių incidentų įrodymų fiksavimui. Apsauginės signalizacijos įspėja apie kylantį pavojų ar incidentą ir operatyviai informuoja pastato valdytoją bei atitinkamas tarnybas.
Didžiausias projekto iššūkis buvo jo apimtis, tačiau suplanuotų darbo terminų, „Hansab“ profesionalų komandos teigimu, pakako sprendiniams suprojektuoti ir įdiegti numatytu laiku. Iš viso sumontuota daugiau kaip 1000 įvairiausių saugos jutiklių, paklota per 100 km ryšių kabelių.
Net 30 metų veiklos Lietuvoje patirtį sukaupusi bendrovė „Hansab“ siūlo inovatyvius saugos sprendimus – nuo vaizdo stebėjimo sistemų iki priešgaisrinės saugos, įeigos kontrolės ar apsaugos signalizacijų. Viena didžiausių „Hansab“ stiprybių – pateikti klientams kompleksinius sprendimus, kuriuos sudaro konsultacijos, individualus sistemų projektavimas, įdiegimas ir priežiūra įsigijus paslaugas.
Lietaus nuotekos – plieniniuose gniaužtuose
Kauno „Urban HUB“ lietaus nuotekų sistemą suprojektavo geotechninių ir vandentvarkos sprendinių įmonė „ViaCon Baltic“, o visus sistemos montavimo darbus atliko inžinerinių tinklų įmonė UAB „Statina“.
Didžiausiu iššūkiu „ViaCon Baltic“ inžinieriams projektuotojams tapo sklype susitelkiančios itin gausios lietaus nuotekos. Jų sklype susidarydavo daugiau, negu galima išleisti, todėl „ViaCon Baltic“ suprojektavo 2,1 km ilgio akumuliacinę talpą (vamzdį) iš spirališkai gofruoto plieno (ID1400). Akumuliacinės talpos pabaigoje buvo įmontuotas srauto reguliatorius, kurio paskirtis – į centralizuotus tinklus išleisti ne didesnį kaip 65 l/s lietaus nuotekų srautą.
Šiam sprendiniui „ViaCon Baltic“ specialistai taip pat pritaikė unikalią flanšinę jungtį. Viršuje ji yra išorėje, o apačioje – rezervuaro viduje. Sukurto flanšo forma užtikrina, kad visas rezervuaro tūris bus naudingas, jungimo vietoje nesusidarys nuosėdų, bus lengva atlikti eksploatavimo priežiūrą (plauti) ir prireikus lengvai bei greitai sujungti rezervuaro segmentus. Flanšinio sujungimo sandarumui užtikrinti panaudota klijuojama tefloninė(PTFE) tarpinė.
Toks šiam projektui pritaikytas sprendinys užtikrina visos teritorijos lietaus vandens surinkimą: nuotekos nuo sklypo kietųjų dangų, žaliųjų zonų, pastatų stogų nukreipiamos tiesiai į akumuliacinės talpos kolektorių, todėl išvengiama magistralinių surinkimo linijų. Objekte gruntinio vandens lygis aukštas, tad rezervuaras suprojektuotas itin sandariai, kad nepatektų vandens iš išorės.
„ViaCon Baltic“ pateiktas sprendinys yra ne tik efektyvus, bet ir tvarus: akumuliacinė talpa pagaminta iš plieno – itin atsparios korozijai, aukštai ir žemai temperatūrai, ilgaamžės ir 100 proc. perdirbamos medžiagos. Be to, gaminant plieną į aplinką išmetama palyginti nedaug CO2, mažiau nei kitų medžiagų gamybos atveju suvartojama ir energijos bei vandens.
Pakeliamų vartų sistemos turi būti patikimos
Keturiasdešimt vieną komplektą pramoninių pakeliamų lauko ir vidaus vartų Kauno „Urban HUB“ pagamino ir sumontavo bendrovė „Ryterna LT“. Įmonės direktoriaus Ramūno Gedžiaus žodžiais, užsakovai pageidavo, kad pakeliami vartai būtų pagaminti greitai ir kokybiškai, o juos montuojant būtų sklandžiai prisitaikoma prie „Urban HUB“ statybų eigos. „Ryterna LT“ šiuos reikalavimus įvykdė. Vartų konstrukcijos pritaikytos prie esamų pastatų, gaminiams suteiktas prailgintas garantinis laikotarpis.
„Kliento pageidavimu rinkome palyginti paprastas medžiagas ir konstrukciją, pirmenybė buvo teikiama patikimai eksploatacijai“, – pasakoja R. Gedžius.
Jau 30 metų veiklą plėtojanti įmonė Kauno „Urban HUB“ pagamino tvirtus pramoninius pakeliamus segmentinius lauko ir vidaus vartus su durelėmis, skirtomis personalui patekti į sandėliavimo patalpas. Taip pat sumontuoti patalpas atskiriantys vidiniai vartai. Keli vartų komplektai nudažyti išskirtine spalva – pritaikyti prie pastatų fasadų.
„Esame vieni patikimiausių Lietuvoje pramoninių vartų gamintojų, montuotojų ir pardavėjų. Įmonės kolektyvas per daugelį metų sukaupė didelį žinių bagažą, todėl profesionaliai įgyvendina sudėtingiausias užduotis, – paklaustas apie darbo iššūkius, sako „Ryterna LT“ direktorius. – Klientui, ieškančiam jo poreikius tenkinančio sprendimo, visada galime pasiūlyti patirtimi paremtą konsultaciją.“
„Ryterna LT“ produktus pasirinkę klientai visada sulaukia ne tik greito ir patikimo garantinio aptarnavimo, bet ir operatyvaus serviso pasibaigus garantinio aptarnavimo laikotarpiui. Įmonės naudojami produktai gaminami Lietuvoje, tai garantuoja greitą įmonės darbuotojų reakciją į kliento poreikius ir visokeriopą patikimą pagalbą ateityje.
„Ryterna LT“ – gerai žinoma kokybiškų garažo ir pramoninių vartų bei lauko durų gamintoja ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.
Didelę ir unikalią praktinę patirtį sukaupusi įmonė gamina ir individualaus dizaino produktus, lanksčiai reaguoja į kliento poreikius. Tai leidžia sėkmingai įgyvendinti įvairius projektus individualiuose namuose ir pramonės sektoriuje. Įmonės sėkmės pagrindas yra ne tik aukštos kokybės produktai, bet ir tarpusavio pasitikėjimas, siekis nuolat tobulėti ir patenkinti net išrankiausių klientų pageidavimus.
„Ryterna LT“ – ne tik gamintojas, bet ir patikimas partneris įgyvendinant įvairius projektus. Įmonė siūlo didelį pramoninių vartų pasirinkimą – nuo įvairiausių standartinių vartų sekcijų iki išskirtinių unikalių dizaino sprendinių produktų. Įmonės veikla sertifikuota pagal EN ISO 9001:2000 kokybės standartą, produktai patikrinti ir atitinka CE reikalavimus pagal standartą EN 13241-1, įskaitant pirštų neprispaudžiančias sekcijas, komplektuojamąsias dalis, spyruoklės trūkimo apsaugas ir kitas dalis, leidžiančias saugiai naudotis vartais.
Mažosios architektūros kokybė patikrinta laiko
Kauno „Urban HUB“ teritorijos estetinių ir funkcinių sprendinių įgyvendinimas patikėtas UAB BIPA. Ji atliko automobilių stovėjimo aikštelių horizontalųjį ir vertikalųjį ženklinimą, įrengė atitvarus, neregių vedimo sistemas, kitus elementus.
Architektų suprojektuotiems mažosios architektūros sprendiniams įgyvendinti pasirinkti garsios ispanų gamintojos „Escofet“ produktai. Bendrovė rinkoje veikia jau 140 metų ir yra prisidėjusi prie daugelio miestų bei visuomeninių erdvių kūrimo visame pasaulyje. Toks įdirbis suteikia pagrindą šį prekių ženklą sieti su kokybe, tvarumu, estetika ir senųjų tradicijų bei šiuolaikinės estetikos sinergija.
Kauno „Urban HUB“ pasirinkti minimalistinio dizaino ir aiškių geometrinių formų dviračių stovai, šiukšliadėžės ir suoliukai. O štai betoninės gėlinės NIU akį traukia masyvumu ir netolygia konstrukcija. Viršutinės plokštumos posvyrio pokyčiai suteikia kompozicijai itin įtaigaus dinamiškumo. Jis dar labiau išryškėja keičiantis saulės šviesos atspindžiui. Šių vazonų apgaulingai paprasta betoninio žiedo forma slepia puikų funkcinį universalumą – jie gali būti naudojami ir kaip gėlinės, ir kaip suoliukai, ir kaip medžių apsaugos. Vienas toks gaminys sveria 2,4 t, todėl visų jų logistika ir tinkamas įrengimas reikalavo kūrybiškumo ir netradicinių techninių sprendimų.
„Įrengdami automobilių stovėjimo aikšteles netikėtumų niekada neišvengiame, nes visada esame priklausomi nuo oro sąlygų. Tokio dydžio objektuose dar esame priklausomi ir nuo kitų rangovų. Tačiau per trisdešimt darbo metų įgyta patirtis padeda mobilizuotis ir tinkamai paskirstyti prioritetus išlaikant darbų kokybę ir preciziškumą“, – sako įmonės direktorius Tomas Laucevičius.
* Kauno „Urban HUB“ suprojektuota ir sumontuota vakuuminė lietaus nuotekų sistema „Geberit Pluvia“, o WC kambariams pasirinktos „Geberit“ potinkinės sistemos ir kolekcijos „Selnova“ gaminiai.
* Kauno „Urban Hub“ aplinkotvarkai taip pat panaudoti UAB „Betono mozaika“ betono gaminiai – jais padengtos ir važiuojamoji dalis, ir sandėliavimo bei pėsčiųjų zonos.
OBJEKTAS: daugiafunkcis prekybos, biurų ir sandėlių miestelis „Urban HUB“, Veterinarų g. 4, Biruliškės, Kauno r.
PROJEKTO PLĖTOTOJAS: SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovė „SBA Urban“
GENERALINIS RANGOVAS: UAB „YIT Lietuva“
ARCHITEKTAI: „PLH Architects“, Danija; architektūros studija HEIMA, architektas Tomas Vaičiulis
YIT, betono mozaika, Ryterna, Gealan, Megrame, GEBERIT, BIPA, STOGRENTA, Hansab, Statina.