Kinijoje atidarytas sodo restoranas iškart tapo turistų magnetu


Studijos MUDA architektai pristatė 1800 kvadratinių metrų restoraną, kuris iškart po jo atidarymo tapo turistų traukos vieta ir ne tik klasiškos maisto kultūros, tačiau ir gyvenimo būdo sinonimu.  

2018 metų pabaigoje „MUDA Architects“ gavo renovacijos projektą Sanshengo miestelyje, Čengdu provincijoje, pietvakarių Kinijoje. „Sansheng Township“ įsikūręs Čengdu priemiestyje, kuris pasižymi unikaliomis gamtinėmis sąlygomis ir ekologiniais ištekliais. MUDA pasinaudojo šia galimybe integruoti unikalią kultūrą į natūralią ekologinę aplinką, kurdama restoraną, kuriame gerbiama ekologija ir modernus gyvenimo stilius.

Šis sodo restoranas yra netoli Lotoso tvenkinio, paslėpto eukaliptų miške. Priimdama didžiausią pagarbą gamtinei aplinkai, MUDA nusprendžia elgtis ne pagal taisykles ir atsisako sienų, palikdami tik ramsčius ir lentas, kad statinys būtų paslėptas miške. Visi restorano stalai išdėstyti į eilę, kuri juosia ežerą ir sudaro lotoso formą.

Statyba tarp garų ir dūmų

Statyba ant ežero kranto atrodo lyg mistiniai burtai. Garai ir rūkas kyla nuo ežero, o dūmai kyla aukštyn nuo verdančių puodų, sudėliotų aplink medžius. Plonos kolonos yra tolygiai paskirstytos abiejose pusėse, o laisva stogo kreivė sudaro keletą skaidrių stogo elementų, kviečiančių pakelti akis į žvaigždėtą dangų. Pamatai, o gal tiksliau – apatinė platforma atitinka stogo kreivę. Projektuojant šią statinio dalį buvo naudojamas tas pats metodas, kuris leido atkartoti abi dalis, parodant erdvės nuoseklumą ir vientisumą.

Iš viso pastato skersmuo yra 290 metrų, aukštis 3 metrų, o plotis skiriasi atsižvelgiant į natūralią aplinką. Platforma yra pagaminta iš antikorozinės medienos, o stogas yra pagamintas iš cinkuoto plieno lakšto, padengto balto fluoro anglies dažais. Spalva papildo aplinką. Kaip pagalbinė konstrukcija naudojama 88 mm skersmens plieninių kolonų serija, kuri susilieja su tiesiais eukalipto medžių kamienais ir dingsta gamtoje. Lankstūs mediniai turėklai prie ežero yra pastatyti klientams, kad jie galėtų mėgautis vaizdais. Pasak architektų, šis elementas panaikina ribą tarp staliuko ir ežero bei priartinti žmones prie gamtos.

Pasirinkti su aplinka susiliejantys staliukai ir į akis nekrentantys šviestuvai. Viskas sukurta tam, kad nekonkuruotų su aplinka, o pabrėžtų išskirtinio kraštovaizdžio grožį.

Gamta – graži, tačiau sudėtinga

Dešimtys eukalipto medžių turėjo būti išsaugoti. Siekdami gerbti natūralią aplinką ir sumažinti žmogaus įsikišimą šioje gamtinėje vietovėje, MUDA architektai asmeniškai sudarė žemėlapius. Pastatas buvo suprojektuotas pagal eukalipto medžių ir ežero vietą.

Pasaulyje populiarėja nebrangi architektūra. Kaip patys architektai pripažįsta, šis statinys yra lyg pirmasis MUDA eksperimentas su mažesniu negu įmanoma įsivaizduoti biudžetu. Kita vertus, statybos komanda, vietiniai migruojantys darbuotojai, neturi profesinių žinių ir priemonių profesionalioms statyboms. Siekiant užtikrinti kokybę, architektai supaprastino sudėtingus struktūrinius mazgus ir juos strategiškai pakeitė tam, kad darbuotojai galėtų suprasti. Visas pastatas pritaikytas plieno konstrukcijos suvirinimo technologijai, kuri labai sutrumpina statybos laiką ir sumažina išlaidas.

Pirmasis statybų etapas buvo užbaigtas šių metų balandžio mėnesį. Restoranas yra atviras visuomenei. Pastatas yra lengvas ir skaidrus. Restorano lankytojai sėdi aplink ežerą, o kraštovaizdis prasiskverbia į visą erdvę, sukurdamas impulsą romantiškam potyriam ir nuostabiam vandens turui. Vietinė spauda pažymi, kad gyventojai ir miesto svečiai plūsta į restoraną, todėl kartais tenka net palaukti staliukų. Tačiau tikslaus lankytojų skaičiaus neatskleidžia.

Architektų studija „MUDA Architects“ buvo įkurta 2015 metų balandžio mėnesį, Bostone, JAV. Įmonė biurus turi JAV, Pekine ir Kinijoje. Įmonė dirba su architektūros projektais, interjero dizainu, miesto dizainu, meno dizainu. MUDA siekia subalansuoti žmogaus ir aplinkos santykį. Todėl visi šių architektų sukurti projektai yra unikalūs, praktiški, estetiški, pabėžiantys ekologiško ir tvaraus dizaino kūrimo filosofijos svarbą.

Pranešimas paruoštas pagal Archdaily.com ir competition.adesignaward.com informaciją. Arch-Exist nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų