Sparčiai tobulėjant technologijoms, taip pat greitai tobulėja ir architektų projektai bei ambicijos. Kai atrodo, kad nustebinti kažkuo nauju ir dar nematytu jau būtų sunku, profesionalai atsiskleidžia visomis spalvomis ir suteikia galimybę fantazijas paversti realybe.
Ketvirtadienį Vilniuje įvyko žurnalo STRUCTUM organizuota metinė architektūrinė konferencija „Išskirtinės kompozicijos tampa ikoniškais architektūros pavyzdžiais“. Joje Lietuvos ir užsienio architektai bei statybų sektoriaus profesionalai kalbėjo apie produktus ir technologijas, kurie suteikia absoliučią laisvę kurti ir neriboti kūrybiškumo.
Pasisemti idėjų ir įkvėpimo iš savo srities profesionalų sausakimšoje salėje susibūrė architektūros inovacijų entuziastai.
Konferenciją pradėjo bendrovės „Hydro Building Systems Lithuania“ Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius. Savo pranešime tema „WICONA“ – rytojaus fasadų sprendimai išsiskiriančiai architektūrai“, R. Staknevičius pristatė išskirtiniausius architektūros objektus Lietuvoje ir užsienyje, kuriems įgyvendinti buvo panaudoti įmonės gaminiai kartu su unikalia „WICONA” fasadų technologija „WICTEC MODUL AIR”.
„Tai – mūsų patentuota uždarų ertmių fasado technologija, kuri gali pasirodyti kaip įprastas dvigubo stiklinimo fasadas, tačiau turi daug daugiau privalumų. Šis WICONA kūrinys vis dar bandomas mūsų technologijų centre Vokietijoje. Mes renkame duomenis, juos registruojame, tiriame ir žiūrime, ką galime padaryti kitaip. Svarbiausia, mes klausom, ko nori architektai, ko nori užsakovai ir atsižvelgdami į jų poreikius, kuriame sprendinį”, – pasakoja R. Staknevičius.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
„Corian® Design“ Baltijos šalių pardavimų vadovė Emilia Cichocka pristatė galimybes prisijaukinti inovatyvias architektūros ir interjero formas pasitelkiant dizaino sprendimus. E. Cichockos pranešimo „Nepamirštamų erdvių kūrimas su Corian®” metu konferencijos dalyviai susipažino su neribotomis Corian® spalvų, formų ir panaudojimo galimybėmis.
„Corian medžiaga yra naudojama daugybėje skirtingų sektorių: gyvenamuosiuose namuose, jų voniose, kambariuose, bet taip pat labai dažnai ją pasirenka komerciniuose, sveikatingumo, jūros, sausumos ir oro transporto projektams”, – pasakoja E. Cichocka. – Šią medžiagą galima panaudoti praktiškai visur, viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos ir turimų idėjų.
Dėl itin didelio lankstumo, su Corian galima sukurti išskirtinį dizainą, pradedant interjero elementais, tokiais kaip baldai ir baigiant fasadų apdaila. Prieš keletą metų pradėjome sėkmingai naudoti Corian pastatų fasadams ir jau turime ne vieną įgyvendintą pavyzdį, demonstruojantį šios medžiagos ilgaamžiškumą ir pritaikymo galimybes.”
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Tomas Tekorius, „MB Luritz“ vadovas pristatė pranešimą „MILLBOARD“ fasadai ir terasos – natūralumas, slypintis tobuloje technologijoje“. Jo metu buvo pademonstruotas originalus produktas – „Millboard“ lentos, sukurtos ir pagamintos taip, kad užtikrintų estetinį tikros medienos grožį, bet nesukeltų jokių problemų, susijusių su tikra mediena.
„Mūsų terasos ir fasadai sujungia natūralios medienos grožį su ilgaamžiškumu su minimalia priežiūra. Tai tikrai unikalus produktas, kurį Lietuvoje mažai kas žino, bet pasaulyje yra naudojamas gana plačiai,” – savo pristatymą pradeda T. Tekorius. – „Millboard“ kompozitinės lentos unikalios tuo, kad skirtingai nei kiti kompozitai, neturi savyje nei plastiko, nei medžio. Ir turbūt geriausias aspektas, kad nereikalauja jokios priežiūros. Įrengei ir užmiršai.”
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Vokietijoje įsikūrusios bendrovės „Eisfeld Engineering“ generalinis direktorius, prof. dr. ing Michael Eisfeld savo pranešimo metu kvietė atrasti skaitmeninio projektavimo galimybes ir susipažinti su būdais, kaip jas sėkmingai integruoti, kad jos patenkintų ne tik vartotojų, bet ir kūrėjų poreikius.
Savo pranešime „Statybinių konstrukcijų projektavimo praktikos naudojant dirbtinį intelektą” M. Eisfeld atsakinėjo į aktualius skaitmeninės statybos ir projektavimo klausimus, tokius kaip „Ar gali dirbtinis intelektas išmokti kurti BIM modelius iš 2D brėžinių?”, „Ar skaitmeninės technologijos pajėgios suformuoti konstrukcinę projekto dalį iš BIM modelio?” ir „Kokius privalumus apskritai dirbtinis intelektas duoda dizaino sektoriui?”
M. Eisfeld pademonstravo pavyzdžius kaip dirbtinis intelektas geba suskaičiuoti reikiamas apkrovas tam tikroms pastato dalims tiesiai iš BIM modelio. Tai ne tik pašalina galimus žmogiškosios paklaidos faktorius, bet ir paspartina inžinierių darbą bei palieka daugiau laiko kokybės kontrolei.
„Dirbtinis intelektas turi palengvinti mūsų kasdienybę. Su kompiuterių pagalba mes galime panaudoti savo kūrybiškumą tam, kad skatintumėme inovatyvų dizainą, būtume rinkos lyderiai ir tuo pat metu smagiau praleistume laiką”, – sako M. Eisfeld.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Saulius Valius, bendrovės ,,Ekspobalta” kūrybos direktorius kalbėjo apie „Originalius interjerus pasitelkus COELUX technologinius privalumus”. Bendradarbiaudami su COELUX ,,Ekspobalta” sukūrė išties išskirtinę, patentuotą technologiją, kuomet įrengiama stoglangį imituojanti instaliacija, sukurianti dangaus erdvės ir šviesos spektro sklaidos įspūdį.
,,Žmogus mato žydrą dangų ir saulę imituojančią šviesą erdvėse, kuriose nėra galimybės įrengti langų”, – sako S. Valius.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Vadim Babij, „Do architects“ vyresnysis architektas konferencijos metu pristatė visai nesenai užbaigtą studijos biuro – Betono fabriko – konversiją ir viso Betono kvartalo viziją. Pranešime „Konversijose slypi neribota kūrybinė laisvė“, architektas pabrėžė, kad ikoniškais architektūros pavyzdžiais gali tapti ne tik naujos statybos pastatai.
„Neretai dabar, tobulėjant naujoms technologijoms, bandome skubėti projektuoti labai ekscentrišką, įdomią, skirtingą architektūrą. Visame šitame šurmulyje su kolegomis biure pakalbam, kad gal kartais reikia sustoti ir apsidairyti aplink, nes aplink, ypač Vilniuje, yra labai daug potencialo tokiems dalykams kaip konversija”, – teigia V. Babij.
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Roterdame, Olandijoje įsikūrusios studijos „Mei Architects and Planners“ partneris ir architektas Robert Platje pakvietė žengti medinės revoliucijos link ir pristatė jau prasidėjusį studijos projektą – SAWA.
Išskirtinis SAWA bruožas yra tas, kad pastatas yra pastatytas tik iš CLT (kryžminės laminuotos medienos) ir tai yra pirmasis visiškai medinis daugiaaukštis gyvenamasis pastatas Roterdame.
„Šiandien visi žinome apie daugybę statybų sektoriaus keliamų problemų, į kurias mes norime reaguoti. Be abejo, mes negalime išspręsti visų jų viename projekte, bet mes bent jau galime pergalvoti kaip norime gyventi ir kaip norime kurti ateities projektus”, – sako R. Platje. – „SAWA projektą matome kaip mūsų dovaną žmonėms. Juo siekėme parodyti, kad architektūra gali būti daug kokybiškesnė ir kurti sveikesnę aplinką.”
Žiūrėkite pranešimo įrašą:
Konferencijos pabaigoje laukė išskirtinio svečio – „Zaha Hadid Architects” biuro direktoriaus pavaduotojo, Šiaurės ir Baltijos regionų vadovo – Ludovico Lombardi pranešimas. Jo tema – „ZHA Šiaurės šalys, Vilnius ir Baltijos valstybės” kvietė susipažinti su ikoniškiausiais studijos sukurtais projektais ir pasidalino savo komandos idėjomis bei panaudotomis technologijomis, kurios padėjo sukurti įspūdingus statinius.
Ypatingą dėmesį savo pranešime architektas skyrė Vilniaus stoties teritorijos projektui „Vilnius Connect”. „Šiame projekte svarbiausia buvo Vilniaus stoties aikštė ir jos bei stoties ir geležinkelio pastatų pertvarkymas. Kuriant stoties pastato dizainą, pradėjome nuo esamo pastato formų – jo stogas tarsi prasitęsia ir virsta modernia architektūra, jungiančia abi bėgių puses”, – pasakoja L. Lombardi.
Nuotraukos: Justės Saulytės
Susirinkusius kava vaišino „VIP catering”.