Eglė Savickaitė

Interjero dizainerė ir vizualizatorė | egles.vizualizacijos@gmail.com

KONCEPCIJA

Kiekvienas mintyse piešia skirtingą svajonių būsto viziją: vieni svajoja apie didelę vilą prie jūros, kiti – apie jaukų butą kur nors miesto centre. Tačiau kartais kiekvienas mūsų, manau, pasvajoja apie būstą, kuris visiškai tarnautų mūsų poreikiams. Pavyzdžiui, kiekvieną rytą pats įjungtų signalizaciją, patikrintų visų sistemų veikimą ir išjungtų tas, kurių šiuo metu nereikia – įjungtų ekonominį režimą, taupantį jūsų pinigus. Vakare jus pasitiktų švarus oras, malonus apšvietimas ir sutvarkyti namai. Visa tai galima pasiekti jau dabar, naudojant išmaniąsias technologijas.

Pagrindinė koncepcija, kuriant šį „Jung“ demonstracinio buto projektą, buvo: suderinti visas protingam namui priklausančias savybes su estetiška ir harmoninga aplinka. Siekiant gyventojų kasdienybę paversti patogesne, bute diegiami šiuolaikiniai sprendimai. Automatizuotos technologijos leidžia sujungti ir valdyti visus elektrinius prietaisus, derinti jų darbą ir efektyviai išnaudoti galimybes. Visus procesus galima atlikti net ir būnant toli nuo namų, o numatytas funkcijas rinktis telefonu ar kompiuteriu.

 

PRODUKTŲ PASIRINKIMAS

JUNG. Projektui naudoti „Jung“ sistemos KNX valdymo prietaisai. Dėl rafinuoto dizaino ir funkcionalumo jungikliai bei kitos valdymo sistemos tampa neatsiejamu interjero akcentu. Pagrindinis valdymo ekranas „KNX Smart Panel“ užtikrina inovatyvų visų „Jung“ funkcijų valdymą – nuo programuojamo apšvietimo scenarijaus, išteklių naudojimo duomenų registravimo iki visiško objekto saugumo užtikrinimo. Kambariuose parinkti lakoniško dizaino KNX moduliai su jutikliniais jungikliais. Taip pat kompaktiški patalpos valdikliai su OLED ekranais, kurie leidžia reguliuoti apšvietimą, temperatūrą ir žaliuzes. Visi šie išmanūs valdymo prietaisai užtikrina patogų, taupų ir saugų naudojimą.

BEOLA. Norint užtikrinti nepriekaištingą akustiką, parinkta „Bang & Olufsen“ garso kolonėlė „Celestial“. Stilingo ir modernaus dizaino kolonėlė tvirtinama lubose. Vaizdo kokybę garantuoja to paties gamintojo parinktas elegantiško dizaino televizorius „BeoVision Eclipse“.

GAUDRĖ. Buto interjerui apšviesti pasirinkti gamintojų „Luceplan“ ir „Modular Lighting“ šviestuvai. Bendram patalpų apšvietimui naudojami įleidžiami šviestuvai „Thimble“ ir „Modular Lighting“. Virtuvės zonoje parinkta to paties gamintojo prožektorių sistema „Pista Médard 42“. Į šiuos šviestuvus integruotas išmanus valdymas, kuris leidžia keisti apšvietimo intensyvumą. Akcentiniu interjero šviestuvu tampa pakabinami du apvalūs, lakoniško dizaino gamintojo „Luceplan“ šviestuvai „LITA Suspensione“. Tos pačios serijos šviestuvai parinkti svetainės ir miegamojo zonose.

GROHE. Pasirinktas grakštaus dizaino virtuvės maišytuvas „Grohe Blue“ leis mėgautis atvėsintu tyru, lengvai gazuotu arba stipriai gazuotu vandeniu. Šiam maišytuvui pritaikyta mobilioji programėlė „Grohe Ondus“ informuos, kada pakeisti filtrus ar CO2. Išmaniam butui svarbu ne tik komfortas, bet ir saugumas. Todėl virtuvės ir vonios spintelėse po plautuve bei praustuvu įmontuoti jutikliai „Grohe Sense“, kurie per programėlę „Grohe Ondus“ įspėja apie galimą vandens išsiliejimą arba staigų temperatūros pokytį. Tobulam komfortui duše pasirinkta termostatinė dušo sistema „Rainshower SmartControl 360 Duo“ su rankiniu dušeliu. Ši technologija leidžia ypač patogiai kontroliuoti maišytuvo sroves. Vienu metu galima įjungti viršutinę „lietaus“ galvą ir rankinę galvutę bei valdyti kiekvieno atskiro daikto srovės intensyvumą. Tai ypač novatoriška ir patogi technologija.

BALTIJOS BRASTA. Dušo zonoje parinkta industrinio dizaino dušo sienelė „Laura“. Vertikalaus dalijimo pertvara pagaminta iš itin kokybiško metalo, o vidinė sienelių pusė padengta „greitų lašų“ danga, kuri mažina apnašų kiekį ant stiklo, tad jo priežiūra tampa paprastesnė.

TECE. Siekiant išlaikyti tobulą komfortą ir higieną, virš klozeto parinkta bekontaktė elektroninė vandens nuleidimo plokštelė „TECElux Mini“. Vanduo nuleidžiamas neprilietus arba švelniai palietus mygtuko sritį. Dušo zonoje parinkta patrauklaus dizaino, montuota lygiai su siena nuotekų sistema „TECEdrainprofile“.

VILLEROY & BOCH. Buto sanitariniame mazge naudojama keramika su baldais iš serijos „Finion“. Subtilių formų, išskirtinių detalių, puikių medžiagų ir išmanių funkcijų kolekcija sukuria itin stilingą įspūdį ir leidžia mėgautis komfortu bei prabanga.

GAJA DECOR GROUP. Gana monotoniškame buto interjere neabejotinai ryškiausiu akcentu tampa gyvas samanų ir augalų paveikslas. Jungiamojoje erdvėje tarp miegamojo ir sanitarinio mazgo apskritame rėme išdėstyta kompozicija leidžia atsipalaiduoti ir trumpam pabėgti nuo kasdienio mus supančio šurmulio bei mintimis pasivaikščioti po kvepiančias samanas.

THIBAULT VAN RENNE. Miegamojo ir svetainės zonose pasirinkti itin aukštos kokybės rankų darbo ilgalaikiai kilimai iš kolekcijų „Natural“ ir „Kashmir“. Šiltų ir natūralių atspalvių kilimai užbaigia interjerą, kartu įnešdami naujos gyvybės ir pojūčių.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų