KONCEPCIJA
Kokie namai yra šiuolaikinio gyvenimo būdo ir tempo atspindys? Kuriant „Jung“ demonstracinio buto koncepciją, pagrindinė užduotis buvo atsakyti į šį klausimą. Savo vizijoje naudojome išmaniąsias technologijas, atsižvelgdami į dabartinio žmogaus gyvenimo poreikius – išmanioji šviesos, klimato bei garso valdymo sistema bei daug kitų sprendimų, leidžiančių žmogui komfortabiliai jaustis gyvenamoje aplinkoje. Į šią užduotį pažvelgėme ne tik kaip į buto interjerą, tačiau ieškojome sprendimų, leidžiančių „Jung“ klientui laisvai prieiti ir išbandyti išmaniuosius įrenginius. Buto erdvės dalinamos metalinėmis konstrukcijomis, ant jų kabinamos švelniai peršviečiamos užuolaidos, kurios suteikia laisvę eksponuoti ir pridengti patalpas pagal poreikį. Tuo pačiu mes nepririšame „Jung“ parduotuvės atstovų prie buto išdėstymo – konstrukcijos ir jų jungtys turėtų būti iš lengvos medžiagos, lengvai išardomos ir perrenkamos iš naujo, pasikeitus ekspozicijos erdvės poreikiams. Interjere vyrauja natūrali žalia spalva ir akcentinės melsvai žalsvos bei rožinės spalvų derinys.
EKSPOZICIJOS PROGRAMA
Visa ekspozicija projektuojama taip, kad ją galima būtų apeiti ratu, užtikrinant geriausią matomumą iš skirtingų pusių. Tambūre kuriama įžanga į visą ekspoziciją – įrengiama informacinė lenta su „Jung“ demonstracinio buto aprašymu ir jungtukais. Iš tambūro galima patekti į virtuvės ir sanitarinio mazgo patalpas. Įėjus į virtuvės / svetainės patalpą, atsiveria reprezentacinė zona – augalų ir „Luceplan“ šviestuvų kompozicija virš valgomojo stalo. Svetainę ir miegamojo patalpą skiria ažūrinė augalų kompozicija vitrinoje, taip sukuriama užuomina į kitos patalpos ekspoziciją. Miegamojo patalpoje įrengiama drabužinės patalpa, atskirta stiklo vitrinomis, o patalpos gale projektuojamas išėjimas iš parodos.
NAUDOJAMI PRODUKTAI
GROHE. Naudojome šio gamintojo vandens filtravimo sistemą „Grohe Blue“, kuri užtikrina švarų ir gaivų vandenį visoms buitinėms namų reikmėms. Sanitariniame mazge ir virtuvėje įrengiami „Grohe Sense Guard“ išmanieji valdikliai, kurie įspėja apie įvykusias vandens išsiliejimo avarijas. Sistema lengvai naudojama su programa „Ondus“, kuri prijungia visus gaminius ir reguliuoja jų valdymą išmaniuoju įrenginiu. Sanitariniame mazge naudojama „Grohe Cube Ceramic Vessel“ kriauklė, deranti su „Allure“ dizaino čiaupu. Ši dizaino linija siūlo ir daug modernių vonios aksesuarų, kurie lengvai dera prie siūlomo interjero. Duše įrengiama lengvai naudojama „Rainwater“ dušo sistema.
JUNG. Visame bute įrengiame KNX sistemą, kuri sujungia visas funkcijas į vieną tinklą ir leidžia lengvai jomis naudotis išmaniuoju įrenginiu. Jungikliai yra minimalistinio dizaino, skirti visuose namuose reguliuoti patalpų temperatūrai, apšvietimui, garso sistemai, užuolaidoms, automatiniams ir klimato jutikliams. Svarbiausia šios sistemos funkcija ekspozicijoje – automatinis užuolaidų varstymas, nes taip reguliuojamos patalpas skiriančios užuolaidos.
TECE. Dėl minimalistinio dizaino pasirinkome vandens nuleidimo sistemą „Tece Square II“ ir dušo trapą „Drainline“. Vandens nuleidimo plokštelė su lygiu metaliniu nerūdijančiojo plieno paviršiumi puikiai dera prie visų kitų santechnikos prietaisų patalpoje. Norint pateikti dar išmanesnį sprendimą, galima rinktis elektroninę vandens nuleidimo plokštelę „Tece Lux mini“, kuri nuleidžia vandenį prie jos net neprisilietus, su nuotolinio valdymo pulteliu. Dušo trapo „Drainline“ profilis gali būti lengvai integruojamas dušo erdvėje, nuotekų surinkimo ir valymo procesas yra itin lengvas. Taip pat buvo pasirinktas būtent šis trapo modelis, nes užtenka minimalaus nuolydžio vandeniui surinkti ir patalpos grindų aukštis yra tolygus visoje patalpoje.
VILEROY & BOCH. Parinkome kolekcijos „Finion“ unitazą. Kolekcija yra minimalistinių ir lengvų formų, kurios suteikia patalpai puošnumo ir atsižvelgia į kiekvieną detalę, atitinkančią šiuolaikinius gyvenimo būdo reikalavimus. Gaminys savo dizainu puikiai dera su kitais santechnikos įrenginiais, o savo griežtais kontūrais išsiskiria prabanga.
BALTIJOS BRASTA. Sanitariniame mazge pasirinkta dušo kabina „Nero Cube Viktorija“. Tai techniškai apgalvotas gaminys su galimybe lenkti dureles tiek į vidų, tiek į išorę, reguliuoti uždarų durų kampą. Prie sienos esanti metalo konstrukcija leidžia lengvai ir patikimai pritvirtinti duris ir sieneles, pritaikyti jas prie sienų bei grindų nelygumų. Kabinos industrinis stilius, spalva ir medžiagiškumas tobulai dera su siūlomo interjero metalo konstrukcijomis, o berėmės durų kraštinės suteikė jai lengvumo ir elegancijos.
GAUDRĖ. Apšvietimui pasirinkta keletas gamintojų: „Flos“, „Luceplan“ bei „Modular Lighting Instruments“. „Flos“ siūlo unikalaus dizaino įrenginius, kurie veikia kaip puikus dekoro elementas. Svetainės pagrindinis akcentas yra šviestuvas „Taraxacum 88 S1“. Miegamajame ir svetainėje dėl minimalistinio, bet kartu ir puošnaus dizaino naudojami šviestuvai „IC Lights“. Vonioje pasirinkti pakabinami cilindro formos metalo ir baltos spalvos šviestuvai „Luceplan e04“, kurie dera prie santechnikos įrenginių ir papuošia patalpą. Virtuvėje virš valgomojo stalo įrengiama augalų ir šviesos instaliacija su šviestuvais „Luceplan E08 mini mini“. Šie šviestuvai yra unikalaus dizaino ir suteikia patalpai puošnumo. Visame bute įrengiami gamintojo „Modular Lighting Instruments“ lubiniai šviestuvai „Rektos LED“, kurių spalva ir medžiagiškumas ne tik dera prie interjero, bet ir leidžia nustatyti reikiamą apšvietimo kryptį bet kurioje patalpoje.
GAJA DECOR GROUP. Šis gamintojas siūlo unikalią galimybę panaudoti augalus naujiems sprendimams. Apželdinimas – ne tik dekoro elementas bute, bet kartu ir puikiai atlieka oro valymo funkciją. Naudojome augalų kompoziciją virtuvės patalpoje bei įrengėme žalią pertvarą tarp vitrinų, skiriančių svetainės ir miegamojo patalpas. Augalai interjerui suteikia gyvumo ir natūralumo.
THIBAULT VAN RENNE. Kilimas – puikus patalpos akcentas, norint pabrėžti tam tikras vietas. Kilimas „Legends Kork Reintegrate Blue“ naudojamas svetainėje, siekiant suderinti pilkus atspalvius su ryškiais akcentais. Jis suteikia svetainei vientisumo. Miegamajame naudojamas „Grunsuite 2“ ir „Abstract 1“ derinys ne tik puikiai dera tarpusavyje, bet ir pabrėžia miegamąją zoną.
BEOLA. Renkantis garso sistemas pasirinktas prekių ženklas „Bang & Olufsen“, kuriam Lietuvoje atstovauja „Beola“. Pasirinktas lubinių garso kolonėlių „Celestial“ modelis, išsiskiriantis elegancija ir neįprastu dizainu – visa pagrindinė garsiakalbių dalis paslepiama po lubomis, o iš lubų minimaliai išsikiša ažūrinio tipo ir nerūdijančiojo plieno apvalūs dangteliai.