1. Structum.lt
  2. NAMAS X. PROJEKTAS – INOVACIJA

NAMAS X. PROJEKTAS – INOVACIJA

Kviečiame visus architektus, interjero dizainerius ir studentus registruotis STRUCTUM konkurse „Namas X. Projektas – inovacija“.

Konkurso laikotarpis: 2022 m. vasaris – 2022 m. gegužė.

Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui. Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą?

Registracija: https://bit.ly/konkurso_registracija

Daugiau informacijos: tel. + 370 626 36 493 bei el. paštu projektai@structum.lt

Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui. Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą? Namas X – jau ketverius metus sėkmingai vykdomas projektas, demonstruojantis aukštą raiškos ir kompetencijos lygį namų projektavime. Kai inovatyviausi skirtingų stilių interjerai atspindi ne tik dailų vizualinį grožį, bet ir naujausias technologines galimybes namų ūkiams.

Tikslas: sukurti šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkančius namų projektus, kurie taptų geru pavyzdžiu ir įkvėpimu žmonėms, norintiems naujausius standartus atitinkančio būsto.

Užduotis: koncepcijos aprašymas, planas (2d išplanavimas) ir vizualizacijos (eksterjero ir interjero) demo būsto įrengimui. Projekte sukurti novatoriškus, ergonomiškus sprendimus, naudojant partnerių produktus.

KONKURSO TERMINAI

Konkursas vyksta trimis etapais:

I – nuo vasario 11 dienos iki kovo 11 dienos;

II – nuo kovo 10 dienos iki balandžio 8 dienos;

III – nuo balandžio 8 dienos iki gegužės 6 dienos.

NAMO INSTRUKCIJOS

Visos būso plotas: iki 300 m2.

Šiame plote turi tilpti namo svetainė, virtuvė (gali būti apjungta), miegamasis, WC/Vonios kambarys, kiti kambariai – pasirinkimo laisvė.

BŪTINA SUPROJEKTUOTI TERASĄ, KURI NEĮEINA Į NAMO PLOTĄ. Terasos atvaizdavimas priklauso nuo pačio dalyvio (gali būti vizualizacija vaizdo pro langą; vizualizacija iš svetainės matant terasą pro langus ir t.t.).

Konkurso dalyviai gali savo nuožiūra pasirinkti patalpų išdėstymą ir proporcijas (vienintelis apribojimas – patalpai skirtas plotas).

Patalpose nebus realiai gyvenama, bet koncepcija turi būti pritaikyta realiam gyvenimui.

KONKURSO TAISYKLĖS

Konkurso dalyviai turi sukurti futuristinius namų projektus, kurie atspindėtų išmanumą, estetiką, ergonomiškumą.

Privaloma vizualizacijose ir aprašymuose panaudoti visų partnerių (partnerių lentelė bus pildoma) produktus, jeigu reikiamų baldų/sistemų negamina (neturi) lentelėje pateikti partneriai, siūlome savo nuožiūra rinktis norimus gamintojus.

Vizualizacijos 4 – 5 , iš jų 1 – 2  išorės, 3 – 4 interjero (iš jų 1 – 2  vonios). Vizualizacijoje turi matytis visi integruoti produktai.

Aprašymas turi susidėti iš dviejų dalių: koncepcijos aprašymo ir motyvuoto visų produktų pasirinkimo pagrindimo.

Koncepcijos aprašyme turi atsispindėti, kaip konkurso dalyviai įsivaizduoja ateities gyvenamuosius namus, ko autoriai ir jų klientai tikisi iš išmaniųjų namų, kuo pasirinkta interjero koncepcija išsiskiria iš rinkoje vyraujančių tendencijų, kodėl pasirinktas interjeras turėtų būti ateitis bei kaip partnerių produktai prie to prisideda.

KONKURSO DARBŲ PATEIKIMAS

Dalyviai: architektai, dizaineriai, kt. profesionalai, dirbantys panašaus pobūdžio darbą, studentai, kurių studijų kryptis – interjero dizainas, architektūra ar pan. Dalyviai registruojasi elektroniniu paštu ir gauna medžiagą, kurią reikės panaudoti projekte. Po registracijos dalyvis turi atsiųsti vizualizacijas, pateikti projekto ir siūlomų sprendimų aprašymą. Kurdami vizualizacijas dalyviai turi remtis rėmėjų produktų asortimentu ir sprendimais – tai turi atsispindėti vizualizacijose ir jų aprašyme (pristatomi naudojami rėmėjų produktai ir sprendimai). Konkurso dalyviai vizualizacijose turi aiškiai parodyti integruotus visų partnerių produktus, darbų aprašyme turi būti pagrįstas produktų pasirinkimas.

Nuotraukų ar vizualizacijų aprašymas turi būti aiškus, trumpas (iki 500 žodžių), pagrįstas, kodėl pasirinkta tokia idėja, produktai, technologijos, pristatyti pagrindiniai sprendimai.

Vizualizacijos ir nuotraukos turi būti pateikiamos kokybiškos. Formatai: TIFF, JPG (aukštos kokybės, suspaudimo laipsnis min. 10), EPS, CDR (būtina sąlyga – sukreivintas tekstas). Rezoliucija 300 dpi. CMYK spalvų gama. Mažoji nuotraukų kraštinė turi būti ne mažesnė nei 2 000 px.

Pateikdami vizualizacijas, jas pateiktie dviem spalvų profilių formatais: RGB (portalui) ir CMYK (žurnalui, spaudai).

Konkurso dalyviai turi atsiųsti 5-9 vieno projekto vizualizacijas ir vieną brėžinį/grafiškai pavaizduotą projektuojamo namo patalpų išplanavimą. Vizualizacijose turi atsispindėti funkciniai patalpos vienetai. Konkurso organizatorius turi teisę išsirinkti nuotraukas, kurias publikuos žurnale bei jas kadruoti, interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“ ar kituose kanaluose.

Medžiaga konkursui turi būti pateikiama el. paštu projektai@structum.lt. Visa pristatoma medžiaga turi atitikti nurodytus reikalavimus. Konkurso organizatorius turi teisę nepublikuoti medžiagos, kuri neatitinka reikalavimų.

Konkurso dalyviai kartu su medžiaga turi atsiųsti savo vardą, pavardę, kontaktus, savo nuotrauką ir studijos logotipą (jeigu toks yra).

Pateikdami konkursinius pasiūlymus dalyviai išreiškia sutikimą su visais Konkurso sąlygose nustatytais reikalavimais ir sąlygomis, su kuriais privalo susipažinti visi Konkurso dalyviai.

KONKURSO PROJEKTŲ VERTINIMAS

Konkurso darbų vertinimo kriterijai: Universalus dizainas; inovatyvumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, valdymo patogumas, pažangių technologijų panaudojimas.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami pagal visus 1 punkte išvardytus kriterijus. Vertinimo komisija išrinks pirmas tris prizines vietas užėmusius dalyvius.

Komandų darbus vertins autoritetinga architektų bei įvairių sričių vadovų komisija.

Organizatorius turi teisę iš anksto neskelbti Konkurso komisijos sudėties, o ją atskleisti tik po Konkurso.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami anonimiškai, nedalyvaujant juos pateikusiems dalyviams.

Nei Konkurso organizatorius, nei Konkurso dalyviai neturi teisės daryti jokios tiesioginės ar netiesioginės įtakos, spaudimo komisijai ar atskiriems jos nariams, siekdami paveikti Konkurso rezultatus.

Konkurso komisijos nariai, vertindami Konkursui pateiktus darbus, vadovaujasi nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijais. Kiekvienas komisijos narys pateiktus pasiūlymus privalo vertinti objektyviai, adovaudamasis tik Konkurso sąlygomis ir vertinimo kriterijais.

Konkurso komisijos sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Neįvykdžius šių sąlygų ir (arba) kitų nustatytų reikalavimų, konkursiniai pasiūlymai nevertinami.

KONKURSO EIGA

Geriausi darbai, atitikę visas konkurso sąlygas, bus publikuojami žurnale „Structum“ (iki penkių darbų viename numeryje, atrenkami redakcijos), interneto svetainėje www.structum.lt, „Facebook“ paskyroje, Konkurso informacinių partnerių ir kituose kanaluose.

Pagrindinius nugalėtojus išrinks komisija.

2.1. Pirmos vietos prizas – pagrindinis “Structum” ir kitų parnerių įsteigti prizai.

Nugalėtojai skelbiami žurnale „Structum“, „structum.lt“, „Facebook“ paskyroje, informacinių partnerių kanaluose ir kt.

KONKURSO LAIMĖTOJAI IR PRIZAI

Dalyviams, kurie bus paskelbti Konkurso laimėtojais, įteikiami pagrindiniai rėmėjų įsteigti prizai.

Dalyviams prizus gali įsteigti organizatorius, Konkurso rėmėjai, informaciniai ar kiti partneriai.

Konkurso rėmėjai gali įsteigti asmeninį prizą dalyviui, geriausiai pritaikiusiam jų produktus.

KITOS NUOSTATOS

Konkurso dalyviai prisiima visas išlaidas, susijusias su konkursinių pasiūlymų / projektų rengimu ir pateikimu. Organizatorius nėra atsakingas ar įpareigotas atlyginti šių išlaidų, kad ir kaip vyktų ir baigtųsi konkursas. Nutraukus konkursą, dalyviams kompensacija nemokama.

Konkurso organizatorius gauna teises disponuoti konkursui pateikta medžiaga ir galės savo nuožiūra laisvai skelbti, išleisti, publikuoti visus Konkursui pateiktus darbus ar jų dalis.

Architektai, dizaineriai ar kitų sričių profesionalai gali atstovauti savo įmonės prekių ženklui.

Visus santykius, atsirandančius tarp Konkurso organizatoriaus ir Konkurso dalyvių, reguliuoja šios sąlygos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įstatymai ir kiti teisės aktai.

Konkurso organizatorius ir Konkurso dalyviai privalo laikytis šiose sąlygose nustatytų reikalavimų. Pakeitus konkurso sąlygas, apie tai turi būti el. paštu pranešama visiems Konkurso dalyviams arba viešai skelbiama interneto svetainėje www.structum.lt. Pakeitus sąlygas ar jų priedus ir informavus dalyvius, Konkurso dalyviai privalo atsižvelgti į pakeitimus.

LINA BAKIENĖ

„Mild Studio“ įkūrėja, architektė

„Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas – nevaržomas, laisvas, ramus ir privatus. Nėra sprendimų, kuriuos būtų galima išspręsti vėliau – visi projektavimo sprendimai turi būti priimami dabar. Eikite toliau, žiūrėkite giliau, norikite daugiau.“

ŽYGIMANTAS GUDELIS

Studijos „AIAI architects“ architektas

Jo studija kuria sprendimus sėkmingam verslui bei įdomiam gyvenimui. „Šiuolaikiškas namas turi atstovauti laikmetį ne tik architektūros ar dizaino, bet ir kasdienės rutinos sprendimais. Žmogus savo namuose turi turėti kuo daugiau laiko ilsėtis ir „įsikrauti” geromis emocijomis. Linkiu sugalvoti stiprią idėją, kuri surištų visas detales į darnią visumą“, – sako Ž. Gudelis.

TOMAS LAPĖ

Architektų studijos „Studija lape“ vadovas

„Šiuolaikinis žmogus kuria vertybėmis paremtą pasaulį. Jis gerai supranta, kad yra pasaulio dalis ir pasaulis yra toks, kokį jį sugeba sukurti žmogus. Šiame pasaulyje egzistuoja supratingumas, pagarba, išsilavinimas, nes be to pasaulis yra tamsus. Todėl šiuolaikinio žmogaus namai yra stipriame ryšyje su gamta, talpinantys savyje pažangą ir edukuojantys. Šiuolaikiniai namai nebėra nebylios fizinius poreikius tenkinančios mašinos gyventi, šiuolaikiniai namai kalba apie pagarbą savo aplinkai, apie pagarbą žmonijos techniniam progresui, apie pagarbą žmonijos kultūriniam identitetui. Gyvenamas būstas jau nebėra tik vieta gyventi, gyvenamasis būstas yra žmogaus tąsa, todėl linkėčiau savo projektuose ieškoti ne tobulos kompozicijos, o turiningo gyvenimo scenarijaus“, – sako T. Lapė.

IGNAS KALINAUSKAS

Architektas, studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas

„Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas turėtų būti funkcionalus ir turėti efektingas erdves ar elementus, papildančius funkciją bei įkvepiančius jaustis išskirtinėje aplinkoje, pritaikytoje tik tam specifiniam žmogui. Individualus gyvenamas namas – tai vieta, kur visi galime siekti autentiškumo ir vengti standartizacijos. Šiuo aspektu labai įdomi šiuolaikinė japonų gyvenamųjų erdvių architektūra. Tai, kaip jie mato savo erdvę, yra nuostabus laisvės ir saviraiškos atspindys. Linkiu būti žaismingiems ir nesustojant kvestionuoti tai, kas atrodo normalu ir savaime suprantama.“

GINTARAS ČAIKAUSKAS

Įmonės „ARCHITEKTŪROS LINIJA“ projektų vadovas, architektas, VILNIUS TECH Architektūros katedros profesorius.

„Dabarties gyvenamam namui, kaip ir visiems būstams, jau nepakanka atlikti tradicinę paskirties funkciją – suteikti žmogui prieglobstį, individualumo jausmą, galimybę atsiriboti nuo aplinkos. Šioje erdvėje žmogui turi būti sudarytos sąlygos šeimos bendrystei, aktyviam ir ramiam poilsiui, fizinių ir psichologinių jėgų atstatymui, esant reikalui – produktyviam darbui ir kūrybai. Gyvenimo realijos kelia dar didesnius naujus iššūkius – turi būti sprendžiami fizinio saugumo net ir nepalankiausiomis aplinkybėmis, klausimai. Kiekvieną kartą, prieš paimant į rankas pieštuką, stengtis turėti mintyse jau suformuotą būsimo kūrinio idėją ir viziją.

DIANA PEČIULEVIČIENĖ

Interjero dizainerė, Lietuvos dizaino asociacijos valdybos narė.

Dirba ne tik su interjero projektais, bet ir su dizaino bendruomene – yra įkūrusi dizaino pusryčių platformą, kurioje interjero dizaino srities profesionalai ir jos entuziastai dalinasi žiniomis. Sukūrė ir veda asmeninį interjero dizaino kursą pradedantiesiems ir kiek pažengusiems interjero dizaino srityje. Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas turi būti modernus, tvarus, autentiškas. Namas, kuris be teisingos projektavimo logikos ir gero dizaino turi mūsų laikmečiui būdingų tvarių sprendimų. Labai linkiu atsipalaiduoti ir leisti kūrybai nutikti. Norėtųsi darbuose pamatyti viziją – projekte jaustųsi samplaika to, kas amžina ir nauja.

SĄLYGOS

Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui. Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą? Namas X – jau ketverius metus sėkmingai vykdomas projektas, demonstruojantis aukštą raiškos ir kompetencijos lygį namų projektavime. Kai inovatyviausi skirtingų stilių interjerai atspindi ne tik dailų vizualinį grožį, bet ir naujausias technologines galimybes namų ūkiams.

Tikslas: sukurti šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkančius namų projektus, kurie taptų geru pavyzdžiu ir įkvėpimu žmonėms, norintiems naujausius standartus atitinkančio būsto.

Užduotis: koncepcijos aprašymas, planas (2d išplanavimas) ir vizualizacijos (eksterjero ir interjero) demo būsto įrengimui. Projekte sukurti novatoriškus, ergonomiškus sprendimus, naudojant partnerių produktus.

KONKURSO TERMINAI

Konkursas vyksta trimis etapais:

I – nuo vasario 11 dienos iki kovo 11 dienos;

II – nuo kovo 10 dienos iki balandžio 8 dienos;

III – nuo balandžio 8 dienos iki gegužės 6 dienos.

NAMO INSTRUKCIJOS

Visos būso plotas: iki 300 m2.

Šiame plote turi tilpti namo svetainė, virtuvė (gali būti apjungta), miegamasis, WC/Vonios kambarys, kiti kambariai – pasirinkimo laisvė.

BŪTINA SUPROJEKTUOTI TERASĄ, KURI NEĮEINA Į NAMO PLOTĄ. Terasos atvaizdavimas priklauso nuo pačio dalyvio (gali būti vizualizacija vaizdo pro langą; vizualizacija iš svetainės matant terasą pro langus ir t.t.).

Konkurso dalyviai gali savo nuožiūra pasirinkti patalpų išdėstymą ir proporcijas (vienintelis apribojimas – patalpai skirtas plotas).

Patalpose nebus realiai gyvenama, bet koncepcija turi būti pritaikyta realiam gyvenimui.

KONKURSO TAISYKLĖS

Konkurso dalyviai turi sukurti futuristinius namų projektus, kurie atspindėtų išmanumą, estetiką, ergonomiškumą.

Privaloma vizualizacijose ir aprašymuose panaudoti visų partnerių (partnerių lentelė bus pildoma) produktus, jeigu reikiamų baldų/sistemų negamina (neturi) lentelėje pateikti partneriai, siūlome savo nuožiūra rinktis norimus gamintojus.

Vizualizacijos 4 – 5 , iš jų 1 – 2  išorės, 3 – 4 interjero (iš jų 1 – 2  vonios). Vizualizacijoje turi matytis visi integruoti produktai.

Aprašymas turi susidėti iš dviejų dalių: koncepcijos aprašymo ir motyvuoto visų produktų pasirinkimo pagrindimo.

Koncepcijos aprašyme turi atsispindėti, kaip konkurso dalyviai įsivaizduoja ateities gyvenamuosius namus, ko autoriai ir jų klientai tikisi iš išmaniųjų namų, kuo pasirinkta interjero koncepcija išsiskiria iš rinkoje vyraujančių tendencijų, kodėl pasirinktas interjeras turėtų būti ateitis bei kaip partnerių produktai prie to prisideda.

KONKURSO DARBŲ PATEIKIMAS

Dalyviai: architektai, dizaineriai, kt. profesionalai, dirbantys panašaus pobūdžio darbą, studentai, kurių studijų kryptis – interjero dizainas, architektūra ar pan. Dalyviai registruojasi elektroniniu paštu ir gauna medžiagą, kurią reikės panaudoti projekte. Po registracijos dalyvis turi atsiųsti vizualizacijas, pateikti projekto ir siūlomų sprendimų aprašymą. Kurdami vizualizacijas dalyviai turi remtis rėmėjų produktų asortimentu ir sprendimais – tai turi atsispindėti vizualizacijose ir jų aprašyme (pristatomi naudojami rėmėjų produktai ir sprendimai). Konkurso dalyviai vizualizacijose turi aiškiai parodyti integruotus visų partnerių produktus, darbų aprašyme turi būti pagrįstas produktų pasirinkimas.

Nuotraukų ar vizualizacijų aprašymas turi būti aiškus, trumpas (iki 500 žodžių), pagrįstas, kodėl pasirinkta tokia idėja, produktai, technologijos, pristatyti pagrindiniai sprendimai.

Vizualizacijos ir nuotraukos turi būti pateikiamos kokybiškos. Formatai: TIFF, JPG (aukštos kokybės, suspaudimo laipsnis min. 10), EPS, CDR (būtina sąlyga – sukreivintas tekstas). Rezoliucija 300 dpi. CMYK spalvų gama. Mažoji nuotraukų kraštinė turi būti ne mažesnė nei 2 000 px.

Pateikdami vizualizacijas, jas pateiktie dviem spalvų profilių formatais: RGB (portalui) ir CMYK (žurnalui, spaudai).

Konkurso dalyviai turi atsiųsti 5-9 vieno projekto vizualizacijas ir vieną brėžinį/grafiškai pavaizduotą projektuojamo namo patalpų išplanavimą. Vizualizacijose turi atsispindėti funkciniai patalpos vienetai. Konkurso organizatorius turi teisę išsirinkti nuotraukas, kurias publikuos žurnale bei jas kadruoti, interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“ ar kituose kanaluose.

Medžiaga konkursui turi būti pateikiama el. paštu projektai@structum.lt. Visa pristatoma medžiaga turi atitikti nurodytus reikalavimus. Konkurso organizatorius turi teisę nepublikuoti medžiagos, kuri neatitinka reikalavimų.

Konkurso dalyviai kartu su medžiaga turi atsiųsti savo vardą, pavardę, kontaktus, savo nuotrauką ir studijos logotipą (jeigu toks yra).

Pateikdami konkursinius pasiūlymus dalyviai išreiškia sutikimą su visais Konkurso sąlygose nustatytais reikalavimais ir sąlygomis, su kuriais privalo susipažinti visi Konkurso dalyviai.

KONKURSO PROJEKTŲ VERTINIMAS

Konkurso darbų vertinimo kriterijai: Universalus dizainas; inovatyvumas, energijos pusiausvyra, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, valdymo patogumas, pažangių technologijų panaudojimas.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami pagal visus 1 punkte išvardytus kriterijus. Vertinimo komisija išrinks pirmas tris prizines vietas užėmusius dalyvius.

Komandų darbus vertins autoritetinga architektų bei įvairių sričių vadovų komisija.

Organizatorius turi teisę iš anksto neskelbti Konkurso komisijos sudėties, o ją atskleisti tik po Konkurso.

Konkursiniai pasiūlymai vertinami anonimiškai, nedalyvaujant juos pateikusiems dalyviams.

Nei Konkurso organizatorius, nei Konkurso dalyviai neturi teisės daryti jokios tiesioginės ar netiesioginės įtakos, spaudimo komisijai ar atskiriems jos nariams, siekdami paveikti Konkurso rezultatus.

Konkurso komisijos nariai, vertindami Konkursui pateiktus darbus, vadovaujasi nepriklausomumo ir nešališkumo kriterijais. Kiekvienas komisijos narys pateiktus pasiūlymus privalo vertinti objektyviai, adovaudamasis tik Konkurso sąlygomis ir vertinimo kriterijais.

Konkurso komisijos sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Neįvykdžius šių sąlygų ir (arba) kitų nustatytų reikalavimų, konkursiniai pasiūlymai nevertinami.

KONKURSO EIGA

Geriausi darbai, atitikę visas konkurso sąlygas, bus publikuojami žurnale „Structum“ (iki penkių darbų viename numeryje, atrenkami redakcijos), interneto svetainėje www.structum.lt, „Facebook“ paskyroje, Konkurso informacinių partnerių ir kituose kanaluose.

Pagrindinius nugalėtojus išrinks komisija.

2.1. Pirmos vietos prizas – pagrindinis “Structum” ir kitų parnerių įsteigti prizai.

Nugalėtojai skelbiami žurnale „Structum“, „structum.lt“, „Facebook“ paskyroje, informacinių partnerių kanaluose ir kt.

KONKURSO LAIMĖTOJAI IR PRIZAI

Dalyviams, kurie bus paskelbti Konkurso laimėtojais, įteikiami pagrindiniai rėmėjų įsteigti prizai.

Dalyviams prizus gali įsteigti organizatorius, Konkurso rėmėjai, informaciniai ar kiti partneriai.

Konkurso rėmėjai gali įsteigti asmeninį prizą dalyviui, geriausiai pritaikiusiam jų produktus.

KITOS NUOSTATOS

Konkurso dalyviai prisiima visas išlaidas, susijusias su konkursinių pasiūlymų / projektų rengimu ir pateikimu. Organizatorius nėra atsakingas ar įpareigotas atlyginti šių išlaidų, kad ir kaip vyktų ir baigtųsi konkursas. Nutraukus konkursą, dalyviams kompensacija nemokama.

Konkurso organizatorius gauna teises disponuoti konkursui pateikta medžiaga ir galės savo nuožiūra laisvai skelbti, išleisti, publikuoti visus Konkursui pateiktus darbus ar jų dalis.

Architektai, dizaineriai ar kitų sričių profesionalai gali atstovauti savo įmonės prekių ženklui.

Visus santykius, atsirandančius tarp Konkurso organizatoriaus ir Konkurso dalyvių, reguliuoja šios sąlygos, Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, įstatymai ir kiti teisės aktai.

Konkurso organizatorius ir Konkurso dalyviai privalo laikytis šiose sąlygose nustatytų reikalavimų. Pakeitus konkurso sąlygas, apie tai turi būti el. paštu pranešama visiems Konkurso dalyviams arba viešai skelbiama interneto svetainėje www.structum.lt. Pakeitus sąlygas ar jų priedus ir informavus dalyvius, Konkurso dalyviai privalo atsižvelgti į pakeitimus.

KOMISIJA

LINA BAKIENĖ

„Mild Studio“ įkūrėja, architektė

„Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas – nevaržomas, laisvas, ramus ir privatus. Nėra sprendimų, kuriuos būtų galima išspręsti vėliau – visi projektavimo sprendimai turi būti priimami dabar. Eikite toliau, žiūrėkite giliau, norikite daugiau.“

ŽYGIMANTAS GUDELIS

Studijos „AIAI architects“ architektas

Jo studija kuria sprendimus sėkmingam verslui bei įdomiam gyvenimui. „Šiuolaikiškas namas turi atstovauti laikmetį ne tik architektūros ar dizaino, bet ir kasdienės rutinos sprendimais. Žmogus savo namuose turi turėti kuo daugiau laiko ilsėtis ir „įsikrauti” geromis emocijomis. Linkiu sugalvoti stiprią idėją, kuri surištų visas detales į darnią visumą“, – sako Ž. Gudelis.

TOMAS LAPĖ

Architektų studijos „Studija lape“ vadovas

„Šiuolaikinis žmogus kuria vertybėmis paremtą pasaulį. Jis gerai supranta, kad yra pasaulio dalis ir pasaulis yra toks, kokį jį sugeba sukurti žmogus. Šiame pasaulyje egzistuoja supratingumas, pagarba, išsilavinimas, nes be to pasaulis yra tamsus. Todėl šiuolaikinio žmogaus namai yra stipriame ryšyje su gamta, talpinantys savyje pažangą ir edukuojantys. Šiuolaikiniai namai nebėra nebylios fizinius poreikius tenkinančios mašinos gyventi, šiuolaikiniai namai kalba apie pagarbą savo aplinkai, apie pagarbą žmonijos techniniam progresui, apie pagarbą žmonijos kultūriniam identitetui. Gyvenamas būstas jau nebėra tik vieta gyventi, gyvenamasis būstas yra žmogaus tąsa, todėl linkėčiau savo projektuose ieškoti ne tobulos kompozicijos, o turiningo gyvenimo scenarijaus“, – sako T. Lapė.

IGNAS KALINAUSKAS

Architektas, studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas

„Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas turėtų būti funkcionalus ir turėti efektingas erdves ar elementus, papildančius funkciją bei įkvepiančius jaustis išskirtinėje aplinkoje, pritaikytoje tik tam specifiniam žmogui. Individualus gyvenamas namas – tai vieta, kur visi galime siekti autentiškumo ir vengti standartizacijos. Šiuo aspektu labai įdomi šiuolaikinė japonų gyvenamųjų erdvių architektūra. Tai, kaip jie mato savo erdvę, yra nuostabus laisvės ir saviraiškos atspindys. Linkiu būti žaismingiems ir nesustojant kvestionuoti tai, kas atrodo normalu ir savaime suprantama.“

GINTARAS ČAIKAUSKAS

Įmonės „ARCHITEKTŪROS LINIJA“ projektų vadovas, architektas, VILNIUS TECH Architektūros katedros profesorius.

„Dabarties gyvenamam namui, kaip ir visiems būstams, jau nepakanka atlikti tradicinę paskirties funkciją – suteikti žmogui prieglobstį, individualumo jausmą, galimybę atsiriboti nuo aplinkos. Šioje erdvėje žmogui turi būti sudarytos sąlygos šeimos bendrystei, aktyviam ir ramiam poilsiui, fizinių ir psichologinių jėgų atstatymui, esant reikalui – produktyviam darbui ir kūrybai. Gyvenimo realijos kelia dar didesnius naujus iššūkius – turi būti sprendžiami fizinio saugumo net ir nepalankiausiomis aplinkybėmis, klausimai. Kiekvieną kartą, prieš paimant į rankas pieštuką, stengtis turėti mintyse jau suformuotą būsimo kūrinio idėją ir viziją.

DIANA PEČIULEVIČIENĖ

Interjero dizainerė, Lietuvos dizaino asociacijos valdybos narė.

Dirba ne tik su interjero projektais, bet ir su dizaino bendruomene – yra įkūrusi dizaino pusryčių platformą, kurioje interjero dizaino srities profesionalai ir jos entuziastai dalinasi žiniomis. Sukūrė ir veda asmeninį interjero dizaino kursą pradedantiesiems ir kiek pažengusiems interjero dizaino srityje. Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas turi būti modernus, tvarus, autentiškas. Namas, kuris be teisingos projektavimo logikos ir gero dizaino turi mūsų laikmečiui būdingų tvarių sprendimų. Labai linkiu atsipalaiduoti ir leisti kūrybai nutikti. Norėtųsi darbuose pamatyti viziją – projekte jaustųsi samplaika to, kas amžina ir nauja.

DALYVIAI/DARBAI
RĖMĖJAI
Vardas *
Fill out this field
Pavardė
Fill out this field
El. Paštas
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
Telefono nr.
Fill out this field
Projekto pavadinimas
Fill out this field
Aprašymas
Fill out this field
Autoriai
Fill out this field
Komandos arba studijos pavadinimas
Fill out this field
Prisegti priedą
Fill out this field
Select an option
Žvaigždute pažymėti laukeliai – privalomi užpildyti.