„AIAI architects“

Balsai:
61

VIZIJA

Ateitis neatsiejama ne tik nuo inovacijų, bet ir nuo naujų iššūkių. Vienas jų – nuolat auganti sausumos urbanizacija. Būtent ši globalinė problema ir padiktavo pagrindinę koncepciją – kliniką ant vandens. „AQUA CLINIC“ – tai mobili, modulinė, plūduriuojanti erdvinė sistema, kuri, atsižvelgiant į poreikį, gali prisijungti arba atsiskirti nuo kitų segmentų. „Y“ raidės tipo struktūrinis elementas gali būti ir visiškai savarankiškas vienetas, ir bendra klinikos korio dalis. Tai ypač aktualu pandemijos sąlygomis, kai kiekvienas blokas gali būti izoliuotas.

Projektuojamas objektas autonomiškas, naudojantis atsinaujinančius energijos šaltinius. Ant stogų numatytos saulės plokščių elektrinės ir vėjo jėgos varomi energijos generatoriai. Objekte diegiama kruizinių laivų vandens valymo ir filtravimo technologija. Objekto valdymas visiškai automatizuotas, naudojant autopiloto ir dirbtinio intelekto funkcijas. Pastato viduje veikia „vidinio valdymo wi-fi“, todėl mobiliosiomis programėlėmis galima valdyti šviesą, garso aparatūrą, saulės kontrolę ir kt. Interjero koncepcija paremta siekiu išryškinti ir akcentuoti objektą supančią bei pro vitrinas atsiveriančią aplinką – vandenį. Taip raminantis vanduo tampa neatskiriama interjero dalimi. Jame išmanumas grindžiamas ne tik naujausiomis technologijomis, bet ir tvariomis, ekologiškomis medžiagomis, ergonomiškais sprendimais bei baldais.

PARTNERIŲ PRODUKTAI

JUNG. Viso objekto inžinerinėms sistemoms valdyti numatyta „Jung KNX“ sistema, taikoma ir jachtose. Klinikos patalpose suprojektuota medicininės paskirties įstaigų instaliacija su „Jung“ sprendimais, išsiskiriančiais apsauga nuo smulkiausių vandens lašelių, naikinančiais bakterijas ir padedančiais orientuotis.

ALUCOBOND. Fasadams panaudota „Alucobond Plus“ sistema su „Metallic Colours“ kolekcijos atspindinčiu paviršiumi. Skirtingų eksterjero elementų gamybai pasitelktos „bending“, „countur cutting“, „punching“ plokščių apdirbimo technikos. „Alucobond“ medžiaga fragmentiškai panaudota ir interjere.

ARTFIKSA. Bendrose erdvėse bei WC patalpose numatytos stambaus gabarito akmens masės plytelės su marmuro imitacija „Prissmacer Ess. Statuario“ (Ispanija). Blizgaus paviršiaus, ramaus charakterio, pilkų tonų gyslų danga patalpoms suteikia subtilios prabangos jausmo.

DOMUS LUMINA. Patalpų apsaugai nuo perkaitimo, saulės kontrolei ir privatumui suprojektuota išorinė automatiškai valdoma vertikalių aliuminio lamelių sistema, kuri reaguoja į paros laiką, saulės pasisukimo kampą ir vidaus mikroklimato parametrus.

EJOTRA. Greta numatytų stoglangių kaip papildomas natūralios šviesos šaltinis naudojama „Solatube“ apšvietimo sistema, kompensuojanti praradimus esant prieblandai ar apsiniaukus. Taip pat panaudotos ir siaurų LED profilių ir šviečiančių perforuotų lubų sistemos.

GAJA DECOR. Greta natūralaus elemento – vandens – klinikos interjere pasitelktos vertikalaus apželdinimo sistemos, natūralūs augalai, stabilizuoti medžiai, kurie prisideda prie sveikos emocinės lankytojų bei darbuotojų aplinkos kūrimo.

INTERJERO LINIJA. Derinantis prie objekto tipologijos, parinkta specialiai jūrinius standartus bei reikalavimus atitinkanti didelio atsparumo „Amtico Marine“ vinilinė danga iš „Stone“ kolekcijos. Ši danga panaudota tiek horizontaliems, tiek vertikaliems paviršiams. Tai erdvių sprendiniams suteikia vientisumo. Klinikos procedūrinių bei sanitarinių patalpų sienoms numatyta baltų tonų „Vescom Protect“ higieniško paviršiaus vinilinė danga, skirta medicinos įstaigoms.

LAUFEN. Atsižvelgiant į architektūrines formos ir bendrą stilistiką, pasitelkti santechnikos gaminiai iš „Kartell by Laufen“ kolekcijos. Pagal keliamus reikalavimus ir objekto tipologiją, maksimaliai naudojami bekontakčiai, jutikliniai sprendimai.

NARBUTAS. Klientus pasitinkančioje erdvėje panaudoti prestižinį „Red Dot Award“ apdovanojimą už išskirtinį gaminio dizainą pelnę baldai iš „North Cape“ ir „Twist & Sit“ kolekcijų. „Twist & Sit“ minkštasuoliai numatyti ir kabinetuose. Lauko baldams pasirinkti atsparaus audinio „Giro“ ir „Vegas“ gaminiai. Panaudoti „De Vorm“ kavos staliukai – „Musette“. Ergonomiški ir šiuolaikiško dizaino baldai buvo priderinti prie minimalistinio interjero.

CORIAN. Vientiso luito įspūdį suteikianti „Corian“ medžiaga pasitelkta pagrindiniam sudėtingų amorfinių formų registratūros baldui ir visiems aukščiausius higienos reikalavimus keliančių procedūrinių kabinetų stalviršiams su lietomis plautuvėmis.

E-DURYS. Atsižvelgiant į objekto tipologiją ir futuristinį charakterį, objekte numatytos kasetinės, į sieną suvažiuojančios specialaus dizaino automatizuotos durys su langeliais, švelnaus uždarymo bei stabdymo mechanizmais.

SALDA. Objekte numatyta patikima „Smarty“ rekuperacinė sistema. Visur, kur įmanoma, numatyti kompaktiniai sprendimai. Siekiant išlaikyti minimalistinę lubų estetiką, panaudoti plyšiniai difuzoriai.

„AIAI architects“

„AIAI architects“ Architektė Aistė Kuncevičiūtė-Gudelienė Architektas Žygimantas Gudelis Dizaineris Ignas Kuncevičius architektai@aiai.lt 86 091 2724