„DIZAINAS X. RYTOJUS – ŠIANDIEN“ (pasibaigęs)

Deform Space

Balsai:
278

VIZIJA

Šiais nenuslūgstančio tempo laikais tampa labai paprasta ir itin patogu viską aplink pirkti, parduoti, keisti. Architektūra – ne išimtis. Vienas po kito dygstantys nauji namai diktuoja vis naujas madas, seni namai net nesusimąstant griaunami, užleisdami žemės plotus naujiems. Taip, naujovės ir patogumai traukia šių dienų žmogų, tačiau mes stengėmės pajusti ryšį tarp naujumo, modernumo bei tvaraus dizaino.

„Platform T“ – buvęs komercinių patalpų pastatas, prikeltas naujam gyvenimui. Šiuose namuose beveik nėra pertvarų. Visos pagrindinės erdvės užkeltos ant platformos ir atskirtos tik tarpusavyje. Žmogui norime priminti būti atviram ir laisvam tiek sau, tiek prigimčiai. Esant poreikiui, perimetru aplink šias erdves įrengtas užuolaidų bėgelis, todėl galima sukurti privatesnę erdvę. Interjere palikta autentiška plytų siena, įvestas natūralus medis ir varis, o sodriai tamsiose likusiose sienų ir lubų platformose slypi kitoks jaukumas bei vis rečiau nutylančio šurmulio pėdsakai.

JUNG. Vidaus erdvėms valdyti tikslingai pasirinkta ir integruota sistema „Jung KNX“. Vos vieno mygtuko paspaudimu valdomos visą erdvę supančios užuolaidos, reguliuojamas apšvietimas, oro srautas, temperatūra.

RENVERSA. Itin svarbų vaidmenį šiame interjere atlieka užuolaidos, tad jos pasirinktos itin kruopščiai. Iš gausios spalvų bei medžiagų paletės pasirinktas „Renversos“ tankaus audinio užuolaidų audinys, kuris ne tik yra grakščios išvaizdos, bet ir atlieka garso izoliacijos funkciją.

GROHE. Virtuvėje pasirinkti „Grohe Red“ ir „Grohe Blue“ produktai. Maišytuvas „Grohe Red“ tiekia verdantį vandenį tiesiai iš maišytuvo, o tai pagreitina maisto ruošimą ir sutrumpina laiką, praleidžiamą virtuvėje. „Grohe Blue“ tiekia filtruotą, gaivų vandenį. Tad, kai švarus vanduo teka tiesiai iš maišytuvo, mažėja perkamo vandens plastikinėse pakuotėse naudojimas. Plautuvei pasirinktas patikimas iš apačios montuojamas modelis „Grohe K700“.

LAUFEN. Vonios patalpoje panaudoti naujausios kolekcijos „Laufen Sonar“ praustuvai, vonios spintelė, klozetas bei kolekcijos „Kartell“ sieninis maišytuvas.

GAJA DECOR. Siekiant sukurti visapusiškai funkcionalią erdvę, svetainės zonoje panaudota stabilizuotų augalų siena. Tai ilgalaikis, ekologiškas sprendimas, kuris mažina triukšmą, aidą garsams sklindant po aplinką. Svetainė yra zona, kurioje žmogus pailsi, atgauna jėgas, todėl žalioji augalų siena sukuria tam tobulai tinkančią atmosferą: veikia raminamai, atpalaiduojamai, žaluma nepastebimai mažina stresą ir įtampą.

THINK LIGHT. Norint išlaikyti erdvės vientisumą ir dar labiau paryškinti interjero koncepciją bei pagrindinį interjero akcentą – platformą, naudotas vienodas apšvietimas visoje erdvėje. Pasirinkta „Flos“ apšvietimo sistema „Light Cut“. Atsižvelgiant į erdvę ir poreikį, galima keisti šviestuvų skaičių, jų apšvietos kryptį, taip sukuriant vizualiai vienodą, bet kartu ir skirtingą apšvietimą.

DIMENSE. Miegamajame panaudoti dažomi tapetai „Dimense Decor 3D“. Pasirinktas horizontalus raštas, kuris, nudažytas juodai, papildo bendrą interjero koncepciją ir faktūrų bei tekstūrų dermę.

GEROS GRINDYS. Interjere perimetru aplink platformą naudojamos šviesios, patvarios ir lengvai prižiūrimos betono imitacijos plytelės „Prissmacer Concret Light“. Dėl savo atsparumo šios plytelės pratęstos ir į lauko terasą.

ARTFIKSA. Vonios patalpoje ant sienų ir grindų naudotos marmuro imitacijos juodos plytelės „Portobello Anthracite Rect.“, kurios kartu su vario elementais suteikia lengvą prabangos įvaizdį.

KAMĖ. Vonios praustuvo baldui panaudotas „Kamė City“ modelis, medžiaga – pilkas ąžuolas.

CEDRAL. Itin svarbu, kad pastato išorė stilistiškai sutaptų su vidumi. Fasadams dekoruoti panaudotos apdailos dailylentės „Cedral Click“, spalva – „Tamsaus miško C04“.

Deform Space

MATAS MILIAUSKAS, GRETA PETRIKAITĖ, VAINIUS ZIGMANTAS; www.deformspace.com; info@deformspace.com