Eglė Savickaitė

Balsai:
62

 

VIZIJA

„Namo X“ projektas kurtas atsižvelgiant į naujosios kartos poreikius ir gyvenimo būdą. Gyvendami nuolat kintančioje skaitmeninėje technologijų apsuptyje, išmanūs atradimai jiems nėra naujovė, greičiau – natūrali kasdienybė.

 

Gamtos mylėtojas, įstrigęs technologijų džiunglėse, – tokia yra pagrindinė „Namas X“ koncepcija.

Paviljono tipo, netaisyklingo stačiakampio formos namas projektuotas sukuriant darnų ryšį su gamta.

Centrinėje namo dalyje suprojektuota virtuvės ir svetainės zona. Vienoje namo pusėje įrengti du miegamieji kambariai su atskirais sanitariniais mazgais bei atskiras darbo kambarys. Prie įėjimo – drabužinė ir inžinerinės patalpos. Pietvakarinėje namo dalyje suprojektuota lauko terasa su židinio zona.

Pastato fasadą sudaro apie 40 proc. deginto medžio apdaila ir 60 proc. stiklo, kuris sąveikauja su kraštovaizdžiu ir atspindi tekstūrų ir šviesos žaidimą.

Minimali projekto estetika sujungia šiuolaikinį ir funkcinį dizainą su moderniomis „off-grid“ sistemomis. Šalia namo įrengtos saulės baterijos, kurios aprūpina namą energija ir sumažina neigiamą poveikį aplinkai. Ant apželdinto stogo suprojektuota lietaus surinkimo sistema, sujungta su kompleksiška vandens filtrų įranga, užtikrina švaraus vandens naudojimą.

Namo interjere kurta šiuolaikinio kaimo stiliaus nuotaika su natūralia spalvų palete ir išraiškingomis medžio ir akmens faktūromis. Didelį vaidmenį architektūroje atlieka stoglangiai, kurie aprūpina erdves natūralia šviesa, sukurdami šviesos ir šešėlių žaismą. Taip pat yra atsakingi už natūralų pastato kvėpavimą ir vėdinimą.

Pastatas, kuriame vyrauja rami prabanga, modernios architektūros išraiškos dermė ir tvarūs aplinkai sprendimai, – toks yra ateities „Namas X“.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

GROHE. Virtuvėje naudojamas mygtukinis grafito spalvos plautuvės maišytuvas ,,Essence SmartControl“. Šiuo maišytuvu vandens srovė paleidžiama ar sustabdoma vienu mygtuko paspaudimu, taip pat ant mygtuko sumontuotas ir specialus žiedas, kuriuo reguliuojamas srovės stiprumas. Vonios erdvėje pasirinktas minimalaus dizaino praustuvo maišytuvas iš serijos „Lineare“. Dušo sienoje sumontuota potinkinė termostatinė sistema „Smart Control“ ir dušo galva „Cosmopolitan 310“.

LAUFEN. Vonioje keramika parinkta iš LAUFEN „Sonar“ kolekcijos. Dizainerės Patricios Urquiolos sukurta itin jautrių ir unikalių formų keramika pagaminta iš „SaphirKeramik“ medžiagos. Ant grindų statomas praustuvas skulptūriškai įsilieja į minimalaus dizaino vonios kambario interjerą.

BALDAI NAMAMS. Svetainės zonoje parinkta lenktų linijų, išskirtinio dizaino, elegantiška, modulinė sofa iš „Bold“ kolekcijos. Tamsaus interjero fone išryškėja šviesios sofos grakštumas ir funkcionalumas. Šalia sofos priderintas skulptūriškų formų žurnalinis staliukas „Regolo Round“. Medžio ir tamsinto veidrodžio derinys suteikia baldui mistiškumo ir netikėtumo įspūdį. Lauko terasoje parinktas juodos keramikos ir aliuminio rėmo erdvus valgomojo stalas „Bontempi Dublino“.

VITTALLI. Vonios kambario luboms parinktos matinės, tamsiai pilkos spalvos įtempiamos lubos. Matinė plėvelė neatspindi šviesos ir aplinkinių daiktų, tokios lubos yra atsparios nusidėvėjimui ir vandeniui, jomis išgaunamas idealiai lygus paviršius. Vonios kambaryje lubų perimetru suformuotos nišos su paslėptu LED apšvietimu bei šalia esančiais veidrodžiais sukuria netikėtos erdvės įspūdį.

GEROS GRINDYS. Miegamojo ir darbo kambariuose grindų dangai parinktos trisluoksnės šviesinto ąžuolo spalvos parketlentės „Haro Plank“. Natūralios medienos grindys interjerui įneša jaukumo, komforto ir natūralumo pojūtį.

SAPA. „Namui X“ pasirinktas juodos spalvos aliuminio profilis „SAPA Thermo 86“. Tai itin aukštos izoliacijos langai ir durys, nes yra izoliuotos 42 mm stiklo pluoštu sustiprintomis poliamido juostelėmis, užtikrinančiomis puikią šilumos izoliaciją ir ilgaamžiškumą. Ateities žmogui vienas iš svarbiausių prioritetų yra saugumas, todėl keliama idėja, kad langai, reaguodami į vėją ar lietų, patys atsidaro ir užsidaro. Maksimaliam saugumui užtikrinti į lango profilį integruoti davikliai, kurie reaguoja ir perduoda signalą, vos tik kas nors prisiartina prie lango.

DARKSIDEWOOD. Namo fasadui parinktos patvarios ir draugiškos aplinkai medžiagos. Juodos spalvos eglės lentos yra elastingos, bet kartu ir tvirtos, su išraiškingu ir ryškiu reljefu. Deginta mediena atrodo preciziškai, stilingai, unikaliai, puikiai įsilieja į natūralios gamtos kraštovaizdį.

VILNIAUS EJOTRA. Terasos lentos pasirinktos pilkos spalvos „Twinson 509“. Itin neslidaus paviršiaus, smulkiai rifliuotos medienos ir plastiko kompozito terasinės lentos yra puikiai pritaikytos lietuviško oro kaitai. Jos atsparios braižymams, spalvos išblukimui, neskilinėja ir nesiraito bei ilgą laiką išlaiko estetišką išvaizdą.

COSENTINO. Namo, svetainės ir virtuvės zonoje pasirinkta „Dekton®“ „Kreta“ grindų danga. Šviesiai pilkos spalvos betono rašto, matinio paviršiaus didelio formato apdaila sukuria vientisą foną visiems šalia esantiems baldams. Išraiškingo dizaino salai parinkta „Dekton®“ „Soke“ apdaila. Ši medžiaga pasižymi labai mažu poringumu, todėl neįgeria skysčių ir yra atspari cheminėms medžiagoms, karščiui ar šalčiui. Paviršius atsparus braižymui arba suskilinėjimui. Vonios kambaryje parinkta „Dekton®“ „Radium“ apdaila. Tamsios, rūdžių efektą kuriančios plokštės išryškina baltos keramikos grožį. Terasos židinio zonoje parinkta dar išraiškingesnė rūdžių efekto apdaila. „Dekton®“ „Trilium“ atkartoja vulkaninių akmenų, intensyviai pilkos gamtos ir juodos spalvos potėpius.

JUNG. Inovatyviam ir patogiam žmogaus gyvenimui name yra integruota „Jung“ produkcija. Pagrindinei „Namo X“ valdymo įrangai valdyti parinkta „Smart-Control 8“ sistema. Didelės raiškos jutikliniame ekrane galima patogiai valdyti norimas funkcijas: mikroklimatą, langų žaliuzes, apšvietimo scenarijus, vėdinimą, muziką ir kt. Ateities žmogui labai svarbu patogus valgymas mobiliuoju telefonu, todėl programėlės „JUNG Visu Pro“, „Smart Visu Server“, „Siedle“ ar „eNet SMART HOME“ leis pasirinkti, kuriai sistemai valdyti galima naudoti savo „Smart Control 8“. Programėlės iš anksto įdiegtos dar gamykloje.

 

 

Projekto autorė – interjero dizainerė Eglė Savickaitė

Interjero studija – Eglės vizualizacijos

El. paštas – eglesavi.interjerai@gmail.com

Eglė Savickaitė