„DIZAINAS X. RYTOJUS – ŠIANDIEN“ (pasibaigęs)

Interjero dizainerė Kotryna Čerkauskaitė

Balsai:
306

VIZIJA

Neblėstant norui gyventi miestuose, gyvenamųjų sklypų plotai vis mažėja. Galbūt ateityje vyraus maži sklypai su dideliu užstatymo plotu. Didelis apgyvendinimo tankis kelia privatumo stoką, dėl kurios tokia gyvenvietė rizikuoja tapti skirtingų tvorų koridoriumi, primenančiu sodų bendrijas.

Šis namas sukurtas stengiantis suderinti natūralios šviesos srautus ir gyventojų privatumo poreikius. Laisvesnėms gatvėms suformuoti namo prieigos pusė paliekama atvira. Nedideliame sklype suformuojamas talpus dviaukštis namas. Likęs sklypo perimetras apjuosiamas žaliuojančia siena, sukuriančia jaukų vidinį kiemą.

JUNG. Kad visų namui reikalingų sistemų valdymas būtų paprastas ir racionalus, pasitelkiamos išmaniosios namo valdymo sistemos bei KNX – daugiau nei 500 gamintojų jungiantis valdymo standartas. Šių sistemų ir įrenginių kombinacija leidžia užtikrinti patogų valdymą, komfortišką aplinką, prisitaikančią prie vartotojų norų bei įpročių, ir taupyti namui reikalingus energijos resursus.

Svetainėje lengvai pasiekiamoje vietoje numatytas išmanusis ekranas „Jung Smart Control“, leidžiantis valdyti visas išmaniojo namo funkcijas, taip pat šios funkcijos gali būti lengvai pasiekiamos ir kitame išmaniajame įrenginyje.
Visame name naudojami LS serijos jungikliai ir elektros lizdai su aliuminio apdaila. Kiekvienoje patalpoje numatomi kompaktiški KNX patalpų valdikliai, leidžiantys valdyti kiekvienos patalpos apšvietimą ir klimatą (ŠVOK). Svetainėje numatyti elektros lizdai su USB tipo jungtimis, kad būtų dar patogiau įkrauti įrenginius. Vonios kambaryje numatytas ir išmanusis radijas su kolonėle.

ARTFIKSA. Interjerui parinktos „Prissmacer“ plytelės. „Prissmacer“ – tvari įmonė, užtikrinanti, kad gamybos procese visiškai laikosi Kioto protokolo.

Koridoriaus, virtuvės bei vonios kambario zonose grindims panaudotos itin didelio formato plytelės „River“ su unikalia tekstūra, sukuriančios vientisos dangos iliuziją. Vonios kambario sienoms parinktos plytelės „Droit“, suteikiančios erdvei žaismingumo.

DIMENSE. Didžioji dalis sienų padengtos specialiai šiam interjerui sukurtu iškiliu dažomuoju dekoru. Skaitmeniniu būdu spausdinama „Dimense“ sienų danga suteikia sienoms tekstūriškumo ir tampa praktišku minimalų purvą maskuojančiu paviršiumi. Danga ilgalaikė – ją galima perdažyti net keletą kartų.

KAMĖ. Vonios kambariui pasirinkta praustuvo spintelė su stalčiais „Big“ iš naujausios „Kamė“ baldų serijos „Exclusive“. Ši baldų serija leidžia iš įvairių apdailų ir detalių sukombinuoti baldą, pritaikytą kiekvienam interjerui. Taip pat parinktas veidrodis „Lotus“ su integruotu LED apšvietimu ir jutikliniu jungikliu veidrodžio priekyje.

THINK LIGHT. Sparčiai keičiasi mūsų gyvenimo ir darbo įpročiai – vis daugiau žmonių visą dieną praleidžia savo namuose. Tiek laiko praleidžiant patalpoje, geras apšvietimas yra nepamainoma komfortiško gyvenimo dalis. Visų patalpų bendrajam apšvietimui parinkti minimalistiniai TAL šviestuvai „Mix Round Fix“ su baltu rėmeliu. TAL šviestuvai turi unikalią technologiją „Halosphere“, kuri panašiai kaip halogeno lempa leidžia, valdant šviesos ryškumą, kartu keisti ir šviesos temperatūrą. Tai reiškia, kad maksimalaus ryškumo šviesa bus šaltesnė, o minimalaus – šiltesnė. Būtent taip kinta ir saulės šviesos intensyvumas bei šiltumas, keičiantis paros metui. Tokius šviestuvus prijungę prie išmaniojo namo sistemos, gauname automatiškai prie paros meto prisitaikantį apšvietimo toną, kuris ne tik sukuria jaukią namų atmosferą, bet ir užtikrina daug sveikesnį gyvenimo būdą.

Valgomojo zonoje pritaikyti laikui nepavaldaus dizaino „Vesoi“ šviestuvai. Virš valgomojo stalo – pakabinamas „U Brass“, o virš paveikslo – sieninis šviestuvas „Pic“.

GROHE. Virtuvėje panaudota maišytuvų „Red“ ir „Blue“ kombinacija. Maišytuvas „Red“ akimirksniu tiekia filtruotą verdantį vandenį – taip panaudojama tiek karšto vandens, kiek reikia tą akimirką. Maišytuvas „Blue“ leidžia pasirinkti atvėsintą, filtruotą, gazuotą vandenį ar visų kombinaciją vienu metu, kartu išlaikant ir įprastą maišytuvo funkciją. Tai puikus būdas sumažinti gėrimų plastikinėse pakuotėse poreikį. Virtuvės priežiūrai palengvinti pritaikyta po stalviršiu montuojama plautuvė.

Vonios kambariui parinkti „Lineare“ serijos maišytuvai. Pritaikyta potinkinė dušo sistema „Rapido Smartbox“ leidžia suaktyvinti tris dušo funkcijas atskirai ar net vienu metu. Prie parinkčių visumos priderintas nuleidimo mygtukas „Nova Cosmopolitan“.

Visam namui pritaikomi išmanieji produktai „Grohe Sense“. Jutikliai „Grohe Sense“, aptinkantys vandenį, stebintys temperatūrą, drėgmę namuose ir pranešantys dėl galimų užpylimo nelaimių. Prietaisas „Grohe Sense Guard“, stebintis vandens sąnaudas, mikronutekėjimus ir galintis automatiškai atjungti vandens tiekimą. „Grohe Sense App“ leidžia sekti visą prietaisų teikiamą informaciją tiesiai iš savo išmaniojo įrenginio.

GEROS GRINDYS. Interjerui parinktas „Boen“ parketas. Visos „Boen“ perdirbamos žaliavos gaunamos iš ekologinę pusiausvyrą išlaikančių miškų, iš kurių dauguma priklauso miškų atsodinimo programoms. Svetainės zonai parinktos parketlentės „Oak Warm Grey“, padengtos matiniu laku „Live Pure“, kuris sudaro visiškai natūralaus paviršiaus įspūdį.

RENVERSA. Svetainės zonai parinktos šviesios lengvo audinio užuolaidos ir pasitelkiama elektra valdoma užuolaidų bėgelių sistema, kurią galima prijungti prie išmaniojo namo valdymo.

CEDRAL. Namo išorei parinkta pluoštinio cemento danga. Ši danga plonesnė už betoną, tačiau turi jo eksploatacinių savybių – nereikia daug priežiūros, nebijo atšiaurių oro sąlygų. „Cedral“ gaminiams suteikiama aukščiausio atsparumo ugniai klasifikacija. Namo fasadui panaudotas kvadratinis, o stogui – stačiakampis šviesiai pilkų „Cedral“ plokštelių dengimas.

GAJA DECOR GROUP. Koridoriuje įkomponuotas vazoninis medis. Įprastai tamsesnė namų vieta augalui nebūtų tinkama, tačiau šis unikalus rankų darbo augalas tamsos nebijo. Stabilizuotas medis – tai natūralus augalas, stabilizuotas pasitelkus šiuolaikines technologijas. Jam nereikia priežiūros, laistymo, persodinimo ar tiesioginių saulės spindulių.

LAUFEN. Vonios kambariui parinkta kolekcijos „Sonar“ keramika. Kolekcija išsiskiria unikalaus dizaino praustuvais, kurie gali turėti išorinę reljefinę tekstūrą – bangeles.

Vonios kambaryje įkomponuotas unitazas „Cleanet Riva“ su integruota higieninio apiplovimo funkcija. Jis valdomas unikaliu integruotu valdikliu, nuotoliniu pulteliu arba mobiliąja programėle. Unitaze reguliuojamas vandens srovės intensyvumas ir temperatūra, veikia automatinis oro gaiviklis, sistema reguliariai dezinfekuojama 70 °C vandeniu, o technologija „Rimless“ ne tik maksimaliai apsaugo nuo nešvarumų, palengvina priežiūrą, bet ir padeda smarkiai taupyti vandenį.

Visi vonios kambario keramikos paviršiai pasirenkamai padengti specialia nešvarumams atsparia glazūra „Laufen Clean Coat“. Ši danga yra nepriekaištingai glotni ir neturi porų, tad prižiūrėti tokius gaminius itin paprasta.

EASE BALDAI. Svetainės zonoje įkomponuota kampinė „Sits“ sofa „Milano“ – puikus paprastumo ir komforto derinys. Valgomojo zonoje – elegantiška „Mobitec“ kombinacija: stalas „Float“ ir kėdės „Mood“. „Mobitec“ gaminiai unikalūs apdailų pasirinkimo įvairove, tad gali būti pritaikomi kiekvienam interjerui.

Interjero dizainerė Kotryna Čerkauskaitė

Interjero dizainerė Kotryna Čerkauskaitė, interjero dizaino studija „Į̃kurės“, info@ikures.lt, www.ikures.lt