Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė

Balsai:
14

 

 

A+B VIZIJA

Antanas ir Birutė, Fabijoniškių daugiabučių bendruomenės aktyvistai, aplankę beveik visas aukščiausias pasaulio viršukalnes, pastaruoju metu aktyviai besiruošiantys laipiojimo varžyboms pirmajai olimpiadai, laisvadienius skiriantys bitininkystei, vieną vasaros popietę nusprendė savo vaikystės kieme įgyvendinti svajonių namo projektą.

Tai Antano ir Birutės namo projektas, alpinistės ir bitininko namas, pakibęs ore tarp kiek mažiau nei keturių metrų pločio tarp devynaukščių daugiabučių sienų. Tai projektas aktyvatorius, skirtas paskatinti Fabijoniškių daugiabučių kvartalo atsinaujinimo procesų pradžią. Tai kartu ir nauja pramoga Fabijoniškių gyventojams, laipiojimo sienutė. Tai projektas, kurio įgyvendinimas galėtų tapti įsimintinu įvykiu Fabijoniškių rajono gyvenime.

Visa namo vidinė erdvė yra vientisa, vienintelė uždara patalpa yra žemiausio lygio, tai – vonios kambarys. Vidinei erdvei naudojama beržo fanera, tai pagrindinė interjerą formuojanti ir dominuojanti medžiaga. Į namą galima patekti dviem būdais: pirmasis – užlipant naujai įrengta laipiojimo sienute, liuku apatinėje namo dalyje. Antrasis – naudojantis gretimo daugiabučio namo laiptine, per stogą.

Reikalingos funkcijos išdėstytos keturiais lygiais. Žemiausiame įrengti vonios kambarys, drabužių spintos ir kabyklos. Kylant aukščiau, antrame lygyje, – virtuvė, perlipus tarpeklį galima prisėsti ant integruoto sėdimojo baldo – amfiteatre, kuris taip pat tarnauja kaip ir daiktadėžė. Trečiame lygyje yra kompiuterio stalas, auga beržas integruotame vazone bei išėjimai ant stogo, į bičių terasą, ir alternatyvus įėjimas į namą nuo daugiabučio stogo. Pačiame viršuje, ketvirtame lygyje – miegamasis.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI

JUNG. „Schuko les couleurs le corbusier“ geltonas ir mėlynas jungikliai virtuvėje sukuria nuotaikingą kompoziciją. Geltonų lauko žaliuzių pasvirimo kampas bei išdėstymas valdomas KNX sistema, reaguojančia į saulėtumą, ji yra valdoma išmaniuoju įrenginiu iš bet kurio planetos kampelio.

SAPA. A+B namui pasirinkta langų sistema 1086 su 86 mm gylio rėmais. Atidaromų langų segmentai su paslėptais vyriais. Aliuminio rėmų anodavimas užtikrina spalvos ir blizgesio ilgaamžiškumą.

MEDŽIO APDAILA. Miegamojo zonoje įrengiamos ąžuolo medžio masyvo grindų lentos (20 x180 mm), pagamintos iš vientiso medienos ruošinio. Bičių terasai taip pat pasirinkti tvirtinimo elementai.

LAUFEN. Vonios kambaryje sienos dengiamos termomediena, visa santechnika baltos spalvos, pasirinktas minimalistinio dizaino „Cleanet Riva“ tualetas sudaro kontrastingą kompoziciją su medinių sienų visuma. Kriauklei parinktas „Kartell“ potinkinis viensvirtis maišytuvas.

VILNIAUS EJOTRA. Bičių terasos borteliams, pagamintiems iš medžio dulkių ir plastiko granulių mišinio, todėl pagamintas produktas ilgaamžis ir nereikalaujančios priežiūros, tai lentos twinson.

GROHE. Maišytuvas ir dušo galva parinkta iš „Euphoria“ sistemos, kompoziciškai pritaikyta prie unikalaus medinio vonios kambario dizaino visumos. „Fast Fixation“ sistema su reguliuojamu viršutiniu laikikliu leidžia dušo sistemą įrengti greitai ir lengvai.

DARKSIDEWOOD. Bičių terasos pusės fasadas apkalamas pilkomis eglinėmis lentomis, naudojant medienos deginimo technologiją, užtikrinama natūrali apsauga fasadui, nenaudojant jokių kenksmingų priemonių. Kita namo fasado pusė dengiama milteliniu būdu dažyto metalo plokštėmis.

VITTALLI. Vonios kambario luboms parinkta kontūrinių lubų sistema, naudojama „Eurokrab“ sistema. Visiškai lygus paviršius padeda išlaikyti minimalistinę dizaino raišką. Lubos yra atsparios drėgmei, paprasta eksploatacija – šios lubos itin lengvai valomos.

BALDAI NAMAMS. Pagalvės „Golden“, komponuojamos svetainės zonos integruotame balde – amfiteatre, leis patogiai įsitaisyti bei žiūrėti filmą. Miegamojo zonai parinktas „Velvet Kokos“ čiužinys Antanui ir Birutei padės puikiai išsimiegoti ir toliau siekti geriausių rezultatų Paryžiaus olimpiadai.

Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė

Marius Lukošiūnas, Oskaras Vančys, Fausta Marcišauskaitė, Aleksas Petravičius, Gabrielė Alma Paulė archilab.kiemelis@gmail.com +370 620 24 213