Vaida Malinauskienė

Balsai:
7

 

VIZIJA

Vertinant visuomenės ateities tendencijas – pastangas suderinti greito tempo ir ekologišką gyvenimo būdus – buvo pasirinktas apskritos formos namas. Tokie namai pasižymi didžiausiu tūriu, atsižvelgiant į užstatomos plokštumos plotą, todėl tokio namo statybai būtų sunaudojama daug mažiau nei įprasta statybinių medžiagų. Dėl vienodos apkrovos tokie namai geriau atlaiko gamtos ir žmogaus sukeltas stichijas (vėją, lietų, sniegą, žemės drebėjimus, sprogimus), o kampų nebuvimas pagerina oro cirkuliaciją viduje. Ateities namai linkę į resursų tausojimą naudojant ilgaamžius baldus ir medžiagas. Tuo pačiu metu jie išlieka modernūs technologiškai ir efektyvūs laiko taupymo atžvilgiu. Juk norisi suspėti viską – atlikti darbus, papramogauti, skaniai pavalgyti, pasportuoti, pasimėgauti gamta.

Kambariai suplanuoti ratu. Virtuvė sujungta su svetaine, darbo kambariu ir prieškambariu. Už sienos – miegamasis, už miegamojo – vonia ir tualetas. Tarp tualeto ir virtuvės įsiterpia papildoma patalpa, kuri gali tarnauti kaip skalbykla, sandėliukas maisto atsargoms ir pan. Pačiame namo centre suprojektuota talpi drabužių spinta (kambarys), todėl likusi namo erdvė neapkrauta drabužinėmis. Iš svetainės spiraliniais laiptais pakylama į stogo terasą. Ji uždengta stikliniu kupolu, kuris šaltuoju metų laiku leidžia gauti daugiau saulės šviesos ir šilumos. Norit pavėsio galima įrengti automatines žaliuzes ar kitokias apsaugas nuo tiesioginių saulės spindulių. Prireikus šviežio oro galima tiesiog atverti kai kuriuos stoglangius. Žiemą terasa taip pat gali būti papildomai šildoma. Ji suteikia daug galimybių – labai norint terasa gali būti lengvai transformuojama į papildomas gyvenamąsias patalpas.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Kištukiniai lizdai su USB krovikliais. Naudojami SERIJA LS 990 (baltos spalvos): itin praktiškas ir funkcionalus sprendimas. Lizdai tinka įrenginiams krauti, yra smulkūs, nerėžia akies, neužima daug vietos (nuotraukoje matosi darbo vietoje).

SAPA. Stogo terasoje naudojama stiklinė stogo sistema „SAPA 550 Glass Roof“. Statiškas, kupolo formos stiklinis stogas suteikia galimybę atlikti mankštą, medituoti po atviru dangumi net šaltuoju sezonu.

COSENTINO. Pasirinktos „Dekton®“ dirbtinio akmens plokštės, nes jos atsparios dilimui. Platus panaudojimas: virtuvės baldų stalviršiams ir sienelei virš jų parinktos „Dekton®“ „ Liquid Shel“ švelnios pastelinės plokštės.

MEDŽIO APDAILA. Dėl ekologiškų savybių pasirinkta vinilinė grindų danga „Design Haro Disano Classic Aqua Ąžuolas Riva“. Grindys savo sudėtyje neturi jokių plastifikatorių, PVC bei ftalatų. Ši grindų danga naudojama viso namo plote, įskaitant vonios ir virtuvės kambarius, nes yra atspari drėgmei.

LAUFEN. Vonios kriauklė ir vonia iš „Laufen“ „Sonar“. Jos pagamintos „SaphirKeramik“ technologijos būdu, todėl yra ypač plonos, bet kartu ir labai tvirtos. Dvigubos glazūros technologija (LCC) neleidžia kauptis nešvarumams, kalkių nuosėdoms ir bakterijoms. Tokį paviršių lengva prižiūrėti.

VILNIAUS EJOTRA. „Twinson“ fasado apdailos dailylentės ir terasų grindys sukuria iki smulkmenų išbaigtą fasado vaizdą. Jos nereikalauja daug priežiūros, ilgaamžės, nereikia renovuoti.

GROHE. „Grohe“ „SmartControl Concealed“ potinkinė dušo sistema su dviem valdikliais pasirinkta dėl patogaus naudojimo. „Essence“ maišytuvai vonioje ir virtuvės K1000 nerūdijančiojo plieno kriauklė naudojamos dėl minimalistinio stiliaus ir patogumo.

DARKSIDEWOOD. Pasirinkta „DARKSIDEWOOD VINTAGE“ medienos apdirbimo technologija vidaus durims ir grindjuostėms. Sendintos medienos variantas suteikia namų aplinkai natūralumo ir jaukumo, o technologija apsaugos medieną nuo drėgmės, gaisro ir pelėsio.  „DARKSIDEWOOD NATURAL MAUMEDIS“ pasirinktas virtuvės spintelėms dėl intensyvios medžio spalvos, ilgaamžiškumo ir natūralumo pojūčio. Svetainės staliuko paviršius taip pat dekoruotas netradicine deginta mediena „DARKSIDEWOOD CARBON“.

VITTALLI. Įtempiamose lubose naudojamos magnetinės grotelės. Dėl jų galima estetiškai paslėpti priešgaisrinės sistemos daviklius ir vėdinimo sistemas.

BALDAI NAMAMS. Iš itališkų baldų naudojami „California Divano“ sofa ir „Raku“ fotelis. Jie pasirinkti dėl ryškių ir unikalių spalvų bei galimybių improvizuoti su išdėstymu. Taip pat naudojama skirtingo dydžio staliukų dermė „Moca Occasional“.

Vaida Malinauskienė

Interjero dizaino mokinė Vaida Malinauskienė vaizeda@gmail.com + 370 645 81 146