Kretingos raj. sav. nuotr.

Kretinga koja kojon keliauja praeities kūrėjų nubrėžta kryptimi tvarumo link


Kretinga – vienas seniausių ir žaliausių Lietuvos miestų. Dar XIII amžiuje šaltiniuose minimas Vakarų Lietuvos miestas yra urbanistikos paminklas, išsiskiriantis net tik unikaliais istorinio paveldo objektais, bet ir savo žaliaisiais miesto parkais, kuriuose nesunku pastebėti tiek dvarišką, tiek natūralų gamtovaizdį. Pasak dabartinio Kretingos mero Antano Kalniaus, vienas pagrindinių miesto tikslų, kalbant apie jo ateitį ir plėtrą, yra išsaugoti žalumą ir nenuklysti nuo praeities kūrėjų nubrėžtos krypties, vedančios į išmaniojo ir žalio miesto ateitį.

Šiais metais miestui švenčiant 770-ąjį jubiliejų, Kretingos rajono savivaldybė inicijavo ir suorganizavo akciją „Gimtadienį švenčiančiai Kretingai – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų“. Kretingiškiai buvo kviečiami padovanoti savo miestui išskirtinę dovaną drauge sodinant 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų. Į šią žalią akciją įsitraukė šimtai miesto gyventojų, naujais augalais buvo papuošti miesto parkai ir įkurtas naujas ąžuolynas. Akivaizdus Kretingos gyventojų įsitraukimas įrodo, kad miesto savivaldos bei gyventojų vertybės tos pačios. Pasak miesto mero, žaliojo Kretingos rūbo plėtra šiandien yra aktuali ne tik savivaldai, bet ir bendruomenei, o tokios akcijos kaip „Gimtadienį švenčiančiai Kretingai – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų“ turėtų tapti išskirtine miesto tradicija.

Mieste netrūksta ir daugiau projektų, dėl kurių miestas tampa vis patrauklesnis. Vienas iš jų – sėkmingai įgyvendinta centrinės Vilniaus gatvės rekonstrukcija. Su šia sėkminga realizacija neketinama sustoti, savivaldybės planuose yra atnaujinti ir kitas miesto širdyje esančias gatveles, pertvarkyti centrinę Rotušės aikštę ir kita.

Kretingos meras A. Kalnius dalijasi ambicingomis vizijomis, skirtomis miestui: „Kretinga šiandien puoselėja ir dar vieną ambicingą viziją – atverti gyventojams ir miesto svečiams Akmenos upės pakrantę nuo Kretingos dvaro iki Birutės gatvės tilto.“ Minima miesto erdvė, kuri yra visai netoliese centro, yra neišnaudota bei visuomenei sunkiai prieinama. Sėkmingai įgyvendinus rekonstrukcijos idėją, pasak A. Kalniaus, Kretingos miestas pasikeistų neatpažįstamai.

Dalydamasis sėkmingais Kretingos miesto naujinimo ir plėtros rezultatais, A. Kalnius pabrėžia, kad minėti projektai yra tik dalis puoselėjamų naujų planų Kretingai, ir tikisi, kad sėkmingai juos įgyvendinti padės projekto „Išmanusis miestas 10“ dalyviai. „Kartu tikimės naujų idėjų ir drąsių sprendimų miestui, šiandien dar neišnaudojusiam viso savo turimo potencialo“, – sako A. Kalnius.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų