„Lazdynų riešutai“ – ramybės oazė, nebijanti šurmulio


Užsakovas: UAB „Constra“

Generalinis rangovas: UAB „Constra“

Projektuotojas: Vytautas Avietynas, UAB „Tvyro ore“

Architektas: Vytautas Avietynas

Konstruktorius: Vytautas Cvirka

 

Uždaroje teritorijoje, Gudelių miške, suprojektuoti aštuoni modernūs individualūs namai yra puikus įrodymas, kad dėmesys skiriamas ne tik verslo centrų statybai, bet ir autentiškiems gyvenamiesiems namams. Vienas jų – objektas su smalsumą keliančiu pavadinimu – „Lazdynų riešutai“, padeda jaukumo ieškantiems asmenims ne tik rasti ramybės oazę, bet ir pernelyg neatitolti nuo šurmulio bei įsupančio sostinės greičio. Tobula pusiausvyra!

Devynis mėnesius puoselėtas gyvenamųjų namų kvartalas A. Staškevičiūtės gatvėje yra nuošalioje vietovėje, teritorija iš visų pusių apsupta pušyno, tačiau yra greitai ir lengvai pasiekiama, nes greta jos stūkso naujai įrengtas Vilniaus pietinis aplinkkelis. Objekto „Lazdynų riešutai“ užsakovas ir generalinis rangovas UAB „Constra“ siekė, kad būsimi gyventojai jaustų absoliutų komfortą, todėl buvo pasirinkta visaverčiam gyvenimui tinkama vieta. Optimalūs sprendimai derinti ir su architektu bei projektuotojų komanda. Objektą projektavo UAB „Tvyro ore“, kvartalo architektu tapo Vytautas Avietynas.

Kokybiškos medžiagos ir efektyvūs sprendimai

Visų aštuonių inovatyvių namų, kurių kiekvieno plotas 130 m2, pamatai yra poliniai, gręžtiniai pamatai ir monolitinis gelžbetonio rostverkas apšiltinti putų polistirenu. Fasado ir stogo apdailoje dėmesį patraukia medis, taip pat naudotos aukščiausios klasės „Classic“ skarda. Stogas apšiltintas akmens vata ir poliuretano plokštėmis. Tiesa, du namukai yra itin unikalūs – jų stogas ir fasadas suformuoti iš skalūno!

Išorinės sienos išmūrytos iš keraminių plytų. Anot „Constra“ direktoriaus Slavomiro Volkovo, nors darbas su šia medžiaga kartais užtrunka ilgiau, ją naudoti verta dėl kokybės ir ilgalaikiškumo faktoriaus.

Inovacijos pasitelktos ir įrengiant „Lazdynų riešutų“ namų langus – mediniai langai „apginkluoti“ saulės kontrolės stiklais, užtikrinančiais, kad patalpa niekada pernelyg neprikais ir, žinoma, neeikvos jau sukauptos šilumos.

Svarbu paminėti, kad nepaisant to, jog šiems pastatams nebuvo keliama A klasės reikalavimų, namams išduoti A ir A+ energetinio naudingumo sertifikatai. Beje, pastato eksploatacija apskaičiuota mažiausiai 50 metų.

Namai suprojektuoti taip, kad kiekvienas jų turėtų po dvi automobilio stovėjimo vietas pavėsinėje. Taip pat visi aštuoni „riešutai“ turi uždarą vidinį kiemą, kuris ribojasi su mišku. Siena į pušyno pusę – stiklinė, siekiant sukurti komforto gamtos oazėje pojūtį. Gyventojai gali mėgautis įkvepiančiais gamtos vaizdais. Verta pastebėti, kad, siekiant sukurti kuo natūralesnę ir jaukesnę aplinką, apželdinta visa sklypo teritorija. Įrengta WPC (wood plastic composite) lauko terasa. Sklypo teritorija išklota trinkelėmis ir aptverta segmentine tvora, įrengtas automatinis užkardas (vadinamasis „šlagbaumas“).

Tikslingas patalpų išdėstymas garantuoja komfortą

„Patalpų išdėstymui buvo skirta itin daug dėmesio ir laiko. Interjere svarbiausia optimalumas. Namas skirtas asmeniui, kuris yra labai užsiėmęs, bet nori gyventi visavertiškai ir patirti maksimalų komfortą“, – pasakoja S. Volkov. „Lazdynų riešutų“ namų pirmame aukšte įrengta svetainė ir virtuvė, darbo kambarys, sanitarinis mazgas bei katilinė. Antras aukštas yra poilsio zona. Jame – du vaikų miegamieji, atskiras sanitarinis mazgas vaikų kambariams bei tėvų miegamasis taip pat su atskiru sanitariniu mazgu, drabužinė. „Kitaip tariant, name yra absoliučiai viskas, ko reikia patogiai gyventi. Be to, suaugusiųjų miegamasis yra su vaizdu į mišką. Būnant jame atrodo, kad stovi tiesiog miške, medžiai pasiekiami ranka“, – sako S. Volkov ir priduria, kad šie namai orientuoti į aktyviai dirbančias, tačiau jaukumą puoselėjančias šeimas.

Modernūs inžineriniai sprendimai

Pastatuose „Lazdyno riešutai“ įrengtas grindinis šildymas, valdomas individualiai kiekviename kambaryje (t. y. kiekviename kambaryje gali būti skirtinga temperatūra). Taip pat sumontuotas itin modernus ir kompaktiškas dujinis kondensacinis katilas „Buderus“. Katilo veikimas gali būti stebimas nuotoliniu būdu per išmanųjį įrenginį. Namuose įrengta ir rekuperacinė sistema su lanksčių ortakių technologija, užtikrinanti energinį efektyvumą.

Verta paminėti, kad visame kvartale, dirbant su apsaugos įmone, sumontuotos apsaugos kameros. Gyventojai turės galimybę pasirašyti sutartį su saugos tarnyba.

Universalumas ir kokybė atliekant inžinerinius darbus

Inžinerinių sistemų specialistai UAB „ISI Baltic“, jau ne pirmą kartą bendradarbiaujantys su generalinės rangos įmone UAB „Constra“, prie projekto „Lazdynų riešutai“ realizavimo prisidėjo atlikdami daugybę atsakingų inžinerinių darbų.

„ISI Baltic“ specialistai įrengė vidaus nuotekų ir vandentiekio sistemas, projektavo grindinio šildymą bei užtikrino sėkmingą jo veikimą. Įmonė taip pat atkakliai dirbo siekiant garantuoti efektyvų dujinio katilo veikimą (galingumo paskaičiavimas, įrengimas ir paleidimas), pagal užsakovo pageidavimus įrengė centrinio dulkių siurblio sistemą bei užtikrino efektyvų vėdinimo ir rekuperacijos sistemos parinkimą bei integravimą objekte.

Daugybę darbų atlikusi, visuomet sistemingai ir kokybiškai dirbanti komanda siūlo optimaliausius sprendimus ir siekia nepriekaištingai realizuoti visus esamus bei numanomus kliento poreikius. Darbas su šiuo projektu – ne išimtis. „Įmonė „ISI Baltic“ atsižvelgė į individualiems namams taikomus kriterijus, puoselėjamus lūkesčius ir diegė kokybiškas, ilgalaikes bei optimalias sistemas ir taikė inovatyvius, funkcionalius sprendimus. Pavyzdžiui, objekte „Lazdynų riešutai“ pasirinkta vėdinimo ir rekuperacijos įranga su lanksčiais ortakiais ir plokšteliniu šilumokaičiu, sistema taip pat turi galimybę pagal užsakovo pageidavimus atlikti oro drėkinimo funkciją (ji ypač svarbi gyventojų komfortui užtikrinti!)“, – teigia įmonės direktorius Kazimir Drutel. Verta paminėti, kad tokios įrangos efektyvumas beveik šimtaprocentis – nereikia papildomo šildytuvo, nesimaišo oro srautai ir, žinoma, nereikia papildomos sistemos orui drėkinti.

Pažangiausios technologijos ir kokybė

Objekte „Lazdynų riešutai“ pasitelkti tik naujausi ir moderniausi sprendimai – vienas jų „Buderus“ indėlis, prie projekto realizavimo prisidedant naujausios kartos šildymo sistemos diegimu.

Naujausios kartos šildymo sistemomis „Buderus“ nustato naujus standartus. Patobulinta sistemos technologija atitinka naują, išskirtinį dizainą, atitinkantį komfortą ir eleganciją mėgstančius gyventojus. Sumontuotas modernus dujinis kondensacinis katilas – Logamax plus GB192iT yra idealus pasirinkimas tokio pobūdžio objekte! Tai – šildymo įranga, kuriai reikia tik 0,4m2 grindų ploto. Visi šiuolaikinei šildymo sistemai svarbiausi elementai sudėti į plotą, mažesnį už pusę kvadratinio metro. Tai ypač efektyvu tuomet, kai vietos nėra daug, prietaisas telpa net į mažiausias įrengimo erdves.

Logamax plus GB192iT šildo patalpas ir ruošia karštą vandenį (galima pasiekti labai didelį karšto vandens komfortą) su dideliu energijos vartojimo produktyvumu. Šis modernus įrenginys pasiekia didelį energijos vartojimo efektyvumą ir padeda pastebimai sumažinti energijos sąnaudas. O kartu naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, saulės energiją arba biokurą, energijos sąnaudos sumažėja iki minimumo.

Tačiau viena unikaliausia inovatyvaus „Buderus” dujinio kondensacinio katilo GB192 ypatybė yra ta, jog jo valdymas įmanomas per atstumą! Prieiga prie šildymo sistemos galima pasitelkus bevielį ryšį, naudojantis integruota interneto sąsaja. Sistemą per atstumą valdoma su „Buderus EasyControl“ mobiliąja aplikacija, pasitelkus išmanųjį įrenginį. Toks spartus ir, žinoma, saugus duomenų perdavimas leidžia vartotojui efektyviai ir kokybiškai telefonu reguliuoti šildymo katilą.

Intuityvus valdymas – išskirtinis komforto bei kokybės užtikrinimas, suteiksiantis „Lazdynų riešutai“ gyventojams absoliučią kontrolę. Tiesa, standartiniai nustatymai atliekami tiesiogiai per priekinio skydelio liečiamą ekraną, didesnio komforto funkcijos – naudojant katilo valdiklį.

Verta paminėti, kad naująsias šildymo „Buderus“ sistemas vartotojams sukūrė kvalifikuoti, ilgametę patirtį turintys, bei inovacijomis besivadovaujantys specialistai. Todėl jos yra ne tik šiuolaikiškos, bet ir sukurtos žvelgiant į ateitį, ir tinkamos praktiškiems, kokybės reikalaujantiems klientams.

Efektyvūs ir kokybiški šiltinimo bei tinkavimo darbai

Sėkmingai savo veiklą visoje Lietuvoje vykdanti UAB „Mindaugo statyba“ teikia sienų tinkavimo, grindų liejimo, grindų betonavimo ir apdailos paslaugas. Įmonės komanda darbus atlieka daugiabučiuose ir individualiuose namuose, kotedžuose, sandėliuose, gamybinėse patalpose. Jų užduočių sąraše – darbai nuo sąmatos sudarymo iki projekto galutinio įgyvendinimo, naudojant savo arba užsakovo medžiagas. Prie originalaus projekto „Lazdynų riešutai“ realizavimo inovatyvi įmonė prisidėjo atlikdama langų angokraščių šiltinimo, tinkavimo ir vidinių sienų tinkavimo darbus.

Atlikdama darbus komanda laikėsi griežčiausių normų ir taisyklių, buvo naudojami laiko patikrinti tradiciniai produktai bei sprendimai, užtikrinantys kokybiškus ir ilgalaikius rezultatus. Pasak įmonės direktoriaus Mindaugo Litvaičio, siekiant garantuoti sklandžią darbų eigą bei sėkmingą galutinį rezultatą, itin svarbu pasirinkti efektyvią strategiją ir kliautis tik tais asmenimis, kurie ypač gerai išmano atliekamo darbo technologiją. „Aukščiausią rezultatą galima pasiekti tik tinkamai pasirinkus, kas atliks darbus“, – teigia M. Litvaitis.

UAB „Mindaugo statyba“ specialistai taip pat pabrėžia, kad atlikdami darbus glaudžiai bendradarbiavo su objekto užsakovu. „Išklausius užsakovą, galima priimti sprendimus, nes tai A ir A+ klasės projektas. Namas turi būti sandarus, o tinkavimo darbai taip pat atlieka svarbų vaidmenį A ir A+ klasės namams“, – sako įmonės vadovas ir priduria, kad su ypatingais iššūkiais dirbant šiame projekte susidurti neteko, nes 13 metų patirtis padėjo sukaupti pakankamą žinių ir įgūdžių bagažą, padedantį išvengti netikėtų nesklandumų.

Statybų kokybės užtikrinimas

UAB Akustinių tyrimų centras – sėkminga, klestinti ir ilgametę darbo patirtį turinti įmonė teikia visas paslaugas, reikalingas užtikrinti vykdomų statybų kokybę (pastatų sandarumo ir natūriniai akustiniai matavimai, pastatų energetinis auditas, termovizinis objektų tyrimas, dirbtinio ir natūralaus apšvietimo, mikroklimato parametrų, elektromagnetines spinduliuotes matavimai ir t.t.).

UAB Akustinių tyrimų centro Fizikinių veiksnių tyrimų laboratorija prie projekto „Lazdynų riešutai“ prisidėjo atlikdama pastatų sandarumo matavimus. Laboratorija yra akredituota Nacionalinio akreditacijos biuro prie Ūkio ministerijos atlikti sandarumo testus. Sandarumo testo metu užsakovas galėjo įsivertinti savo darbų kokybę, kuri buvo išties gera, nes visų namų sandarumo rodikliai tenkino A, o kai kurie ir A+ klasės reikalavimus.

Akustinių tyrimų centro specialistų teigimu, apie objektų sandarumą reikia pradėti galvoti prieš imantis projektuoti, nes tai, kiek pastatas bus sandarus, lems kompleksas: ir projektiniai sprendiniai, ir medžiagos, ir statybininkai, ir nuolatinė darbų kontrolė. „Šiame projekte iš tiesų buvo viskas apgalvota“, – teigia Akustinių tyrimų centro direktorė Laura Nariūnienė.

Apibendrindamas galutinį projekto rezultatą UAB „Constra“ direktoriaus S. Volkov džiaugiasi, kad šio iš kelių pastatų sudaryto objekto įgyvendinimas buvo kur kas geresnis, nei tikėtasi, o nuotraukos net nesugeba atskleisti viso „riešutukų“ grožio. „Realybėje viskas atrodo kur kas geriau, tačiau, kad pasiektume tokį rezultatą, koks yra dabar, teko įdėti daug pastangų“, – sako S. Volkov.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų