Rokas Baciuška. BNS nuotr.

Lenktynininkas R.Baciuška apie gimtąją Tauragę: esame žaliasis, tvarumą propaguojantis kultūros miestas


Iš Tauragės kilęs Rokas Baciuška yra vienas geriausių Lietuvos lenktynininkų, kuris savo išskirtiniu talentu bei sunkiu darbu pasiekė įspūdingų sporto rezultatų. Nors šiam lenktynininkui dar tik 23 metai, Roko karjeros kelias – ilgas ir jis jau gali pasigirti ne vienu skambiu titulu bei tampa vis geriau žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Tauragės rajono savivaldybė ir vėl dalyvauja žurnalo STRUCTUM organizuojamame nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 9“.

Portalas Structum.lt kalbina konkurse dalyvaujančių miestų žinomus žmones ir šį kartą pristato pokalbį su lenktynininku Roku Baciuška, kuris jau eilę metų Tauragei ir Lietuvai atstovauja aukščiausios klasės ralio varžybose.

– Rokai, šiuo metu gyveni Tauragėje. Ar turi planų čia gyventi ir toliau? Ką tau reiškia šis miestas?

– Esu iš čia kilęs, kaip ir visa mano šeima. Planuoju čia ir toliau gyventi, tačiau neaišku, kada atsiras naujas pasiūlymas ar galimybės. Tačiau Tauragė visuomet yra mano širdyje, tai ne tik jaukus ir savas miestas, bet šis miestas prisideda ir prie mano tikslų bei svajonių.

Čia nėra nei kamščių, nei kitų dirgiklių – visur gali nuvažiuoti per 2-3 minutes, o pavyzdžiui, Vilniuje, turi paplanuoti, kad užtruksi, su nuvažiavimu pirmyn ir atgal, mažiausiai valandą.

– Esi jaunosios kartos tauragiškis, daug keliavęs po pasaulį ir kitus Lietuvos miestus. Kaip tavo akyse pastaraisiais metais keitėsi Tauragė?

– Mano miestas, lyginant su kitais miesteliais, keičiasi sparčiai, esame ženkliai stipresni. Mūsų vizitinė kortelė – esame žaliasis, tvarumą propaguojantis kultūros miestas.

Iš tiesų, palyginus, kas buvo prieš penkis metus, yra didelis skirtumas, kokia situacija yra dabar. Aišku, dar daug kur galime plėstis ir tobulėti.

Dabar Tauragėje yra elektromobilių krovimo stotelių, įvairių parduotuvių, atnaujino turgų, sporto aikštynus sutvarkė. Visgi, jaunimui vis dar sudėtinga sugalvoti įvairesnių laisvalaikio praleidimo būdų, tačiau matome pokyčius ir tikime, jog situacija tik gerės.

– Kokie žmonės gyvena Tauragėje ir kokiomis savybėmis jie išsiskiria?

– Sunku pasakyti. Čia, kaip ir visur, yra ir gerų, ir blogų žmonių. Žinoma, mes, kaip žemaičiai, esame užsispyrę – to vidinio noro tikrai turime savo kraujyje. Tauragiškis visuomet kovos už save.

Manau, kad svarbu, jog žmonių požiūris čia ryškiai pasikeitė į gerąją pusę, daug kas pradėjo plačiau mąstyti, tapo atviresniais pasauliui bei inovacijoms.

Anksčiau būdavo baisu, kad išėjęs į miestą, gražiai apsirengęs, su džinsais, patirsi patyčias, bet dabar jau įžvelgiu didelius pokyčius. Situacija labai pasikeitė, dauguma tauragiškių malonūs, gyvena tvarkingai.

– Lietuvoje įprasta, jog mažesniuose miestuose jauni žmonės nemato perspektyvų, dėl ko išsikrausto į didmiesčius. Ar tavo manymu Tauragė irgi turi šią problemą? Kas padėtų ją spręsti?

– Žinoma, ši problema egzistuoja. Pavyzdžiui, kuomet Tauragėje šeima vysto verslą, tai jeigu vaikams patinka, ką tėvai daro, jie prisijungia ir tęsia tą veiklą, bet jeigu šeimoje tėvai dirba samdomą darbą, tuomet jaunimo perspektyvos čia tikrai miglotos.

Tauragės jaunimas ne išimtis ir neretai bandoma ieškoti laimės Vilniuje, kituose Lietuvos didmiesčiuose arba užsienyje. Sunku pasakyti, kaip reikėtų spręsti šią problemą. Manau, kad mūsų miestelyje vis dar trūksta įvairesnių ir įdomesnių darbo pozicijų. Dar yra problema, kad beveik nėra variantų įsigyti ar išsinuomoti būstą.

Rokas Baciuška. BNS nuotr.

– Kaip vairuotojas, ką galėtum pasakyti apie Tauragės gatvių būklę?

– Ilgokai keikiau pagrindinės miestelio – Gedimino gatvės būklę, tačiau dabar ten jau pagaliau vyksta remonto darbai. Ten deda naują asfaltą ir formuoja naują aplinkelį. Keliai Tauragėje yra pakankamai tvarkingi, bet vis dar tenka susidurti su vienu kitu baisios būklės keliu.

– Miestas žengia tvarumo keliu ir vis dažniau girdime, jog Tauragė skatina tvarumo iniciatyvas. Kaip jas vertini ir kiek tau pačiam svarbu, jog miestas būtų vystomas tvarumo principais?

– Labai smagu, kad toks mažas miestelis kaip Tauragė kelia tokias dideles ir prasmingas ambicijas – tapti kuo tvaresniu miestu. Bijau sumeluoti, tačiau šiuo metu, man atrodo, miesto gatvėmis važinėja jau 8 elektriniai autobusai ir dar trys nauji atkeliavo.

Nesu jais pasinaudojęs, nes pats turiu automobilį, bet tai puiki kryptis, kurią reikia vystyti. Taip pat Tauragėje yra pakankamai elektromobilių, kuriais gyventojai važinėja gatvėse. Jie puikiai suvokia, kad automobilis yra švaresnė ir aplinkai draugiškesnė priemonė. Tauragiškiai vertina tai, jog miestas vis atsinaujina ir siekia saugoti mūsų planetą, tarp jų esu ir aš.

Dėkui už pokalbį.

 

Tauragės rajono savivaldybė dalyvauja žurnalo STRUCTUM organizuojamame nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 9“.

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų