Lietuvos architektų rūmai ir „Structum“ skatins pokyčius architektūroje


Lietuvos architektų rūmai ir žurnalas „Structum“ pradeda bendradarbiauti ir kartu sieks atkreipti dėmesį į kokybiškų, ilgaamžiškų ir tvarių architektūrinių projektų kūrimą bei ugdyti visuomenės sąmoningumą tvarios architektūros klausimais.

Architektūra – ilgaamžė kultūros išraiška, kuri turi džiuginti ne vieną ateities kartą, spręsti miestui opias problemas. Dėl to svarbu, kad architektūra būtų kokybiška ir ilgaamžiška. Lietuvos architektų rūmų ir „Structum“ bendradarbiavimas leis dalintis gerąja praktika, pilietinio ugdymo programomis, orientuotomis į kokybiškos ir ilgaamžiškos architektūros koncepcijos vystymą.

Architektūra yra meno ir funkcijos sinergija, kuri negali būti renkama pagal mažiausios kainos kriterijų. Architektūra daro poveikį ir žmogaus fiziniam, dvasiniam ir socialiniam vystymuisi. Dėl to svarbu, kad architektūra būtų visapusiškai kokybiška.

„Structum“ direktorė Ignė Dutova džiaugiasi, kad kartu su Lietuvos architektų rūmais atrado bendrų siekių, kurie leis prisidėti prie tvarių miestų vystymo Lietuvoje.

„Jau daugiau nei dešimt metų „Structum“ vysto projektą „Išmanusis miestas“, kuris jungia profesionalius architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, miestų planavimo specialistus ir aukštųjų mokyklų studentus, kviesdamas kurti tokia Lietuva, kurioje norisi gyventi. Džiaugiamės, kad mus su Lietuvos architektų rūmais vienija noras kurti tokią aplinką, kurioje norėtųsi gyventi. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas atneš dar daugiau idėjų ir padės jomis įkvėpti mūsų miestų kūrėjus“, – sako I. Dutova.

Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Algimantas Pliučas pastebi, kad architektūra negali gyvuoti be pasakojimų ir istorijų.

Apie gerą architektūrą reikia kalbėti – tai visuomeninis reiškinys, jo gyvybei reikia aktyvių, karštų diskusijų, nesutampančių nuomonių ir vizijų. Todėl būtina pasakoti apie priimtus sprendimus, brėžiamas ateities vizijas. Tik taip atsiras susikalbėjimas tarp architektų ir visuomenės, bus išties šviečiama visuomenė, ugdomas piliečių supratimas ir architektūros „skonis“. Todėl apie architektūrą būtina rašyti, ją fotografuoti, rodyti. Šiandien žurnalas „Structum“ yra vienas iš šios srities Lietuvoje lyderių, todėl Lietuvos architektų rūmai tikisi, kad veikimas kartu leis greičiau pasiekti bendrų tikslų.


Dalintis:

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų