LTG nuotr.

Lietuvos geležinkelių tinklo ateitis: pradedama svarbi architektūros studija


LTG grupės įmonė „LTG Infra“ pradeda geležinkelių tinklo architektūros studiją, kurios tikslas – nustatyti aiškią ir kryptingą geležinkelių tinklo infrastruktūros vystymo viziją. Projektas atliekamas atliepiant Europos Parlamento ir Tarybos keliamus reikalavimus įvertinti sąlygas sklandžiam esamo Lietuvos geležinkelių tinklo perėjimui į Europos standarto geležinkelių tinklą. Studija apims integracijos į Europos standarto 1435 mm pločio vėžę vertinimą, susisiekimo geležinkeliu sistemos efektyvinimo galimybes bei optimalaus plačiosios 1520 mm vėžės poreikio nustatymą. Darbus pagal pasirašytą sutartį atlieka UAB „Ernst & Young Baltic“.

Pasak „LTG Infra“ vadovo Vyčio Žalimo, studijos rezultatai leis įmonei kryptingai ir nuosekliai planuoti viešosios geležinkelių infrastruktūros plėtrą.

„Tai istoriškai svarbus žingsnis, padėsiantis Lietuvai efektyviai integruotis į europinį transporto tinklą. Studija pateiks aiškias ir pagrįstas gaires, kaip optimaliai išnaudoti geležinkelių potencialą, prisitaikant prie šiuolaikinių krovinių ir keleivių logistikos reikalavimų“, – teigia V. Žalimas.

Atliekamos Lietuvos geležinkelio tinklo architektūros studijos metu bus parengta viešosios geležinkelių infrastruktūros vystymo strategija su aiškiai apibrėžtais įgyvendinimo etapais, leidžiančiais optimaliai planuoti investicijas. Taip pat bus atliktas socialinis, ekonominis, sąnaudų ir naudos vertinimas. Atliepiant Europos Parlamento ir Tarybos keliamus reikalavimus bus įvertintos sąlygos sklandžiam esamo Lietuvos geležinkelių tinklo perėjimui į Europos standarto geležinkelių tinklą. Svarbu pabrėžti, kad atlikta studija leis kryptingai planuoti Europos Sąjungos lėšas, skirtas 1520 mm vėžės migracijai į 1435 mm tinklą.

Darbai bus vykdomi dviem etapais. Pirmajame etape bus atliekama strateginė, ekonominė ir politinė analizė bei parengti trys preliminarūs geležinkelių tinklo vystymo scenarijai. Jų pagrindu bus priimtas sprendimas dėl detalesnių planavimo darbų antrajame etape. Vėliau bus suformuota perspektyvinė Lietuvos geležinkelių tinklo architektūra, įvertintos galimybės tiesti naujas geležinkelių linijas, įskaitant Kaunas–Klaipėda, Kaunas–Alytus–Druskininkai, Klaipėda–Palanga ir kitas linijas. Projekto vertinimą, atsižvelgdama ir į verslo bei pramonės sektoriaus strateginius planus ir poreikius, vykdys koordinavimo grupė, kurią sudarys LTG grupės ir Susisiekimo ministerijos specialistai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų