Pradeda materializuotis ilgai puoselėta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendruomenės svajonė turėti savo studijų miestelį.
Olandų gatvėje Vilniuje vykstančiose statybose iškeltas vainikas, simbolizuojantis pastatų laikomųjų konstrukcijų statybų pabaigą.
Vainikas iškeltas virš Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko pastatų.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) įgyvendina investicinį projektą „LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje sukūrimas“. Projekto metu planuojama pastatyti 8 pastatų Studijų miestelio kompleksą, skirtą muzikos, teatro, kino, šokio meno sričių studijoms, tyrimams ir kūrybai.
Naujai statomame LMTA Studijų miestelyje, virš pirmųjų pastatų – Teatro ir kino fakulteto (TKF) bei Mažojo salių bloko (MSB) vasario 10 d. iškeltas vainikas. Šis vainikas simbolizuoja TKF ir MSB laikomųjų konstrukcijų statybų pabaigą. Toliau tęsiami darbai statinių viduje (vamzdžių, elektros instaliacijos tiesimas, apdaila ir kt.).
Įkurtuves planuojama švęsti šių metų rudenį. LMTA Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko durys atsivers ne tik Akademijos studentams, dėstytojams bet ir plačiajai visuomenei, Vilniaus miestui.
Tai bus unikalios erdvės, pirmą kartą Lietuvos istorijoje suprojektuotos ir statomos profesionalaus teatro, kino ir šokio meno studijoms.
Tikimasi, kad naujoji meno studijų erdvė suteiks daugiau galimybių vilniečiams ir miesto svečiams susipažinti su LMTA studentų ir dėstytojų statomais teatro ir šokio spektakliais, dalyvauti filmų peržiūrose ir kituose meno ir tyrimų renginiuose.
Pasak LMTA rektorės doc. dr. Juditos Žukienės: „Šiuo metu pradeda materializuotis ilgai puoselėta Akademijos bendruomenės svajonė. Tikiuosi, kad ji taps traukos centru norintiems studijuoti, dalintis patirtimi ir kurti, o moderni infrastruktūra skatins kūrybines inovacijas.“
LMTA Studijų miestelio TKF ir MSB pastatų statybas vykdo generalinis rangovas UAB „Infes“. Pasak generalinio statybos rangovo projektų direktoriaus Martyno Valančiaus: „Iškeltas vainikas pažymi vieno iš statybos etapų pabaigą ir pagerbia žmonių darbą. Smagu, kad itin gilias šaknis turinti tradicija yra puoselėjama iki šios dienos.“
LMTA studijų miestelį projektavo architektų studija „Paleko ARCHstudija“ .
Pagal investicinį projektą, iš šiuo metu LMTA studijų veiklai naudojamų dešimties pastatų kaip reprezentacinę erdvę ketinama palikti Gedimino prospekte esančius centrinius rūmus. Patalpose veiks Kūrybinių inovacijų centras, bus vykdomos mokymosi visą gyvenimą, kvalifikacijos tobulinimo, neformalaus ugdymo ir kitos veiklos.