„Yellowstone“ archyvo nuotr.

Verslo centras „Yellowstone“: vieta ne tik darbui 


Strateginėje Vilniaus vietoje iškilęs geltonų plytų verslo centras „Yellowstone“ – puiki vieta tiems, kurie nori derinti darbą su malonumais: jame yra viskas, ko reikia patogiam darbui, o aplink jį – ir parkas, ir upė, ir Gedimino prospektas.     

„Verslo centras iškilo šalia Senamiesčio, Žvėryno ir Naujamiesčio, taip pat šalia atnaujinamo „Verslo trikampio“. Netrukus bus pradėti kvartalo pertvarkymo darbai. Per keletą metų turėsime modernų, šiuolaikišką, Europos sostinės vertą rajoną, į kurį darniai įsilies ir „Yellowstone“. Tad tai ideali vieta kurtis verslui ir puiki alternatyva sostinės Konstitucijos prospektui“, – sako Agnius Tamošaitis, projektą valdančios įmonės „Equite“ partneris ir investicijų į NT vadovas.

„Yellowstone“ archyvo nuotr.

Jo teigimu, verslo centras „Yellowstone“ puikus pasirinkimas ir toms įmonėms, kurioms svarbu reprezentatyvumo aspektas: jų vardas visada bus matomas, o biuro darbuotojai ir svečiai kasdien grožėsis pro langus atsiveriančiais įspūdingais vaizdais. Be to, šalia Gedimino prospektas, per tiltą – Žvėrynas, Vingio parkas aktyviam poilsiui, patogus susisiekimas su visais sostinės mikrorajonais tiek nuosavu automobiliu, tiek viešuoju transportu, dviračiais ar paspirtukais. 

Kitas pranašumas – yra patalpų ir mažoms, ir didelėms įmonėms. Tipinio aukšto plotas – apie 1100 kv. m. Mažiausios siūlomos patalpos su natūraliu apšvietimu – 94 kv. m. 

Ypač didelis dėmesys skirtas energijos taupymui, patalpų išlaikymo efektyvumui. Pastate įdiegti efektyvūs apšvietimo sprendiniai, planuojama įrengti saulės jėgainę, sumontuoti trys naujausios kartos „Schindler 5000“ keleiviniai liftai su įranga, lifto veikimo metu galinčia pagaminti dalį jo suvartojamos elektros energijos. Verslo centras statomas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM, siekiama „BREEAM in Use“ kategorijos.  

Labai daug dėmesio skirta ir čia dirbsiančių žmonių komfortui – suprojektuotos negilios, šviesios patalpos su varstomais langais, įdiegti inovatyvūs garso izoliacijos ir akustikos sprendiniai, autonomiškai valdomos šildymo ir vėdinimo sistemos. 

Dalis verslo centro patalpų nuomininkams perduodamos jau įrengtos, kitos patalpos įrengiamos pagal nuomininkų poreikius.

Darbuotojų poilsiui suplanuotas žaliasis vidinis skveras. Šalia J. Jasinskio gatvės ir virš požeminės automobilių stovėjimo aikštelės sodinami želdiniai. Skveras apsuptas viešųjų patalpų ir bus apšviestas naktį. Kvartalo vidaus erdvių struktūrą diktuoja pėsčiųjų takas iš Gedimino prospekto į „J. Jasinskio“ stotelę ir galimas jo tęsinys. Stiklinė biurų pastato apačia dengia jį nuo greitkelio triukšmo, tuo pat metu atveria tolimam žvilgsniui nuo Žvėryno pusės ir vakarinei saulei.

Verslo centro bendruomenė naudosis ir pastato terasa ant stogo – įmonių vakarėliams ar kavos pertraukėlėms. Nuo jos atsiveria įspūdingi vaizdai į Žvėryną ir Senamiestį.  

Pastate taip pat įsikurs medicinos klinika, kelios maitinimo įstaigos, tad sukurta infrastruktūra bus patogi visai verslo centro bendruomenei. 

Svarbiausia – detalės ir proporcijos

„Viena iš pagrindinių užsakovo užduočių buvo suprojektuoti aukštos architektūrinės kokybės pastatą, skiriant didelį dėmesį žmonių patogumui. Viskas pastate iš pirmo žvilgsnio paprasta, bet iš tiesų daug dėmesio skirta detalėms. Būtent detalėse ir proporcijose slypi iššūkiai“, – apie verslo centro „Yellowstone“ projektą pasakoja „Paleko architektų studijos“ architektas Mindaugas Karanevskis.

„Greta naujojo verslo centro „Yellowstone“ stovi I statybų etape pastatytas daugiabutis namas. Abiejų pastatų tūriais siekiama išlaikyti kvartalo erdvių struktūrą ir paryškinti vietos mastelį, – pasakoja apie urbanistinę projekto idėją architektas. – Gyvenamasis namas baigia urbanistinės erozijos pažeistą istorinį kvartalą iš J. Jasinskio g. pusės, o II statybų etape ties Geležinio Vilko gatvės greitkelio briauna pastatytas „Yellowstone“ veikia kaip ženklas, yra masteliu artimas esamam ir numatomam „Verslo trikampio“ užstatymui.“

„Paleko architektų studijos“ komanda siekė sukurti masyvų pastatą, geltono molio plytų tūriu priglundantį prie skaidraus stiklinio ir lengvo pirmojo aukšto. Kolonos projektuojant maksimaliai atitrauktos nuo išorinių skaidrių fasadų. Pagrindinis įėjimas į verslo centrą įgilintas – taip sukuriamas įspūdis, kad pastatas tarsi apgaubtas geltonų plytų apvalkalo. Beje, fasado plytų spalva pasirinkta atsižvelgiant į greta esančio istorinio gyvenamojo kvartalo spalvas ir medžiagiškumą, siekta sukurti komplekso vientisumą. Langų angų kompozicija paprasta, tačiau užtikrina didelį natūralios šviesos srautą negiliose pastato patalpose. 

Po pastatu įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Tarp verslo centro ir gyvenamojo namo suprojektuotas skveras pagyvina aplinką, suteikia galimybę darbuotojams ir miestiečiams pailsėti.  

„Projektas nėra naujas (statybų leidimas gautas daugiau kaip prieš 10 metų), tačiau pastatui neleido pasenti proporcijos ir tūrio subtilumas, slypintis detalėse“, – sako architektas M. Karanevskis.  

„Yellowstone“ archyvo nuotr.

Spalvų ir šviesos žaismo efektas

„DVI Design“ interjero dizaino studijos architektės Radvilė Tirevičiūtė ir Laura Dabravalskytė kūrė verslo centro bendrųjų erdvių interjerą, konsultavo ir padėjo įrengti nuomai standartinius biurus. Taip pat rengė interjero sprendinius išskirtinių poreikių klientams, teikė vadinamąją test-fit (patalpų tinkamumo testavimo) paslaugą.

„Pastato projekto autoriai „Paleko architektų studija“ labai aiškiai suformulavo, kokio pastato interjero norėtų. Formuojant bendrą pastato tūrio vientisumą interjero prioritetu buvo fasado plytų motyvas. Pasiūlėme lengvumo ir skaidrumo įspūdį sukuriančias stiklo plytas – estetišką ir laikui nepavaldų interjero elementą, – pasakoja interjero architektės. – Tai yra fasado plytų transformacija: eksterjere plytos pastelinės ir ramios, o viduje jos tampa šviesos akcentu. Natūraliai išsklaidyta šviesa paverčia erdvę unikalia ir atvira. Spalvų ir šviesos žaismas kuria neįprastą minimalistinį, tačiau netikėtą vizualinį efektą. Tai kažkas nauja ir nematyta, bet tuo pat metu ir puikiai žinoma.“

Iš pagrindinio verslo centro holo liftu patenkama į kitų aukštų holus, kuriuose sukurtos jaukios poilsio zonos, o viename iš jų planuojama savitarnos parduotuvė. Šios erdvės kurtos kiek ramesnių tonų. Jeigu pažvelgtume į pastato pjūvį, matytume pilkos spalvos tūrį, aptrauktą geltonu apvalkalu. Pasikartojantys dekoro elementai susieti su fasadu, kuriame naudota tekstūra primena atvirkštinį vertikalų mūro raštą su įspaustomis plytomis ir išryškintomis siūlėmis.  

Interjere panaudota keramika, natūralios akmens masės plytelės, šiek tiek metalo, jaukumą kuria kiliminės dangos. Interjerą architektės apibūdina kaip minimalistinį-urbanistinį. Architektės akcentuoja, kad verslo centro biurų išdėstymas itin patogus ir šviesus. Darbo vietoms numatytos šviesiausios patalpos, o posėdžių salės ir pagalbinės patalpos suprojektuotos per pastato vidurį. „Be vizualinės projekto dalies, mūsų dėmesys buvo sutelktas į lankytojo patirtį atvykus į verslo centrą. Su komanda nagrinėjome įvairius variantus ir naujausias technologijas, kurios lankytojams užtikrina patogią aplinką. Gerai sukurta patalpų informacinė sistema dar labiau sustiprina ne tik verslo centro, bet ir jame įsikūrusių įmonių įvaizdį.“

Išskirtinis dizainas nenustelbia funkcionalumo

„Projekto architektams ir dizaineriams buvo rimtas iššūkis išrinkti ir suderinti įvairių spalvų santechnikos produktus. Nelengva rasti gamintoją, kurio produkcija atitiktų ne tik estetinius, bet ir griežtus ekologinius, kokybinius reikalavimus. „Ideal Standard“ buvo būtent tas gamintojas, kuris galėjo tiekti visus reikalingus produktus iš vienų rankų“, – sako „Ideal Standard“ atstovas Baltijos šalims Ignas Jankauskas.

Renkantis sanitarinius produktus dideliam verslo centrui, vienas iš svarbiausių kriterijų – praktiškumas. Užsakovui svarbu, kad vonios kambarių santechnika būtų ilgaamžė, kokybiška, higieniška, lengvai valoma. Beje, ilgas produktų eksploatavimo laikas yra itin svarbus tvarumo faktorius, į kurį užsakovai taip pat atsižvelgė. 

I. Jankausko žodžiais, verslo centro vonios kambarių patalpoms pasirinktos garsaus italų dizainerio Roberto Palomba kurtos kolekcijos „i.Life B“ ir „Silk Black“. Šioms kolekcijoms būdingos išskirtinės tamsios žemiškos spalvos ir estetika. Kita vertus, kolekcijos sukurtos taip, kad estetika nenustelbia komforto ir higienos savybių. Pilki unitazai ar juodi praustuvai yra taip pat lengvai valomi ir švariai nuplaunami kaip ir tradiciniai balti. Projekte taip pat naudoti potinkiniai WC rėmai, unitazai, praustuvai ir sensoriniai maišytuvai praustuvams (su integruotais infraraudonųjų spindulių elektroniniais jutikliais).

Matinės juodos spalvos „Silk black“ sanitarinių produktų kolekcija, skirta drįstantiems išsiskirti, verslo centro vonios kambarių interjere įkūnija rafinuotą eleganciją. Juodas šilko keramikos produktų atspalvis, derėdamas su natūraliomis vonios kambarių medžiagomis ir jų atspalviais, sukuria tobulą pusiausvyrą. 

„Silk black“ kolekcijos produktuose integruotos novatoriškiausios „Ideal Standard“ technologijos: FirmaFlow® garantuoja pastovią vandens maišytuvų temperatūrą, o AquaBlade® užtikrina aukštos kokybės vandens nuleidimą.

Jau minėtieji juodi matiniai sensoriniai vandens maišytuvai yra išskirtiniai rinkoje. Jų paviršius padengtas unikalia polimerine danga, prie kurios neprikimba vanduo su nešvarumais. Maišytuvai išlieka švarūs kur kas ilgiau. „Ideal Standard“ yra, ko gero, vienintelis gamintojas, taikantis tokią technologiją.

Juoda „Silk black“ keramikos kolekcija persipina su kita „Ideal Standard“ produktų linija – „i.Life B“. Universalios „i.Life“ kolekcijos gaminiai pritaikyti skirtingų dydžių vonios kambariams, tačiau kiekvienas turi savitą charakterį. 

Ideal Standart archyvo nuotr.
Ideal Standart archyvo nuotr.

„i.Life B“ unitazai gaminami su moderniausia rinkoje bekrašte nuplovimo technologija RimLS+, kuri užtikrina geresnę higieną, dėl to priežiūra tampa lengvesnė.Visa „Ideal Standard“ produkcija verslo centrui suteikia modernaus gyvenimo mieste charakterį. 

Daugiau kaip 100 metų veiklą plėtojantis vonios kambario produktų gamintojas „Ideal Standard“ suteikia 5 metų garantiją maišytuvams ir net 25 metų garantiją keramikos produktams. Produktai yra gaminami pagal naujausius kokybinius reikalavimus, išsiskiria geriausiomis vandens taupymo, higienos savybėmis, šiuolaikišku dizainu ir estetika.

Donaldo Žvybo nuotr.
Donaldo Žvybo nuotr.

Profesionalai visada išbris sausi iš vandens

Naujojo verslo centro „Yellowstone“ hidroizoliacijos sprendiniai buvo patikėti UAB „Mosas“. Stipri statybos inžinierių komanda jau daugiau kaip 15 metų padeda rangovams, užsakovams ir projektuotojams spręsti klausimus, susijusius su antžeminių ir požeminių konstrukcijų hidroizoliacija, jos remontu ir gruntų sutankinimu bei stabilizavimu, tiekia inovatyvias ir ilgaamžes hidroizoliacines medžiagas, kaip bentonitinis molis, tiltams skirta prilydoma hidroizoliacija ir kt., pritaiko mazgus konkrečiam objektui ir konsultuoja įmones, montuojančias objektuose jos gaminius.  

„Šiame objekte buvo susidurta su vandens žemutiniuose aukštuose problema. Nusistovėjusio gruntinio vandens lygis buvo metru aukščiau nei hidroizoliacijos sluoksnis. Vilniuje toks slėgis būna retai. Tokia situacija susidaro dėl to, kad nuo Tauro kalno po žeme tekantis kritulių vanduo neturi kur susigerti – kadaise čia buvo Neries vaga, tad vanduo, pasiekęs nepralaidų buvusį upės dugną, negali susigerti į jį ir skverbiasi po pastatais, keldamas grindis“, – pasakoja Vytautas Tamošaitis, UAB „Mosas“ projektų vadovas.

„Yellowstone“ archyvo nuotr.
„Yellowstone“ archyvo nuotr.
„Yellowstone“ archyvo nuotr.

„Yellowstone“ ši problema buvo išspręsta pasirinkus UAB „Mosas“ pasiūlytą bentonitinio molio hidroizoliaciją „Voltex®“ – vienintelę hidroizoliaciją, kurią ant drėgnų paviršių galima naudoti net žiemą. Ši hidroizoliacija, priešingai nei bituminė danga ar betonas su kristalizuojančiu priedu, nesensta ir netrūkinėja. Be to, „Voltex®“ yra viena iš žaliausių hidroizoliacinių membranų, turinti EPD (produkto poveikio aplinkai deklaraciją), reikalingą rengiant pastatą LEED ir BREEAM įvertinimams. Už šios medžiagos naudojimą skiriama papildomų taškų.

Kai „Yellowstone“ rangovas nusiurbęs vandenį po jėgos grindimis pradėjo kloti hidroizoliaciją „Voltex®“, iš pradžių dar kilo keblumų dėl nuolat besiskverbiančio spūdinio vandens, tačiau UAB „MOSAS“ projektų vadovui pasiūlius melioravimo sprendinius hidroizoliacija buvo paklota ir užbetonuota. Liko tik hermetizuoti šulinius, kuriuose nuolat veikė siurbliai, ir išlyginti gruntą. Apatinis aukštas buvo sausas, tačiau buvo nuspręsta apsidrausti nuo galimų avarijų viso pastato gyvavimo laikotarpiu: prieš betonuojant pagrindines grindis, kuriomis važinės automobiliai, ant jėgos grindų dar buvo paklotas stiprus drenažinis lakštas, kurio paskirtis – atsiradusį vandenį surinkti į įlajas, kad eksploatuojamasis grindų sluoksnis nepatirtų deformacijų.

„Įrengiant šią hidroizoliaciją buvo iššūkių, procesas buvo labai sudėtingas ir šlapias“, – sako V. Tamošaitis ir priduria, kad pirmiausia įmonei reikėjo laimėti konkursą, įrodyti ir užsakovui, ir projektuotojui, kad polimerų prisotinta hidroizoliacija „Voltex®“ ir „išlengvinto“ betonito gaminiai, kurie yra pristatomi kaip pastatų hidroizoliacija, nėra lygiaverčiai. Pastarieji iš tiesų skirti grioviams, sąvartynams ir pan. statiniams, kuriems nekeliama reikalavimų visiškai nepraleisti vandens, todėl juose bentonitinio molio yra tik 3 kg, o „Voltex®“ gaminyje – net 5 kg, taigi jo hidroizoliacinės savybės kone dvigubai stipresnės. Tai UAB „Mosas“ įrodė pasitelkusi gerąją praktiką iš anksčiau įgyvendintų projektų. Beje, pirmąkart įmonės tiekta „Voltex®“ sistema objekte buvo panaudota dar 2008 m., ir iki šiol iš šio objekto skundų dėl hidroizoliacijos negirdėti. 

„Yellowstone“ archyvo nuotr.

Verslo centre „Yellowstone“ UAB „Mosas“ pateikė ir požeminės automobilių saugyklos perdangos (kiemo) hidroizoliacijos sprendinį. Čia panaudota hidroizoliacijos sistema SWELLTITE – taip pat bentonitinio molio gaminys. Jis skiriasi nuo „Voltex®“ tuo, kad yra aktyvintas ir mažesnio storio, todėl jį daug lengviau prijungti prie kolonų, sienų, kitų baigiamųjų detalių. Jį sudaro daugiau sluoksnių nei „Voltex®“ ir jame yra HDPE membrana, kuri iškart nepraleidžia vandens. Aktyvintas 1,5 mm bentonitinio molio sluoksnis išbrinksta iki 0,5 cm ir daugiau. 

„Kaip ir „Voltex®“, SWELLTITE yra savaime užsigydantis gaminys. Tiesiog jis naudojamas ant lygių paviršių, eksploatuojamų stogų, terasų, požeminių sienų. Jį galima kloti ir ant drėgno betono, nelaukus, kol šis visiškai išdžius“, – vardija šio gaminio savybes V. Tamošaitis. 

Automobilių saugyklos sienoms buvo naudojamos sandarinimo juostos CONTAFLEXACTIV ACF 100 su CONTAFLEXACTIVE CV 80 trūkius inicijuojančiomis juostomis. Deformacinės siūlės buvo įrengtos naudojant PVC WATER-STOP DA240 juostas.

UAB „Mosas“ visada siekia su užsakovu ir projektuotojais pradėti bendrauti dar projekto rengimo stadijoje: tokiu atveju pasiūliusi savo bentonitinio molio hidroizoliacijos sprendinius ji gali pateikti detalizuotus brėžinius projektui. Be to, taip patyrę inžinieriai gali padėti užsakovams ir projektuotojams išvengti problemų, apie kurias šie galbūt dar nė nepagalvojo.

Modernūs ir integralūs screen roletai

„Šiuolaikiniai verslo centrai reikalauja modernių ir estetiškų sprendimų, kurie ne tik užtikrintų ergonomiškas darbo sąlygas, bet ir išlaikytų pastato išorės bei interjero vientisumą, stilistiką ir sklandžiai integruotųsi į prestižines  miesto erdves“, – taip iššūkį dirbant su verslo centro „Yellowstone“ architektų ir dizainerių komanda  apibūdina „Domus Lumina“ projektų skyriaus vadovė Jurga Šiugždinytė.   

Donaldo Žvybo nuotr.

Daugiau kaip 16 metų funkcionalius ir estetiškus langų uždengimo sprendimus teikianti „Domus Lumina“ verslo centre „Yellowstone“ sumontavo per 400 screen roletų. Jų medžiaga išausta naudojant specialią technologiją. Tai itin lengvos tekstūros audinys su 5 proc. atvirumo faktoriumi (kuo didesnė atvirumo faktoriaus išraiška, tuo daugiau audinys praleidžia saulės spindulių), kuris leidžia sukurti itin komfortišką darbo aplinką. Screen roletais uždengtais langais galima patogiai dirbti prie kompiuterio saulėtą dieną, tuo pat metu džiaugiantis saulėtomis patalpomis ir vaizdais pro langus. Dėl savo funkcionalumo ir estetikos screen roletai yra vienas populiariausių sprendimų  kuriant  ergonomiškas darbo vietas. Roletų audiniui būdinga antistatinių  savybių, jis nedegus, įvertintas „Greenguard“ ir OEKO-TEX® sertifikatais, kurie patvirtina jo tinkamumą šiuolaikiniams verslo centrams, siekiantiems aukštų tvarumo standartų. 

Screen roletų privalumas yra jų modernumas, elegancija ir integralumo jausmas. Siekiant architektūrinio vientisumo, roletų dizainas yra apgalvotas iki smulkmenų. Tai leidžia verslo centrui „Yellowstone“ išlaikyti unikalų įvaizdį, svarbų ir darbuotojams, ir lankytojams.   

Roletai sumontuoti lango nišose, todėl atrodo tvarkingai ir estetiškai, o tai yra itin svarbu verslo centre, kuriame kiekviena detalė turi savo reikšmę. 

Vienas iš esminių  „Domus Lumina“ projektų skyriaus credo – individualus požiūris į kiekvieną projektą ir gebėjimas sujungti estetiką su funkcionalumu. Bendradarbiaujant su rangovais, pastato architektais ir interjero dizaineriais, sukuriami unikalūs sprendimai, kurie atitinka konkretaus projekto reikalavimus ir lūkesčius.

Objektas: verslo centras „Yellowstone“, J. Jasinskio g. 14, Vilnius

Užsakovas: „Project RE1“

Architektai: „Paleko archstudija”, projekto vadovas architektas Rolandas Palekas, architektai Mindaugas Karanevskis, Dalia Uogintė, Bartas Puzonas, Gilma Teodora Gylytė; „Planas B“

Interjero architektės: „DVI Design“ interjero dizaino studija, architektės ir interjero dizainerės Laura Dabravalskytė ir Radvilė Tirevičiūtė

Schindler, mosas, Ideal Standart, Wicona, Domus Lumina.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų