2025-aisiais LNK televizija švęs 30-metį. Šią gražią sukaktį televizijos darbuotojai sutiks komfortiškame ir moderniame naujame biure, pabrėžiančiame vienos didžiausių mūsų šalyje žiniasklaidos grupių identitetą.
Per 30 metų LNK televizija („Laisvas ir nepriklausomas kanalas“) ir keitėsi, ir plėtėsi. Dabar tai viena didžiausių ir žiūrimiausių TV grupių Lietuvoje, ji vienija TV kanalus LNK, BTV, TV1, INFO TV, 2TV, taip pat naujienų ir pramogų portalą lnk.lt, tad natūraliai kilo poreikis ieškoti patalpų naujam biurui.
Paieškos buvo trumpos – visais aspektais tinkamas pasirodė modernus verslo centras U219. Jis yra televizijos kaimynystėje, jame įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, suteikiama galimybė įsirengti patalpas pagal savo poreikius, be to, ir nuomos kaina palanki.
Naujojo biuro vizija, be abejo, buvo susieta su LNK atspindinčiais akcentais: didžiojo grupės kanalo prekių ženklo raudona spalva, visus LNK TV grupės kanalus transliuojančiais ekranais biuro priimamajame ir pan. Biuro patalpos įrengtos pagal naujausius visiems biurams taikomus standartus – patalpos juk skirtos daugybei už ekrano televizijoje dirbančių žmonių: administracijai, pardavimų ir finansų skyriams.
Labai daug dėmesio skirta darbuotojų gerovei: darbo vietos įrengtos pagal naujausius ergonominius reikalavimus ir poreikius, yra dvi virtuvėlės, erdvi, spalvinga ir šviesi poilsio erdvė.
Ryškiai minimalistinė interjero idėja
„Projektuojant LNK biuro interjerą pirmiausia reikėjo išsigryninti viziją. Užsakovas pageidavo, kad recepcijos, laisvalaikio, visos akcentinės erdvės būtų aktyvios, ryškios, kokios ir buvo kadaise sumanytos. Lengvai interjere atpažįstama ir LNK raudona spalva“, – sako interjero architektė ir dizainerė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė.
Pasak jos, LNK naujojo biuro interjeras modernus ir minimalistinis. Nėra jokių perteklinių detalių, visame interjere dominuoja beveik trisdešimtmetį televiziją lydinti raudona spalva. „Susitikusi su užsakovais pirmiausia paklausiau, ar tikrai jiems raudona ne per stipri, ar neatsibodo. Išgirdau atsakymą: „Ne, mes su ja jau beveik 30 metų gyvename“, – prisimena A. Slapikaitė-Jurkonė ir pabrėžia, kad šiandien LNK – tai penkių kanalų ir žinių bei pramogų portalo grupė, todėl svarstyta, kaip juos darniai atspindėti interjere.
Buvo nuspręsta dėmesį traukiančius akcentus sutelkti klientų pasitikimo, poilsio ir susitikimų zonose, o darbo vietose išlaikyti lakonišką ramybę. „Taigi, legendinės raudonos spalvos yra registratūroje, susitikimų ir skambučių kambariuose, virtuvėlėse, laisvalaikio erdvėse: kilime, specialiai LNK biurui sukurtuose minkštuosiuose balduose, susitikimų ir skambučių kambarių kėdėse, šešių TV ekranų rėmuose. Netgi raudonos spalvos šviestuvų ilgai ieškoję radome“, – pasakoja interjero architektė ir dizainerė. Visiškai priešingai, pasak jos, suprojektuotos darbo zonos. Kabinetai suskirstyti pagal tikslias darbo grupes – po dvi, keturias, šešias ar dešimt darbo vietų vienoje patalpoje priklausomai nuo komandos narių skaičiaus, tačiau kiekvienoje erdvėje palikta vietos ir augalams.
„Augalais galima sukurti patrauklią aplinką, jie valo orą, gerina mikroklimatą, be to, sugeria garsą“, – sako A. Slapikaitė-Jurkonė. Paklausta apie išskirtinius sprendinius ir medžiagas, ji pirmiausia pamini lenktas ovalias metalines baldų kojas, tokios pat formos minkštuosius baldus, spintas iš raudono perforuoto metalo. „Norėjome išlenktos recepcijos, todėl vienintelė tinkama jai medžiaga buvo metalas. Recepcija tarsi iškyla iš ovalo formos kiliminės dangos. Teko prisiminti ovalų ir apskritimų skaičiavimų formules, kurias naudojau, ko gero, tik mokyk-loje“, – šypsosi A. Slapikaitė-Jurkonė.
Nelengva užduotis pasirodė rasti ir raudoną kilimą – teko peržiūrėti gal dešimties gamintojų asortimentą, kol buvo aptiktas reikiamas atspalvis. Tarp iššūkių interjero architektė ir dizainerė mini užduotį biure įkurdinti skirtingas administracines grupes (eterio planavimo, programų skyrių ir kt.), pritaikyti darbo vietas pagal žmonių pomėgius (pavyzdžiui, vienam reikia daugiau šviesos, kitas nori matyti kaimyną).
Raudoni baldai – gerų emocijų akcentas
„Esame nestandartinių baldų gamykla, todėl išskirtinio dizaino raudonų baldų gamyba mums buvo gerų emocijų užtaisas ir dar viena proga patikrinti savo galimybes“, – prisimena LNK kanalų grupės biuro įrengimą Adriana Višnevska-Polujanska, daugiau kaip 20 metų veiklą plėtojančios vienos didžiausių mūsų šalyje nestandartinių baldų gamintojų REJBEN vadovė. Įmonės komandos pastangomis naująjį LNK biurą puošia skylutėmis perforuotų durų spintos, energingos raudonos spalvos pasitarimų erdvės stalai, minkštieji baldai. Raudonai įrėminti ir šeši TV ekranai, pasitinkantys į biurą ateinančius darbuotojus ir svečius.
A. Višnevskos-Polujanskos teigimu, klientai labai retai užsako raudonų baldų, todėl teko per visus tiekėjus ieškoti labiausiai interjero architektės A. Slapikaitės-Jurkonės viziją atitinkančio atspalvio. Be REJBEN, dalį raudonų akcentų bei baldų gamino kitos ir įmonės, tačiau visų projekto dalyvių gaminių raudona spalva turėjo būti vienoda. Pasak pašnekovės, baldų atspalvį darbuotojų komanda atsirinko pagal raudono kilimo toną. Dabar biuras atrodo išties įspūdingai. Įėjęs žmogus mato tiesiog skaisčią raudoną spalvą, tačiau už jos slypi daugybė skirtingų medžiagų ir tekstūrų – medžio plokščių, medienos, metalo, audinių.
„REJBEN komandai, nepaisant trumpų įgyvendinimo terminų, šis projektas labai patiko, nes darbai buvo sustyguoti, pateikti tikslūs gaminių brėžiniai, aiški komunikacija su užsakovu. Pridėkime dar LNK darbuotojų nuostabą ir šypsenas, pamačius naują gyvą biurą“, – sėkmingai įgyvendintu užsakymu džiaugiasi vadovė A. Višnevska-Polujanska ir priduria, kad REJBEN gaminiai šiame projekte yra puikus kokybės ir kainos santykio pavyzdys.
Pasitelkusi ilgametę patirtį, galingus įrenginius ir naujausias IT technologijas, įmonė užtikrina itin aukštą produkcijos kokybę. REJBEN galimybės didelės – gamybos sektorių sudaro pjovimo, formatinio pjovimo, laminavimo, frezavimo, gręžimo, surinkimo, montavimo ir dažymo, stumdomųjų durų sistemų ir minkštųjų baldų gamybos, stiklo ir aliuminio durelių gamybos padaliniai.
Vizijos esmė – visiška dermė
„Dauguma LNK biurui mūsų tiektų baldų yra standartiniai prekių ženklo NARBUTAS ir įmonės „NARBUTAS Lietuva“ užsienio partnerių gaminiai. Tačiau pasirinktos nestandartinės spalvos ir medžiagos. Be to, pagal architektės viziją „NARBUTAS Lietuva“ dizainerė sukūrė nestandartinį recepcijos baldą ir daiktų laikymo sprendinius. Sklandžiai įsilieję į interjerą, jie džiugina biuro darbuotojus funkcionalumu“, – sako šį projektą įgyvendinusi Alisa Jankauskienė, „NARBUTAS Lietuva“ projektų vadovė.
Patogiam ir ergonomiškam darbui LNK biure pasirinkti kokybiški prekių ženklo NARBUTAS minimalistinio dizaino darbo stalai B-ACTIVE ir vadovo stalas MOTION EXECUTIVE. Prie jų priderintos „Inter-stuhl“ darbo kėdės EVERY. Pasitarimų ir bendrosiose erdvėse puikiai dera išskirtinio dizaino kolekcijos PARTHOS stalai ir kavos staliukai su PET veltinio baze. Geriausią kainos ir kokybės santykį užtikrina ir iš prekių ženklo NARBUTAS asortimento atsirinkti patogūs bei ilgaamžiai foteliukai ir konferencinės kėdės.
Pagal architektės viziją darbo erdvėse pasirinktos šviesios medžiagos, kuriančios jaukios ir tvarkingos aplinkos pojūtį. Bendrųjų ir pasitarimų erdvių baldų stalviršiai, PET veltinis, kanceliarinių spintelių briaunos ir konferencinių kėdžių bei fotelių gobelenas yra LNK prekių ženklo raudonos spalvos.
„NARBUTAS Lietuva“ didžiuojasi savo profesionalia komanda ir gaminiais, kuriais galima įgyvendinti net pačias ambicingiausias idėjas. Parinkę standartiniams prekių ženklo NARBUTAS produktams nestandartines dangas ir medžiagiškumą, pasiekėme išties įspūdingą rezultatą išlaikydami aukščiausią baldų kokybę ir funkcionalumą. Džiugu, kad šiame projekte mūsų dizainerė padėjo įgyvendinti architektės viziją ne tik kurdama nestandartinių baldų brėžinius, bet ir pritaikydama standartinius baldus pagal projekto poreikius“, – sako A. Jankauskienė.
Objektas: LNK biuras, verslo centras U219, Ukmergės g. 219, Vilnius
Užsakovas: LNK („Laisvas ir nepriklausomas kanalas“)
Generalinis rangovas: AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST)
Interjero architektė: Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, studija „Aform“
Interjero dizainerės: Aurelija Slapikaitė-Jurkonė ir Vilija Viliūtė, asistentė Kristina Šilauskytė; projektą valdė Ieva Bagdzevičiūtė, „Town Projects“