LR SEIME PRISTATYTAS „IŠMANIOJO MIESTO VII“ PROJEKTAS


Galimybių augti net ir nedidelėms savivaldybėms – daugybė. Joms įgyvendinti tereikia naujų, inovatyvių idėjų bei išskirtinių problemų sprendimo būdų. Jais rugsėjo 25 d. LR Seime, Konstitucijos salėje, „Structum projektai“ organizuojamo projekto „Išmanusis miestas VII“ pristatymo metu dalinosi dalyviai, partneriai ir savivaldybės.

Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė Seimo narys Antanas Baura, džiaugdamasis tuo, jog jau ne vienerius metus tęsia partnerystę šiame projekte ir reikšdamas visokeriopą palaikymą.

Projektas „Išmanusis miestas“ šiemet skaičiuoja jau septintus metus. Pasak jo sumanytojos Ignės Dutovos, septyneri metai projektui – labai daug: „Didžiuojamės, kad kartu su projektu taip puikiai prigijo jaunų žmonių idėjos, kurios yra labai vertinamos ir gerbiamos savivaldos institucijų. Taip pat labai džiaugiamės pirmaisiais realizuotais projekto vaisiais – Elektrėnų pramogų parkas jau netrukus džiugins miesto gyventojus bei jo svečius. Tikimės, kad tokių įgyvendintų projektų kasmet vis daugės ir „Išmanusis miestas“ įgaus naują pagreitį.“

Kaip ir kasmet, šiemet „Išmanusis miestas“ subūrė savivaldybes dalyves, partnerius, ministerijas, aukštųjų mokyklų komandas, o su jomis – ir architektūros, urbanistikos bei kraštovaizdžio profesionalus. Šiais metais profesionalų ir studentų iš KTU, VGTU, KU, VTDK, VDU, VDA komandos varžysis išmaniai kurdamos Ignalinos rajono, Palangos miesto, Anykščių rajono, Zarasų rajono, Marijampolės savivaldybėje, Vilkaviškio rajono ir Kauno rajono savivaldybėse. Jiems į pagalbą ateis ir savo žiniomis bei sukaupta patirtimi pasidalins „Išmanusis miestas VII“ partneriai: UAB „YIT Lietuva“, UAB „Hydro building systems Lithuania“, UAB „Eternit Baltic“, „Samsung Climate Solutions“, UAB „Betono mozaika“, UAB „Barema Rytai“, AB „Specializuota komplektavimo valdyba“, UAB „Schomburg Baltic“, „Thermaflex izolacji“, UAB „Velux Lietuva“, UAB „Geopartneris“, UAB „In Fatis“, UAB „Projektai ir CO“, UAB „Mida LT “, UAB „Scenos techninis servisas“. Didžioji dalis projekto partnerių dalyvauja projekte jau ne pirmus metus ir šiemet pristatydami savo produktus bei paslaugas linkėjo projekto dalyviams ir toliau išlikti kūrybingiems bei energingiems.

LR Seime startavo projektas „Išmanusis miestas VII“

Projekto atidarymo renginio vedėjas architektas Lukas Rekevičius pastebi, kad miestai ir miesteliai dažnai susiduria su tokiais iššūkiais, kaip investicijų bei didžiųjų architektūros protų pritraukimas, žmonių mažėjimas. Pasak architekto, „Išmanusis miestas“ daro šventą darbą, suteikia didelę naudą ir savivaldybėms, ir projekte dalyvaujantiems studentams – jie gali kurti ne abstrakčiose teritorijose, bet parengti darbus realioms teritorijoms ir taip pasiruošti architektūros projektavimo rinkai. Anot L. Rekevičiaus, už kiekvieno sėkmingo projekto slypi žmonės su savo idėjomis, o šis laikotarpis yra kupinas galimybių, ypač toms teritorijoms, kurios ne visada yra matomos.

Architektas Tomas Kuleša norėjo įkvėpti projekto dalyvius pristatydamas du projektus, kuriuos skiria biudžetas, bet vienija ypatingas kūrybiškumas ir drąsa. „Pokyčiams nereikia milijoninio biudžeto, reikia tik gerų ir drąsių idėjų, – įsitikinęs T. Kuleša. – Nebijokite kurti!“

LR Seime startavo projektas „Išmanusis miestas VII“

Ignė Dutova teigia, kad dabartinė situacija pasaulyje dar labiau pastūmėjo atkreipti dėmesį į įvairiausius mūsų šalies kampelius. Juk čia jie – be galo skirtingi, tačiau tuo pačiu ir labai įdomūs bei idealiai tinkantys ne tik nuolatiniam gyvenimui ar laisvalaikio pramogoms, bet ir investicijoms: „Pastebime, kad pastaruoju metu labai suaktyvėjo nekilnojamo turto investicijos Lietuvoje – nuo sodybų iki pajūrio. Šis pokytis primena – žmonės vis labiau vertina kokybišką poilsį gamtos apsuptyje, o ramybę atranda mažesniuose miestuose. Pasaulinė situacija parodė, kad gebame puikiai dirbti nuotoliniu būdu, tad ir galimybių gyventi svajonių mieste, net jei tai nėra didmiestis – gerokai daugiau.“ Projekto autorė džiaugiasi, kad jis kasmet sėkmingai vystomas ir tikisi, kad po šių metų išvysime dar daugiau perspektyvų Lietuvai.

Projekto atidaryme dalyvavusi Aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė taip pat džiaugėsi galėdama prisidėti prie „Išmaniojo miesto“. „Tai projektas, kuris tiesiogiai susijęs su darniu miestų planavimu, tad yra itin reikšmingas Lietuvai. Aplinkos ministerijos darbas siejamas su klimato kaita, aplinkosaugos problemomis, o „Išmanusis miestas“ – padeda jas spręsti, todėl esame glaudžiai susiję,“ – sako J. Grigaravičienė.

LR Seime startavo projektas „Išmanusis miestas VII“

Vidaus reikalų ministerijos viceministras Tautvydas Tamulevičius pastebi, kad architektūra atlieka daugybę skirtingų funkcijų: „Architektūra yra ir funkcija, ir estetika. Regionuose, mažesniuose miestuose ji gali būti ir identiteto, ir bendruomenės susibūrimo dalykas. Bendruomeniškumo skatinimo, pasididžiavimo savo miestais ir regionais negali būti per daug“. Projekto dalyviams viceministras linkėjo būti kūrybingiems ir ambicingiems: „Kviečiu kurti tokį pasaulį, kuriame patys norėtumėte gyventi. Idėjų niekada negali būti per daug, ypač tokių, dėl kurių verta pakovoti.“

Pauliaus Čilinsko, STRUCTUM redakcijos nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų