Miesto erdvės – naujam gyvenimo būdui


Skuodo rajono savivaldybės mero Petro Pušinsko mintys apie projektą „Išmanusis miestas V“

„Structum projektai“ organizuojamas konkursas „Išmanusis miestas V“ buria skirtingų sričių, tokių kaip architektūros, statybos, inžinerijos ir kitų programų studentus, o tai vienas didžiausių privalumų, nes sprendžiant tam tikrus klausimus atsiskleidžia skirtingi požiūriai, kurių pagalba randamas optimalus projektinis sprendimas. Projektinius pasiūlymus detalizuoja žmonės, kurių žinios atitinka naujausias mokslo tendencijas. Įvertinus jau įgyvendintus kitus konkurso „Išmanusis miestas“ projektus, pastebėta, kad naujovės puikiai pritaikomos pagal atitinkamos savivaldybės teritorijoje gyvenančių žmonių interesus. Projektais vieningai įgyvendinama Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių teritorijų plėtros ir patrauklumo didinimo programa. Taip kartu su kitomis Lietuvos savivaldybėmis judame į priekį, kas yra labai svarbu visos Lietuvos atžvilgiu. Neabejojame, kad sulauksime Skuodo rajonui tinkamų sprendimų, nes konkursas turi konkrečius tikslus, aiškią koordinavimo sistemą ir objektyvius vertinimo kriterijus.

Tikimės netradicinių, dėmesį atkreipiančių, modernių, inovatyvių ir labai svarbu – racionalių Skuodo rajono teritorijų (Barstyčių akmens, Skuodo miesto parko, Skuodo miesto paplūdimio, Mosėdžio miestelio) sutvarkymo projektinių pasiūlymų.

Tvarkymui pasiūlytos Skuodo rajono teritorijos jau ilgą laiką yra nefunkcionalios, neatitinka rajono gyventojų poreikių. Kai kurios iš projektavimui pasiūlytų teritorijų yra perspektyvios turizmo atžvilgiu, tačiau joms reikalingi inovatyvūs sprendimai. Prieš pasiūlydami tvarkymui Skuodo rajono teritorijas, klausėme ir visuomenės nuomonės, į ją buvo atsižvelgta. Viską darome dėl žmonių.

Visų pirma, rajonas atsinaujins, taps patrauklus vietos gyventojams, atvykstantiems, investuotojams. Rajonas atitiks šiuolaikinius standartus, o juos suderinus su tuo, ką jau turime dabar – nuostabia gamta, neužterštu oru ir ramia aplinka – sukurtume puikią erdvę gyvenimui, savirealizacijai, darbui, įvairiam užimtumui. Manau, kad visa tai sumažintų išvažiuojančių gyventojų iš Skuodo rajono skaičių, vis daugiau žmonių įsitvirtintų rajone. Pagerėtų Skuodo rajono žmonių gyvenimo kokybė.

Tikiuosi, kad konkurso dalyviai ruošdami projektinius pasiūlymus ne tik stengsis išpildyti visus vertinimo kriterijus, tačiau ir patys tobulės, sužinos ką nors naujo, įgyvendins savo sumanymus, gaus patirties, kuri jiems bus naudinga ateityje. Konkurso dalyviams palinkėčiau kūrybiškų ir racionalių sprendimų, bei kuo didžiausios sėkmės.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų