Moduliniai namai: greitai pastatomas ir pristatomas papildomas plotas


Pastaraisiais mėnesiais dauguma pajuto sulėtėjusį gyvenimo tempą, tačiau ekologinių namų statybos rinka juda vis didesniu greičiu: Skandinavijoje išpopuliarėję minimalistiniai moduliniai namai savo vietą atranda bet kuriame pasaulio kampelyje.

Nors specialistai išskiria ne vieną šių statybų pranašumą, masinės gamybos, regis, dar teks palaukti: viena svarbiausių kliūčių – manymas, kad moduliniai namai negali būti pritaikyti reikliausiems užsakovams. Šiai nuomonei pakeisti modulinių namų statytojai pateikia svarbiausius kriterijus. Ekologiškumas, praktiškumas ir mobilumas – tai esminiai modulinių namų principai.

Dažnai manoma, kad ši statybų sistema naudojama tik privačių namų statyboms, tačiau ją galima lengvai pritaikyti ir daugiabučiams, ir visuomeninės paskirties pastatams.

Naujos kartos namai suteikia neeilinių galimybių

Kadangi moduliniai namai yra suprojektuoti pagal specialų išdėstymą, o dalys gaminamos gamykliniu būdu, projektų daug nebūna. Skandinavijoje populiari praktika, kad tokie namai pritaikomi ištisoms vienodų namų serijoms.

Moduliniai namai suteikia gyventojams galimybę neprisirišti prie gyvenamosios vietos. Jie gali būti nestandartinės architektūros, kilnojami. Taip pat itin racionaliai išnaudotos namo erdvės: pritrūkus vietos, nesunku pastatyti papildomus namo modulius.

Moduliai beveik visada gaminami iš medinio karkaso. Kitaip nei įprastų karkasinių arba skydinių namų atveju, į aikštelę iš gamyklos atvyksta apie 90 % būsimo namo. Tad tereikia atlikti darbus, kurie užima likusius 10 %.

Namas sklype gali atsirasti vos per kelias dienas

Modulinių namų statyba stebina savo greičiu – konstravimas gamykloje vidutiniškai trunka apie keturis mėnesius, o namo surinkimas – vos keletą dienų. Žinoma, sudėtingiems ir išskirtiniams projektams reikia daugiau laiko.

Namo pamatai liejami, kol dar vyksta modulių gamyba gamykloje. Tai gerokai sutrumpina visą statybų procesą.

Moduliniuose namuose jau būna įrengti kanalizacijos vamzdžiai, elektros instaliacija. Įdomu ir tai, kad dažniausiai į bendrą namo sąmatą jau būna įskaičiuota buitinė technika, baldai ir visa vidaus apdaila. Kitaip sakant, vos per kelias dienas sklype surenkamas visaverčiam gyvenimui pritaikytas namas.

Užtikrinta kokybė

Modulinių namų konstrukcijų gaminimas gamykloje leidžia ne tik tiksliai kontroliuoti visus etapus, bet ir padeda išvengti atmosferos poveikio: tai padeda užtikrinti ilgesnį pastato eksploatavimo laiką. Beje, specialistų teigimu, moduliniai namai yra patvaresni nei įprasti karkasiniai namai.

Svarbus ir energinis pastatų efektyvumas: dėl didesnės kokybės kontrolės gamybos procese moduliniai namai išsiskiria itin geru sandarumu. Be to, projektuojant vengiama šalčio tiltų.

Įmantrios konstrukcijos ir dizaino sprendimai yra nereikalingi, nes jie brangina projektą ir sukelia papildomų rūpesčių.

Specialistai įvardija keletą trūkumų

Kaip vienas iš modulinių namų trūkumų dažnai įvardijamos ribotos projekto planavimo ir pasirinkimo galimybės. Be to, gamykloje pagamintos konstrukcijos ne visada patogios logistikai bei transportavimui.

Aura Jankūnaitė


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų