„Moxy“ – naujas traukos centras pačioje miesto širdyje


Užsakovas: UAB „Tala“

Viešbučio operatorius: Apex Alliance Hotel Management

Generalinis rangovas: UAB „Mitnija“

Architektai: UAB Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai (autoriai: Gintautas Natkevičius, Adomas Rimšelis, Paulius Narauskas, Agnė Natkevičiūtė)

Interjero dizaineriai: UAB „Ryčio Čimkaus studija BALT-A“ (autoriai: Rytis Čimkus, Agnė Kirslienė, Sandra Žukauskė)

Bendras pastato plotas: 5 720,00 m2

Aukštų skaičius: 6

Energinė klasė: A+

Statybos darbų pradžia: 2019 m., I ketvirtis

Statybos darbų pabaiga: 2020 m., II ketvirtis

Tikslus adresas: Maironio g. 19, Kaunas

Šiemet Kaune duris atverti ketina tinklui „Marriott“ priklausantis naujos koncepcijos viešbutis „Moxy“. Tai bus pirmasis šio tipo viešbutis Baltijos šalyse.

„Pasaulio viešbučių versle jau galima įžvelgti tendenciją, kad dėl juose apsistojančios tūkstantmečio kartos, kuri kelia visai kitus reikalavimus, nebelieka šiai rinkai įprasto formalumo – naujai kartai reikia individualizuotų sprendimų“, – teigia viešbučio vadovė Evelina Šukytė.

Projekto plėtotojos UAB „Tala“ sprendimui dėl viešbučio statybos vietos didžiausią įtaką turėjo augantis Kauno potencialas. Pasak viešbučio atstovų, visa komanda, prisidėjusi prie projekto įgyvendinimo, sėkmingai numatė, kad būtent tokia viešbučio koncepcija reikalinga ekonomiškai stiprėjančiam miestui, į kurį atkeliauja vis daugiau tarptautinių įmonių ir turistų.

Papildomų iššūkių kėlė ypatinga viešbučio vieta

Kauno Maironio gatvė, kurioje statomas viešbutis, yra savaip unikali – joje įsikūręs Lietuvos bankas yra išskirtinis tarpukario architektūros šedevras. Savo laiku jis simbolizavo valstybės pakilimą, nepriklausomos Lietuvos didybę. Beje, visoje Maironio gatvėje stovi ir daugiau įsimintinų smetoninės architektūros pavyzdžių. Tad užduotis iš buvusio prekybos centro (vėliau biurų komplekso) sukurti naują viešbutį iš tiesų nebuvo paprasta.

Vienas žymiausių šalies architektų Gintautas Natkevičius, garsėjantis originaliais projektais, viešbučiui pasiūlė neeilinę idėją – pirmasis pastato aukštas atrodo lyg gatvės tąsa, o dalis svečių kambarių įrengti išsikišusioje konstrukcijoje.

Prie viešbučio architektūros kūrimo prisidėjo ir G. Natkevičiaus kolegos: Adomas Rimšelis, Paulius Narauskas, Agnė Natkevičiūtė. Svarbu ir tai, kad nuo pat pradžių visame procese dalyvavo ir užsakovai. „Darboholiko malonumas“ – taip šmaikščiai G. Natkevičius apibūdina vystytojų pagalbą, kai jie turi visus skaičiavimus ir reikiamus atsakymus.

Statybos vyko pačiame miesto centre. Pasak generalinio objekto rangovo UAB „Mitnija“, pastatas užima beveik visą nedidelio sklypo plotą, tad statybų technikos, medžiagų, klojinių tiekimo logistiką bei pačius statybos darbus reikėjo itin tiksliai organizuoti.

Taip pat ne mažesnis iššūkis ir senojo pastato griovimo darbai – vos 1 m atstumu buvo kiti statiniai. Vis dėlto generaliniam rangovui pavyko išvengti darbų saugos, aplinkosaugos incidentų ir minimalizuoti griovimo bei statybos darbų įtaką aplinkiniams.

UAB „Projektana“ atliko pastato pamatų projektavimo ir įrengimo darbus, buvo įgręžti 600 mm skersmens poliai su galvenomis. Visus darbus teko atlikti ypač ankštomis sąlygomis, nepažeidžiant esamų konstrukcijų ir gretimų statinių per trumpą nustatytą terminą.

Statant viešbutį buvo panaudota „Peikko Lietuva“ armavimo sistema PSB®, kuri yra paprastas ir patikimas sprendimas saugant plokštes, pamatus, sienas ir sijas nuo praspaudimo ir šlyties jėgų.

„Statybos aikštelėje dirbo daugiau kaip 250 darbininkų, turėjome suvaldyti per 60 subrangovų ir tiekėjų įmonių. Tačiau statybos procesas vyko sklandžiai, ramiai, o bendradarbiavimas buvo profesionalus ir efektyvus su visais projekto dalyviais: klientu, projektuotojais, interjero dizaineriais, subrangovais ir kitais“, – teigia statybos kompanijos „Mitnija“ projekto vadovas Martynas Gricius.

Viešbutis pastatytas su užmoju

„Pastatas nėra prijungtas prie kaimyninių pastatų pagal perimetrą, jis atitrauktas, išorinės sienos suapvalintos. Pirmas aukštas stiklinis – tarsi gatvės praplėtimas. O tai, kas yra virš jo, – aiškios, rupios architektūros pavyzdys. Sukūrėme rimtą, tvirtą pastatą be nereikalingų sentimentų. Viešbutis pastatytas su užmoju“, – apie projektą pasakoja G. Natkevičius.

Anot pašnekovo, daug abejonių kėlė grįžimas prie senosios apdailos – tinko. Reikėjo drąsos įrodyti, kad pasirinktos fasadų apdailos medžiagos yra pačios geriausios. Architektas džiaugiasi, kad pasisekė ne tik apginti savo pasirinkimą, bet dar ir iš tinko išgauti įdomią faktūrą.

„Tai nėra klasikinis tinkas, jis turi potėpį. Ir net panašią užuominą į senuosius pastatus. Tinkas turi mastelį, rupumą. Kai krinta saulė, matyti, kad daryta žmogaus ranka. Tas potėpis yra gražus“, – tvirtina G. Natkevičius.

Įdomu tai, kad visas pastatas yra iš monolitinio gelžbetonio, dalis pertvarų tarp kambarių – taip pat. Visas pastatas labai standus, tvirtas, o beveik trečdalis jo tarsi kabo ore. Estetinėmis priemonėmis pavyko subalansuoti fasadą, tad jis atrodo minkštas ir ne per daug tvarkingas.

Langų ritmas, kambariai išdėstyti vienodai. Įmonė „Durų sistemos“ buvo atsakinga už viešbučio langus bei vitrinas: ypatingai lenktai viešbučio formai reikėjo itin profesionalių sprendimų. Įmonės direktorius Algirdas Rutkauskas teigia, kad svarbiausia užduotis buvo atsižvelgti į pastato specifiką bei keliamus aukštus kokybės reikalavimus.

Privalomais patikrinimais neapsiribota

Viešbučio „Moxy Kaunas Center“ statybų techninę priežiūrą atliko UAB „Kiwa Inspecta“. Įmonė jau dešimt metų Lietuvoje teikia gamybos ir statybos įmonėms daug tarpusavyje susijusių, kokybe išsiskiriančių paslaugų: tikrina įrenginių techninę būklę, sertifikuoja, teikia techninio konsultavimo, laboratorijos ir mokymo paslaugas. UAB „Kiwa Inspecta“ paslaugomis naudojasi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio pramonės įmonės.

UAB „Kiwa Inspecta“ yra dalis „Kiwa Group“, kuri laikoma viena iš 20 pasaulio geriausių testavimo, tikrinimo ir sertifikavimo (angl. Testing, Inspection and Certification, TIC) įmonių, veikia daugiau negu 40 šalių ir turi daugiau nei 4,5 tūkst. darbuotojų.

Viešbučio statybų techninė priežiūra buvo atlikta vadovaujantis STR 1.06.01:2016 ir kitais įmonės aukštos kokybės standartais. Be privalomų patikrinimų, buvo atlikti ir vidaus interjero elementų tvirtinimo techninės priežiūros darbai.

Statybų techninės priežiūros darbai atliekami tam, kad viskas būtų statoma pagal projektą, o įgyvendinant architektūrinius, konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus būtų išvengta bet kokių netikslumų.

„Turėjome nemažai iššūkių įgyvendindami aukštus viešbučių tinklo „Moxy“ keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, užtikrindami statinio gelžbetoninių konstrukcijų paviršiaus kokybę, nes betono paviršius nėra glaistomas ir dažomas. Kartu su rangovu ir betono mazgo technologais eksperimentavome atrinkdami tinkamus betono priedus. Kita vertus, darbus lengvino parinkta stipri projektuotojų bei rangovo komanda“, – apie darbų eigą pasakoja UAB „Kiwa Inspecta“ komercijos direktorius Jevgenijus Vasiljevas.

Pasak pašnekovo, teigiamą įspūdį paliko ir tai, kad visi statybų dalyviai griežtai vadovavosi viešbučių tinklo „Moxy“ keliamais reikalavimais.

„Siekdami klientui būti partneriu, darbus atlikdami profesionaliai ir sąžiningai, kuriame klientų pasitikėjimą ir nuoširdžiai džiaugiamės dalyvaudami tokiuose aukštų standartų projektuose“, – teigia J. Vasiljevas.

Saugumo garantas statybų aikštelėje

Prie darbuotojų saugumo ir pačių darbų efektyvumo prisidėjo UAB „Transrifus“. Ji sumontavo pastolius ir pasirūpino apsaugomis nuo kritimo.

Viešbutyje naudota sistema yra labai universali, modulinė, kurią sudaro: padas, statramstis, apsauginis atitvaras. Įranga yra sertifikuota, atitinka EN 13374 standartą, turi CE žymėjimą.

Ši sistema yra ypač lengvai montuojama ir pritaikoma įvairiems paviršiams. Su specialiais tvirtinimo elementais kraštų apsaugas galima sumontuoti ant betoninių perdangos kraštų, medinių bei metalinių sijų, mechaniškai jų nepažeidžiant. O statramsčio laikiklis su fiksatoriumi užtikrina konstrukcijos stabilumą bei greitą montavimą.

„Apsaugos nuo kritimo nėra naujiena Lietuvoje. Tikimės, kad jos taps standartu ne tik dideliuose, bet ir mažesniuose statybų objektuose, nes tai labai efektyvi priemonė“, – tikina įmonės „Transrifus“ atstovas Albertas Zujus.

Įmonė jau turi nemažą patirtį viešbučių statybos ir renovacijos srityje, tačiau „Moxy Kaunas Center“ pateikė ir keletą naujų užduočių. Pirmiausia – montuojant pastolius. Dėl fasadą puošiančių karnizų nebuvo galima pastatyti visiškai standartinių pastolių fasado darbams. Papildomai buvo montuojamos konsolės, kurios leido apeiti karnizus ir priartinti pastolius prie sienos.

Antra, statybų aikštelės plotas labai nedidelis, todėl visus veiksmus reikėjo labai tiksliai sukoordinuoti. Neatsižvelgiant į išskirtinį viešbučio dizainą ir vietą, UAB „Transrifus“ pavyko sklandžiai atlikti darbus.

Dėmesys patvarumui ir darbų spartai

Vienas iš esminių elementų statant bet kokį objektą – stogas. Viešbučio „Moxy Kaunas Center“ stogas patikėtas įmonei „Stogrenta“, kuri orientuojasi ne tik į naudojamų medžiagų patvarumą, bet ir į vykdomų darbų greitį bei kokybę. „Laiko požiūriu, terminas, skirtas viešbučio stogui įrengti, nebuvo ilgas, tačiau esame įpratę darbus atlikti tokiu tempu, kokio reikia užsakovui“, – pasakoja UAB „Stogrenta“ vadovas Mantas Pevcevičius.

Stogas įrengtas ant monolitinės gelžbetonio perdangos. Šios perdangos yra vienos tvirčiausių ir atlaiko dideles apkrovas. Šiltinimui naudotos uždarų porų poliuretaninės stoginės plokštės, o dangai – norvegiška hidroizoliacinė PVC stogo danga „Protan“.

Viešbutyje naudotos standartinės plokščių stogų dengimo priemonės, tačiau skardinimo elementai, tvorelės buvo gaminti pagal specialų užsakymą, nes reikėjo prisiderinti prie lenktos viešbučio formos. „Dėl lenktos pastato formos reikėjo gaminti įmantresnes apdailos detales. Viską gaminome specialiai pritaikydami prie pastato specifikos“, – teigia M. Pevcevičius.

Ypatingo atidumo prireikė ir logistikos srityje: kadangi pastatas neturėjo didelės statybų aikštelės, medžiagas teko vežtis ne piko metu, vakarais arba anksti ryte. Pasak įmonės „Stogrenta“ vadovo, pastatas nepateikė ypatingų iššūkių, tačiau, kaip ir kiekviename objekte, darbai atlikti maksimaliai greitai ir kokybiškai.

Viduje – jaunatviškas ir energingas interjeras

Viešbučio „Moxy Kaunas Center“ interjerą kūrė UAB Ryčio Čimkaus studija BALT-A (autoriai: Rytis Čimkus, Agnė Kirslienė, Sandra Žukauskė). Pasak įmonės vadovo Ryčio Čimkaus, viešbučio pirmojo aukšto koncepcija yra net ketvirta iš siūlytų. Pagrindinis užsakovų noras – kad interjere būtų aiškiai išreikštas miesto veidas, vietos unikalumas.

„Norėjosi perteikti Kauną nestandartiškai, ne per modernizmo architektūrą ar krepšinį. Iš pirmojo pasiūlymo išliko žalvarinė sienos dekoracija, paremta senuoju Kauno riboženkliu. Bendrai interjero stilistiką diktavo prekių ženklo vadovas“, – pasakoja architektas R. Čimkus.

Prekių ženklo vadovas yra modernaus industrinio stiliaus, tad naudojamos šiurkščios, grynos medžiagos: armatūrinis tinkliukas, neapdirbtą medieną imituojanti baldinė plokštė, veltinis, odos imitacija.

Anot interjero autorių, pirmajame aukšte naudota daug karštai valcuoto bei rūdinto metalo lakštų, metalinių tinkliukų ir, nors skamba viskas šiurkščiai ir šaltai, bendras vaizdas sušiltintas menininko Lino Kaziulionio sienų piešiniais, laisvai pamėtytais minkštaisiais baldais, žaismingais kilimais, šiltu apšvietimu, dekoracijomis.

Pirmajame aukšte erdvė suskirstyta į kelias zonas: tylesnė bibliotekos ir židinio zona, baro ir poilsio zonos, kuriose skatinamas aktyvesnis poilsis, stalo futbolas ir transliuojamos varžybos. Taip pat pirmajame aukšte yra atskiras nestandartinis susitikimų kambarys.

Urbanistikos tematika išlaikyta visame pastate

Pastato konstruktyvas, monolito pertvaros, matomos baigtiniame interjero etape, vadinasi, apdaila prasidėjo dar labai ankstyvoje statybų stadijoje. „Jei jau metalas, tai 4 m aukščio, jeigu betonas, tai visur atviras, išryškintas. Kai kurie sprendimai statybų metu gąsdina, tačiau galutinis rezultatas, ypač kai įjungiamas apšvietimas, nustebina net ir didžiausius skeptikus“, – sako interjero dizainerė A. Kirslienė.

Anot interjero autorių, į atvirą betoną svečių kambariuose buvo skeptiškai žiūrima iki pat paskutinės minutės, kai buvo pakabintos užuolaidos ir uždengti šviestuvai bei paslėpti šviesų diodai. Kambariai galėjo atrodyti nejaukūs, tačiau rezultatas, kurį matys viešbučio svečiai, nuramino ir nudžiugino.

„Tiekėjus ir gamintojus stebindavo mūsų noras palikti atviras, nešlifuotas metalo suvirinimo siūles. Reikėjo papildomai apgalvoti tvirtinimo galimybes, stiprinti pertvaras. Visgi šie papildomi rūpesčiai atsipirks viešbučio valdytojams, nes tokios apdailos medžiagos sunkiai sugadinamos – lagaminai betono pertvarų nenudaužys ir neteks perdažyti sienų“, – teigia R. Čimkus.

Pasak interjero kūrėjų, kiekvienas meistras turėjo dirbti itin tvarkingai ir atsakingai, nebuvo vietos klaidoms, nes visos inžinerinės komunikacijos yra gana atviros, pridengtos tik ažūriniu tinkliuku.

Vienas drąsiausių interjero sprendimų – pirmojo aukšto masteliai: 4 m aukščio metalinės vitrinos su slankiosiomis durimis, armatūrinės sienelės, naudojamos kaip ažūrinės pertvaros, metalu kaustytos beveik 3 m aukščio durys su ilgomis metalinėmis rankenomis, kurių dizainas paremtas išlikusiais Kauno modernizmo pavyzdžiais.

Įdomu tai, kad vienoje šių durų pusėje vaizduojamas piešinys, tad buvo labai svarbu, kad jas užvėrus nesimatytų staktų ir sujungimų. ENTRANSA įrengė visiškai su siena susiliejančias duris – staktos paslėptos, varčios idealiai sutampa su sienos plokštuma. Kambarių durys yra akustinės bei itin atsparios įbrėžimams (net ir staktos padengtos HPL). Plieninės durys yra su paslėptais vyriais.

Išskirtinis rankų darbas

Vienas iš urbanistinio stiliaus elementų – specialiai pagal užsakymą gamintos plieno pertvaros. Jas gamino įmonė „Transparent LT“.

Pirmajame aukšte sumontuotos dvi pertvaros. Viena jų skiria laukiamojo ir sporto salės erdves. Šiai pertvarai stiklinti panaudoti laminuoti stiklai. Vienas jų – raštuotas, suteikiantis gaminiui išskirtinį vaizdą. Šviesos diodų (LED) apšvietimas galinėje pusėje sukuria jaukią aplinką.

Bendras vitrinos aukštis siekia daugiau nei 4 metrus. Visas gaminys rankų darbo: kad išgautų unikalias metalo konstrukcijų virinimo siūles, įmonės „Transparent LT“ darbuotojai turėjo įdėti nemažai darbo. Siekiant pabrėžti bendrą viešbučio „Moxy Kaunas Center“ stilių, pertvaros padengtos specialiu laku, kuris suteikia apsaugą, tačiau neužgožia ir nepaslepia savito plieno grožio.

Antroji pertvara skiria koridorių nuo pasitarimų kambario. Joje taip pat išlaikytas unikalus viešbučio „Moxy Kaunas Center“ stilius. Pagrindinis šios pertvaros akcentas – virš 3 m aukščio važinėjanti magnetinė rašomoji lenta. „Kadangi toks magnetinės rašomosios lentos aukštis yra nestandartinis, nusprendėme lentą pasigaminti patys. Patyrę konstruktoriai suprojektavo, cecho darbuotojai pagamino ir dabar turime puikų rezultatą“, – pasakoja „Transparent LT“ atstovė Dovilė Masionytė.

Kiekviena virinimo siūlė, kiekvienas kampukas, kampuotis ar varžtas perėjo per įmonės „Transparent LT“ darbuotojų rankas. Radus bendrą kalbą bei supratus ir įgyvendinus architektų lūkesčius, gautas puikus rezultatas, kuris džiugins viešbučio „Moxy Kaunas Center“ lankytojus.

Pirmiausia kokybė

Viešbučio „Moxy Kaunas Center“ rangovai pasirinko vienus kokybiškiausių ir jau ne kartą rinkoje pasiteisinusius dažus „Topcolor“. Serijos „Ceramic“ dažai yra visiškai matiniai, lengvai plaunami, nesipoliruojantys.

„Mūsų produkcija išsiskiria labai gera kokybe. Kurdami šiuos dažus, kreipėme dėmesį ne tik į stiprumo klases, eksploatacines savybes, bet ir patogumą dažyti: jais lengva naudotis ne tik profesionalams, bet ir mažiau kompetencijos turintiems darbuotojams. Šį kartą užsakovai tikėjosi ne tik geros stiprumo klasės, bet ir kokybiško tonavimo bei puikaus rezultato“, – teigia „Topcolor“ atstovai.

Dažai „Topcolor Ceramic“ yra pirmos stiprumo klasės, o naudojami šveicariški pigmentai nesukelia jokių eksploatacinių nesklandumų, nes yra labai atsparūs atmosferos ir mechaniniam poveikiui.

„Topcolor“ atstovai taip pat džiaugiasi, kad užsakovai, turėdami nemažą žinių bagažą apie dažus, aiškiai suformulavo savo poreikius. Tad darbų proceso metu nekilo jokių problemų.

Šiuo metu „Topcolor“ pirmauja Baltijos regione kaip inovatyvus ir efektyvus kokybiškų dažų, grunto, tinko gamintojas, savo vartotojus pasiekiantis prekių ženklais „Topcolor“, „Ekocolor“ ir „Protex“. Kompanijos prioritetai – inovacijos, kokybė ir ekologija. Šios trys vertybės yra puoselėjamos nuo pat įmonės įkūrimo 2003 metais.

Komandinis darbas visose srityse

Viešbučiui „Moxy Kaunas Center“ buvo pasirinktos įmonės „Bygg & fasade service“ metalinio tinklo kabamosios lubos, kurios išsiskiria tvirtumu. Ši įmonė gali pasiūlyti didelį asortimentą (visą galima rasti portale lubusistemos.lt): mineralinio pluošto, mineralinės vatos, metalines, medines bei gipsines kabamąsias lubas ir jų konstrukcijas.

Dėl ypatingos viešbučio formos bei pirmo aukšto dizaino standartiniai lubų pasiūlymai nebuvo tinkami, nes negalėjo užtikrinti tokio užbaigtumo, koks yra sugalvotas dabar. Tad įmonė „Bygg & fasade service“ pasiūlė sprendimą – bendradarbiaujant su architektais individualiai pagaminti autentiškas lubas. Dauguma konstrukcinių dalių taip pat gamintos pagal užsakymą.

„Daugiausia dėmesio reikėjo lubų užbaigtumui: šoninėms sienoms, kolonoms, vidurinei lubų daliai. Iš tiesų darbas su viešbučio lubomis prasidėjo gerokai prieš montavimą. Daug laiko atėmė projektavimas, o pats vykdymas buvo gerokai greitesnis“, – pasakoja įmonės vadovas Gytis Štaras.

Darbų specifika taip pat kėlė savų uždavinių: reikėjo dirbti lygiagrečiai su kitais projekto dalyviais, laukti kitų darbų pabaigos, norint montuoti vieną ar kitą lubų segmentą.

„Tai buvo komandinis darbas. Visi žinojome, ką reikia padaryti, tad papildomų trikdžių visiškai nebuvo“, – tvirtina G. Štaras.

Kituose pastato aukštuose buvo naudotos standartinės kabamosios lubos. Ypatingas dėmesys skirtas jų tolesnei priežiūrai – reikėjo pasiūlyti tokias lubas, kurias vėliau būtų nesunku tvarkyti. Taip pat svarbi ir garso izoliacija, tačiau, anot įmonės vadovo, visos jų siūlomos lubos atitinka aukščiausius reikalavimus, tad išskirtinių sprendimų neprireikė.

Virtuvės zonose buvo pakabintos higienos reikalavimus atitinkančios lubos. Įmonės „Bygg & fasade service“ profesionalumas ir iki smulkmenų apgalvota kiekvienos patalpos paskirtis leido pasiekti visišką pastato lubų užbaigtumą.

Visumą kuria detalės

Kai statomas naujas viešbutis, net ir parenkant smulkiausias detales, būtina atsižvelgti į pastato specifiką – dėl didelių lankytojų srautų viskas turi būti itin patvaru.

Aukščiausia gaminių kokybė, ilgas eksploatavimo laikas ir patrauklus dizainas – dėl šių priežasčių „Moxy Kaunas Center“ interjerui kurti buvo pasirinkti JUNG jungikliai bei kištukiniai lizdai. Viešbučių tinklui „Moxy Kaunas Center“ JUNG tiekia jungiklius nuo pat tinklo įkūrimo. Šiuo metu JUNG jungiklių galima rasti 20-yje „Moxy“ viešbučių Europoje ir ne tik, pavyzdžiui, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Gruzijoje ir kitose šalyse.

„Smagu, kad pagaliau atėjo Lietuvos eilė ir JUNG jungikliai bus panaudoti naujai įsikuriančiame „Moxy Kaunas Center“. Kiekvienoje šalyje yra sava specifika, tad ir šiame viešbutyje reikėjo prisitaikyti prie kiek kitokių reikalavimų. Manome, kad mums pavyko“, – pasakoja jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.

Visame viešbutyje įrengti matinio antracito spalvos JUNG A 550 dizaino jungikliai. Charakteringų linijų A 550 gaminių išorė itin griežta. Jiems būdingas aiškių formų dizainas, puikiai papildantis modernaus interjero stilių. Viešbutyje panaudotai dizaino linijai priskiriamas A serijai įprastas 55 mm dydžio dangtelis, tad jie gali būti montuojami į atskirus pavienius ar daugiaviečius rėmelius.

Viešbučiai šią dizaino liniją dėl jos universalumo renkasi itin dažnai. Beje, antracito spalva šiuo metu yra viena populiariausių interjere apskritai.

Vis dėlto šiuolaikiniame statybų sektoriuje vis daugiau dėmesio skiriama ne tik išvaizdai, bet ir medžiagoms, iš kurių pagaminti atskiri prietaisai. Ne išimtis ir interjere naudojami jungikliai: jie turi būti ne tik gražūs, bet ir patvarūs.

„Moxy Kaunas Center“ viešbutyje naudoti JUNG A 550 dizaino jungikliai pagaminti iš nedužaus, spalvos nuo saulės neprarandančio ir praktiškai nesibraižančio itin aukštos kokybės plastiko. Tad įrenginiai gali atlaikyti intensyvų naudojimą ir ne visada atsargius viešbučio lankytojus.

Pasak R. Skurdenio, nors logistikos procesai tarp Lietuvos ir Vokietijos vyko didžiųjų švenčių laikotarpiu, kai užsakymų būna itin daug, darbas ėjosi sklandžiai. Su visomis iškilusiomis kliūtimis pavyko susitvarkyti ir numatyti darbai buvo atlikti be jokių trukdžių.

„Projektas buvo puikiai valdomas – taip, kaip ir turėtų būti rimtame objekte“, – tvirtina R. Skurdenis.

Visa JUNG kompanijos produkcija turi aukštą kokybę bei kilmę įrodantį „Made in Germany“ sertifikatą. Kitaip nei daugelis šiuolaikinių įmonių, JUNG neiškėlė savo gamybos į kitas šalis – nuo pat 1912 m. tai yra šeimos įmonė, valdoma vienos šeimos narių – šiuo metu prie JUNG kompanijos vairo stovi jau trečia karta. Tad preciziška vokiška gaminių kokybė užtikrinama visu 100 %.

Naujausių technologijų gausa

Beveik 6 tūkst. m2 pastate įrengti net 175 kambariai,  tad tinkamai subalansuoti ir suprogramuoti visai pastato inžinerinei sistemai prireikė žinių ir patirties.

UAB „Dizaja“ inžinierių komanda viešbutyje „Moxy Kaunas Center“ per rekordiškai trumpą septynių mėnesių laikotarpį įrengė efektyvias bei komfortą užtikrinančias ŠVOK sistemas. Didžiausias komandos uždavinys buvo sutalpinti visas inžinerines sistemas modernios architektūros viešbutyje taip, kad ji nekristų į akis bei savo techniniais rodikliais atitiktų aukščiausius mikroklimato palaikymo sistemų standartus.

Vėsinimo ir šildymo sistemoms užsakovas kėlė pačius aukščiausius reikalavimus, todėl buvo pasirinkta INDUSTEK UAB technologiškai naujausia, ekonomiška, patikima ir tyli įranga.

Sumontuoti patys naujausi ir efektyviausi du DAIKIN vidinio išpildymo vandens šaldymo įrenginiai, kurių kiekvieno šaldymo galia yra 170 kW (bendrai 340 kW). Energinio naudingumo koeficientas EER lygus net 3,49.

Taip pat sumontuotos dvi naujausios THERMOKEY (Italija) aušyklės, kurių kiekvienos galia po 220 kW (bendrai 440 kW). Šios aušyklės išsiskiria itin tyliu veikimu – tik 48 dBA.

Kambariuose yra sumontuoti SABIANA (Italija) vandeniniai keturių vamzdžių konvektoriai (fankoilai). Visi (kanaliniai bei kasetiniai) fankoilai yra su EC varikliais, kurie sunaudoja 4–5 kartus mažiau elektros energijos nei įprasti varikliai. Tai brangesnis sprendimas, tačiau ši investicija, remiantis skaičiavimais, greitai atsiperka.

Visi fankoilai yra itin tylūs. Kasetinių fankoilų apdailiniai difuzoriai yra nudažyti pagal užsakovo pasirinktas bei iš anksto suderintas spalvas (pagal RAL). Šiuo atžvilgiu gamintojas buvo labai lankstus ir sugebėjo išpildyti užsakovo iškeltus ypatingus reikalavimus.

„Stengėmės parinkti technologiškai pačią naujausią vėsinimo ir šaldymo įrangą. Projekto pradžioje mums atrodė, kad sunku bus išpildyti užsakovo reikalavimą tiekti prie vidaus dizaino spalviškai tinkamą įrangą, tačiau, turėdami gerus ir pažangius tiekėjus, tai lengvai išsprendėme“, – teigia INDUSTEK UAB vadovas Vaidas Ragaišis.

VIENINTELIS TOKS KAUNE

Viešbučiui pirmą kartą atvėrus duris ir pasitikus svečius prasidės kitas atsakingas etapas – itin aukštų „Marriott“  tinklo svečių aptarnavimui keliamų reikalavimų įgyvendinimas. „Moxy Kaunas Center“ pažangus ne tik statybų sektoriuje, bet ir paslaugų modernizavimo srityje. Šis viešbutis vienintelis Kaune turės mobilaus rakto sistemą, kuri leis svečiams duris atrakinti savo mobiliuoju telefonu. Viešbučio direktorė Evelina Šukytė itin džiaugiasi, kad valdymo operatoriumi pasirinktas „Apex Alliance Hotel Management“, kurio profesionali komanda Lietuvoje jau yra atidariusi „Marriott“ tinklo viešbutį Vilniuje, o Europoje sėkmingai valdo šešis tarptautinius viešbučius.

Aura Jankūnaitė


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų