Naują autobusų stotį Gargžduose tikisi pastatyti metų pabaigoje


Kurį laiką sustoję Gargždų autobusų stoties statybos darbai turėtų ir vėl tęstis – savivaldybė ieško naujo rangovo, kuris užbaigs anksčiau pradėtus bankrutavusios įmonės „Viremidos statyba“ darbus. Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas sako besitikintis, kad naujos stoties statyba bus baigta iki šių metų pabaigos. 

 

„Rangos pirkimas buvo skelbiamas antrą kartą, pirmą kartą konkursą laimėjusi įmonė „Viremidos statyba“ neužbaigė savo įsipareigojimų ir bankrutavo. Turėjome nutraukti su ta įmone sutartį ir jie padarė mažiau nei 30 proc. darbų nei buvo numatyta“, – sakė B. Markauskas.

„Gargždų autobusų stotis – tai ne Klaipėda, ne Vilnius, čia pastato plotas apie 140 kvadratinių metrų, pagrindiniai darbai yra įrengti aikštelę. Turim vilties, kad iki Naujųjų metų, jei pajėgus rangovas bus, nes tie darbai nėra tokie sudėtingi“, – kalbėjo jis.

Sutartis su „Viremidos statyba“ pasirašyta pernai rugpjūtį, jos vertė siekė 777,4 tūkst. eurų, tačiau meras sako, kad nuo to laiko išaugus kainoms, likę darbai kainuos apie 1 mln. eurų.

 

gargzdu autobusu stotis

 

Be to, naujasis konkursas jau buvo du kartus sustabdytas, nes teko tikslinti jo sąlygas. Dabar paraiškų laukiama iki rugpjūčio 22 dienos. Visgi B. Markauskas pripažįsta, kad susidomėjimas nėra didelis.

„Dabar žinome, kas darosi statybų sektoriuje, tai turbūt nieko keista, kad kaina taip užaugo. Ir besidominčių nėra daug, buvom paskelbę galimybę atvažiuoti į vietą pasidomėti, pasižiūrėti, tai susidomėjimo didelio nebuvo, bet tikimės, kad bus dalyvaujančių“, – kalbėjo jis.

2020 metų pabaigoje savivaldybė už 222,8 tūkst. eurų aukcione pardavė 51,85 proc. įmonės „Stotis“, kuri valdo senąją autobusų stotį, akcijų. Jį laimėjo didžiausią kainą pasiūliusi įmonė „Plungupė“, iki tol valdžiusi 46,48 proc. akcijų. Tikėtasi, kad naują stotį pavyks pastatyti už akcijas gautas lėšas, tačiau pinigų savivaldybė numatė biudžete.

Skelbta, kad naujoji autobusų stotis bus cilindro formos. Suplanuotos keturios autobusų sustojimo vietos, 11 vietų automobiliams. Perone bus įrengta lauko medija ir keleivių informavimo sistema. Stoties pastate bus keleivių laukimo salė, prekybos vieta, bilietų kasa, informacijos centras, sanitarinės bei administracinės patalpos.

Gargždų autobusų stotį projektavo „Progresyvūs projektai“.

 

gargzdu autobusu stotis

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų