Zhu Yumeng nuotr.

Naujas scenos menų kompleksas tapo Pekino Tongdžou kultūrinio rajono puošmena


Danijos architektūros studija „Schmidt Hammer Lassen“ Pekine baigė statyti daugiafunkcinį meno centrą, kuriame panaudota kadaise šioje vietoje stovėjusios daržinės forma. Pekino scenos menų centre, įsikūrusiame ant Didžiojo kanalo kranto ir įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra trys pasaulinio lygio salės – operos teatras, teatras ir koncertų salė, taip pat daugiafunkcinė salė ir lauko scena. Šiame komplekse kasmet vyks šimtai spektaklių ir renginių. 

Zhu Yumeng nuotr.

Kinijos rytuose esančiame Tongdžou rajone, netoli daugiau kaip 2500 metų senumo Didžiojo kanalo pradžios, įsikūrusiame centre yra operos teatras, teatras ir koncertų salė.

„Visada galvojame apie šį projektą kaip apie „kultūros konteinerį“, – pasakoja „Schmidt Hammer Lassen“ (SHL) Šanchajaus biuro dizaino direktorius ir pagrindinis projekto architektas Chrisas Hardie.

Zhu Yumeng nuotr.
Zhu Yumeng nuotr.

„Kadaise tai buvo Tongdžou grūdų sandėlis, kuriame buvo laikomi sostinės maisto produktai“, – priduria jis. „Dabar norime sukurti „kultūros sandėlį“, kuriame būtų saugoma vietinė ir pasaulinė kultūra ir kuris būtų svarbus Pekino meno ir kultūros propagavimo centras.“

Centrą sudaro trys pastatai, kurių stogai išsiskiria vingiuotomis konstrukcijomis. Juos sukūrė senovinei grūdų saugyklai, kadaise stovėjusiai šalia Didžiojo kanalo, jungiančio Pekiną ir Hangdžou. Pastato sulankstomi fasadai taip pat primena senų kanalų laivų bures ir teatro užuolaidų judėjimą.

Zhu Yumeng nuotr.

Tris projekto architektūrinius tūrius jungia bendra platforma, išplečianti vidaus erdvę į aplinkinį kraštovaizdį keliais laipteliais, iš kurių pastato lankytojai gali stebėti netoliese esantį Didįjį kanalą.

„Kiekvienas konteineris pasižymi savitomis savybėmis ir yra glaudžiai susijęs su savo funkcija“, – pasakoja projekto direktorius Chen Chao. „Pavyzdžiui, kuriant operos teatro pastato formą atsižvelgta į akustinius reikalavimus.“

Zhu Yumeng nuotr.
Zhu Yumeng nuotr.
Zhu Yumeng nuotr.

„Tačiau trys konteineriai yra sujungti, tarsi trys meno apšviesti žibintai palei Didįjį kanalą, pasitinkantys lankytojus“, – priduria jis.

Pastato fasadas turi perforuotas trikampes aliuminio plokštes, kurios tarnauja kaip išoriniai šešėliai, pagerinantys fasado šilumines savybes 20 proc., palyginti su vietiniais energijos taupymo standartais.

Žaliasis kraštovaizdis ir pralaidi danga sudaro porėtą „kempinę“, kuri sugeria ir kaupia lietaus vandenį.

Lankytojai į meno centrą gali patekti iš požeminės metro stoties, kurioje taip pat yra papildomas teatras, biblioteka, muziejus, automobilių stovėjimo aikštelė, prekybos ir maitinimo vietos.

Zhu Yumeng nuotr.
Zhu Yumeng nuotr.

Tarp šių erdvių įrengti įgilinti sodai, vedantys lankytojus į bendrą platformą, kuri galiausiai atveda į pastato vidų.

Tikimasi, kad kasmet centre bus surengta beveik tūkstantis spektaklių ir įvairių užsiėmimų.

Zhu Yumeng nuotr.




Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Atidarytas Lopaičių pažintinis takas

Kalvotoji, autentiška kultūra, didinga istorija bei ryžtingais ir darbščiais žmonėmis pasigirti galinti Žemaitija – kraštas, kuriame susipina miškai, ežerai ir…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų