Nauji vėjai UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančioje Kernavėje


Ilgą ir turtingą istoriją turinčioje Lietuvoje yra ne vienas objektas, traukiantis turistus iš viso pasaulio. Vienas tokių – UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esantis Kernavės miestelis. Jame artimiausiu metu laukiama naujų projektų.

Pirmoji Lietuvos sostinė – Kernavė – į UNESCO paveldo sąrašą įrašyta dar 2004-aisiais. Vis dėlto teritoriją prižiūrinti Širvintų vadovybė teigia, kad ši archeologinė vietovė yra sustingusi dešimtmečiuose, todėl čia norima pokyčių.

Į Kernavę turistai ir įvairių švenčių dalyviai atvyksta prastos būklės keliais, siauromis ir duobėtomis gatvėmis. Ištrupėję kelkraščiai, neįrengti pėsčiųjų bei dviračių takai, gatvių apšvietimo, tinkamai įrengtų automobilių stovėjimo aikštelių stoka – esminė turizmui būtina infrastruktūra, kuri tokio lygio valstybiniame objekte turėtų būti apgalvotai sutvarkyta, patraukliai įrengta ir atitikti šiuolaikinius poreikius.

Būtent Kernavės miestelio teritoriją pasirinko konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti interjero dizainerė Julija Naradauskaitė-Brunickė.

„Užduotis puikiai suformuluota, todėl visiškai aišku, ko trūksta šiai vietai. Vis dėlto atsakyti, kaip tai reikėtų įgyvendinti, bus galima tik atlikus išsamią analizę bei mąstant apie išgrynintą, jai tinkamą koncepciją“, – teigia J. Naradauskaitė-Brunickė, pridurianti, kad ši vieta ją labiausiai sužavėjo dėl UNESCO įvertinimo.

Interjero dizainerė taip pat papasakojo, kad kūrybai ją labiausiai įkvepia autoritetais laikomi architektai: Ludwigas Miesas van der Rohe, Tadao Ando, Frankas Lloydas Wrightas, Alvaras Aalto, Valteris Gropius, Juhani Pallasmaa ir Davidas Chipperfieldas.

Ji pasidalijo ir labiausiai įkvepiančiomis frazėmis. Štai kelios iš jų:

„Architektūra priklauso nuo jos laiko. Tai vidinės struktūros kristalizacija, lėtas formos atsiskleidimas. Mažiau yra daugiau. Dievas yra detalėse“, – Ludwigas Miesas van der Rohe.

„Manau, kad tai, kaip žmonės gyvena, gali šiek tiek nukreipti architektūra“, – Tadao Ando.

„Pastatas yra ne tik vieta būti, bet ir būdas būti“, – Frankas Lloydas Wrightas.

„Šiuolaikinė architektūra nereiškia nesubrendusių naujų medžiagų naudojimo, svarbiausia yra medžiagas patobulinti žmogiškesne linkme“, – Alvaras Aalto.

„Architektūra prasideda ten, kur baigiasi inžinerija“, – Valteris Gropius.

„Architektūra yra apie pasaulio supratimą ir jo pavertimą prasmingesne ir humaniškesne vieta“, – Juhani Pallasmaa.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų