Naujoji „Telia Global Services Lithuania“ būstinė: darbo erdvių koncepcija, atspindinti naujausias tendencijas


Naujasis verslo centras „Lvovo“ Vilniuje stebina moderniausiais sprendiniais, kurie atitinka ne tik šiuolaikinių klientų lūkesčius, bet ir ateities standartus. Projektuojant darbo erdves, ypač didelis dėmesys buvo skiriamas tvarumui, kokybei ir būsimų pastato naudotojų komfortui. 2021 m. pirmąjį ketvirtį duris atvėrusio A+ energinės klasės biurų pastato projekto vystytojo „Lords LB Special Fund I Subfund B“ investicijos į „Lvovo“ sudarė 40 mln. Eur.

Pavadinimas: UAB „Telia Global Services Lithuania“ biuro interjeras

Adresas: Lvovo g. 37, Vilnius

Užsakovas: UAB „Telia Global Services Lithuania“

Interjero autoriai: IF Studio, UAB (dizainerės Ieva Folk ir Vitalija Česnauskienė)

Generalinis rangovas: UAB „Naresta“

Projekto valdytojas: UAB „Newsec Project Management“

Galvodama apie savo darbuotojų komfortą, naujojo verslo centro erdvėse nusprendė įsikurti ir UAB „Telia Global Services Lithuania“, kurios biuras užima beveik pusę naujojo pastato erdvių, ir šis patalpų nuomos sandoris, vystytojo sudarytas su UAB „Telia Global Services Lithuania“ 2020 m. balandį, buvo didžiausias pirmųjų pandemijos metų pradžioje Vilniaus biurų nuomos sektoriuje.

Pastatas „Lvovo“ sertifikuojamas pagal tarptautinių tvarių pastatų „BREEAM New Construction“ (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method, BREEAM) standartus, siekiama aukščiausios klasės įvertinimo – „Outstanding“ sertifikato. Jame įrengta išmani autonominė šviesos, vėdinimo ir elektros energijos valdymo sistema, užtikrinant maksimalų dienos šviesos kiekį ir komfortiškas darbo sąlygas biure.

„Telia Global Services Lithuania“ vadovas Marius Ivanauskas pripažįsta, kad įmonės biuro kūrimo istorija unikali – sutartis dėl patalpų nuomos verslo centre „Lvovo“ buvo pasirašyta likus savaitei iki pirmojo karantino pradžios, o įrengimo darbai buvo vykdomi pačiame pandemijos įkarštyje. Tai koregavo viską – nuo pirminio patalpų išdėstymo iki interjero sprendimų, leidžiančių sukurti naujos kartos biurą, pritaikytą individualiems darbuotojų poreikiams patenkinti dirbant hibridiniame, virtualiame ar realiame modeliuose.

„Siekėme, kad erdvės, zonos ir paties biuro funkcija ne tik atspindėtų jau susiformavusį organizacijos identitetą, vertybes, kultūrą, bet ir biuras būtų patogus naudoti. Taip gimė koncepcija „H.O.M.E.“ – biuras turėjo būti tikras, nuoširdus (angl. Honest), atviras visiems (angl. Open), sprendimai jame – reikšmingi ir logiški (angl. Meaningful), o erdvės skatintų bendradarbiavimą ir įsitraukimą į organizacijos gyvenimą (angl. Engaging)“, – naujojo biuro viziją paaiškina M. Ivanauskas.

Kuriant biurą dalyvavo daugiau kaip 500 skirtingų sričių specialistų iš daugiau nei 100 įmonių, o jiems teko ieškoti ir nestandartinių sprendimų. Biure sukurta daugiau kaip 700 ergonomiškų darbo vietų su reguliuojamais stalais bei kėdėmis, daugiau nei 100 įvairios paskirties, funkcionalumo bei dydžio susitikimo bei individualaus darbo kambarių, 6 žaidimų kambariai (4 – žaidimų konsolių, 1 – aktyvaus laisvalaikio ir 1 – profesionalaus e. sporto kompiuterių kambarys).

Dėmesys individualioms darbo vietoms

„Kadangi biuras buvo įrengiamas jau per pandemiją, buvo visiškai neaišku, kokį vaidmenį jis turės atlikti pandemijai pasibaigus. Taigi didžiausias iššūkis buvo pritaikyti biurą darbui tiek per, tiek po pandemijos. Problema ta, kad nei tokie biurai, nei jų koncepcijos neegzistavo, dėl to naujas gerąsias praktikas, kaip turėtų atrodyti naujos kartos biuras, turėjome atrasti ir sugalvoti patys“, – pabrėžia M. Ivanauskas.

Pasak pašnekovo, vienas pirmųjų sprendimų buvo maksimaliai padidinti individualių erdvių skaičių, kur darbuotojas savo aplinką galėtų kontroliuoti pats. Palyginti su pradiniu projektu, individualių erdvių skaičius padidintas daugiau nei 50 proc., paliekant vos kelias didesnes erdves įmonės ar komandų renginiams. Kiti susitikimų kambariai pritaikyti skirtingiems funkciniams poreikiams: standartinio tipo susitikimo kambariai – oficialiems susitikimams, minkštų baldų, agoros tipo susitikimo kambariai – idėjoms generuoti ar rytiniam stand-up susitikimui, taip pat įrengti specialūs pokalbių kambariai, skirti vadovo ir darbuotojo pokalbiams ar atviriems kolegų pašnekesiams.

Susitikimo kambarių bei individualių darbo zonų skaičius – bene didžiausias tarp panašių biurų Lietuvoje. Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas darbuotojų komfortui ir erdvių funkcionalumui. Kiekviename susitikimo kambaryje yra vaizdo konferencijų įranga, leidžianti patogiai integruoti hibridinių komandų darbo principus.

Dirbti ir ilsėtis – patogiai ir jaukiai

Naujojo „Telia Global Services Lithuania“ biuro interjerą kūrusi UAB „IF Studio“ dizainerė Ieva Folk akcentuoja, kad planuojant erdves didelis dėmesys buvo skiriamas funkcionalumui. Didžiausias tikslas – jauki ir patogi erdvė, į kurią norisi grįžti dėl socialinio bendravimo.

Siekiant sukurti teigiamas emocijas, interjere panaudota daug natūralių medžiagų: medžio dekoras, kiliminė danga primenanti namų kilimo spalvas, vintažiniai baldai. Erdves papildo meno kūriniai, kuriuos kūrė garsūs lietuvių dizaineriai ir iliustratoriai. Biuro sienas puošia bene 40 autorinių menininkų darbų ir daugiau kaip 100 unikalių iliustracijų, įkvėptų „Telia Global Services Lithuania“ veiklos. Stengiantis sukurti jaunatvišką ir žaismingą aplinką, didelis dėmesys buvo skiriamas detalėms. Pavyzdžiui, darbo kambarių pavadinimai įkvėpti kasdienės įmonės veiklos ir organizacijos kultūros.

„Labai įdomus ir pastato planas, H raidė su didžiuliu atriumu viduje, kuris leido daugiau patalpų planuoti su natūralia dienos šviesa, – apie interjero detales pasakoja I. Folk. – Verslo centro pastate naudojamos sienų apdailos detalės pratęstos ir biuro interjere. Visi branduoliai yra dengti frezuota baldine plokšte, susitikimų kambarių zonos – ąžuolo lukštu. Kiti elementai buvo pasirinkti derinant medžiagas su pastatą kūrusia UAB „Cloud architektai“ komanda, stengiantis išlaikyti pastato fasado vientisumą: lubų aukščių derinimas, darbo vietų apšvietimo ir šalčio sijų sankirtos, bendro fasado vientisumas, šviesos spektro suvienodinimas, kad visas pastatas šviestų vientisa šviesa“.

Verslo centrą „Lvovo“ stačiusi generalinės rangos UAB „Naresta“ verslo centro patalpose „Telia Global Services Lithuania“ kompetencijų centro darbuotojams įrengė kokybišką darbo aplinką. Daugiau nei ketvirtį amžiaus sėkmingai veikianti bendrovė yra vienas patikimiausių generalinių rangovų Lietuvoje.

Subalansuotas ir išskirtinio dizaino biurų apšvietimas

Projektuojant „Lvovo“ verslo centro patalpose įsikūrusias „Telia Global Services Lithuania“ kompetencijų centro darbo erdves, ypač daug dėmesio skirta darbuotojų komfortą užtikrinantiems veiksniams, vienas tokių – apšvietimas. Objekto patalpų apšvietimui UAB „Šviesos technologijos“ panaudojo išskirtinius gaminius. Projekte panaudoti tokių gamintojų kaip „Halla“, „Delta Light“, „Thorn“, „Imperial“, „Zero“ ir „Zumtobel” produktai. Bendrovėje dirbančios komandos tikslas buvo sukurti apšvietimo sprendimus tiek darbo, tiek bendrosioms erdvėms.

Pasak bendrovės „Šviesos technologijos“ komercijos direktoriaus Edgaro Gerdzevičiaus, pagrindinis dėmesys buvo kreipiamas į apšvietimo efektyvumą, jų puikias hermetines savybes ir, žinoma, dizainą. Taip pat buvo svarbu, kad būtų užtikrintas komfortiškas apšvietimas darbo vietose ir bendrosiose erdvėse.

„Kiekvieno šviestuvo intensyvumas buvo parenkamas individualiai darbo vietai. Bendrosiose erdvėse numatytas maksimaliai tolygus apšvietimas, kuris atitinka Lietuvos ir Europos higienos normose apibrėžtus šviesos lygius. Ieškota akinimo ir komforto kontrolę užtikrinančių sprendimų. Šiam projektui pagal specialų užsakymą buvo gaminami produktai Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Ypač plačios neakinančios sklaidos darbo vietų šviestuvai, išskirtinio dizaino sprendiniai, skirti būtent šiam projektui“, – pasakoja E. Gerdzevičius.

Patalpų interjerui ieškota ir modernių standartinių bei nestandartinių apšvietimo sprendimų, derančių prie bendro dizaino, taip išryškinant architektūrines bei dizaino formas bei tekstūras. Buvo sukurti specialaus tipo šviestuvai, pakartojantys lubų segmentus bei architektūrinius sprendinius.

Bendrovei „Šviesos technologijos“ patikėtas projektas įgyvendintas sėkmingai. „Visi kliento iškelti reikalavimai mums yra svarbūs, todėl visuomet stengiamės išsikelti sau aukščiausius tikslus ir siekti nepriekaištingo bendro rezultato“, – tikina pašnekovas.

Dėmesys ne tik biuro funkcionalumui, bet ir jaukumui, patogumui bei individualioms erdvėms, sukūrė teigiamas emocijas skatinančią aplinką, į kurią norisi grįžti ir joje maloniai bendrauti su kolegomis.

Tadas Kazakevičius nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Kalnaberžės dvaro atgimimui – paskola

Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui skirta kiek daugiau nei pusė milijono. Pasak projektą įgyvendinančios įmonės UAB „Rangon“ vadovo, siekiama…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų