Netradicinis statinys prie Klaipėdos – kupolinis darželis iš molio


Jakų gyvenvietėje prie Klaipėdos netrukus vietiniai vaikai pradės lankyti unikalų, šešių kupolų komplekso lauko darželį. Iš ekologiškų medžiagų pastatytas statinys yra sulipdytas lyg korys, todėl darželiui buvo parinktas simboliškas pavadinimas „Koriukas“.

 

„Idėja kilo internete atradus japonų statomus kupolinius namus. Jie juos pagrinde stato dėl žemės drebėjimų, o taip pat ir nesunku prijungti papildomus namelius, kuomet pagausėja šeima.

Patį namelių išdėstymą panašų matėme Lenkijoje, kur teko važiuoti apsižiūrėti prieš įgyvendinant projektą. Netrukus sužinojome, jog molis gesina interneto ryšį“, – apie idėjos atsiradimo pradžią portalui Structum.lt pasakoja darželio vadovas ir Jakų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Dvarionas.

Darželį „Koriukas“ sudaro penki koridoriais sujungti kupolai po 40 kv. m. ir viduryje – didysis 80 kv. m. kupolas, kur bus erdvė užsiėmimams.

Darželyje bus sukurtos darbo vietos 7,5 etatui. Jame bus ugdomi 3–6 metų vaikai. Numatoma komplektuoti 4 mišraus amžiaus vaikų grupes. Šis projektas įgyvendinamas Europos Sąjungos fondų lėšomis.

 

jaku lauko darzelis koriukas

 

Statybos metu buvo naudojamas karkasas iš medžio, išorėje dedama medienos plaušo plokštė ir tarpe – ekologiška vata ir dar viena medienos plaušo plokštė su tinko bei molio sluoksniais. Ant kupolų „kepurių“ buvo uždėta speciali hidroizoliacinė medžiaga – kad drėgmė „nelįstų“ vidun.

Kupoliniai darželio pastatus šildys oras-oras sistema, jie prijungti prie centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tinklų. Patalpų vėdinimui įrengti stoglangiai bus valdomi distanciniu pultu arba jie galės užsidaryti automatiškai, oro tepmeratūrai pasiekus nustatytą ribą. Kupoliniai namai dėl bekampės formos vertinami dėl puikios oro cirkuliacijos.

Skelbiama, jog lauko darželis „Koriukas“ yra tiems tėvams ir vaikams, kurie itin vertina gamtą. Vaikai šioje ugdymo įstaigoje didžiąją laiko dalį leis greta esančiame 4 ha Jakų parke. Prie darželio planuojama pastatyti bičių avilius ir šiltnamius daržovėms auginti.

Darželio mokestis per mėnesį sieks 450 Eur (be maitinimo), tačiau suteikiama galimybė pasinaudoti Klaipėdos rajono gyventojams suteikiama 250 Eur kompensacija.

Projekto bendra sąmata 157 894,78 Eur, partnerio – Klaipėdos rajono savivaldybės – prisidėjimas 7 894,74 Eur.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų