Ekonominės ir geopolitinės priežastys lemia, kad nekilnojamojo turto (NT) sandorių Lietuvoje šiemet yra mažiau nei pernai, tačiau, šių metų rezultatai yra labai artimi tiems, kurie buvo fiksuoti dar iki pandemijos – 2019 metais, skelbia Registrų centras.
Šiais metais Lietuvoje iš viso įregistruota beveik 110 tūkst. NT sandorių – 18 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-spalį. Vien tik spalį įregistruota 11,2 tūkst. sandorių – 20 proc. mažiau nei pernai spalį, bet 3 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.
„Galima teigti, kad šiuo metu NT rinkos aktyvumas yra sugrįžęs į 2019 metus ir, dera prisiminti, kad tuomet buvo kalbama apie NT rinkos rekordus. 2020-aisiais NT rinkos aktyvumą ribojo pandemijos ir karantino įtaka, tačiau vėliau 2021 metais sandorių kiekis sparčiai šoktelėjo į viršų ir fiksavome visų laikų sandorių skaičiaus rekordus“, – pranešime sakė Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.
„Šiais metais matome „L“ formos kreivę – fiksuojame neigiamą metinį pokytį, tačiau galime sakyti, kad rinkos aktyvumas stabilizavosi“, – pridūrė jis.
Šiemet visoje šalyje įregistruota 29,1 tūkst. butų pardavimų – 11 proc. mažiau nei prieš metus, o vien spalį – 3 tūkst. arba 13 proc. mažiau nei 2021 metų spalį, bet 2 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.
Vilniuje šiemet įregistruota beveik 10 tūkst. butų pardavimų – 13 proc. mažiau nei prieš metus. Kaune butų sandorių skaičius per metus sumažėjo 15 proc. iki 3,9 tūkst., o Klaipėdoje – 17 proc. iki 2,5 tūkstančio.
Šiemet Lietuvoje taip pat įregistruota 11,3 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 16 proc. mažiau. Vien spalį įregistruota beveik 1,2 tūkst. pardavimų – 13 proc. mažiau nei pernai spalį, tačiau beveik tiek pat kaip ir šių metų rugsėjį.
Visoje šalyje taip pat įregistruota 52,9 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 22 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-spalį, o vien spalio mėnesį – 5,3 tūkst., arba 23 proc. mažiau nei pernai spalį, bet 3 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.
Tinklalaidės DnA+ epizode pristatomas Vilniaus stoties regeneracijos projektas:
Šaltinis: BNS