Palangoje prikeltas modernizmo architektūros perlas: įrengė 23 prabangius apartamentus


Palangoje po daugiau nei metus trukusio remonto darbų buvę „Šilko“ fabriko poilsio namai tapo prabangių apartamentų projektu „Palanga Dreams“. Maironio gatvėje stovinčiame trijų aukštų pastate „Palanga Dreams“ iš viso suprojektuotos 23 prabangios poilsio erdvės.

 

Įspūdingos architektūros vėlyvojo modernizmo pastatas Palangoje pastatytas pagal architektės Irenos Likšienės projektą, o pastaraisiais metais stovėjo apleistas. Prikelti pastatą naujam gyvenimui ir investuoti į jį pasiryžusios bendrovės UAB „Reefo“ vadovas Karolis Aidulis teigia, kad užbaigus atnaujinimo projektą pastatas tapo išraiškingu ir šiuolaikišku poilsio apartamentų kompleksu.

„Įsigiję pastatą pasirinkome sunkesnį sprendimą – ne griauti, o kurti atnaujinimo projektą, išlaikant vertingiausius pastato bruožus. Žinoma, šis sprendimas buvo brangesnis ir gerokai sudėtingesnis, bet galutinis rezultatas tikrai to vertas – tokių sprendimų nėra jokiuose modernios statybos projektuose.“

 

palanga dreams maironio g 12

 

Projekto pagrindinis finansinis partneris – verslo paskolų fondas „NuCapital“. „Finansuodami nekilnojamo turto projektus, pirmenybę teikiame išskirtiniams projektams. Tikime, jog tokie projektai bus paklausūs tarp būsimų pirkėjų. Mums imponuoja patyrusios ir kompetentingos vystytojų komandos. Būtent tai radome „Reefo“ projekte. Tai išskirtinis produktas ne tik Palangoje, bet ir visoje Lietuvoje, džiaugiamės galimybe prisidėti prie jo vystymo nuo pat pirmojo etapo,“ – sako „I Assset Management“ valdybos narys ir „NuCapital“ fondo valdytojas Martynas Kavaliauskas.

Atnaujintame pastate išsaugoti fundamentalūs išlikę elementai – įspūdingas vestibiulis su atrijumi ir šešių metrų lubomis, originalūs lenkti bangos formos balkonų aptvėrimai, monolitinės laiptų pakopos ir pastatą juosiančios kolonos. Šiuolaikinės architektūrinės išraiškos priemonės ir technologijų galimybės leido suteikti pastatui naują kokybę.

 

 palanga dreams maironio g 12

 

Inspiruotas jūros

Pastato architektė I. Likšienė žurnalui STRUCTUM pasakojo, kad projektas parengtas ir realizuotas 1985–1987 metais. „Tuo metu mudu su vyru Gintu Likša ir dukromis jau šešerius metus gyvenome ir dirbome Palangoje. Aplinka ir jūra inspiravo. Kiekvienas naujas objektas buvo didelis iššūkis ir atsakomybė. Didelė privilegija projektuoti mieste, kuriame gyveni, jauti erdvę, žinai kiekvieną kampą. Visada gali pasitikrinti savo sprendimų teisingumą vietoje“, – sakė ji.

„Šilko“ fabriko poilsio namų architektūrinį sprendimą, pasak architektės, diktavo centrinė miesto dalis, santykinai nedidelis kampinis sklypas Gintaro ir Maironio gatvių sankirtoje ir gana nemaža projekto apimtis. Išeities pozicija: kampas, pastato ašis, simetrija, aiški struktūra, įtrauktas įėjimas į jį, laipsniškas aukštėjimas į sklypo gilumą.

Taip atsirado kompaktiškas tūris su stogu-terasa virš sutapdintos stogo dalies ir atrijumi pastato viduje, aplink kurį išdėstytos gyvenamosios patalpos ir infrastruktūra. Pastato fasadus formuoja tūrių, aklinų ir įstiklintų plokštumų kaita. Siekta, kad statinys kuo organiškiau integruotųsi į aplinką, būtų apžvelgiamas visais rakursais ir iš visų atstumų, neužgožtų kampo, būtų lengvas, plastiškas ir skaidrus.

 

palanga dreams maironio g 12

 

„Nors tuo metu beveik išimtinai projektuose galėjome naudoti tik unifikuotus gelžbetonio ir medžio gaminius iš vienintelio katalogo, atsirado šiek tiek monolitinių perdenginio elementų fasado ir vidaus erdvių plastikai išgauti, mozaikinio betono (teraco) grindys, laiptai“, – prisimena I. Likšienė. Jos teigimu, minėtų dalykų visuma ir sudaro išliekamąją šio pastato vertę kaip laikotarpio ženklo, architekto to meto mąstymo aktualumą šiandien ir ateityje. Konkretaus pastato architektūrinę vertę turėtų patikrinti laikas.

Vertindama pastato atnaujinimo projektą „Palanga Dreams“, architektė sakė: „Džiaugiuosi, kad projekto sumanytojas ir jo komanda įžvelgė pastato potencialą ir prikėlė naujam gyvenimui kita paskirtimi. Pastatas atkurtas ir interjerai įrengti profesionaliai ir su meile.“ Vis tik kaip projekto autorė kai kurių sprendimų būtų siūliusi atsisakyti ar juos pakoreguoti. Ji apgailestauja, kad neteko susipažinti su rengiamais projektiniais pasiūlymais ir atkūrimo projekto rengėjais projektavimo metu. Architektė įsitikinusi, kad  bendradarbiavimas su pirminio projekto autoriumi būtinas, o nekilnojamo turto vystytojai rengiamų projektų galutinį rezultatą gautų tik geresnį.

 

palanga dreams maironio g 12 interjeras

 

Spinduliuojanti harmonija

Atnaujinto pastato bendrąsias erdves kūrė ir apipavidalino interjero dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė. Ji prisimena, kad pirmą kartą pamatytas objektas padarė didelį įspūdį: „Pastatas spinduliavo harmonija, jo natūralios bangos užbūrė, norėjosi jį apglėbti ir išsaugoti“, – sakė ji portalui structum.lt. Naujojo „Palanga Dreams“ apartamentų komplekso dizaino koncepcija negimė iš karto, o pagrindiniai aspektai, kurie padiktavo vidaus erdvių sprendinius ir įkvėpė, pasak interjero dizainerės, buvo pats pastatas ir jo formos, taip pat buvęs interjeras.

Kalbėdama apie spalvų ir medžiagiškumo pasirinkimą, interjero autorė teigė negalėjusi neatiduoti duoklės pastato statybos metams būdingoms tekstūroms ir apdailai. Būtent todėl koridoriuose prie įėjimų į apartamentus matome vertikaliomis linijomis suformuotą šiltos pilkos spalvos dekoratyvinį tinką, kurio struktūra ir dekoratyvumas persikelia ir ant kitų sienų.

Interjero epicentras – teatrališkos nuotaikos atrijaus erdvė, tarsi išdidintas koridorių sienų vertikalaus dekoro variantas: aukštyn besistiebiančios „bangelių“ linijos su LED apšvietimu. Interjero autorė teigė pasirinkusi paslėpto apšvietimo sprendimą, vengdama papildomų šviestuvų ir harmoniją trikdančių detalių. „Tai labai pasiteisino, nes suteikė interjerui šiuolaikiškumo neapkraunant erdvių, o patalpose juntama didybė, aukštis, harmonija ir sinergija tarp atskirų elementų“, – sakė ji.

Visos pagrindinės pastato formos išsaugotos: erdvės epicentras, formos, balkonai, laiptai ir turėklai atkurti tokie, kokie buvo originalūs, ir net langų iš vestibiulio į laiptines vietas interjero autoriai išlaikė tas pačias, tik suteikė naujas formas. Išliko ir užuomina į buvusius stoglangius. A. Stanikūnaitė-Pocienė įsitikinusi, kad pastato esybė išliko gyva, nors buvo nelengva, nes, pasak jos, ne paslaptis, kad pastatyti nauja neretai yra lengviau, nei atnaujinti sena.

 

Sudėtingi apdailos sprendimai – unikaliems rezultatams

Viena pirmųjų apdailos įmonių, po bendrųjų statybos darbų užbaigimo įžengusi į šį išskirtinį objektą, buvo „Avectus“ grupės įmonė „Proneksas“. Jai patikėta įrengti „Palanga Dreams“ apartamentų komplekso demonstracinius apartamentus  pagal dizainerės Agnė Stanikūnaitės-Pocienės projektą.

Kaip sakė įmonės „Proneksas“ vadovas Arnoldas Laurišonis, nekilo abejonių, kad šis projektas žada daug iššūkių, nes yra nestandartinis ir įgyvendinant sudėtingo dizaino viziją reikės rasti daug nestandartinių sprendimų.

„Pronekso“ komanda įrengė šešis komplekso apartamentus. A. Laurišonis neslėpė, kad darbų pradžią sunkino pasaulinė pandemija, vėliau – karas Ukrainoje, dėl ko sutriko pasaulinės statybinių medžiagų ir gaminių rinkos. „Dirbdamas tokiame dideliame objekte, kur įgyvendinami individualūs projektai, visada esi priklausomas nuo kitų išorinių veiksnių“, – sako įmonės vadovas. Vėluojantis tiekimas nesustabdė „Pronekso“ komandos darbo, tik pakeitė darbų eiliškumą.

 

palanga dreams maironio g 12

 

Dirbant nestandartiniuose objektuose, svarbu rasti tinkamus technologinius sprendimus ir įgyvendinti originalius dizainerių sumanymus. „Palanga Dreams“ apartamentų komplekse kiekvienas apartamentas skirtingas ir savitas, erdvės nestandartinės, todėl reikia didelio profesionalumo kokybiškai atlikti apdailos darbus.

Sienų apdailai, kaip ir bendrosiose  erdvėse, naudotas įvairus dekoratyvinis tinkas, vietoje dažomos MDF plokštės. Pavyzdžiui, vienuose komplekso apartamentuose pasirinkta mikrocemento danga, kuri, pagal dizaino sumanymą,  turėjo būti nušlifuota taip, kad būtų gautas glotnus paviršius, be jokių porų, tarsi laiptų danga būtų poliruoto kaulo.  Kituose, šeimininkų ir dizainerių sumanymu, įrengta rifliuota sienų danga. Taip pat dekorui naudojamas labai populiarus šiuolaikiniuose interjeruose molio tinkas ir kitos natūralios medžiagos.

Atnaujintame „Palanga Dreams“ komplekse apartamentų savininkai nori įsirengti modernias inžinerines sistemas ir išmanų apšvietimo bei šildymo sistemų valdymą. Statybos darbų įmonei, pasak A. Laurišonio, tenka ieškota sprendimų, kaip pastate paslėpti gausias inžinerines sistemas.

„Pronekso“ specialistai dažnai įgyvendina nestandartinius dizainerių norus, įmonės specializacija – vidaus renovacijos projektai. „Proneksas“ dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Nyderlanduose, Amsterdame ten yra renovavusi ne vienus prabangius apartamentus.

 

Drąsūs baldų projektai

Projektas „Palanga Dreams“ pareikalavo iš jo dalyvių nestandartinių sprendimų jau nuo pirmųjų darbų. Apartamentų komplekso demonstracinių apartamentų baldus pagal dizainerės Agnės Stanikūnaitės-Pocienės projektą pagamino „TOGA design“ (įm. „Gyvos idėjos“) – baldų gamybos ir konsultacijų įmonė, sėkmingai įgyvendinanti net pačius sudėtingiausius sumanymus.

Demonstraciniam projektui „TOGA design“ gamino visus korpusinius baldus, skirtus virtuvės ir vonių zonoms, drabužines. Taip pat buvo gaminami sienų dekoro elementai ir kiti smulkesni dizaino objektai, projektuoti atsižvelgiant į konkrečias erdves: konsolės, veidrodžiai, kosmetinis staliukas, lovos galvūgalis ir kt. Anot įmonės vadovo Tomo Zavecko, baldams gaminti pasirinktos estetiškos, praktiškos ir funkcionalios medžiagos, iš kurių dominuojančios – ąžuolo faneruotė ir masyvas, natūralus akmuo, stiklas, veidrodis.

 

palanga dreams maironio g 12

palanga dreams maironio g 12

 

„Visi mūsų projektai yra sudėtingi ir reikalaujantys daug dėmesio, – sakė T. Zaveckas. – Dirbame su profesionaliais dizaineriais, kuriančiais įspūdingus interjerus. Jiems įgyvendinti būtini gerai apgalvoti sprendimai tiek funkcionalumo, tiek medžiagiškumo, tiek konstrukcine prasme. Būtent tai ir siūlome, todėl esame pageidaujami gamintojai rimtiems projektams.“

„TOGA design“ gamina aukštos kokybės nestandartinius baldus tiek privačioms, tiek viešoms erdvėms. „Dirbame su mums įdomiais projektais, parengtais profesionalių architektų bei dizainerių. Gamindami baldus siūlome platų medžiagų pasirinkimą, patikimą furnitūrą, o tai suteikia mūsų partneriams laisvę kurti drąsiai.“ – pristato savo veiklą „TOGA design“.

 

palanga dreams maironio g 12 interjeras

 

„Bangelės“ privertė pasukti galvą

Įspūdingiausia „Palanga Dreams“ pastato erdvė – pagrindinio vestibiulio atriumo siena, kuri įspūdingai dekoruota stiebiasi aukštyn banguodama. Įspūdį sustiprina sumaniai paslėptas LED apšvietimas.

Bendrovės „Admodum“ vadovas Donatas Česnulis sako, kad pasiūlymas įgyvendinti šią išskirtinę interjero dizaino idėją – vestibiulio „bangeles“ – jo įmonės nenustebino. „Mūsų įmonė gamina nestandartinius baldus pagal kliento ar dizainerio sumanymus. To, ko nepadaro kiti, padarome mes. Klientai su mumis gali įgyvendinti visus savo norus, nes mes nežinome žodžio „neįmanoma“: viskas įmanoma, tik reikia turėti noro“, – sako jis.

„Admodum“ šiam projektui pagamino vestibiulio baldus, atliko koridoriaus balkonų apdailą ir sumontavo „bangeles“ ant vestibiulio sienos. Pastarajam sumanymui įgyvendinti ilgai ieškota tinkamo sprendimo. Puiki ir išganinga idėja kilo įmonės konstruktoriui, kuris sugalvojo padaryti konstrukciją iš polistireno putplasčio, tada pavyko rasti sprendimą, kaip tą putplastį sumontuoti ir pritvirtinti LED, kuriems sujungti sienos „bangelėse“ panaudota 580 LED. Išsprendus techninius iššūkius, beliko putplasčio konstrukciją dekoruoti.

 

palanga dreams maironio g 12

 

Dar vienas kūrybiškas ir meno kūrinio vertas „Admodum“ gaminys – pastato koridoriuje ir vestibiulyje metalizuotu dekoru dengta medienos dulkių plokštė (MDF).

Didelis iššūkis įmonės komandai buvo surasti techninį sprendimą pastato bendrųjų erdvių balkonų apdailai atlikti. Kadangi lenkti bangos formos balkonų aptvėrimai išliko originalūs, atnaujinant reikėjo pakartoti jos formą. Tačiau didžiausia problema buvo ta, kad nerasta tikslių pastato brėžinių, o tai labai apsunkino sprendimų paiešką. Kaip pasakojo D. Česnulis, didelis iššūkis buvo prie senos balkonų konstrukcijos pritvirtinti naują apdailą. Konstrukciją teko sutvirtinti metaliniais rėmais, kad ji būtų tvirta ir saugi. Apdailai panaudota baldų plokštė MDF su Alpi ąžuolo lukštu, padengta laku.

„Manau, kad „Palanga Dreams“ – išskirtinis gyvenamosios paskirties objektas. Apartamentų pastato vestibiulyje įrengta bendroji erdvė sukuria šiltą jausmą, galima pabendrauti su kaimynu jaukioje namo erdvėje, nebūtinai tarp durų arba asmeninėje namų erdvėje“, – sakė D. Česnulis. Nepaisant kilusių iššūkių, „Admodum“ vadovas mano, kad pastato vestibiulio sienos bangelės – įsimintiniausias jo įmonės darbo rezultatas ir geriausias įgyvendintas sprendimas šiame projekte.

 

Akmens raštai puošia laiptus

Gaminių iš akmens tiekimo, prekybos, gamybos bei montavimo įmonė „Akmenstata“ prie projekto „Palanga Dreams“ prisidėjo visais savo gamybiniais padaliniais. Įrengiant įvairius apartamentus, buvo naudojami na- tūralūs akmenys: klasikinis šviesiai baltas su švelniomis gyslelėmis lygiame paviršiuje marmuras „Bianco Carrara“ ir gana retas dėl savo neįprastos spalvos žaliasis marmuras „Dreaming Green“, pasižymintis elegantiška aukščiausios klasės estetika, kurios ieško daugelis dizainerių; taip pat naudotos dirbtinio akmens plokštės ir akrilinis akmuo, arba vadinamasis lietas akmuo.

Kaip pasakojo įmonės atstovai, sudėtingiausia šio projekto dalis buvo pagrindiniai vestibiulio laiptai, dekoruoti marmuru „Dreaming Green“. Šie laiptai pastate išliko originalūs. Jiems trūko simetriškumo ir tinkamo lygiavimo, o pagal naują dizaino viziją laiptus sumanyta apvilkti ne vientisu akmeniu, o natūralaus akmens plokštelėmis, kurios sukurtų skulptūriškas laiptų pakopas ir priešpakopius. Todėl projekto parengiamieji darbai pareikalavo nemažai profesionalumo ir kūrybiško požiūrio.

Komandos specialistai po matavimų objekte pasidarė šabloną. Programuojamomis pjovimo staklėmis ant šablono sudėliojome tolimiausių radiuso taškų koordinates: sujungus linijomis sukūrėme tinkamus kampus, kurie vėliau virto „laiptų dėlione“. Naujai dekoruotų laiptų „Dreaming green“ marmuro plokštelės yra skirtingos, klijuotos 45 laipsnių kampu.

 

palanga dreams maironio g 12

 

„Akmenstata“ taip pat dalyvavo objekte įrengiant demo kambarį: naudojo Cosentino prekės ženklo gaminius. Pagal dizaino viziją virtuvės stalviršiui pasirinkta „Silestone Nolita“ plokštė – šviesaus ir aiškaus atspalvio, su smulkiais, išblukusiomis baltos ir pilkos spalvos atspalviais. Šio prekės ženklo plokštę 90 proc. sudaro natūralus kvarcas, todėl ji yra nepaprastai kieta ir elastinga medžiaga.

Vonios kambariuose buvo naudojamos „Dekton Bergen“ ir „Dekton Shell“ prekės ženklo plokštės. Jų paviršius novatoriškas: plokštės gaminamos iš sudėtingo ir unikalaus žaliavų mišinio – naudojamos stiklo, porceliano ir kvarco medžiagos. Praustuvės kriauklė vonios kambaryje suprojektuota skulptūriška, nes naudota „Dekton“ plokštė turi gerąją ir blogąją pusę, tad pagal dizaino viziją kriauklės sienelės buvo storinamos ir jungiamos 45 laipsnių kampu.

 

palanga dreams maironio g 12

 

Viename iš atgimusio pastato vonios kambarių taip pat galima rasti ir įmonės „Akmenstata“ projektuotą konsolę, kuri pagaminta iš „Himacs Frosty Volcanic“ medžiagos – tai akrilinis akmuo, kurio savybės leidžia kūrybiškai pažvelgti į gamybą ir sukurti originalų rezultatą.

Šiuo metu Akmenstata ruošia orginalią erdvę naujame Paupio rajone, kurioje bus laukiami visi norintys gyvai pažinti akmens panaudojimo galimybes interjere bei eksterjere.

Erdvės dvelkia gintaru ir vanile

Atrodo, labai natūralu, kad išskirtinio dizaino erdvėse dvelkia jaukus šiltas gintaro ir vanilės aromatas. Kvapų galia sukuria nuostabią nuotaiką, puikią atmosferą ir teigiamai veikia pojūčius.

Kvapo uždavinys – papildyti ir sustiprinti regos ir lytėjimo pojūčius interjere. Renkant kvapus, atsižvelgiama į patalpas, kuriose jie bus skleidžiami, ir jų paskirtį. Pirmiausia išanalizuojamas patalpos interjeras, dominuojančios spalvos, medžiagos, baldai. Siekiama, kad kvapai maksimaliai atitiktų objekto interjero sprendimus.

Kaip sako bendrovės „Kvapai verslui“ vadovas Ignas Gaigalas, geriausi kvapų ir interjero deriniai atsiranda tada, kai renkant kvapus dalyvauja interjero kūrėjai. Šie projekto dalyviai geriausiai jaučia kvepalų ir interjero suderinamumą.

Apartamentų komplekso „Palanga Dreams“ projekte sprendimą dėl kvapų priėmė interjero autorė, o tai, pasak I. Gaigalo, lėmė puikų derinį. Pasirinkta kompozicija STARZ, kurios viršutinės aromato natos – kokosai, juodieji serbentai, melionai, jazminai, bergamotės, apelsinai. Vidurines aromato natas sudaro raudonosios uogos, slyvos, abrikosai, persikai, jazminai, kmynai, muskatas, rožės. Bazinės natos – pačiuliai, šokoladas, vanilė, tongapupės, gintaras, muskusas ir santalai.

 

palanga dreams maironio g 12

 

Bendrovė „Kvapai verslui“ visiems savo verslo klientams siūlo aukščiausios kokybės prancūziškus kvepalus iš savo kolekcijos. Pasak įmonės vadovo, šiuolaikiniam klientui įprasta naudoti aukštos kokybės asmeninę parfumeriją, todėl ir patalpoms kvepinti kokybinė kartelė yra labai aukšta.

Patalpų kvepinimo technologija apima kvepalų esenciją (koncentruoti kvepalai, aliejai) ir profesionalią, Olandijoje gaminamą kvepinimo įrangą, kuri išsiskiria patikimumu ir tiksliu darbu skleisdama esenciją.

Patalpoms kvepinti naudojami gryni, koncentruoti prancūziški kvepalai, jų sudėtyje nėra papildomų cheminių skiediklių, alkoholio ar vandens.

Dvylikos metų kvapų rinkodaros sprendimų kūrimo patirtį sukaupusi įmonės komanda visada pasiryžusi nueiti papildomą mylią dėl kokybės gerinimo.

„Palanga Dreams“ fasade banguojančios terasų linijos sukuria lengvo, lyg pušų šakos besisupančio objekto įspūdį. Žolynais siekiama paryškinti šią viziją, o aplinkoje aiškiai matomam objektui neleidžiama nutolti nuo natūralaus kraštovaizdžio, siekiant integruoti į aplinką. Priešais pagrindinį įėjimą augantis vešlus dvikamienis beržas prie gatvių sankryžos padiktavo kitų medžių ir krūmų pasirinkimo koncepciją. Aukšto medžio paunksmėje žaliuojantys vešlūs žolynai ir krūmai sukuria kraštovaizdyje skirtingą aukštį.

Priekinėje pastato pusėje siūbuoja aukšta paprastoji pušis ir himalajiniai berželiai, o prie jo šono veši dvi formuotos pušys, taip pat sklype auga kukmedžių ir kalnapušių. Dėl spygliuočių sklypas visus metus išlieka žalias.

Po statybų stengiantis kuo greičiau estetiškai sutvarkyti aplinką ir atkurti kraštovaizdį, pasirinktas sprendimas sklype sodinti brandžius medžius ir krūmus bei ypač didelius žolinius augalus, pavyzdžiui, kininiai miskantai buvo sodinami tokie dideli, kad atvežti didesniuose nei 10 litrų vazonuose. Taip apželdinus aplinką per trumpą laiką buvo sukurtas norimas kraštovaizdis ir sklypas tapo tvarkingas.

 

OBJEKTAS: Poilsio apartamentai

ADRESAS: Maironio g. 12, Palanga

VYSTYTOJAS: „Reefo“

ARCHITEKTAI: Irena Likšienė

INTERJERO DIZAINAS: Agnė Stanikūnaitė-Pocienė

APARTAMENTŲ SKAIČIUS: 23

INVESTICIJOS: 4,5 mln. Eur

REKONSTRUKCIJOS PRADŽIA: 2021 m.

REKONSTRUKCIJOS PABAIGA: 2022 m.

 

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų