Palėpė Užupyje


Ar palyginti nedideliuose namuose miesto centre atsiras vietos laipiojimo sienai? Žinoma! Dar daugiau – kodėl idėjos nepanaudojus kaip pagrindinio interjero akcento? Juk ši veikla namų gyventojus kaskart puikiai nuteikia, be to, laipiojimo įranga – daili. Būtent taip – lengvai ir be jokių abejonių – sporto, laisvalaikio elementas tapo naujų namų ašimi.

Projekto autorės: Janina Basova ir Eivina Lazickaitė

Objekto pavadinimas, vieta: palėpė Užupyje, Vilnius

Įgyvendinimo metai: 2017

Plotas: 71 m2

Nuotraukų autorius: Norbert Tukaj

Butas – viršutiniame aukšte, tad čia aukštos lubos svetainės, virtuvės ir valgomojo zonoje. Dėl to pirma mintis ir buvo laipiojimo sieną įrengti būtent šioje erdvėje, išnaudoti jos aukštį. Tam, kad sportinis elementas keltų daugiau asociacijų su namais, o ne sporto sale, nutarėme sienai šioje zonoje suteikti šiltą medžio tekstūrą. Dailus aukštos medžio juostos vaizdas įkvėpė pabrėžti visą palėpės skliautą, tad juostą pratęsėme lubomis ir ant priešais esančios sienos.
Ši skulptūriška detalė taip pat subtiliai suskirsto zonomis valgomojo erdvę, kuri apšviečiama nuo dekoratyvinių sijų nuleistais šviestuvais. Sijų viršuje numatytas apšvietimas į skliautą padiktavo netiesioginio apšvietimo koncepciją visuose namuose.
Originaliam buto planui pernelyg didelių pokyčių nereikėjo. Vis dėlto norėjome palengvinti kasdienius gyventojų rūpesčius, dalį didelio vonios kambario paversdami drabužine, dalį – spinta specialiai skalbimo ritualui paslėpti.
Namuose vyrauja lengvos monochrominės spalvos, natūralios medžio detalės suteikia šilumos ir jaukumo, visi interjero sprendimai – paprasti ir funkcionalūs, o laipiojimo sienos elementas niekada neleidžia pamiršti, kad gyvenimas yra gražus, nes po visų darbų galų gale laukia mėgstamas laisvalaikis. 

www.kubinismetras.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų