Panevėžio autobusų stotis – dešimtmečius laukto objekto statybos baigtos


Panevėžyje baigiamas įgyvendinti dar vienas projektas – baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį, iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažinti virtualiai – pasitelkus visuomenės informavimo priemones.

Pasak Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko, pastaruoju metu juntamas panevėžiečių ir miesto svečių susidomėjimas naująja autobusų stotimi dar kartą įrodo, kaip miestui reikėjo tiek naujos autobusų stoties, tiek tvarkomo ir atnaujinamo miesto centro.

„Šis objektas svarbus tiek miestui, tiek keliaujantiems. Nuosekliai dirbame, kad sustiprintume Panevėžio, kaip strateginio logistikos centro poziciją, kadangi čia susikerta svarbiausios Lietuvą su kitomis šalimis jungiančios automagistralės, būsima „Rail Baltica“ vėžė. Džiaugiuosi, kad profesionalios komandos dėka pasiekėme finišo tiesiąją ir jau visai netrukus atversime patrauklų, šiuolaikišką autobusų stoties pastatą su peronu. Miestui pasisekė, nes dirbame ir bendradarbiaujame su geriausiais mūsų šalies architektais – Panevėžio autobusų stotį suprojektavusi Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko komanda yra viena stipriausių Lietuvoje, todėl, manau, jau visi pastebėjo, kad naujoji stotis išsiskiria architektūriniais sprendimais, kuriuos puikiai įgyvendino statybų rangovai iš Panevėžio“, – sako Panevėžio miesto meras R. Račkauskas.

46,45 arų sklype pastatytoje autobusų stotyje įrengtas daugiau nei 421 kv. m plotą užimantis pastatas bei didesnis nei 1 tūkst. 800 kv. m keleivių išlaipinimo, įlaipinimo ir prastovų vietos keleiviniam transportui peronas.

„Atliekant Panevėžio autobusų stoties projektavimo darbus mūsų komandai – Daliai Uogintei, Justinai Lenauskienei bei man  – pirmiausia rūpėjo įnešti aiškumo ir tvarkos į miesto centrą, todėl pasiūlėme senąją stotį perkelti į gretimą sklypą. Mūsų nuomone taip autobusų stotis turi tapti daug patrauklesnė žmonėms. Žinoma, šis objektas dar nėra visiškai baigtas, greitu metu atsiras stoties peroną pratęsiantis skveras, parkelis, tad ši vieta palaipsniui išgražės kaip ir visas Panevėžys. Kuriant Panevėžio autobusų stoties pastato dizainą, mes jį pasirinkome šiek tiek kitokį, kadangi nesinorėjo tradicinio pastato, o norėjosi paviljono parke. Žvelgiant į ateitį, suaugus medžiams ir aplink atsiradus jų naujų, gamta bei architektūra tarsi susilies į visumą, sukurdama specifinę oazę, o pats aiškaus perimetrinio užstatymo, tradiciniam pastatui būdingų bruožų neturintis autobusų stoties pastatas, taps tarsi skulptūra parke“, – apie architektūrinius sprendimus pasakojo Nacionalinės premijos laureatas, architektas Rolandas Palekas.

Autobusų stoties pastatas padalintas į dvi dalis: keleivių erdves – kavinę, viešąjį tualetą, laukimo salę bei uždaresnę zoną, susidedančią iš keleivių aptarnavimo patalpų – bagažo saugyklos, mažųjų siuntų tarnybos patalpos, bilietų kasų, vairuotojų poilsio patalpų ir stoties administracinių patalpų, t. y. kabinetų, dispečerinės. Panevėžio autobusų stoties erdvės pritaikytos ir žmonėms su negalia bei keleiviams su kūdikiais. Stoties viduje ir peronuose įrengta moderni keleivių informavimo sistema, savitarnos bilietų įsigijimo kasa, visa teritorija stebima vaizdo stebėjimo sistema. Viešojo transporto naudotojų patogumui įrengti informaciniai ekranai, kurių dėka bus galima sužinoti aktualią ir realiu laiku pateikiamą informaciją apie maršrutus.

Po Panevėžio miesto autobusų stoties stogine įkurtas peronas, dalis stoginės bus apželdinta, čia jau įrengta automatinė laistymo sistema. Po pastatu bei perono teritorija daugiau nei 2 tūkst. 300 kv. m užimančiame plote  įrengta vieno aukšto 87 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, 4 vietos esančios arčiausiai lifto – pritaikytos žmonėms su negalia, taip pat įrengta 18 vietų elektromobiliams. Čia taip pat įrengtos dviračių parkavimo vietos, dviračių remonto stotelė.

Panevėžio miesto autobusų stoties pastato konstrukcijoms įrengti panaudota daugiau nei 3 tūkst. 300 kub. m monolitinio gelžbetonio, įrengta daugiau nei 2 tūkst. 800 kv. m betono trinkelių bei atnaujinta 570 kv. m šaligatvių danga, įrengta 480 kv. m ploto užimanti veja bei 230 kv. m apsodinta gėlynais, kuriuos laistys automatinė laistymo sistema.

„Turime kompetentingą statybininkų brigadą, tad Panevėžio autobusų stoties projekto įgyvendinimo darbai vyko sklandžiai. Išskirčiau keletą objektų, prie kurių statybininkams teko paplušėti labiau – tai 14 m aukščio monolitinės kolonos bei stoties pastato laužyto denginio konstrukcijos įrengimo darbai. Naudojome apdailinį betoną, perdangos klojiniai taip pat buvo su raštu, kurį reikėjo visąlaik išlaikyti. Tokius darbus atlikti teko itin kruopščiai ir tai užėmė nemažai laiko. Komanda dirbo profesionaliai, todėl džiaugiamės savo darbuotojais ir tuo, kad galėjome prisidėti prie miesto atsinaujinimo“, – sakė UAB „Kriautė“ statybos darbų vadovas Sigitas Briedelis.

Projektuojant autobusų stotį daug dėmesio buvo skiriama ir šios miesto dalies eismo saugumui bei tvarkos palaikymui – autobusai į stotį pateks iš Savanorių aikštės pusės, taip saugiausiai sprendžiamas pėsčiųjų, neįgaliųjų, dviračių, autotransporto judėjimas, vengiant srautų susikirtimo. Bus įrengtos saugaus eismo priemonės, kelio ženklai, perėjos su apšvietimu, nauji LED šviestuvai stoties bei pėsčiųjų takų apšvietimui ir kt.

Pradėjus veikti naujajai autobusų stočiai pastatai ir kiti inžineriniai statiniai dabartinėje stotyje nebebus naudojami pagal ligšiolinę paskirtį. Jau yra parengtas autobusų stoties teritorijos konversijos, pritaikant ją komercinei ir bendruomenių veiklai, techninis projektas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų