G. Kartano nuotr.

Panevėžyje baigtas statyti estetika ir modernumu išsiskiriantis S.Eidrigevičiaus menų centras


Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.

„Panevėžys visada buvo ir yra profesionaliojo meno kūrėjams atviras miestas. Džiaugiuosi, kad solidus mūsų miestą Lietuvoje ir pasaulyje galintis reprezentuoti Stasio Eidrigevičiaus menų centras atveria duris. Tikiu, kad savo architektūriniais sprendimais išsiskiriantis pastatas bus ryškus ženklas Panevėžio regiono architektūriniame kontekste, o pats „Stasys Museum“ taps reprezentaciniu Aukštaitijos sostinės simboliu. Laukti buvo verta“, – sakė pranešime cituojamas Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Estetika ir modernumu išsiskiriančiame keturių aukštų pastate „Stasys Museum“ vidaus erdvės buvo planuojamos sekant pasaulines daugiafunkcių menų centrų tendencijas, kurioms svarbu ne tik patalpų įvairovė, bet ir galimybė jas transformuoti. Daugiau nei 3700 kv. m ploto pastate suprojektuotos daugiafunkcės erdvės yra modifikuojamos ir lengvai pritaikomos skirtingiems scenarijams, tad jų panaudojimo galimybės išties plačios. Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kuriame įrengtas vestibiulis, moderni meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė.

240 kv. m dydžio modernioje, drėgmės ir temperatūros režimą palaikančioje kūrinių saugykloje šiuo metu laikoma apie 1200 Stasio Eidrigevičiaus muziejui padovanotų įvairių tapybos, grafikos, fotografijos, ekslibrisų ir kt. darbų, kuriems keliami jų mikroklimatui palaikyti būtini specifiniai reikalavimai.

Pirmajame aukšte lankytojus pasitiks moderni, atvira erdvė, kurioje veiks informacijos centras, kavinė, parduotuvė, kasos. Antrasis pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri prireikus bus pritaikoma įvairiems renginiams, konferencijoms. Edukacijoms yra skirta atskira erdvė. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs „Stasys Museum“ administracija. Trečiasis pastato aukštas – nuolatinė Stasio Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijos vieta. Ketvirtojo SEMC aukšto ekspozicijų salėje bus eksponuojamos įvairių meno krypčių keičiamos parodos. Ekspozicijos erdvėse bus išlaikomas stilistinis pastato vientisumas – modernus minimalizmas ir monumentalumas. Pastato išskirtinumas – nuo menų centro stogo – iš 30 m aukščio atsiveriant miesto panorama. Šioje terasoje sudaryta galimybė rengti kamerinius renginius.

Pastato projekto autoriai – architektūros idėjų konkursą laimėję architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė ir Ričardas Bertašius („IMPLMNT architects“). Projektą įgyvendino bendrovė PST („Panevėžio statybos trestas“).

Pasaulinio lygio „Stasys Museum“ bus vykdoma profesionaliojo meno sklaida, edukacinės programos, renginiai, konferencijos, bendruomeninės veiklos. Muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija, taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančiose meno bienalėse, simpoziumuose sukurti profesionaliojo meno kūriniai

Jau vyksta pasiruošimas atidarymo šventei. Įstaigos darbuotojams jai ruoštis padeda net 103 savanoriai iš visos Lietuvos. Nuo penktadienio, gegužės 31-osios, 11 val. lankytojai galės išvysti pirmąją muziejaus parodą, pristatančią Stasio Eidrigevičiaus kūrybą „ICON-O-STASYS“ ir susitikti asmeniškai su menininku.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų