Pasenusi Elektrėnų turgavietė gali sulaukti kardinalių pokyčių – parengtas teritorijos regeneracijos projektas


Nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 8“ buvo pateikta idėja, pagal kurią siūloma atnaujinti Elektrėnų turgavietės teritoriją. Projektas buvo apdovanotas už išraiškingiausią architektūrinę ambiciją.

 

Projekto autoriai – komanda „VA ARCH“ (Austėja Jurčiukonytė, Austėja Narusevičiūtė, Vigilija Petrikienė).

„Šiuo darbu atkreipiamas dėmesys į nefunkcionuojančią Elektrėnų turgavietės teritoriją su gretimybėmis, kuri neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių. Ištirtos turgaviečių formavimo perspektyvos šių dienų kontekste, problemos sprendimui sukurtas architektūrinis pasiūlymas, kaip sukurti erdvę, kuri taptų socialinės sąveikos vieta.

Siūlome performuoti pasenusią ir funkciškai neveikiančia turgavietės teritoriją su gretimybėmis išsaugant dalį esamų turgavietės pastatų ir apgaubiant juos nauja struktūra. Pietinėje sklypo dalyje projektuojamas co-working/co-living naujos architektūros kubas, kuris formuoja nebaigtą erdvę. Architektūrinė koncepcija jungtis tarp senos ir naujos architektūros.

 

Šiuo metu teritorija atrodo taip:

elektrenu turgaviete va arch

 

Teritorijos regeneracija projektuojama atsižvelgiant į ekologiškumo aspektus. Naujo projektuojamo kubo formos pastato stogas orientuotas Pietų kryptimi išnaudojamas saulės baterijos,o fasadams numatoma naudoti automatizuotos žaliuzės, kurios apsaugo pastatą nuo perkaitimo ir taupo jo energiją. Projektuojamas naujos turgavietės konceptas pritrauktų įvairesnio spektro lankytojus naudotis paslaugomis.

Turgavietėje kuriamos valgymo zonos būtų išnaudojamos ir aplinkinių ofisų lankytojų. Projektuojamas co-working; co-living (administracinis) pastatas orientuojamas į „freelancer‘ių“ kultūrą, kuri skatina kurti naujos koncepcijos darbo vietas ir erdves gyvenimui mieste. Tikimasi, kad darbo metu atrasti sprendiniai padės erdvę paversti gyvybinga socialinio diskurso terpe.

Tikslas sukurti vietą, kur vyksta intensyvūs socialiniai mainai ir atrasti kitokį požiūrį į turgų, kuris atitiktų ateities vizijas. — Pateikti architektūrinius sprendinius Elektrėnų turgavietės teritorijos potencialui išnaudoti; — Suprojektuoti naujovišką turgavietės struktūrą papildant multifukciškumu“, – teigiama projekto aprašyme.

 

Projekto vizualizacijos:

elektrenu turgaviete va arch

 

3D turas:

 

Daugiau apie projektą rasite čia.

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius šalies miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų